Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

FilmFan24

Každý v životě hledá tu svoji "vlnu". A je jedno, co si pod významem vlna představíte. Infiltrovaný policista mezi surfaři. Kamarádství. Láska. Oceán. Vlny. Surf. Vzpoura proti konzumní společnosti. Nadprůměrný thriller.To všechno a mnohem víc je Point Break. ()

Vědma

Já nad tímto filmem strašně váhám... Nevím jestli se mi to splantání surfu s thrilerem, kriminálkou a pobřežní hlídkou vlastně líbilo nebo ne. Možná by byly lepší filmy dva - jeden o surfařích a druhý o lupičích v maskách prezidentů. Ale nad čím neváhám, je to, že mě to hodně bavilo. A všichni ti surfaři včetně mladého Keanu byli velice fešní. ()

vegetol.mp

Film je jako hudební skupina. Aby vzniknul skvělej výsledek není třeba, aby byli všichni ty nejlepší muzikanti, důležitý je, aby si sedli. Takový filmy už se dneska netočí. ()

kajas

Tenhle film je v určitých kruzích považován za kult a já jsem si až do dne jeho zhlédnutí myslela, že se v něm Swayze s Reevesem budou kamarádit... jak jsem byla překvapená, kolik se na obrazovce přede mnou odehrálo vražd a jak byl Patrick zlý, fuj. Skoro až spirituální závěr mi k dosavadnímu průběhu příliš neseděl, ale uznávám, že některé sekvence surfování (a skoku padákem) byly natočeny velmi zručně. ()

Eldrick

Film o svobodomyslnosti člověka. Už jen ta maska JFK. Patricka Swayzeho jsem nikdy nemusel, ale jestli byl někde opravdu cool, tak tady. Nejlepší film o surfování vůbec. Ačkoliv je spíš na pozadí příběhu, tak feeling surfovýho ducha přesahuje film široko daleko. ()

Joe321

Nevím co se mi na tomhle tolik líbí, působí to celé nádherně, pěkným prostředím, klidným tempem střídaným akčními scénami. Tenhle filmek prostě působí celý skvělým kompaktním dojmem. A vždycky když ho dokoukám, mám chuť si skočit padákem, ale ještě jsem se k tomu nedostal. - "You gonna jump or jerk off?" ()

Martin741

Reziserka Kathryn Bigelow natocila mimoriadne kvalitny akcny film s Reevesom a Swayzem v hlavnych ulochach. Prve dve tretiny su skor o spoznavani sa postav, kde hraju hlavne debutujuci Keanu Reeves s o 20 rokov starsim kolegom Garmy Buseym /Lethal Weapon 1/. Poriadna akcia a tempo sa rozbehne az v poslednej tretine, ale naozaj stoja za to. Plus take veci ako parasutizmus z lietadla a nadherna sceneria snimana z uhla pohladu parasutistov su vizualne neskutocne nadherne - zaroven som si vsak uvedomil, ze aj vizualna nadhera moze byt desiva. Okrem samotnych Reevesa a Gary Busey- ho tu hral aj isty mne doteraz nesympaticky James LeGros / Phantasm 2 a jo, jo stale ho nemam rad a stale spochybnujem jeho herecky talent/. Chvalim vsak pracu tejto pani reziserky : 89 % ()

Figu

Bod zlomu, to je stará škola! V novým století máme surfaře už na každým kroku, ovšem není surfař jako surfař. Prkna vystřídal net a můžou se z toho všichni (včetně mě) posrat!! Předešlý století nám nabídlo luxusní story o lupičích bank, kteří se originálně dávali do gala coby páni prezidenti jů es ej. Akcí našláplý tempo, skoky z letadel, již zmiňovaný surfy, mega vlny a v neposlední řadě zřejmě nesmrtelná honička mezi Bodhim a Johnym. Ten pohled, ten výraz v očích pod maskou Patricka je nezapomenutelnej! Tady nám Swayze ukázal jak moc velkej herec to byl a s vizáží Pavlíka Nedvěda byl nezastavitelnej stejně jako Méďa na Turínským pažitě v dobách jeho největší slávy! Keanu na zelenáče taky solidně. Jméno Johny Utah mě zůstane vyset v palici do smrti. Chlapi sobě! 80% ()

Skleena

Uz zase mi prisla prvni a druha polovina filmu diametralne kvalitativne rozdilna. Na zacatku se vsechno hezky rozjizdeli, pribeh stal predevsim na vybornych vykonech obou hlavnich predstavitelu, Swayze dokaze byt uzasne charismaticky a zabery na surfare ve vlnach byly vazne dechberouci. Ale ke konci se uz zas na muj vkus zacala projevovat az moc velka prekombinovanost, pocinaje prestrelkama, kdy padousi nechavaji sve mrtve druhy temer bez povsimnuti lezet v krvi na zemi a az moc velka natahovanost konce. Nechat otevreny konec se zaberem, jak Keenu prijizdi na onu Australskou plaz a zveda se vitr nebo padaji prvni kapky pocinajiciho deste, urcite bych sahnul ke ctyrem hvezdickam a to bez mrknuti oka. I tak ale slusna adrenalinova podivana, a co hlavne, Anthony z papricek v mensi roli padoucha, jeho skleb s prostrelenou nohou urcite nezapomenu :) Za jeho vystup pomyslna pulhvezdicka nahoru :) ()

bourec

Vzýval sem filmovýho boha, aby ten film někdo vydal na dvd. A povedlo se. Je to pecka. Jedna z mála opravdovejch pecek K.Bigelow. 80%. ()

starbrejkr

Mám tenhle film strašně rád. Nádherné záběry, skvělá hlavní dvojka a poutavý příběh, to je to, co z tohohle snímku dělý výbornou věc. Nevím proč, ale vždycky když to dávají, nemůžu si to nechat uniknout, je to ten typ filmu, který ač není nijak zvlášť výjimečný, vás prostě baví. Vliv na to asi mají asi i jednotlivé postavy, které nejsou jednoznačné, což lze tvrdit hlavně o Bodiem. Navíc atmosféra surfařského světa na slunných plážích vás vtáhne hned, i když je vám to třeba normálně vzdálené. ()

DruidKarel

Až dneska jsem si všiml, že v tomhle kvalitním akčním snímku hrál taky Patrick Swayze. Keanu Reeves mi byl hned jasnej, ale ten blonďák ne. Je to kvalitní podívaná s prvky napětí a krimi. Rozhodně solidní nadprůměr. 4* ()

Kwaichi

Skvelý herecký duet v podaní Swayzeho a Reevesa. Roľa záporného hrdinu Swayzeho sekla ako uliata. Reeves sa zas úplne vložil do úlohy agenta FBI, čo napomohlo dobrému štartu jeho kariery. Film udržoval človeka v napätí počas plynutia celého príbehu, môže sa preto právoplatne pokladať za skutočný thriler. ()

C0r0ner

Jednou jsem četl statistiku, že až třetina policistů nasazených do gangů přeběhne na druhou stranu zákona. Keanu Reeves je přesně to třiatřicáté procento, protože skončil někde mezi. Bod zlomu je parádní kriminální thriller se skvělým scénářem, skvělými herci a skvělou režií. 95% ()

Andre3000

ÓÓÓ božský Keanu, skláním se před tvým výkonem. Není to ten nej, přesto jsi pro mě z tohohle filmu udělal srdeční záležitost a to nemluvím o Patriku, který příjmeně překvapil. ()

asinus

Dost příjemnej film a kdyby se mi u něj nechtělo přemýšlet, tak to bude někde kolem sedmdesáti procent. Nicméně závěrečná zhruba dvacetiminutovka je úplně na hlavu. Lehký SPOILER: Zařve spousta lidí a pod tim dojmem úplně kašlu na nějakou nespoutanost a touhu najít svoji vlnu... Swayze měl jít sedět, protože to zkrátka podělal. Proti společnosti se bojuje jinak, tohle ve filmu zkrátka nefungovalo. A stejně tak nebylo téměř nijak vybudováno (a tím pádem níčím podloženo) to závěrečné teatrální odhození odznaku. Hlavní hrdina úplně zrušil svoji podstatu v poslední vteřině filmu. Naštvalo. ()

pakobylka

Kathryn Bigelow zkrátka umí točit syrové chlapské filmy plné adrenalinu a emocí. "Bod zlomu“ se podobá nekonečné smrtící jízdě na surfařském prkně rozbouřenými vlnami - jízdě, která se vám postupně vymyká z rukou … a je otázka, jestli ji přežijete. Zvláště když máte potřebu dokazovat si vlastní převahu ... nebo pokud jste ochotni podstoupit cokoli a vsadíte do hry i vlastní život - pro lásku. P.S.: Svého času mně pár momentů přišlo kapánek nelogických. Ne že by se něco zásadního změnilo, ale teď sázím daleko víc na takřka vražednou atmosféru, na zvláštní, rozporuplný vztah mezi Keanu Reevesem a Patrickem Swayzem a na nenásilné, ale velice výstižné vymezení hranic svobody jednotlivce. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)