Sa máte, maďarskí bratia. Vaša sviňa už je takmer v klobásach, na tu našu, u vás vyžratú, sa ešte len varí voda. Aj u nás vieme, že tento Arpád Huňády je bulvárne hovado a tendenčne manipuluje fucktami, no na každom šprochu ... Čiže aj pres tu čisto náhodnú podobu Kočnera a Fica, fiktívnu krajinku kdesi medzi Žilinou a Segedínom a lopatistický prstovýcic z veľmi pravdepodobných chýr ide o filmík pekne nakrútený, kulantne zahraný, primerane bulvárne zábavný a pri porovnaniu s našimi pomermi aj ľahko uveriteľný. Po niečom takom by naša sviňa iba na mesiac zmizla z očí, kým by sa to neupokojilo, a potom vyliezla s tým, že ide len o štvavú kampaň a že nikdy neodstúpi, nech sú dôkazy akokoľvek presvedčivé, a aj keď ho 300 000 ľudí pravidelne posiela na demonštráciách do piče. A tak tu zatiaľ len vrúcne dúfame, že naša voda bude čoskoro tiež dostatočne horúca na sparenie ďalšej maďarskej svine. Zo srdca vám prajem, nech je ta vaša nová sviňa menej nenažratá než ta predchádzajúca, a čo najmenej fiktívnych filmov podľa neskutočných udalostí. Ale nabudúce si ten export zmrdov radšej vopchajte do riti, nech ostanú pod Tatrami a honia si tam motýle.(6.5.2020)

Já dám vysoké hodnocení a to především proto, že slovenští bratři maj koule na to pojmenovat čitelně a jasně ty strašně odporný věci a ukázat na viníky. Toho se u nás ve státě nikdy nedočkám. Musím říct, že mě bylo blivno, protože i když mě to spojení politiky a obchodu s bílým masem ještě ke všemu za náklady státu přišlo už až moc fest, celkový podání a hlavní pointa spojení organzovaného zločinu a politiky s církví na mě působila bohužel velmi věrohodně. Toho slovenského novináře je mě strašně líto a u některých scén se ve mě vařila krev, bohužel já jsem v tomhle pesimista a nemyslím si, že se něco změní, pokud se nezměníme my všichni, ale říkej to ve státě, kde mnozí zdejší kolegové považují za normální stahování filmů co běží v kinech, hold někdo stahuje eu dotace někdo filmy, každý dle svých možností. Navíc volat po odvolání Babiše a dovolávat se tzv demokratických stran, který tenhle stát dávno před Babišem proměnili v Palermo na mě působí jak hodně absurdně cynická komedie. Sorry Slováci, že jsem si to gaunerství co se u Vás děje / dělo a o kterým vypovídá tento film převedl na naše poměry, ale takový jsem měl pocity během tohoto filmu. Občas mě ten film přišel příliš "zrychleny" a v mnohém nedovyprávěný, ale podstata sdělení je natolik silná, že přemlátí i určité výhrady, které bych k filmu měl.(12.2.2020)

Nie je to celkom kóšer. Najprv aby sme si rozumeli: málokto neznáša smerácke zlo, všetky jeho ojeby na blbých a tzv. "sociálnu politiku" ( = typicky ľavičiarske parazitické rozhadzovanie verejných financií) viac ako ja. ALE... Toto je akože "fiktívny príbeh", ktorý sa realite podobá "iba náhodou". Tvorcovia však hneď v úvodných scénach celkom jasne identifikujú hlavné postavy - Vajda je Kočner, Igonda je Fico, Heriban je Kaliňák, ďalej sa tam dajú NEPOCHYBNE rozoznať Richter, Erik Zmrdáš a ďalšie známe obludy. Takisto je zreteľný Kuciak so snúbenicou a pod. No a potom sa z filmu dozvieme, že Erik Tomáš trtkal zdrogované dievčatá, Richter prášil dievčence z Čistého dňa a Fico nariadil Kočnerovi, aby upratal toho otravného novinárskeho chalana. Iste, nemôžeme s istotou tvrdiť, že sa to práve takto nestalo. Z tamtých sfetovaných, colou a mocou ožratých a skrz-naskrz odľudštených kreatúr by to ľahko vyvstalo. Ale film nám to do istej miery vnucuje ako súčasť "slovenského príbehu" a teda "realitu". Čím sa podľa mňa dostáva do polohy účelovej manipulácie, emocionálneho nátlaku a predvolebnej propagandy. Čo je škoda, pretože je dobre natočený a na slovenské pomery výborne zahraný (Vajda trefne stelesňuje presne to, čo si predstavujeme pod slovom Kočner). Zaujímavé je, že kniha Arpáda Soltésza sa dokázala omnoho lepšie pohybovať na hrane. Bolo v nej zreteľnejšie rozostrenie medzi realitou a fikciou ("zreteľnejšie rozostrenie" si dám patentovať). Mala ten ironicko-cynický nadhľad, ktorý vravel: "takto sa to MOŽNO nestalo, ale MOHLO sa stať, ty kokos, chápeš to, v akej riti žijeme?!". Plus predloha omnoho viac pracuje s ďalšími zaujímavými motívmi - s tým, ako Kočner bol iba tajtrlík, pričom v skutočnosti tým obludnostiam šéfovali Široký a ďalší oligarchovia, má aj pasáže, v ktorých si Kočner trénuje Sulíka ako alternatívu, keby sa hento celé s Ficom posralo, a takisto tam viac rezonuje nástup nového, ešte primitívnejšieho a horšieho zla - teda kotlebovských extrémistov. Film je intenzívny, úspešne hrá na city, ale je to čisto lokálna a dočasná záležitosť, o takých 5 rokov už málokto pochopí, o čom to vlastne bolo. Teda v pokuse natočiť to ako čosi všeobecne nadčasové Biermann s Čengelou úplne zlyhali. Otázka je, či takú snahu vôbec mali. A či to v situácii, v akej sa Slovensko pred týmito voľbami nachádza, bolo žiadúce a potrebné.(20.2.2020)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $2,861,102▐ Kde bolo, tam bolo... Pekne sa ukazujeme svetu ako krásne sociálne vieme vládnuť. No veru máme tu veľmi pôsobivý námet, ktorý sa odráža od skoro všedného života v našej utešenej republike a je len na každom čo si z toho zoberie ako reálne čo zapôsobí, ako čo funguje v zákulisí politiky. Hneď od úvodu to slušne upúta, prichádza jeden dobrý chod za druhým. Mariana Čengel Solčanská to tento krát na politickú notu zvláda dosť dobre. Nie je to nejak zbytočne rozklieštené, rozhárané, príliš zmatečné. Herci to prevažne ustoja, zvládajú svoje party. Najviac sa ukáže Jozef Vajda, ten sa teda priam dokonale zhostil svojej postavy Wagnera (Kočnera). Malé výhrady mám len k buranskému vyjadrovaniu niektorých postáv, niekedy tých nadávok aj cez príliš. Ináč som bol až nečakane dosť spokojný. /65%/(5.5.2020)

• Marius

Film som zatiaľ nevidel a uvidím ho až po voľbách ale fascinuje ma ako niekto dokáže na základe "umeleckej fikcie" hodnotiť fakty a ešte hovoriť, že toto je slovenská realita. Že je slovenský volič jednoduchý a nedôjde mu, že to nie je náhoda, keď filmu odložia premiéru tak aby bol uvedený pred voľbami, to celkom pochopím , ale že je taký jednoduchý, že to vezme pomaly ako hraný dokument som netušil. No nič, viac po voľbách.(10.2.2020)

Nečekaná pecka ze Slovenska mě udeřila přímo mezi oči a dost možná nejlepší tuzemský film posledních pár let. Sviňa je regulérní Gangsterka, kde funguje přesně vše jak má. Jozef Vajda hraje mafiána absolutně přesvědčivě a divím se, že film je nakonec pouhou fikcí. Je zde prohnilý politický systém, obchod s bílým masem, nucený sex, drogy, vraždy, podrazy, žurnalisté. Absolutně mě film svými kvality vykolejil a Sviňa se dostává na Evropskou úroveň a má blízko k Italským či Francouzským gangsterkám. Pro našince a milovníky mafiánských filmů takřka povinnost. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10.(20.5.2020)

• M.a.t.t.

Moja "obľúbená" režisérka nesklamala. Režijne asi jej najlepší film (čo však bude zrejme i zásluha Rudolfa Biermanna), herecky vcelku dobre obsadený a s témou, ktorá má potenciál patrične rezonovať. Lenže jej zápletka veľmi nefunguje sama o sebe, pretože až príliš veľa scén je účelovo vyskladaných s cieľom mimoriadne polopatisticky parazitovať na realite. Čo je v snímke, ktorá sa snaží hneď v úvode presviedčať diváka, že ide o fiktívny príbeh, zbytočne alibistické a vlastne i trochu pokrytecké. Vlastná scenáristická invencia sa prejavuje akurát v niektorých zjavných mystifikaciách, ktoré však v danej podobe ešte viac podtrhujú celkovú účelovosť a hru na realitu - a to mi vadí rovnako ako vyložene čiernobiele postavy, občas až nelogická zhustenosť deja, či celková rutinnosť, s akou tvorcovia odškrtávajú jeden predvídateľný moment na druhým. Na jednej strane som vlastne i rád, že slovenský film dokáže v kinách takto výrazne uspieť. Sviňa je však pomerne falošná záležitosť, ktorá pritom vydáva samú seba za veľkú udalosť, len preto, že hovorí o dôležitých veciach. O to viac je potrebné rozlišovať, že silná téma sa automaticky nerovná silný film.(19.6.2020)

• johnn333

Je to úplně stejný kalkul, jaký Biermann poslední dobou zkoušel na poli festivalového filmu, akorát v "lidovějším" formátu. Celou stopáž se tedy repetitivně opájí variacemi prohnilosti současného Slovenska, v němž chapadla zločinecké chobotnice sahají až do nejvyšších pater společnosti... Dobře, ale co dalšího si z toho mám odnést? Vlastně mi přijde docela drzé a nevkusné po tak krátké době pracovat s motivem zavražděného novináře a zaplétat ho do misery porna jak z pokračování Hostelu.(12.2.2020)

K podstate sa často dostanete len čistým, jednoduchým rezom. A áno, hoci aj zjednodušeným, ale výstižným. Lebo na to slúži umelecká licencia. Či už autora predlohy alebo režisérky. Ukázať cez nadsázku a silný, nekomplikovaný príbeh podstatu toho, ako a kto tu vládne. V skutočnosti tu panujú arogantné, peniazmi natukované hovná so sieťou poskokov v podobe ich mafiánskych spriaznencov z južnej a východnej časti Európy (Albánsko, Rusko, Taliansko). Cez neuveriteľné peniaze, ktoré získali oni alebo ich rodičia vďaka spojeniu s ekonomickým oddelením ŠTB, ľudmi zo štátnej plánovacej komisie. K moci a peniazom pričuchli tiež tí, čo sa vzdelali na MGIMO - čiže Московский государственный институт международных отношений [(университет) Министерства иностранных дел Российской Федерации] - Moskovský štátny inštitút medzinárodných vzťahov [(univerzita) Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie - čiže zjednodušene, škola vychovávajúca za socializmu vedúce kádre tajných služieb pre komunistické satelity). Tieto persóny ovládajú do značnej miery hospodárstvo, politiku, zábavu i cirkev. Film v tomto trochu zavádza, lebo nahovára divákovi, že tu vládne akási druhá liga pôvodne vekslákov, falšovateľov a obchodníkov s bulvárnymi informáciami o priváte známych osobností. Tá nevládne, tá poslušne poskakuje popri zadkoch mocných a snaží sa urvať omrvinky. Ale aj tak - slušné popozeranie o intelektuálnych, kultúrnych a vzťahových záujmoch našej verchušky a ich ozaj úprimnom ľudsky hlboko precítenom záujme o riešenie sociálnych problémov mladých dievčat. Tvorcovia si mohli odpustiť tie zvláštne paralely na akýsi mýtický príbeh (v knižnej predlohe tieto bullshity neboli), naopak celkom chválim osekanie knižnej predlohy na základnú dejovú linku (inak by to bolo na seriál) a celkové zjednodušenie v duchu ukázania hlavného posolstva - tento štát je v riti, a zrejme sa z nej ani nevyhrabe. Nech vládne ktokoľvek. Pretože povahu mocných nezmení nik. No a zhruba všade na Balkáne aj mimo neho je to plus mínus tak. Je ale dobré, ak sa na to aspoň tu a tam poukáže. Bárs aj cez takúto predvolebnú agitku.(23.6.2020)

• MM_Ramone

Arpád Soltész je známy tým, že zúrivo nenávidí všetko národné a slovenské. V minulosti sa prezentoval tým, že hrubo urazil všetkých Slovákov: „Slovaci sú čvarga v východnej Európy ako Poliaci a Maďari. Tí čo furt otŕčali dlaň, ale odmietali čokoľvek dávať. Fuj, však to sú už prakticky Rusi, to je horšie než Sýrčania a Eritrejci dokopy“. Soltész prejavil aj nenávisť k celej bielej rase: „Nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť bielu spodinu“. O každom človeku, ktorý nesúhlasí s jeho pokriveným svetonázorom hovorí, že je "čvarga, chamraď, chrapač, svoloč, lúza, spodina, zberba". Svojím agresívnym a nenávistným vystupovaním robí hanbu nielen liberálnej scéne, ale aj rodičom zavraždeného novinára Jána Kuciaka, po ktorom pomenoval svoje pseudo-investigatívne centrum. No a na základe literárnej predlohy tohto kaviarenského primitíva bol v roku 2020 natočený film "Sviňa". Podľa názvu som predpokladal, že to bude jeho autobiografia. Zhliadol som však len akýsi zmätený, manipulatívny, podradný, angažovaný, politicko-výchovný thriller. Z odpadu sa vyprodukoval iba odpad!(25.2.2020)

• Wacoslav1

Sorry bratia Slováci tohle se vám moc nepovedlo. Film smrděl účelovostí na sto honů, ale i tak jsem mu dal šanci. První půlhodinu jsem byl příjemně překvapen, ale s nástupem Mirka Dušína novináře to jde celý do kopru a je to čím dál tím víc předvídatelný. Chválím režisérku aspoň za jasně a konzistentně podaný příběh narozdíl od Únosu, kde jsem se trochu ztrácel, ale to co nám tenhle film chce říct je čitelné až příliš. Konec pobaví nejvíc. Prej tohle se ještě dneska děje ve střední Evropě? Ano děje vy naivky a nejenom ve střední Evropě, dobré ráno. Jenom CIA nechala po celém světě zlikvidovat stovky možná i tisíce lidí, kteří se jí nehodili do krámu. Kuciak nechtěl stříbro, tak dostal olovo, takhle už to prostě chodí a ptám se : Co s tím uděláte?! Třeba mi napište, že jsem cynickej parchant. Já pravidla týhle společnosti nevymyslel. Já se v ní snažím jenom přežít. Navíc mi vadí takhle jednostranný pohled na věc. Já netvrdím, že to takhle nemuselo bejt, ale to nemůže nikdo s určitostí tvrdit. A že by to celý nařídil sám premiér? Tak to už je fakt dost přehnaný a kdyby jo, tak by to nikdy neprovedli takhle zfušovaně, ale najali by si skutečný profíky ze zahraničí, kteří by hned po provedení popravy zmizeli beze stopy v cizí zemi. Pokud to proběhlo opravdu tak jak je tu prezentováno, tak mi nikdo nenamluví, že zadavatelé a zprostředkovatelé toho všeho by byli tak naivní blázni, aby věřili, že v dnešní době jim něco takovýho může projít. To bych spíš věřil tomu, že to bylo celé zosnováno k položení předchozí vlády, což se nakonec i povedlo a kdo ví možná se za pár let dozvíme pravdu. Takto byli zatčeni domnělí viníci a budou exemplárně potrestáni. Aspoň před veřejností, ale já si o tom stejně myslím svoje. Novinář dostal to o co si celej film říkal a byl mi celkem ukradenej. Jeho holky mi bylo líto. Ta se k tomu připletla jako slepej k houslím, ale holt byla na nevhodném místě v nevhodnou dobu a když se kácí les lítají třísky, takže tak. Nepochybuji, že sluníčkáři a kávarna kteří si tuhle frašku objednali z ní budou nadšeni, ale ten kdo umí aspoň občas používat zdravej rozum by se měl minimálně zarazit. Každopádně gratulace na Slovensko. Odstavili jste vládu která stabilizovala zemi, zavedla Euro a dovedla vás do Eu, aby na její místo nastoupil vocas kterej se hned na úvod proslavil tím, že v době korona krize uzavřel a zastavil celou zemi. Teď machruje, jak Slovensko zkrotilo koronu, ale už úzkostlivě zamlčuje ten fakt, že lidi se stali vězni ve své vlastní zemi a div, že je nehlídá armáda. Takže tohle je ta svoboda za kterou se tu v roce 1989 cinkalo klíči?! Z toho se mi chce zvracet. Podobnost čistě náhodná. Hmm, tak určitě... Komu to chcete nakecat?25%(20.5.2020)

• Fiftis

Zasraná propaganda od liberálov, za každú cenu zničiť Smer (nie som volič Smeru), čomu nasvedčuje aj dátum premiéry. Túto snímku najviac prezentujú a propagujú protislovenské živly typu Arpád Soltész, ktorý by si v kinosále na premiére určite preťahoval predkožku, pokiaľ by ju mal. Herci vám zahrajú čokoľvek za prachy, aj vám pôjdu protestovať na námestia, sú to nenažrané svine, ktoré sú známe tým, že volia pravicu, ako v minulosti napríklad SDKÚ či SaS. Hérečky typu Zuzana Fialová a Zuzana Maurery nahrali za prachy reklamu primátorovi Vallovi pred voľbami, ten nakoniec vyhral a prvé čo urobil bolo, že si zvýšil plat. Tie isté Zuzanky videom podporili inú Zuzanku a to Pezinskú skládku Čaputovú, ktorá pľuje na demokraciu a vracia zákony, ktoré parlament aj 2x presadil. Áno, Smer má toho na rováši veľa, ale tento boj je už zúfalý a trápny. Nevedia ho proste poraziť čestne. Proti nim je celý mainstream, platený mimovládkami a Sorošom. A najlepšie je, že ich chcú vystriedať Matovič, ktorý zneužil vlastnú mater na daňové podvody a jeho stará vlastní polovicu Trnavy, Truban, ktorý hovorí študentom na školách, aký je to skvelý pocit mať v sebe metanfetamín po užití drog, Beblavý po uši namočený v Gorile, či Kiska, ktorý zbohatol na úžere, krátil dane a je napojený na popradskú mafiu v súvislosti s kradnutými pozemkami. Tu doslova platí z kaluže do blata. Zbohom Slovensko.(16.2.2020)

Príbeh je jasný a karty sa rozdajú, tak aby sa pochopilo, kto je kto. Aj keď ma to zo začiatku moc nebavilo a chytilo ma to až d polky kedy "Kuciak" začne svoje vyšetrovanie, nakoniec som spokojný. Herecký je to fajn obsadené (obzvlášť Vajda si to neskutočne užíva), je to drsné a štipľavé svojím slovníkom, ale nejaké výraznejšie emócie tomu chýbajú a tak to nemá taký dopad na diváka ako si zrejme tvorcovia mysleli, že bude mať. Zvyšok sa mi písať, nechce pretože to trefne napísal Cervenak, tak sa presuňte tam. 60% - 3*(21.9.2020)

Pravda je relatívna. “Sviňa” je lákavo podaný uhol pohľadu, ktorému niekto nechce veriť, aj keď v hĺbke svojej duše mu je jasné, že “presne takto to mohlo byť”, alebo sú potom takí, ktorí sú skalopevne presvedčení, že “presne takto to bolo”, aj keby sa odstupom času ukázalo, že “takto to teda absolútne nebolo”. Zachovať si chladnú hlavu, rozvahu, zdravý rozum, objektívnosť, pri takejto citlivej téme, je ako balancovať na tenkom ľade so závažím na nohách. Nech si každý posúdi sám, Ja si myslím, že ...(2.5.2020)

V podstate 3. séria Za sklom s inými hercami, množstvom vulgarizmov a kopou nahoty. Vo výsledku som dostal sledovateľný thriller, na ktorom mi asi najviac prekážalo to isté, čo aj na seriáli Za sklom – nadmerné kopírovanie z prípadu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.(21.2.2020)

Konečne aj u nás sa môže natočiť dobrý film, a nemyslím si, že by si zaslúžil tak nízke hodnotenie. Na červené čísla rozhodne má. Pomerne jasne poukazuje na princíp fungovania našej politiky, za čo veľké plus. Myslím, že pred pár rokmi by niečo takéto ani nevyšlo. Netvrdím, že všetky fakty sú kóšer, minimálne jedna dejová linka bola nafúknutá, ale to len preto aby sa dej mohol lepšie zlepiť a zlepšila dramatizácia už aj tak ľudsky odporných udalostí. A Vajda... no ten bol perfektný, s tým brušiskom a v nafukovacej kačici... to nemalo chybu. A Kočnera zahral vynikajúco, i napriek tým vulgarizmom, aj keď na druhú stranu je jasné, že tam patrili. Za mňa veľká spokojnosť, nadpriemer. 75/100(2.5.2020)

Nerozumiem tomu formátu; takmer doslova kopírovať realitu, skutočné postavy, udalosti a hlášky, a zároveň zliepať napríklad Tománkovú a Zsuszovú do jednej osoby, pridať tam pre radosť ešte ďalšiu vraždu, a kto bola vlastne hlavná postava? Snaď ne Wagner? To bola čisto postava bez charakteru. Vznášajúc sa nad Bratislavou, bez zrejmého cieľa. Ok, vládnuť. Chcem tým povedať, že žiadna zo záporných postáv nedostala pre rozvinutie nejakého charakteru dostatok miesta. Celkovo je ten príbeh divne rozprávaný. Prvá polka o Čistom dni, druhá o Kuciakovi. Polepené jedno s druhým, meniac skutočné súvisy (vinníkov, udalosti). Jak keby na poviedky. A niekde v pozadí Ficomafia a ešte ďalej Kočner. Nerozumiem tomu. Na druhú stranu, niekoľko scén je natočených naozaj obstojne. Hlavne väčšina scén s Kuciakom, hlavne všetky scény s Kuciakom a Kušnírovou; a samotná vražda; dostatočne málo exploitačne, aby neparazitovala na ich smrti, dostatočne znepokojivo, aby dokázali vytvoriť (očakávaný) vrchol filmu. A to málo s Troškovou. A Kaliňák. Pri svojej slávnej kokainovej tlačovke. Ja som sa väčšinu filmu presmial. Ako vážne, to boli miestami strašné bomby. :D Knihu som nečítal. Nečítam tento druh literatúry (inak Šoltésa, samozrejme, čítam). Doteraz neprekonaný v žánri slovenská politická reality show, naďalej zostáva Havranov Kandidát. A Solčanská nikdy nebude dobrá režisérka.(21.5.2020)

Za mě super!!(3.5.2020)

Napriek všetkým klišé a plytkému podaniu sa nedá s imaginárnym nadhľadom odbiť istú hodnotu reálii a výpovede doby, kopírujúcu toľko krát zopakované citácie z médii a zmieňovaných káuz. U slovenských filmov z poslednej doby ma celkom mrzí, že sa ¨väčšina postáv vyjadruje ako oravák po piatich borovičkách. Pardon, teda horšie. Z filmu o slovenskom western-lande si dovolím zacitovať obľúbený dialóg. Jednoducho Mária (chodí a veľmi nahlas jačí): "Toto fakt ne! Vyzerám teraz jak ňáka chudera. Bársjaký degeš si ma bere do huby, o ktorého by som ani bicykel neoprela!" Hranol (vylieza zo sprchy a flegmaticky vracia úder) "Nečítaj to!" J.M (stále jačí).: "Mama to číta! Aj oco! Aj babka!" Hranol (energicky): "...tak nech to nečítajú." J.M.: "Celá dedina to číta!!! Mám dať rozhlásiť obecným rozhlasom, nech nekukajú telku?!" Hranol (precítene) "Vieš, čo k tebe, cítim, vieš to?" Bizardná situačná komédia, ale čosi to vystihuje, bavím sa.(7.9.2020)

Politický thriller na vysokej úrovni. Slovenskí filmári sa opäť pustili do vykreslenia spoločensko-politickej atmosféry v krajine posledných rokov a opäť sa im to podarilo. Film má šmrnc, rýchle tempo, vynikajúce herecké obsadenie, dobrý scenár ( ako predloha slúžia poviedky Arpáda Soltesza z rovnomennej knihy ) a precíznu réžiu. Problémom filmu je však jeho prílišná autenticita, napriek oznamu o čisto náhodnej podobnosti so skutočnými osobami je každému jasné, ktoré postavy sú vo filme zobrazené. Očakával by som po úspešných projektoch ( snímok Únos, tretia séria seriálu Za sklom ), že sa tvorcovia nebudú ustavične spoliehať na skutočnú realitu a príde k invencii a obohatia svoje filmy vymyslenými príbehmi hoci budú inšpirované skutočnými udalosťami.(8.2.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11