Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Allie Fox – brilantní vynálezce a tvrdohlavý idealista – se se svou rodinou vypraví na nebezpečnou cestu Mexikem, aby utekli vládě Spojených států a našli bezpečí. (Apple TV+)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (15)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mě tahle adaptace zasáhla docela nepřipraveného. Za prvé jsem myslel, že se pouštím do uzavřené minisérie. Ono se to totiž úplně vybízí, protože předloha je docela svá a není nijak extrémně rozsáhlá. Tupoučká adaptace s Harrisonem Fordem, kterou jsem viděl nedávno, mě myšlenkově naprosto minula a postavy jsem měl sto chutí za nepochopitelné chování okamžitě zapleštit. Přesto jsem chtěl dát novému zpracování šanci... a ono to překvapivě nemá s předchozí adaptací, snad až na pár charakterových vlastností papa Foxe, prakticky nic společného. Z podivné rodinky, vedené pošukaným fanatikem toužícím vybudovat svou vlastní utopii uprostřed džungle, je rodinka akčních hrdinů. Celé je to koncipované jako útěkový thriller. Zpočátku docela realistický, ale postupem času se rodina dostává vlastní neschopností do tak šílených situací, že se to nedá brát jinak, než jako oddychová zábava. A navzdory hodnocení, které jasně reflektuje určitý propad do nepřehlédnutelného zdebilnění, je tohle Pobřeží moskytů vlastně jinak docela fajn jízda. Útěkový (road)trip s naprosto boží dobrodružnou výpravou, rozmanitými lokacemi střední ameriky, parádními scenériemi a tomu odpovídající kamerou dolující z exotického prostředí skvělé 4K obrazy. A když mi zhruba v 5. dílu konečně docvaklo, že tohle asi nebude one season event a že se dlouho očekávaného pobřeží asi jen tak nedočkám, došlo mi, že mi vlastně nakonec veškeré změny v celkovém konceptu ani moc nevadí, protože v podobném tempu a dobrodružném hávu bych tohle prchání napříč amerikami vydržel klidně i několik sérií. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Námět Pobřeží moskytů znám, původní film s Harrisonem Fordem jsem viděl, tudíž dnešní trend točit seriály oblíbených námětů a pěkně je roztáhnout ad absurdum, mě v případě tohoto seriálu popravdě na první dobrou ani neurážel. Naopak, byl jsem zvědavý na novinku z Apple TV. Výsledek je ale dost rozporuplný. Technicky vzato je v tomto seriálu napětí tolik, že by se dalo krájet tou neostřejší břitvou lazebníka sibiřského. Jenže celý ten námět tkví v tom, že rodina jednoho eco-friendly magora utíká před vládou a nikdo Vám kloudně vlastně nevysvětlí proč. A to slovo proč se nese celým seriálem, kde ze začátku to působí poměrně nápaditě, abyste ke konci vrhali ostré pohledy na tvůrce s pocitem, že jejich seriál byla totální ztráta času. Onen eco-friendly maniak je totálně sebestřednej vůl a jeho rodina vytváří stejné emoce jako povolenej šroub v sekačce. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„My nejsme tvoje rodina, tati. Jsme tvoje publikum!“ Amerika kupuje, jí a prodává odpad. Tihle nebo tamti přestali spotřebovávat, tak je prostě vyhodíme. Rebelující dcerka by ráda telefon, synek se zatím nevzpírá, matka potají volá svým rodičům a otec vynálezce má plnou hlavu nápadů. A starostí, protože kvůli svému zápalu „špatným směrem“ je neschopný uživit rodinu a hrozí, že přijde o dům. Holt o mašinu proměňující oheň v led jaksi není zájem. Sedmidílná série, kterou inicioval synovec autora předlohy Paula Justin Theroux, vypráví o úskalích pokroku a o společenské kritice v podobě rodiny, která prchá před civilizací. A před vším, co je s ní spojeno. Bohužel rodinné vztahy žádnou vyloženě zajímavou proměnou během cesty neprocházejí, otázky bez odpovědí zůstávají, tempo dostává opakovaně pořádnou facku a poměrně vzdálená charakterizace postav body navíc také nepřináší. A coby nějaká kritická výpověď o dnešní Americe tenhle kus vyznívá poměrně ploše. Pár solidních momentů to každopádně má, nicméně nenavnadí na případnou druhou sérii. Která dle mého stejně ani nevznikne. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Další, tentokrát seriálová, adaptace kultovní antisystémové literární předlohy Paula Therouxe. Narozdíl od filmu ovšem seriál přidává opravdu silnou příchuť adrenalinu a literární předlohu adaptuje skutečně velmi volně - ve výsledku nemají původní film Petera Weira z roku 1986 a tento seriál příliš společného (celý děj je v podstatě odpovědí na otázku, zda se dá odejít z civilizace a především, zda vás systém nechá - seriál naznačuje, že to bude bolet)...zajímavá je i etická rovina - volba jít proti systému si vyžaduje lidské životy... Tvůrci často ale až přespříliš napínají hranice věrohodnosti ve snaze udržet napětí. Tenhle počin má blízko třeba ke kultovnímu Klubu rváčů a tím je v podstatě dost výjimečný - nejenom podprahově, ale otevřeně antisystémový, kritický ke kapitalismu, Americe, takovéhle pozice jsou západní kinematografií jen zřídka přezkoumávány. Doufám, že budou natočeny další sezony... ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Šestihodinová honírna sveřepého ekokomunisty po Mexiku je poměrně hezky zdramatizovaným, záživným a odsejpajícím neurotickým spektáklem, u něhož zarytě fandíte všem těm hnusným vládním agenturám, aby toho kokota už konečně sestřelili z toho stromu, na který se tolik snaží zpátky vylézt, a hlavně aby mexické kartely co nejdříve naporcovaly na orgány ty jeho slizké semidebilní fuckany, popřípadě jim aspoň vytrhaly nehty a prodaly je na porno se zvířátky. Prostě takový uceleně srací počin. Justýn Seru mě nomenomenově celou dobu předpisově sral, ještě více mě srali ti jeho dva potrati a svého času mě dost srala i předlohová marxistická agitka jeho strýce Pavla, s níž to má prozatím společné jen ty komouše v názvu. Nicméně mě tohle sraní celkem bavilo, tudíž tu nehodlám skučet, jako někteří zdejší dyslektičtí rozbíječi atomů, že jsem od začátku polopatisticky nevěděl, která bije, a vcelku s chutí se podívám i na to, jak jim ve druhé řadě půjde to budování honduraského kolchozu. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama