George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

asfalt

Pre dvojicu Rodriguez - Tarantino mám rovnakú slabosť ako pre upírsku tématiku a o sexi Salme ani nehovoriac :-) Hoci musím sa priznať že upírov mám radšej v decentnejšej podobe, ako to predviedli napr Tom Cruise s Bradom Pittom aj preto tomuto snímku plné hodnotenie dať nemôžem. ()

Utero

Nevím co je na první půlce tak moc geniálního, podle mě nic. Je to skvělý rozjezd, ale určitě nic extra. Naopak druhá půlka s upíry je povedené zábavné béčko, které netrpí zbytečnými počítačovými efekty. ()

Laca1313

Pěkný a vtipný horor. Zajímavý příběh. Dobré herecké výkony. A hlavně jsem se při sledování toho filmu náramně pobavil a zasmál. ()

Torgal

Prvá hodina je typická tarantinovka, ktorá sa nečakane láme na ujetú upírsku vyvražďovačku. To spojenie je neuveriteľne absurdné a vďaka parodickému záveru s hnusnými maskami a nulovou bojovou choreografiou úplne zabudnete na to, že prvá polovica filmu bola vlastne veľmi podarená. Ako guilty pleasure to funguje, no cítiť z toho spálenú šancu. 6/10 ()

Carthorias

Salma ve snad nejvíc sexy scéně v jakémkoliv neporonografickém snímku, Tarantino jako výborný herec a hlavně uvaděč s kozičkama, prostě béčkový film, který je v mnoha ohledech lepší než tuna áčkových. ()

emdvojka

Ako to tu už spomínalo asi viacero použivateľov, prvá časť kde bratia unesú karavan z rodinkou Harveya Keitela je o dosť pozoruhodnejšia ako tá druha akčnejšia, možno prekvapujúca, ale určite menej scenáristicky a réžijne zvládnuta..ale i tak je to film, ktorý si nenechájte újsť pretože Vás po prvý krát poriadne prekvapí. Aj keď je to komédia, dráma, akcia, horor i triller aj tak všetko do seba tak krásne zapadá... ()

Redix odpad!

Tohle mohl bejt perfektní film ale je z toho totální odpad v době kdy se na scéně objeví upíři. To jsem totálně nepobral. ()

kuces

Plynulý rozjezd filmu nedává vůbec tušit co člověka čeká za jízdu ke konci. Solidní jízda od Rodrigueze, která pobaví. ()

panAnderson

Tento film jsem poprvé viděl asi když mi bylo 12 a už tehdy se mi velmi líbil a čím jsem starší tím se mi líbí víc a víc. Clooney s Tarantinem jsou až nečekaně povedená bratrská dvojka a vybavení Sexystroje je nezapomenutelné. Gangsterská část je výborná a upírská část mě neskutečně baví, na tu bych se mohl dívat pořád :) ()

Kingjiri

Robert Rodriguez a Quentin Tarantino nepatři mezi mé oblíbené postavy kinematografie. Ani jejich společné nebo sólové výtvory se neumísťují v žebříčku mých oblíbených filmů, spíše obsazují žebříčky nudnějších filmů, které si pustím jenom jednou. Proto jsem tomuto filmu nevěnoval žádnou pozornost a k jeho zhlédnutí jsem se nakonec nechal přesvědčit jedním známým. Nakonec jsem byl ale velmi mile překvapen, jaká porce zábavy se ke mně prostřednictví tohoto dílka dostala. Po trochu pomalejším úvodu, který mě místy trochu nudil se děj pořádně rozjel po příjezdu do baru Titty Twister. Tam začala pořádná zábava a já jsem si vychutnával komediálně-akční scény s upíry prokládané skvělými hláškami. Pro mě jednoznačně nejzábavnější a nejvydařenější film, za kterým stojí duo Rodriguez-Tarantino. Dávám čtyři zasloužené hvězdy za skvělou a nenáročnou zábavu. ()

vsacanek

Skvělá žánrová hříčka, kterou jsem si neskonale užíval. Tarantinovy dialogy a Rodriguezova parodicky-akční nekontrolovatelná jízda. Oba se pořádně vyřádili v tom, co hodně dobře umí, takže film má pořádný drive. Jen v upírské části to občas trochu zadrhne, dělat hororovou komedii s černočerným humorem není vůbec snadné. Osvědčená Rodriguezova herecká sestava, nad kterou vyčnívá Clooney. Tarantinův sexuální deviant se mi taky hodně pozdával (i když Jimmie je Jimmie :-). Scéna se Salmou Hayek je pro mě už legendární, stejně jako "konferenciér" před barem nebo zbraň a upírská proměna "Sexystroje". Těch zapamatováníhodných momentek ale bylo ještě víc. Chápu, že přechod na poněkud odlehčenou notu, když naše sestava dorazí do baru, nemusí každému úplně sednout. V průběhu filmu je potřeba přepnout nebo spíš vypnout a vychutnat si skvělou zábavu, kterou nám Rodriguez začne servírovat. Za geniální - a fungující - spojení zdánlivě neslučitelných filmových žánrů - u mě 90 %! Zajímavý komentář: Tom Hardy ()

Darckol

Pokiaľ by som to hodnotil len z pohľadu potvor, všakovakých krvavých scénok a rozličného využitia odpadového materiálu, tak by som dal viac. Problémom však je nuda. Popri krvi sa totiž zvyšok krvi už nezdá ničím výnimočným a zunovala sa mi - a vtedy som si všimol, že ten film mi vlastne nič lepšie nevie dať. Stojí a padá na jednej veci. Takže (keďže čistá brutalita u mňa nenachádza pochopenie) dávam 5,5/10. Dôvodom je Clooney, ktorý sa danej roly zhostil celkom úspešne. ()

darkreider

To, čo sa na konci stane, je neuveriteľná bizarnosť, kedy sa celý film otočí naruby, logika ide do kitek, úchylnosť, zhovadilosť, kozy, sliz, Rodriguez. Ale šmrnc to má a fakt váham nad štvrtou. ()

Biopler

Po čísle barovej krásavice Hayek ide film z kopca. Upíri a ich neustále zmŕtvychvstavanie, nekonečnost boja a čakanie na úsvit... dosť úbohé na to ako bol snímok našliapnutý v prvej polovici. Plusom je presný casting. Tarantinovi rola úchyla sadla veľmi dobre, Clooney bol bezchybný a stará škola Keitel nemohol sklamať. Rodriguez je v natáčaní bezduchých krvákov doma, no bez poriadneho príbehu nikdy nepripraví šálku kávy, ktorá by chutnala aj mne. ()

Mandalorian

Kombinace Rodriguez / Tarantino je podle mě velmi vydařená. Lámání žánru z gangsterky na upírobijce, je doslova přes koleno, jenže řekněme si narovinu: Po všech těch filmech, který tomuhle předcházely, je právě tohle přelom. Film nekulhá v ničem a funguje stoprocentně. 100% ()

dandislav1991

Nejlepší byl ten zpěvák s tou jeho upíří verzí kytary, to mě fakt dostalo. Jinak klasická podívaná od Rodrigueze a nádechem Tarantina. ()

Whannell

První půlka - ta tarantinovštější - je úžasná gangsterka s typicky brutálními vtipy a dobrou zápletkou - druhá - ta rodriguezovštější - je čistej masakr, kterýmu dnešní akční áčka v zábavnosti nesahají ani po kotníky. FDTD je film, který si pouštím znova a znova a pochybuju, že někdy omrzí. Jo a... taneční scéna se Salmou Hayek je jedna z mých nejoblíbenějších scén vůbec a táhne to ještě o třídu výš. ()

Ondr@932

První polovina byla výtečná road - movie! Poté ta hororová část jsem si myslel, že bude luxusní vyvražďovačka a ona byla, ale ty laciné efekty mě kazili dojem. 60% ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)