poster

Od soumraku do úsvitu

 • USA

  From Dusk Till Dawn

 • Slovensko

  Od súmraku do úsvitu

Akční / Horor / Thriller / Krimi

USA, 1996, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  ***

  Lahko nadpriemerný akčný sci-fi triller, pod taktovkou Rodrigueza (t.j. značne prehnaný a krvavý). Trochu mdlé, po suprovom rozbehu film až do príchodu do "hospody" celkom nudí.(15.6.2005)

 • Dudek
  ****

  Velice překvapivá hororová komedie o dvou zločincích a několika upírech. Quentin Tarantino napsal jednoduchý, ale velice zábavný scénář, kterého se okamžitě chopil jeho dlouholetý kamarád Robert Rodriguez a natočil film, u kterého jsem vydržel sedět až dokonce s otevřenou pusou a čekal, co na nás ti dva zase přichystají. Jakmile začne, ukáže se, že režisér nechává většinu filmu ležet na bedrech George Clooneyho, a v tom rozhodně nechybuje. Herec který byl předtím znám převážně ze seriálu Pohotovost, kde mu nebyl věnován přílišný prostor se ukazuje jako velice schopným protagonistou titulní role. Clooneymu skvěle sekunduje Quentin Tarantitno, který tak dokazuje, že krom skvělého psaní scénářů a schopné režisérské ruky ovládá i herecké řemeslo, jeho až psychopatický gangster dává filmu ty nejdůležitější momenty, protože si nemůžeme být jisti, jak se bude chovat za chvíli. Od soumraku do úsvitu je každopádně jedním z těch filmů, jejichž nejdůležitějším posláním je ukrátit volnou chvíli...(1.1.2006)

 • Jeanne
  ***

  Film složený jakoby ze dvou samostatných kusů. První část je ve stylu moderních amerických thrillerů, samozřejmě je to občas přerušované (silným) naznačením parodie. Přesto je to každým okamžikem napínavé. Jednotlivé charaktery včetně fyziognomie balancují mezi schematickým a promyšlenějším pojetím, tak jak už to v hororových filmech z poslední doby chodí. Včetně klasického odstraňování postav jedné po druhé až zbudou ty poslední dva kusy, co ten masakr přežijí. Druhou částí, "konečně" příběhem z upírského doupěte, které tak přijde na řadu, když už ho člověk vůbec nečeká si nejsem moc jistá. Nemá to se začátkem filmu nic moc společného, vypadá to, jako by se scénář vyčerpal v polovině plánované délky filmu a muselo se to nadstavit jiným příběhem, co byl právě po ruce. Je to horor, je to komedie, je to hnus! Tohle nemá s klasickým pojetím vždy elegantních a mrtvolně bílých upírů pobíhajících v historických interiérech ale vůbec nic společného. Co taky čekat od Mexika, kam bylo to druhé dějství zařazeno? Co se pak s filmem stane v podnebí mexických telenovel? Není to skoro upírská telenovela? Ne ne, tak to jen vypadá. Celé to působí strašně uměle, příkře (prostě mexicky), vykonstruovaně tak, aby to bylo za každou cenu napínavé... Ale teď to zní, jako by to byl špatně natočený film. A přitom vůbec ne! To ani v nejmenším neznamená, že se ten film neumí dostat pod kůži. V tomto smyslu je natočený snaživě. Zbavit se toho hnusného dojmu pak totiž není jen tak. A co není opravdu špatné, to je skutečný závěr filmu.(13.2.2004)

 • Pumiiix
  ****

  Svěže natočené, bez problému odehrané a hlavně podporované peprnými dialogy a silným scénářem, který může tomuto filmu, hodně jiných jen tiše závidět. Rukopis dvou „bratrů“ Tarantina a Radrigueze se prostě nezapře. Stejně jako v Gaunerech i zde hraje Tarantino bez chyby, jeho hlášky, paranoia a šílené pohledy jsou úchvatné ;-) Finální vyvražďovačka je dost akční. Jsou použity dobré nápady, kango-kůl, křížová-brokovnice a jiné jistě potěší. A koho nepotěší tančící Salma je divný ;-) 8/10*(15.11.2008)

 • mysicka
  *****

  prostě se díváte na road movie.. takže ti upíři vás zákonitě musí překvapit.. ne tak pod taktovkou dvojice tarantino/rodriguez... richie...:)))(14.3.2007)

 • - Autorem námětu je specialista na make-up a vizuální efekty Robert Kurtzman, který napsal příběh o dvou lupičích prchajících do Mexika, kde skončí v upírském baru již na přelomu 80. a 90. let. (gogos)

 • - Fráze „Tak tuláci, jdeme se toulat“ byla použita i ve filmu Gauneři (1992), který režíroval scenárista filmu Quentin Tarantino. (TheCrook)

 • - Ve scéně v čase 1:03:00 Seth Gecko (George Clooney) střelí do lustru, aby zabil Satánico Pandemónium (Salma Hayek), která stojí na něm, ale poté, co lustr dopadne, Seth již není pod Satánico, ale vedle ní. (dc125)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace