George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Zbysek69

Po všech Hannibalech (Dr. Lecter) stojí právě tento film. Který mě prostě unesl.. :-) Není nad to se dívat na něco takového než jdete spát. :-P ()

VanBradley89

Tenhle film jsem viděl poprvé, když mi bylo asi tak 10. Koupil jsem ho tehdy jako přílohu k časopisu Cinema. Tenkrát ještě na VHS ( taková černá věc z páskem ) Naši odjeli pryč a já zůstal doma sám. Zasunul jsem kazetu do videa a nestačil se divit. V té době mi to ještě tolik nedocházelo a jen sem si spíš užíval druhou polovinu, kdy jsou ze všech upíři a strašně se to tam řeže. Pár let na to, když už sem byl více filmově vzdělaný a věděl jsem naprosto přesně kdo je Quentin Tarantino sem si film zopakoval a to byla teprve jízda. Kvantum černého humoru, skvělé scény, drsné hlášky a správně ujetá bratrská dvojice. A dnes musím říct, že Od soumraku do úsvitu je moje kultovka na kterou nedám dopustit a každý rok si jí alespoň jednou musím zopakovat. :) ()

Algen

První polovina filmu je skvělá. Člověk si říká, že to jsou jasné čtyři hvězdy a pokud přijde dobrý závěr, tak snad i pět. Jenže pak se to pokazí a stane se z toho naprosto tuctový film. ()

Prochy84

Trefné a padnoucí jako kůl zaražený do vybledlého těla odporného upíra. Proč vyhazovat balíky peněz za nabubřelé efekty a trávit spoustu času s IT odborníky, když můžete vzít pár kamarádů, několik bas teplého mexického piva, kameru, dodávku superkřišťálově čistého černého humoru a vyrazit si pobavit se do pouště a bokem natočit prvotřídní podívanou. Způsob, jakým Rodriguez příběh zpracoval, je prostě geniální. Je to akční, zábavné, nadmíru vtipné, a hlavně nekompromisní. Nekompromisní vůči divákovi, kterého přibije do křesla a baví celou stopáž. Scénáristicky je to dokonalé, každá věta nebo část dialogu není jen pro vyplnění času, ale slouží pro královské pobavení. Clooneyho životní role, kdy mu nemůžete nefandit od začátku filmu s vyšinutým Tarantinem v zádech, který nejdříve střílí, a pak se teprve ptá. Do toho partička komiksově laděných pánů v čele se Savinim a Trejem. Tady se povedlo úplně všechno. "Co to tam bylo, cvoci?" - Vypadali tak? Takhle vypadaj cvoci? Byli to upíři. Cvoci nevybuchnou, když na ně svítí sluníčko, ať jsou sebecvokatější." Takhle vytříbený kousek už v rámci subžánru upírská gangsterka nepřijde. A ani nechci. ()

waltosin

Věděl jsem že film je od Rodrigueze, ale nevěděl jsem žánr. Tak ta část kde oni dva zdrhaj do mexika je dobrá, ale prostě v tom striptýz baru to byl náš starý Rodriguez masakr s upírama jak má bejt kde na konci nezůstane skoro nikdo. Jeden z nejlepších výkonů George Clooney v jeho kariéře tedy aspon podle mě, úplně mi svým výkonem s Tarantinem vyrazil dech! :) 75% ()

Nonna

Ležím s 40°C horečkou na gauči a skuhrám o nějaký klidný nenáročný film. Tak prý Od soumraku do úsvitu. První půlka v pohodě, nějakej detektivní thriller asi, docela se těším, až ty dva vypátrá detektiv a jak to skončí....a najednou upíři. Masakr, šílenost, ovladač daleko, nemožnost úniku, horečka vše násobí.......takže tenhle film je pro mě jeden z nejulítlejších, jaké jsem si kdy prožila a od té doby mám strach ho vidět, protože třeba už to bez těch čtyřicítek nebude ono. Režisér se tu tedy projevil jako naprostý schizofrenik a Tarantino v roli úchyla je prostě úžasný. Ráda vzpomínám. ()

BenchPress

Od tohohle filmu jsem moc neočekával, protože Tarantino s Rodriguezem nepatří mezi mé nejoblíbenější tvůrce. Přesto jsem mu dal šanci, protože někdy na ty Tarantinovské gagy je prostě nálada. A teď už k filmu. První hodina bylo něco, co mě už hodně dlouho takhle nezvedlo ze židle. Doslova jsem hltal každou minutu, protože Clooney je tady sakra frajer a Tarantino nádhernej úchylák. Doplňuje je ještě výborný Harvey Keitel a já jsem nemohl být víc nadšený. Skvělé hlášky, skvělý (jednoduchý) příběh. Když zhruba po hodině vstoupí do akce upíři, tak jsem přeci jen byl trochu rozladěn, protože se mi dosavadní průběh filmu strašně líbil. Ale zase kdyby tam tahle masivní změna příběhu nebyla, tak by se nejednalo zřejmě o nic originálního a byly by to skoro druzí Gauneři. Sice mě to tolik nebavilo, ale pořád to byla výborná akční podívaná. Jo, tohle se povedlo a rozhodně tomu nebudu ubírat, protože první více jak hodinu jsem se bavil naprosto skvělým způsobem. Určitě mrknu na dalšího Rodrigueze při spolupráci s Tarantinem. 5/5. ()

Chromeskull

První polovina je za 4,5*, ta mě bavila fakt hodně a druhá už o něco míň, tak za 3,5*, ale pořád slušný nadprůměr. Bavil jsem se, ústřední dvojice Clooney a Tarantino, ti mě fakt bavili. 75% ()

MissiPippi

Mladý fetišistický retardovaný Tarantino spolu s voyeuristickým Georgem Clooneym je pro nevinné dámy/slečny hypnotizující vizuální prožitek. Nezapomenutelná, dechberoucí Salma Hayek, co bezkonkurenčně rozproudí krev, je bez diskuzí hlavní hvězda filmu. Tu scénu z hlavy již nikdy nedostanu. Bez těchto 3 herců by byla tato absurdita pro mě nepoživatelná. Kecám, postupné prznění dospívající duše postavy herečky Juliette má také něco do sebe. ()

Nadirah

Je to dost psychárna, co si budem… :D Ale děj je naprosto neočekávatelný. Celá první půlka probíhá dá se říci „realisticky“, prostě žádné nadpřirozeno, jen normální lidské vraždění. Dojede se do baru, všude nahotinky, taky normálka… Buch upíři. Myslím, že tohle je zvrat, který jen tak někoho nenapadne. Tarantino mistrně hraje slizáka, až mi byl odporný. Jako velmi vtipně udělanou scénu považuju, když si jeden z nově proměněných upíru zkouší jazykem špičák a schovává drápy, té jsem se upřímně zasmála. Konec je také působivý. Pohled na jámu a snad nějaký Aztécký chrám, tomu dodal na závěr trochu tajemna. ()

Tomigun

První polovina filmu naprostá balada pro fanoušky Tarantinovi tvorby. Svižné vyprávění příběhu, náhle zvraty, hlášky, brutálnost a dobré herecké výkony. Říkáte si "tenhle film bude ještě zatraceně parádní jízda". No a pak to přijde, snad v ten nejmíň vhodný moment se film promění v absurdně podprůměrné zombie Bčko. Druhou polovinu filmu pak strávíte sledováním jaké si rádoby vtipné parodie na všemožné hororové snímky. Jsou to prostě takové dva filmy v jednom. Samostatně by to mohlo fungovat, splácané dohromady však ne. První polovina filmu -90%. celkově Za mě 60% ()

Mamutol

Možná před 25-ti lety bych tomu dal větší hodnocení, ale dneska už je to poněkud nudné, zvlášť pak v druhé půlce filmu. Jinak mám Tarantina vcelku rád. Jedna hvězda za krásnou Salmu, druhá za Tarantina a tu třetí hvězdu jsem dal za závěrečný pohled na upíří bar zezadu na konci filmu. Tedy krásná trojka. ()

Renswo

Som filmový nadšenec Tarantina a už pár minút filmu nasvedčovalo tomu že zase to bude geniálne , super a určite film ktorý si zapamätam. Čakal som kvalitne dialógy a zvraty . Prva polovica filmu tomu nasvedčovala...akcia striedala humor , všetko vyzeralo tip top . Druha časť filmu úplný opak. Keďže som bol úplne nepripravený na to , že Mexičania po zabiti vstávajú z mŕtvych a menia sa na príšeru tak má to Ohromilo! Bohužiaľ v zlom ... odrazu prichádzajú nelogicke pasáže , plne nezmyslov ! Nechápem ako mohol pán Rodríguez niečo tak odfajčiť. Strašná škoda film mohol byť zase majstrovským dielom keby sa príbehova línia prvej časti riadila až do konca . ()

Nikolas__

Fakt výborný film. Nebojím se toto označit za jeden z nejlepších upířích filmů všech dob. Ovšem je tu jeden menší problém. Zatímco prvních dejme tomu padesát minut je vážný napínavý thriller, tak druhá polovina je takový odlehčený akční horor. Celkem se líbili gumové masky upírů, ale nebylo to tak krásně při zemi jako ta první polovina. Skvělé herecké výkony Clooneyho a Tarantina. Dobrá hudba, originální zpracování, super scénář. Dlouho jsem se u filmu navíc takhle nebavil. Trošku mi každopádně ještě vadilo to, že žádná z postav není fakt nijak překvapená z toho, že se najednou všichni mění v upíry. Bylo to takové divné. I tak ale obří překvápko a víceméně takový, svým způsobem, hororový klenot. I když pokud chcete něco vážnějšího s upíry, můžete vyzkoušet např. skvělý seriál The Strain. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)