Reklama

Reklama

George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (951)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Od soumraku do úsvitu je tím nejlepším mixem Tarantinovek a filmů Roberta Rodrigueze. Z počátku typická gangsterka, alá Gauneři. Pak se to zvrtne, při cestě do Mexika, na pouštní Pulp fiction a v baru to chytí drajv Desperada, zkřížený se slovním střelivem všech tarantinovek. Jednoznačně nejzábavnější upírský film všech dob!... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $19miliónovTržby USA $25,836,616Tržby Celosvetovo $59,336,616║ Robert Rodriguez v spolupráci z Quentinom Tarantinom ponúkajú mix krvavej gangsterky prepletenej z atmosférou baru ako z Desperáda, plus k tomu sa tam primiešajú aj na nejaký tí upíry a všetko toto je zabalené akčnom zbesilom nádychu z množstvom odfrkov, no slasť a potešenie pre oči pripravili títo dvaja klasici. /75%/ ()

Reklama

Ded@M@tes 

všechny recenze uživatele

Tak povedená první polovina filmu a taková nečekaná proměna v druhé půlce. Na druhou stranu s hromadou dobrých herců - George Clooney, Quentin Tarantino, Juliette Lewis, Harvey Keitel, Salma Hayek a Danny Trejo. Škoda, nějak jsem to nemohl skousnout. V průměru jen za tři. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Trošku jsem nevěděl, co čekat od tvůrce, který natočil sračky typu Dobrodružství Žraločáka a Lávovky či Spy Kids. Na druhou stranu také povedenou Fakultu. Takže mě film lákal spíše na Tarantina, ovšem moje obavy byly rozprášeny už po úvodní scéně. Robert Rodriguez totiž uvařil nesmírně zábavný, krvavý guláš, ve kterém září George Clooney a Quentin Tarantino. Ten napsal k filmu štiplavý, zábavně nekorektní scénář - tak jak jsme od něho zvyklí. První polovina, než se bratři Geckovi dostanou za nedobrovolného doprovodu rodiny Fullerových do baru Titty Twister - je vynikající, plná skvělých hlášek a představování jednotlivých postav. Hlavně Richie, jako sexuální násilník a vrah v podání Tarantina, je skvěle napsaná a zahraná figura úchylných grimas a pohledů (chceš mě vylízat?). První hodina je prostě taková ukecaná road movie. A najednou střih a obrat o 180 stupňů. Jen co se setmí, začnou v baru krvavé lázně a vzduchem létají hlavy, useknuté končetiny a spousta dalších upířích ostatků. Ve zkratce - Od soumraku do úsvitu je film, který mi padl do noty a já jsem se u něho výborně bavil. Tleskám a smekám, pánové. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Viem, prečo si stratil vieru, Jacob. Ako by mohol Boh existovať, keď zobral deťom matku a tebe ženu? Povedal som, že Boh mi môže bozkať zadok, ale pred tridsiatimi minútami som zmenil názor, pretože viem, že nech je tam vonku čokoľvek, je to čisté zlo priamo z pekla. A ak existuje peklo a tie príšery sú z neho, potom musí existovať aj nebo.“ Takto to dopadne, keď sa stretnú Rodriguez & Tarantino. Ako kurva ostrá jazda. Barman Danny Trejo, Tom Savini ako Sex-mašina s koltom hádajte kde, striptérka Salma Hayek a jej had... Blbý brak alebo lahôdka? Neviem, ale bavil som sa. Jedinečná príležitosť vidieť Tarantina ako nečakane elektrizujúceho herca, z ktorého neviete spustiť zrak. Noc strávená v púštnej zapľuvanej putike Titty Twister je drsná ako čilipaprička v oku a to som sa ešte nezmienil o kondómoch plnených svätenou vodou. Má to muchy (trápne latexové masky, miestami až rušivé striedanie komických, trilerových a hororových scén), ale mňa to bavilo, hoci sa jedná skôr o "menšinovú" záležitosť a určite by som sa na takéto akčné komediálne horory nechcel pozerať 3x do mesiaca. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (71)

  • Hudební videoklip od skupiny Wargasm k písni „Salma Hayek“ je poctou tomuto filmu. (Fenk)
  • Seth Gecko (George Clooney) používá ve filmu revolver Astra Terminator ráže .44 Magnum. Richard Gecko (Quentin Tarantino) používá pistoli Colt 911. Pete Bottoms (John Hawkes) má revolver Smith & Wesson Model 66 ráže .357 Magnum. Jacob Fuller (Harvey Keitel) používá brokovnici Mossberg 500 ráže 12 Gauge. (dc125)

Související novinky

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (více)

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (více)

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

23.10.2010

Hororový guru, na kterém vyrostl Quentin Tarantino, přijíždí! Lloyd Kaufman hlavním hostem 2. ročníku Bloody Xmas festu. Lloyd Kaufman je hororová legenda. Quentin Taratino, který na Kaufmanově… (více)

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)

Reklama

Reklama