Reklama

Reklama

George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (942)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

U režisérského kormidla Robert Rodriguez se svým nezaměnitelným akčním stylem, takřka primitivní scénář Quentina Tarantina, který byl psán spíš pro legraci a peníze a k tomu hned dva filmové žánry. Gangsterka a upírský horor. Myslíte, že to nejde dohromady? Jste na omylu. Pokud máte alespoň trochu smyslu pro (černý) humor a neberete každý film smrtelně vážně, tenhle akční nářez si prostě užijete. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Až do chvíle, kdy Salma skončí svůj tanec (který byl jedním slovem dokonalý) se jedná o dost nadprůměrný a zábavný film, který jsem si užíval. Jenže pak zřejmě někdo dal Tarantinovi (který psal scénář) jiné drogy než do té doby užíval, takže "tak trochu" zapomněl, k jakému filmu píše scénář a přidal tam upíry. A to neměl, protože než jsem si na tohle zvykl (asi deset příštích minut jsem na TV koukal stylem WTF?!?!) většina filmu byla pryč. Opravdu nepochopím, proč zrovna tohle udělal, protože to tam bylo tak násilně našroubováno, že jsem málem ztratil chuť sledovat film. Naštěstí jsem to neudělal, takže mě potěšil závěr, například. Vlastně mě potěšilo více věcí - Salma, skvělý Clooney, parádní Juliette a trojrole Marina. Kdyby nebylo té upírské části (nebo kdybych si alespoň nemyslel, že tam byla jedině proto, že se Quentin chtěl jen odlišit/předvést) dal bych ještě o stupínek lepší hodnocení, zatraceně, první půlka filmu si rozhodně plné hodnocení zaslouží! 80 %. ()

Reklama

Ded@M@tes 

všechny recenze uživatele

Tak povedená první polovina filmu a taková nečekaná proměna v druhé půlce. Na druhou stranu s hromadou dobrých herců - George Clooney, Quentin Tarantino, Juliette Lewis, Harvey Keitel, Salma Hayek a Danny Trejo. Škoda, nějak jsem to nemohl skousnout. V průměru jen za tři. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

První půlhodinka probíhá přesně ve stylu Quentinových filmů. Perfektní dialogy a bezvadný černý humor. "Mohl bych si prosím vás půjčit váš kyblíček na led? Vratím vám ho potom opravdu zpátky." Druhá část se už spíš podobá Rodriguezovu DESPERADOVI - rychlý spád, akce a masakr v baru. Předěl mezi těmito dvěma nesourodými polovinami tvoří "pekelný tanec" nádherné a úchvatné Salmy Hayek (Quentin si to holt umí zařídit ;-) ). Možná je to právě nesorodost obou polovin, kvůli které jsem nedal plný počet bodů. I když napodruhé se mi zdál ten rozdíl menší než minule. Třeba se napořetí dopracuju i k pěti. Za zmínku ještě stojí Cheech Marin, který si zahrál v jednom jediném filmu hned tři role: Celníka, uvaděče v Titty Twisteru a Karlose. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Vzato kolem a kolem, nic víc než poměrně slušná zábava to není. Žádné pořádné psycho ani gore se nekoná, jelikož je to sui generis humorista Rodriguez. O parodii nebo komedii ale taky nejde, takže co? Něco, co jste před rokem šestadevadesát nejspíš neviděli, to rozhodně. Ale pro mě teda nic extra. 60% ()

Galerie (57)

Zajímavosti (69)

  • Kulisy baru "Titty Twister" boli postavené na púšti v Kalifornii. (Nekrofil)

Související novinky

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (více)

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (více)

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

23.10.2010

Hororový guru, na kterém vyrostl Quentin Tarantino, přijíždí! Lloyd Kaufman hlavním hostem 2. ročníku Bloody Xmas festu. Lloyd Kaufman je hororová legenda. Quentin Taratino, který na Kaufmanově… (více)

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)

Reklama

Reklama