Epizody(6)

Psycho.R

Nepříliš vydařený příběh, který nás mnohokrát zkouší svést na scestí toho, kdo je pachatel. Dá se říci, že ve většině případů by to bylo asi mnohem lepší, než závěrečná rozuzlení. Díval jsem se na to kvůli Hugh Grantovi, kterého mám v top 10 hercích a vlastně byl největším kladem všech šesti dílů (tento názor mají i zdejší hodnotitelé, co jsem koukal). Předvádí nám tu totiž tři různé herecké polohy a to, jak mistrovsky je ovládá. V prvním díle jej vidíme v roli, ve které ho známe nejčastěji, týpka s ryze anglickým humorem. To se však od druhého dílu změní, když se z něj stane podezřelí. Dále nebudu rozepisovat. Kdyby šlo o dvouhodinový film, asi by to bylo mnohem lepší, takhle je tu vlastně 4 díly jenom vata, aby na konci každého mohl být nějaký twist. ()

ER

Až na vlažnou první epizodu jde o napínavý příběh se skvělou Kidmankou a Sutherlandem. Finále s ujíždějícím otcem (překvapivě podlý Hugh Grant) ale trochu zaskřípalo jako okatě nalezené kladivo. Jinak po celou dobu napínavé , kdy se pravda, nebo lež nedají spolehlivě poznat. ()

Inozuka

Botox party aneb mělas vědět, že klobásový jed z tebe udělá monstrum ... Ale vážně, dobrá krimi série o jedné umělkyni, kladivu a prohnané newyorské smetánce. Napínavé a dobře odehrané, vedou hlavně Hugh Grant a Donald Sutherland, ale i ta Nicol Kidman je přes svůj botoxový handicap dobrá ... Ono to vlastně nemusí být úplně mimo mísu, protože stejně jako herečka i terapeutka Grace mohla být posedlá věčným mládím a mimiku tváře redukovat na koulení očima. Závěrečný díl možná až moc uspěchaný - ve srovnání se zbytkem seriálu - a trochu moc "americký", ale ještě v normě tak, že neshodí vše, co nám bylo do té doby naservírováno. ()

arkie

Vyborny miniserial, uzil som si to. Dva problemy - klasicky dost nerealne pravnicke prostredie, kde sa deju veci extremne nepravdepodobne (napr. verejne ukazuju dost gore fotku obete v pritomnosti deti, ziadna konfrontacia s dokazovym materialom policie pred sudnym procesom, policajti si hocikedy spravia vypocuvanie svedkov, kontaktuju pribuznych bez zaznamu, sud si nijako neoveruje nejake vypovede apod.). Isto, je to v prospech atmosfery pribehu, ale urcite by sa to dalo spravit aj inak, takto to trochu vadi. Druha vec je zaverecna logika pribehu - ak je nejaka osoba povazovana za nebezpecnehu, preco vsetci spravaju, ako by sa nic nedialo a su prekvapeni vysledkom? Inak Nicole Kidman je super herecka, predvedie par trochu odhalenych scena na zaciatku, potom par vydarenych modelov siat a jej makeup je zjavne top - len botox je tam uz trochu citit, vacsina scen je tak trochu o zirani bez akehokolvek vyrazu. Je to ale dobre zapracovane do pribehu. ()

bearmeedek

Chtěl jsem to sice také vědět, ale přibližoval jsem se k tomu spíš pomalu. A protože jsem nečekal žádnou pecku, byl jsem mile překvapen. Kriminálka formou minisérie dost zdařilá. V každém dílu vám nasadí do hlavy myšlenku, že vrah je zase někdo jiný. Pomalu a nenásilně, všechno nemusí být v úprku. Nicole a Hugh tady předvedli pěkné postavičky, hlavně ten Hugh překvapil, že umí být i herec. Nebudu zastírat, že série je kriminálkou více pro ženy. To mi ale v užití si filmu v ničem nebránilo. Mimo "mladistvého" vzhledu Nicol jsem si všimnul i toho, že až na pár výjimek měla v každé scéně na sobě jiný top. A co se týče scénáře, tak oproti názoru většiny hodnotitelek, je tohle o moc lepší než Sedmilhářky. ()

Franc1s

Právě skončil poslední díl a jsem mírně rozladěn...Při tom, od začátku to vypadalo na trošec jinou krimi/rodinné drama s prvky mystifikace...(SPOILER)Avšak přišel zlom v předposledních dvou dílech a nějak jsem nechtěl věřit, že to pravdu skončí tak "jednoduše".... I když nevím jak moc z předlohy se čerpalo, ve srovnání se Sedmilhářkami je todle hodně dole. I když Grant a Sutherland symfonie a Kidman taky i s tunou makeupu :) (Její představení v soudní síni, nemělo chybu). Rozhodně, ztráta času to nebyla a rád budu čekat,s čím se tvůrci ukáží příště! 7,5/10 ()

papilon395

Spokojenost, ale víc než scénář hodnotím režii a herecké výkony, počínaje Noahem Jupe až po Donalda Sutherlanda. Předpokládám, že i knižní předloha je takhle rozvleklá. ()

jardoch

Škoda Nicole Kidman, co si nechala upravit obličej a teď holka nemá žádnou mimiku. Osobně jsem se přes to nedokázal přenést, jinak seriál nebyl špatný. ()

Voyer

Velmi dobře napsané charaktery (nejen Grant a Kidman) a umně dávkované napětí. Postavy mají uvěřitelnou psychologickou hloubku, a smysluplné motivace. Úhel pohledu udělal z tohoto v kontextu krimi všedního a nepřekomplikovaného případu záležitost hodnou sledování. Trochu jsem měl obavu ze závěru, že se zvrhne v nesmyslný akční nebo emociálně-vydírající salát, ale nestalo se. Kidmanové bohužel museli kapat do očí kapsaicin, aby rozšířili její emoční restřík, vzhledem k tomu, že její mimické svaly jsou tak trochu ze hry. První třetina trochu vázne, dokázal bych si celý seriál představit jako čtyřhodinový. Vtip nakonec: Poté co asi čtyři hodiny sledujeme přebotoxovanou a mimicky paralyzovanou Kidman ji řekne právnička před soudem: "musíte se tvářit neutrálně, nesmíte na sobě nechat znát emoce"... well, you got a right gurl for this job! ()

misar3

Předposlední díl měl slušně našlápnuto na jeden z nejlepších zvratů v historii seriálů (když se v úschově nejméně podezřelého objeví vražedná zbraň, člověku se rozzáří oči překvapením, jen aby hned v dalším díle zjistil, že to je všechno úplně jinak, což byla škoda). ()

Stillborn83

„I'm old fashioned cocksucker. More traditional kind. The kind's of fucks over anyone who hurts me or loved one.“ Briliantná miniséria z dielne Susanne Bier a Davida E. Kelleyho s vynikajúcimi hereckými výkonmi Nicole Kidman, Hugha Granta, Donalda Sutherlanda a malého Noaha Jupeho. Viac ale nenapíšem, nechcem dávať žiadny spoiler. Treba vidieť bez toho, aby ste o tom niečo vedeli :) ()

ŠpetaMarek

Slušná žánrovka, u které musí člověk trochu přimhouřit oko, že zrovna v USA by tento případ byl tak sledovaný, ale jinak to je chytře napsané, slušně zahrané a výborně zrealizované. ()