Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

Aguirre

Prve 3 casti super. Nieco nove, zaujimave. Novatorsky pristup. Potom to uz klesa a v poslednej casti spadne na drzku. Tupy koniec. ()

mizz13

(následující text obsahuje spoiler) Začátek super, ale zhruba od půlky už jsem se ani nebála, ani nebyla napnutá. A konec mě vyloženě zklamal, bylo to celé až moc jednoduché a rychlé... pořád jsem čekala, kdy přijde to klasické "a zdánlivě mrtvý nepřítel znovu ožívá..." a nestalo se vůbec nic. ()

baumaxxicek

Začalo to dvěma díly, které laťku nastavily TAK vysoko!!! Byl to absolutní možný strop, po kterém bohužel už následoval jen strmý sešup dolů. Do sedmého dílu to byl pád jak hrom, sedmička a osmička vzbudily naději, že by snad... ale poslední dva díly už jen dotáhly agónii, jaká se na tenhle seriál snesla a udusila ho. ()

Santerus

Prvé diely ešte ako tak otvorili zaujimavú, neopozeranú dejovú líniu, ale zvyšok je katastrofálna nuda. Ešte aj tá "temná" atmosféra je násilná, preťahovaná do úmoru. Hlúpe reakcie, nesympatickí herci a stupidný záver, po ktorom posledná epizóda ešte zhruba dvadsať minút pokračuje... Počas tých dvadsiatich minút sa neudeje NIČ a divák pri titulkoch zostane s otvorenou hubou civieť na obrazovku a pýta sa: "Prečo???" Mne to prišlo, ako keby tvorcovia skúšali, akú najväčšiu volovinu dokážu ľuďom predať. Keby nebola korona, ani to nedopozerám. ()

Kyberswat

výborné nějaké ty seriály jsem již zhlédl a tohle se mi hodně líbilo....hlavně první díly, od půlky se mění atmosféra směrem k rozplétání zápletky a trochu to ztrácí "kulervoucí napětí" prvních dílů, ale zase chce člověk fakt vědět jak to dopadne. Znáš takový ten pocit, jak končí díl - naběhnou titulky- a ty jsi v půlce dechu a máš takový hlad po dalším, že se podíváš na hodinky, víš, že už bys měl jít spát, ale zmáčkneš stahování dalšího dílu?... Doporučuji dívat se večer / v noci... Oceňuji napínavost, detailnost, trochu nadpřirozena, prostě zajímavý detektivní mix. Spousta komentářů píše, že to není dost dobré - myslím, že jsme již opravdu nároční diváci. Jestli tohle není 80% a lepší (tedy 5hvězd) tak už nevím :) skvělá hudba, velmi zajímaví herci (pro mne málo známé tváře), a celkově HODNĚ dobré. ()

fgf_hbf

První dva díly byly tak perfektní, že i když zbytek už byl velmi pomalý až nudný, stálo to za to. Jen škoda, že tempo nevydrželo a z napínavého hororu zbyla průměrná detektivka. Poslední díl sice zase nabral na otáčkách, ale samotný závěr bylo zase jen vlažné zklamání. ()

Dobry_clovek

Libilo se mi to. Bylo to napinave, tajemne a uplne jine nez jine serialy. Jen jsem se celou dobu bal, ze vsechny ty zahady vyvrcholi v nejakou strasnou banalitu, coz se presne stalo. Posledni dil byl vylozene zklamani a pokazil jinak vyborny serial. ()

Vaelor

S určitostí se dá říct, že 10 dílný seriál má velký problém ve chvíli, když vám ve 3. díle dojde pointa. To pak je těch 7 dílů celkem otravně zdlouhavá záležitost. ()

boxolop

Úžasný seriál vychádzajúci z knihy brilantného Kinga. Napätá atmosféra a úžasný dej . Bohužiaľ, tvorcovia nezvládli finále. Týžden som čakal na úžasné finále a vyuzlenie celého filmy, avšak bol som veľmi sklamaný. Tak odfláknuté finále nemalo ani GoT. Prišlo mi to, akoby pred natáčaním poslednej časti prišli producenti s tým, že už nie sú peniaze a tak to dotočili narýchlo za deň... Bohužiaľ, tá najdôležitejšia časť celého seriálu mi skazila celkový dojem a pevne verím, že nie som jediný. Nie som práve fanúšik čítania kníh a preto neviem ako presne sa držali scenáristi knihy a koľko sa vošlo do seriálu. Seriál ale každopádne určite odporúčam pozrieť. Má niečo do seba a je to veľmi zaujímavý príbeh ()

floppy4

Tak niekde cca po 4. diel to bolo napínavé, potom ale vyložili všetky karty na stôl a už to šlo tak trochu dolu vodou. Stále to je však veľký nadpriemer. Finále trochu sklamanie. Určite však odporúčam pozrieť ak máte radi tento žáner. ()

Nora97

Veľmi zaujímavý seriál, ktorý je natočený podľa knižnej predlohy, ktorú som od pána Kinga stihla prečítať pred pozretím filmu. Musím povedať, že je to veľmi vydarený seriál, ktorý sa od knihy neodkláňa, len v malých detailoch. Avšak čakala som že poslednú časť spravia tou najlepšou a najnapínavejšou, ale dočkala som sa sklamania - klasické podanie americkej prestrelky, kde to hneď schytajú menej dôležité postavy a kde policajti vôbec nerozmýšľajú a nekonajú ako policajti. Jednak takýto naplánovaný útok bol podľa všetkých dostupných informácií, ktoré partička vyšetrovateľov mala, predvídateľný. Na oko menšie chybičky a wtf momenty, ale keď zhrniem námet a spracovanie, musím to hodnotiť kladne, lebo dlho ma nič podobné nezaujalo ako práve Outsider. ()

cmeldova odpad!

Bože můj 😳😳😳 klasický styl Stephena Kinga. To se nedá odepřít. Ale bože můj 🤯 10 dílů po 50 minutách protrpeneho času. Zajímavý byl tak první díl. Zbytek byl ucajdaný, utahaný, nudný, jeden velký blábol. Zbytečnost. Jako by mě zavřeli na 10 hodin do místnosti, zamkli a pustili jen zrnění. Tak to drásá nervy a o to víc mě to štve, že jsem silou vůle opravdu dobrovolně vydržela až do konce 😭 takový zabitý čas 🤢 ()

KellyB

Lepší než kniha. Mnohem. To se moc často nestává. Zkuste to jako já: napřed zhltnout tempem 2-3 díly za večer, pak to někomu, kdo to neviděl, zkusit povykládat, a pak znova a pomalu, každý večer jeden díl. Zjistíte, že to má šmak a atmosféru nedostižného True Detective. ()

BStone

Adaptací Kingových románů je dost, ale těch povedených je podstatně méně. Naštěstí Outsider patří k těm povedeným. Má to atmosféru, která odpovídá hrůzám, které se dějí, solidní herecké obsazení i patřičný tah na bránu. Moc líbilo. 85% ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)