Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

laik_60

taká priemerná americká kriminálka s celkom presvedcivým výkonom Curtisovej, ktorej snad ta uniforma a siltovka aj sekne :) ()

Juto

Je to zvodne štýlový a divoký fetišistický triller, ktorý má krátku vierohodnosť, ale zároveň zachováva psycho-sexuálne nejasnosti, je dôkazom toho, že žena môže vstúpiť do tradičneho mužského sveta a rovnako ako Megan poraziť mužov v ich vlastnej hre. 6/10 ()

c.tucker

Dějově to určitě není dokonalé, dokonce ani průměrné (hlavně ten konec jak ze sna je omyl, ale zase výborně natočený). Celý to drží pohromadě jen Kathryn svým režijním umem - zpomalovačky na správném místě, atmosféra naprosto taková jakou bych jí chtěl mít. A díky tomuto filmu jsem si zvykl na Jamie Lee, kterou jsem moc nemusel. ()

tom88

Absolútne prehliadnutelný americký thriller, ktorý v podstate ani nemá čím zaujať. Všetko čo je tu už bolo a natočené lepšie. Nevravím, že je to výslovne zlý film, to nie, je natočený pomerne zručne. Jamie Lee mám rád no viac sa hodí do nejakého hororu, keď uteká pred nejakým maniakom a nie keď maniaka naháňa. Záporák Ron Silver mi rozhodne nesadol, jeho postava mi neprišla nejak zaujímavá, skôr taká nerozvynutá. Dejovo ma film nevtiahol a skoro ani nebavil. Zázrak sa nekoná no dá sa na to pozerať. Je to medzi 2 a 3*. 50% ()

Nepi

Jamie Lee Curtis v průměrném thrilleru o mladé a odvážné policistce,která svádí boj s brutalním vrahem. ()

MsUtahraptor

Býval by to byl slušný thriller, kdyby mi celou dobu nevrtala v hlavě jedna základní otázka: Kam se poděli všichni ti svědci úvodní loupeže? Slušná část zápletky by totiž odpadla, kdyby traumatizovaný pokladní/sklerotická stařenka/... potvrdili, že ano, bylo využito střelné zbraně a jistý tmavovlasý pán, 30/40, kvádro, lehce psychopatický výraz na tváři, se po incidentu poněkud vypařil... Absence paranoie (opatrnosti) u hlavní hrdinky před vrcholným střetem (narážka úmyslná) mne také nemálo zarazila. ()

Slimak

Koukám, že zde je přidána vrchovatá lžíce feminismu...uplně jako šlehajda na pudinku. Ale tak nevadí...beru že to točila asi paní která je naštvaná že chlapy nemusí rodit a menstruovat. Ale nato už jsem zvyklý, neboť je mi často zato nadáváno....jako kdybych to vymyslel já.Ostatně snímek to není rozhodně špatný, ale vyloženě dobrý také ne...je to spíše jeden z těch vatových počinů. Proč "vatových"? Protože slouží k vyvatování jak televizních programů nejméně dvakrát do roka tak i k zaplnění místa v celé kinematografii...stejný případ jako propříklad SKANDÁLNÍ ODHALENÍ, MRAZIVÁ VÁŠEŇ, NEMILOSRDNĚ atd. Nejsou příliš dobré aby ve vás něco nechali, ale vypadají dobře a nenudí vás.Tohle je o stupínek lepší protože je tu Jamie.Rád se na ní dívám. ()

POciSEM

Bombastickej filmek. Vsichni zucastneny ze sebe vydavaj maximum.Do toho se vkrada Ron Silver jako jeden z nejdrsnejsich slizaku co sem kdy videl. ()

mirkaaa

„Béčkový“thriller s J. L. Curtisovou a Ronem Silverem. Film je spíše průměrný a děj je předvídatelný už od začátku. ()

Disease

Jasně, ten scénář je plný 80/90s nešvarů, takže jako thriller to moc nefunguje. Ale feminnost Kathryn Bigelow a Jamie Lee Curtis to přece jen nad průměr vytáhne. ()

arcticsky

Dobré výkony obou hlavních představitelů a závěrečná "westernová " přestřelka. To jsou některé plusy této velmi slušné kriminálky. Záporem jsou opět nějaká ta klišé - politici i právníci celého světa dávají ruce pryč i od těch nejlepších kamarádů, jestliže něco začne byť jen smrdět. Ne ovšem v Hollywoodu. Zde je vrahoun chycen málem dvakrát při činu a advokát si stále mele svou... ()

MickeyStuma

Snímek plně využívá přirozenost a naopak zatracuje nabubřelé hrdinství. Snímek o mladé svobodné policistce, která se jako žena stále chová a nedělá ze sebe to, co není. Hned v úvodní scéně se ukazuje, že není slečna dokonalá, že už na policejním výcviku se dopouští chyb. Od toho je také odvozeno její soužití v pracovní náplni policistky. Ve své profesi silná je, ale také omylná a zranitelná. Režisérka Kathryn Bigelow jako svůj třetí počin pojala akční thriller, ale zřejmě úmyslně ještě v plné jednoduchosti. Ono svým způsobem už ani ohledně námětu a scén nemá čím překvapit, ale na přelom osmdesátých a devadesátých let se zase jedná o standardní akční polemiku. Jen s tou jednoduchostí to tvůrci kapánek přehnali. Hlavní hrdinka je trestána za zastřelení zločince ohrožující zbraní během přepadení obchodu prodejce i zákazníky, která se však k její škodě nenašla. Vlivem toho jí prostě nikdo nevěří a tak přirozeně vzniká otázka, co výpověď prodavače a ostatních přítomných lidí? Nic? A takových podivností je samozřejmě víc. Charakterem se policistka, v podání skvělé Jamie Lee Curtis, nijak neliší od mužských vzorů postarších policejních snímků, které ztvárňoval Clint Eastwood či Steve Mc Queen. Má svůj pohled na danou věc a jde striktně za svým cílem. To ostatně i dokazuje nasazením pout svému otci za domácí násilí. Scéna však není použita náhodou. Násilí mužů na ženách je v souběhu i s jejím osudem, o čemž v podstatě také celá zápletka je. V příběhu nic není náhodou. Byť se lecjaká scéna může zdá zbytečná, naopak vždy něco naznačuje či předvídá. Zkrátka tady platí, že vše souvisí se vším. Bigelow si s námětem pohrála impozantně. Její zacházení s momenty orientovaných na postupné budování atmosféry a napětí s občasnými opakujícími bázemi, striktně dláždí cestu k finálnímu střetu. Ale jo, občas to zaskřípe, hlavně vlivem oněch nelogičností, ale pokud se vypne mozek a jen se sleduje úsilí hlavní hrdinky, dá se snímek v klidu plnohodnotně užit. ()

tranquill

Celkem temná krimi s často nelogickým nebo zjednodušeným dějem. Ron Silver předvádí opravdu psychopatický výkon :-) ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore