Reklama

Reklama

Pobřeží moskytů

(seriál)
  • USA The Mosquito Coast
Trailer 1
USA, (2021–2023), 13 h 19 min (Minutáž: 39–57 min)

Předloha:

Paul Theroux (kniha)

Hudba:

Antonio Pinto
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(17)

Obsahy(1)

Allie Fox – brilantní vynálezce a tvrdohlavý idealista – se se svou rodinou vypraví na nebezpečnou cestu Mexikem, aby utekli vládě Spojených států a našli bezpečí. (Apple TV+)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (17)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Další, tentokrát seriálová, adaptace kultovní antisystémové literární předlohy Paula Therouxe. Narozdíl od filmu ovšem seriál přidává opravdu silnou příchuť adrenalinu a literární předlohu adaptuje skutečně velmi volně - ve výsledku nemají původní film Petera Weira z roku 1986 a tento seriál příliš společného (celý děj je v podstatě odpovědí na otázku, zda se dá odejít z civilizace a především, zda vás systém nechá - seriál naznačuje, že to bude bolet)...zajímavá je i etická rovina - volba jít proti systému si vyžaduje lidské životy... Tvůrci často ale až přespříliš napínají hranice věrohodnosti ve snaze udržet napětí. Tenhle počin má blízko třeba ke kultovnímu Klubu rváčů a tím je v podstatě dost výjimečný - nejenom podprahově, ale otevřeně antisystémový, kritický ke kapitalismu, Americe, takovéhle pozice jsou západní kinematografií jen zřídka přezkoumávány. Doufám, že budou natočeny další sezony... Serie 1: ****, Serie 2: *** ()

PeterFLJilek 

všechny recenze uživatele

Seriál ma v čase svojej premiéry chytil a pozrel som si ho v priebehu jedného víkendu. No po roku a pol čakania, keď sa konečne dostala do streamu druhá séria, som to vzdal už po jej prvej epizóde. Jednoducho som medzitým stratil záujem o to, ako bude príbeh pokračovať ďalej a čo sa vlastne stane s jeho postavami. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

knížku neznám,film s Fordem sem neviděl a kdybych měl vzít nové zpracování jako pozvánku k tomu abych to napravil,nejspíš by se tak nestalo.Mosquito coast je sice hezké na oko a má sympatické herce,ale to nejlepší nabídne hned v prvních dvou dílech a pak už jen vytváří otázky,ale nepřináší prakticky žádné odpovědi.O hlavních hrdinech se vlastně nic nedozvíme a tak si můžeme jen domýšlet co jsou vlastně zač a proč dělají to co dělají.Předpokládám,že první série si vzala z knihy jen zlomek a slouží jen jako intro k něčemu většímu co teprve přijde.Osobně budu doufat,že tomu tak bude,protože potenciál tu je.Zatím je to nicméně jen lehounce nad průměrem...60% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Šestihodinová honírna sveřepého ekokomunisty po Mexiku je poměrně hezky zdramatizovaným, záživným a odsejpajícím neurotickým spektáklem, u něhož zarytě fandíte všem těm hnusným vládním agenturám, aby toho kokota už konečně sestřelili z toho stromu, na který se tolik snaží zpátky vylézt, a hlavně aby mexické kartely co nejdříve naporcovaly na orgány ty jeho slizké semidebilní fuckany, popřípadě jim aspoň vytrhaly nehty a prodaly je na porno se zvířátky. Prostě takový uceleně srací počin. Justýn Seru mě nomenomenově celou dobu předpisově sral, ještě více mě srali ti jeho dva potrati a svého času mě dost srala i předlohová marxistická agitka jeho strýce Pavla, s níž to má prozatím společné jen ty komouše v názvu. Nicméně mě tohle sraní celkem bavilo, tudíž tu nehodlám skučet, jako někteří zdejší dyslektičtí rozbíječi atomů, že jsem od začátku polopatisticky nevěděl, která bije, a vcelku s chutí se podívám i na to, jak jim ve druhé řadě půjde to budování honduraského kolchozu. ()

majo0007 odpad!

všechny recenze uživatele

Keď ani po 7 epizódach nemáte šajnu (dokonca aj decká v seriály to majú v paži a idú slepo za rodičmi), pred kým, alebo čím rodinka uteká, niečo je nahovno. Kebyže je v žánri napísané sci-fi, poviete si že asi pred mimozemšťanmi - Dementia Coast. Pre mňa strata času. Keď chcete vidieť TOP seriál s rodinou v trabloch, pustite si radšej Ozark. ()

Galerie (94)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama