Pobřeží moskytů

• USA The Mosquito Coast
USA, (2021–2023), 13 h 19 min (Minutáž: 39–57 min)

Předloha:

Paul Theroux (kniha)

Hudba:

Antonio Pinto

Série(2) / Epizody(17)

Allie Fox – brilantní vynálezce a tvrdohlavý idealista – se se svou rodinou vypraví na nebezpečnou cestu Mexikem, aby utekli vládě Spojených států a našli bezpečí. (Apple TV+)

Recenze uživatele dO_od k tomuto seriálu (2)

Pobřeží moskytů (2021)

// Nemůžu tomu uvěřit, ale pro jednou souhlasím s verbalem. Děsivý, že? ()

Útěk (2021) (S01E01)

// Nemám to načtené a původní film s Fordem jsem (zatím) neviděl, ale první dojem z toho příběhu mám ten, že to je jako stvořené pro televizi. Ostatně kde jinde vytěžit napětí ze zápletky okolo rodiny prchající před zákonem, který jí je neustále v patách? Úplně mě to vrátilo do éry seriálů jako 24 nebo Ztraceni, kdy je z toho nejvíc cítit ta akutnost, ten spěch, který veškerý děj žene mocně kupředu. Nehledě na to, že Justin Theroux a Melissa George jsou instantně můj nový oblíbený seriálový pár. On je tak trochu MacGyver, ona je chytrá, ale zároveň i dost švihlá, a společně mají problém. Jaký? To zatím nevíme, neví to ani jejich děti, ani lidi, co jim pomáhají. A já to celé žeru i s navijákem. Jinak Rupert Wyatt (Zrození Planety opic) předvedl v prvních dvou epizodách skvělé řemeslo, trochu mě zklamalo vyřešení závěru té druhé (nechce se mi to psát ve dvou komentářích, ale geniální scéna s Hankem na poušti z Breaking Bad mi tady přece jen prosvištěla hlavou), jinak ovšem hlásím velkou spokojenost a jediný důvod, proč už nejsem na pěti hvězdách, je ten, že si to šetřím na budoucí děj, kde se to musí zákonitě ještě mnohem víc zvrhnout. 8/10 a Apple jede. ()