Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

k.rakonos

Nebyl to vyložený propadák, ale já prostě akční přemrštěný filmy nemusím všeobecně. Kopačky a pěsti do obličejů při kterých neteče krev a nelámou se kosti, kulovnice a samopaly, které kladňáky vždy míjejí a naopak malé pistole, kterými většinou trefí záporáky. Do toho skákání z letadla bez padáku - to byly Žhavé výstřely či co?:-) Co bylo pěkné, tak záběry moře, vln a surfování. To je ale pro mě málo. ()

Milan-K

Asi na mě působil agent FBI v podání Reevse dost naivně a nedospěle, ale jako příběh s prvky adrenalinových sportů jsem byl z tohoto filmu nadmíru nadšen a rád se na tento film po čase příležitostně dívám zas a znovu. Na tehdejší dobu to byl značně nadstandardní film a doba ho již prověřila. Úctyhodný byl i věk Patricka Swayzeho, kdy se na prkně proháněl ve věku 39 let! Nedivím se, že ho naše matky milovaly. ()

Indio

Souhlasim plně s Kleopatrou ale neznamená to, že jsem TEPLÁK-Kuba-NYNÍ JEJÍ KOMENTÁŘ-Kdyby mi tenhle film někdo vyprávěl, řeknu: "Co má bejt, tuctovej akčňák". Jenže to by nesměl mít atmosféru, která se vyprávěním nedá přenést, nesměl by mít dvojici Reeves-Swayze, nesměl by mít nádherné záběry vln a surfování na nich, nesměl by mít pěkné chlapy, perfektní hudbu .... Jo, pak by to teprv byl "tuctovej akčňák". DODAL BYCH, ŽE....ŽE...... Tak zatim. ()

Tobias_Sin

Tak tohle je film, jak má být. Akční krimi podívaná z prostředí surfařů. Charismatickej Schayze, výbornej Reeves a Busey jak by smet! Člověk skoro neví, na kterou stranu by se přidal - na stranu zákona a pomáhal dopadnout zločince, nebo na stranu exprezidentů, kteří chtějí sabotovat systém a dokazujou všem lidem okolo, jak jsou nezávislí. Prostě paráda. ()

danodo

9/10 To bola jazda! Málokedy sa mi stáva, že po skončení filmu ešte pozerám celé záverečné titulky, ale toto bola práve tá výnimka, pri ktorej som sa ani po úplnom konci filmu ešte chvíľu nevedel zmieriť s tým, že už je fakt koniec. Toto je prípad filmu, ktorý ma dokázal úplne nabiť energiou a najradšej by som si v tej chvíli tiež skočil z lietadla... samozrejme s padákom. Škoda len, že tesne pred spánkom je človeku taká energia na nič. Najbližšie si to pozriem asi v ranných hodinách. Každopádne je to úžasný film plný akcie, živelnosti a až Cameronovskej precíznosti (podľa niektorých informácii sa na scenári podieľal aj sám J. Cameron) v réžii ale aj príbehu. Tak isto herci sú skvele vybraní a napríklad pre mňa je Swayzeho rola v tomto filme asi jeho najlepšia. Zaujímavým zistením tiež bolo, že Swayze tu hrá záporáka, zatiaľčo Busey, ktorého mám zafixovaného ako herca, hrajúceho záporné postavy, tu hrá kladnú postavu. A celkom som mu to aj veril. Celkovo je skoro všetko vo filme dosť uveriteľné, neprepálené a snáď aj logické, čo pri väčšine filmov s nálepkou „akčný film z 90. rokov“ celkom neplatí (napríklad taký Con Air je síce podobne naplnený energiou, akciou a zábavnosťou, ale že by bol aj nejak chytrý sa povedať nedá). Zostáva mi už len spomenúť hudobnú zložku filmu, ktorú tvoria predovšetkým dobové rockové skladby, ktoré tak trochu predvídateľne dokresľujú atmosféru surfingu, ale vo všeobecnosti aj iných extrémnych športov, no a tiež sú tu prítomné skvelé atmosférické plochy, ktoré ešte viac umocňujú majestátnosť parašutistických scén, čo mi v konečnom dôsledku dokázalo vyrobiť slušnú husiu kožu. Dúfam, že sa to bude dariť aj pri opakovaných pozretiach a výsledné hodnotenie bude len rásť. ()

Martazoe

Pro mě kultovní záležitost, ke které se často vracím. Je to příběh o tom, kam až může dojít touha po svobodě bez hranic. Velmi inspirující a hluboký film a asi nejlepší role Patricka Swayze. ()

macherano

Kvalitný film ktorý degraduje katastrofálne zlý zvuk V spojení S dabing jedine swayze mal dobrý dabing ináč to mohli zabalit ()

nirox

Skvěle natočené záběry při surfování, vyvolávají pocit, že se na tom dřevěným prkně snážíte stát taky a máte sto chutí se plácat ve vodě. Mladý Reeves plný elánu a Swayze jako moudrý dacan s citlivým srdíčkem. Jakožto fanda surfování dávám 5 hvězd. ()

Marky__

Bod zlomu (Pointbreak) – srdcová záležitost, na tohle se můžu koukat pořád dokola…Keanu a Patrick tvoří mojí nejoblíbenější akční krimi. Adrenalin, spirit, surfování, moře, slunce, láska, zrada…i krimi zápletka funguje. Přitloustlý Gary Busey skvěle doplňuje hlavní dvojici. ()

somacit

K filmu se léta vracím. Viděla jsem ho kdysi v kině a bylo to pro mne jako zjevení. Surfaři na vlnách, bankovní lupiči v maskách, parašutisti plachtící ve vzduchu a večery na pláži mě už budou provázet zbytek života. Pro mne patří mezi dvacet zásadních filmů, i když vím, že hodně velkou roli v tom hrají vlny, moře a surfing. ()

Rustik

Taky jsem viděla snad milionkrát..Patrik v neobvyklé roli, ale sedla mu. Keanu jsem tady viděla poprvé. Mrzí mě, že nevybrali hezčí hrdinku. ()

PRASÁK

Celosvětová premiéra americkýho kriminálního dramatu „Point Break“ se uskutečnila 10. července 1991 v Los Angeles v Kalifornii. A do československejch kin snímek „Bod zlomu“ zamířil v premiéře 26. března 1992. Jeho děj je nejen velice napínavej, ale odehrává se většinou v nádhernejch kulisách pacifickýho pobřeží. Agent FBI Johnny Utah (herec Keanu Reeves) a jeho kolega Angelo Pappas (herec Gary Busey) mají za úkol vyšetřit sérii bankovních loupeží, při nichž ozbrojení lupiči mají na svejch hlavách gumový podobizny bejvalejch americkejch prezidentů: Ronald Reagan, Jimmy Carter, Richard Nixon a Lyndon B. Johnson. Podle teorie agenta Angela Pappase jsou TĚMI ZLOČINCI SURFAŘI, ale těch se na pobřeží Pacifiku scházejí desítky. Navrhne Johnny Utahovi, aby se mezi ně nějak vetřel. Utah se v jedný restauraci seznámí se servírkou jménem Tyler Ann Endicott (herečka Lori Petty), která ho posléze začne učit surfovat. Díky ní pozdějc pozná surfera s přezdívkou Bodhi (herec Patrick Swayze), kterej vede bandu surferů: Roach (herec James LeGros), Grommet (herec Bojesse Christopher) a Nathanial (herec John Philbin). Agent Johnny Utah postupně přichází na to, že tohleto jsou právě hledaní zločinci, kteří s maskami bejvalejch americkejch prezidentů přepadávaj banky. Nakonec je i on odhalen coby agent FBI. Oba hlavní aktéři filmu, Bodhi a Johnny Utah se v závěru setkají na pláži Bells Beach v jihovýchodní části Austrálie, kde má udeřit padesátiletá bouře, která má vyvolat obrovský vlny… Tenhle hodně zajímavej thriller se stopáží 122 minuty natočila americká režisérka, scénáristka, producentka a herečka Kathryn Bigelow (nar. 27. 11. 1951). Jejím manželem byl v letech 1989 – 1991 kanadskej režisér, scénárista, producent, střihač, herec a kameraman James Cameron (nar. 16. 8. 1954). ()

PowPow

Podle děje to vypadá na druhořadý starý surfařský teenage film, ale o béčko nejde ani náhodou, a závěrečná jízda od seskoku padákem pro mě celou tuhle starší podívanou posouvá ještě o úroveň výš. Některé věci včetně celé počáteční zápletky se sice dnes zdají jako klišé, ale u jiných se klišé film naopak skvěle vyhýbá: například se mi líbilo, že se tvůrci nebáli celý gang natvrdo pobít a že postavy neumíraly s nějakým rádobymoralistickým poučením na rtech, ale prostě dodělaly v kaluži krve, a že Reeves nenechá Swayzeho na konci uprchnout, jak jsem čekal. Postavy nejsou jednorozměrné a vztahy mezi nimi dobře vykreslené. Swayzeův Bodhi se svou osobitou filosofií a žitím pro adrenalin a okamžité požitky je jedním z nejzajímavějších záporáků, jaké jsem kdy viděl a možná Swayzeho nejlepší postava vůbec. Keanu Reeves se se svou postavou popasoval také na jedničku. Jedinou přímo archetypální osobou je Pappas, tvrdý neortodoxní policajt, který ale přidává mezi partu mladých hezounů trochu té kriminální staré školy, takže nepůsobí rušivě, ale spíš jako dílek puzzle, který by jinak celému obrázku chyběl. Plus krásné záběry k dobru. Sečteno a podtrženo, nemám důvod nedat plný počet. ()

Semtex.cz

"Není špatné zemřít při něčem, co miluješ" Tenhle citát vystihuje myšlenku celého filmu a má přesah do běžného života. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ještě surfuješ?" - "Každý den." Keanu Reeves a Patrick Swayze krotí vlny. Patrick Swayze vede bandu, která vylupuje banky a užívá života. Keanu Reeves je policajt, který se mezi ně infiltruje, aby je dostal. Mám rád netradiční akční detektivky a tuhle lze rozhodně pochválit za skvělou atmosféru. - 70%. ()

MaxBodycount

Ultimátna homoromanca s nepredpokladateľným príbehom zeleného agenta FBI, ktorého prípad zavedie od surfingu cez skoky z lietadla až po vykradnutie banky v sprievode adrenalínových brachov a ľúbeznej buchty je perfektnou ukážkou fungujúcej hereckej chémie medzi predstaviteľmi hlavných postáv balansujúcich na hrane zložitého chlapského vzťahu ako vystrihnutého z A Better Tomorrow. Reeves aj Swayze sú vo svojich úlohách výborný napriek scenáru potvrdzujúcemu buď existenciu Boha, alebo jednoduchosť autora a predznamenávajú nielen Mannov Heat, ale v Bodhiho kecoch aj celú mentalitu deväťdesiatych rokov obhajujúcu sebanaplnenie a osobnú slobodu, ktorej milovníci zabúdajú na záver filmu, jasne ukazujúci, že paraziti živiaci svoj degenerovaný životný štýl zločinom by mali odkráčať do rozbúreného oceánu. Do riti ... koniec prestávky, bežím k pásu, zatiaľ čus. Moment filmového blaha: Bodhiho posledná jazda. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)