Candyman

Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

FIBO

Relativně povedený béčkový horor z prostředí šedé a špinavé panelákové džungle kdesi v Chicagu. Černoši, drogy, kriminalita a do toho pátraní po mýtu, který možná tak úplně mýtem není. Film se dá řadit mezi průměrné, nicméně v tomto případě na mě jednoznačně působila atmosféra, podmanivá hudba a jistá příběhová nepředvídatelnost. ()

herr_carter

Řekni 5x Candyman a nestane se ani hovno !!! Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, Candyman....no fakt !!............moje hodnocení = 2 z 10. ()

darwin

Klasika. Když jsem byl malý kluk tak to na mě krutě zapůsobilo, teď už to tak silné nebylo, ale pořád má Candyman své neopakovatelné kouzlo, stejně jako ďábelský Tony Todd. Legenda o chlápkovi s hákem zasazená do chicagského de facto ghetta Cabrini-Green je stylová. Hudba Philipa Glasse se do tohoto filmu výborně hodí. Glass si už při Koyaanisqatsi vyzkoušel, že jeho minimalistický styl perfektně ladí se záběry paneláků, tenkrát to byl komplex Pruitt-Igoe (už je zbourán), teď Cabrini-Green (v současné době v demolici). Faktem je, že skutečné Cabrini-Green je v Candymanovi možné vidět pouze z ptačí perspektivy. Přitom nevábný komplex paneláků, který tvoří známé ghetto je strašidelný sám o sobě. Asi filmaři nechtěli pokoušet štěstí a radši se odtamtud drželi dál. ()

Han22

Velké zklamání - v dětství jsem se u toho bál, jenže dnes... Líbila si mi fajn muzika a všudypřítomná šeď a hnus sídliště (většina z nás tohle ale zná z reálu, takže to jako hororová rekvizita moc nepůsobí), Tony Todd byl skvělý, jenže celý to bylo takový nudný, nezáživný, pomalý a neustále to hrálo na takovou tu notu - vraždí Candyman nebo je to šílená Helen?? Bohužel to není moc zábavné ani originální, jediné co potěší je poslední scéna, takhle vypadat celý film, bylo by to za pět, takhle za dva. ()

bari68

Neviem prečo,ale príbeh o Candymanovi mi prišiel ako naivná báchorka.Táto netypická vyvražďovačka bola v určitých smeroch novodobá,ale zasa nie až tak originálna.Čo je na filme najviac pôsobivé je minimalistická hudba Phillipa Glassa,ktorá atmosféru dobre umocňuje.Ono,démonický vrah aby ostal v pamäti ľudí a stal sa kultom musí byť niečím iný, než len černoch s hákom...Spomeňme si napr. na Jasona Vorheesa alebo Freddyho Kruegra,tam je diabolský záporák no.1 ()

Dr. Wolfenstein

Na tento horor jsem si musel hodně dlouho zvykat. Když jsem ho viděl prvně, nějak jsem si ho nedokázal užít, nevím skutečně proč. Má nádherně ponurou a tísnivou atmosféru, skvělou hudbu, dobrý příběh a mého oblíbence Tonyho Todda, přesto jsem se nedokázal do této podívané dlouho vžít a užít si ji se vším všudy. Dlouhou dobu jsem tvrdil, že druhý díl je lepší, to je teď minulostí. První díl je skutečná klasika, jejíž sledování je neskutčný požitek. ()

iXtr3m3

V niektorých momentoch doslova "nechutný" pre mladších zabudnutý, pre filmových maniakov známy horor, ktorý sa pýšil ani nie tak svojou hlavnou kladnou postavou ako perfektným a odpudivým Tonym Toddom. ()

borec999

"Hovoria, že som prelial veľa krvi. Načo je ale krv, ak nie na prelievanie." Candyman je svojský, originálny a iný ako väčšina hororovej produkcie 90. a vlastne aj hociktorých iných rokov. Rozvíja atraktívnu tématiku urban legends a ponúka pomerne nepredvídateľný a originálny dej v zaujímavom prostredí (černošská štvrť Cabrini Green). Nadpriemerní sú herci (najmä Virginia Madsen a Tony Todd vo svojej životnej úlohe Candymana), či atmosféra, ktorá je podporovaná vynikajúcim soundtrackom Philipa Glassa. Mínusmi sú občasná nelogickosť v deji, resp. v správaní postáv alebo fakt, že Candymana zrejme nikto nebude opisovať ako jeden z najstrašidelnejších hororov (ľakačiek je málo). Skôr by som ho charakterizoval ako takú rozprávku pre dospelých s pár nepríjemne znepokojivými sekvenciami (včely, záver s vatrou, krvavé vraždy, rotvajler) a zvláštnou atmosférou, ktorá sa vznáša nad celým filmom podobne ako Candyman so svojim hákom a rojom včiel nad Cabrini Green. Záver neurazil a celkovo konštatujem, že aj s prihliadnutím na vek takmer 30 rokov ide o slušný horor, ktorý stál za pozretie. Na rozhraní medzi 3 a 4*, pri porovnaní s modernou verziou z 2021 však prilepšujem na slabšie 4*. PS: mimoriadne ma zaujali už úvodné titulky, ktoré sa vďaka výbornej hudbe v pozadí stali svojim spôsobom čudne znepokojivé a atmosferické aj napriek tomu, že sa v nich obrazovo vlastne nič znepokojivé nedeje... 70% ()

Slimak

Dobrý film který mě sice dvakrát nepostrašil ale musím uznat že jsem měl z toho všeho dost divný pocit.Ta silná mizérie a konec hlavní hrdinky mě trochu přišlápnul.Jinak před Tonym Toddem by se člověk schoval pod stůl jen do doby kdy se o něm špitá po nárožích ale když se objeví tak nic moc extra. ()

MareT.

Už se mi to stalo několikrát....Starší filmy, které všichni tak opěvujou mě většinou potom zklamou. Ale to bude asi mnou ()

Corpsegrinder

Povedená barkerovina. Muzika je hodně dobrá a potěší i velmi šikovná kamera, obzvlášt letecký záběry to má na jedničku. Virginia Madsen do hlavní role sedí a fajn je samozřejmě i Tony Todd jako titulní postava, využitej střídmě, a né protože "nebyl rozpočet tak hlavního bubáka schováme", ale protože on mimo záběr funguje stejně dobře jako na něm. ()

Harapes

konečně horor v kterém musíte i přemýšlet a hlavně nemá stupidní zápletku,nápad jako zrcadlo je hodně zajímavý....... ()

Cassandra

Super atmosféra a originální prostředí. A krásná Virgina Madsen a tajemný Tony Todd. Asi můj nejoblíbenější horor. ()

Haymar

Candyman je jedním z mála hororů, který (ač už je staršího data) jsem prvně viděl až v dospělém věku. Přesto mě z něj silně zamrazilo a od té doby mám respekt k tzv. "městským legendám". Barkerova předloha se zde nezapře ()

Schuldiner odpad!

Tak tomu řikám fakt velká slátanina!!! Paskvil, kterej jsem měl problém dokoukat... A ani jsem nemusel, protože pointa byla taky debilní. Jako celej tenhle výtvor. To neni nic, jen změť nesmyslů, dějových výblitků a totálně nestrašidelný atmosféry s předvídatelnýma událostma. A když člověk předvídá i nesmysly, který se nakonec fakt odehrajou....hmm..tak to už je síla.. V kolonce žánru tak trochu chybí ´´mysteriózní´´. Protože mysteriózní je to především!!! A to je žánr, kterej mam asi nejmíň rád! ()

Rozjimatel

Opäť jeden "kultový" plytký béčkový horor s otrepaným príbehom o chlapíkovi, ktorý sa vracia zo záhrobia kvôli pomste. Možno by som to aj považoval za desivé, nebyť tej všadeprítomnej hlúposti (vrcholom bola záverečná vatra), šablónovitosti, množstva klišé. Záporák je priam zúfalý (to ako vyzerá, ako rozpráva), snáď ako z nejakej paródie. Herci sú strašne jaloví (Virginia Madsen vládne) a režisér sa teda vôbec nepredviedol. Jedine hudba Philipa Glassa znesie prísnejšie kritéria, len sa do tohto filmu príliš nehodí, lebo evokuje niečo hlbšieho. ()

sona123

Kvalitní horor z počátku devadesátých let a zdá se, že přibývající roky mu jen přidávají na kráse a atraktivnosti. Poutavé záběry, strhující hudba, temnota snoubící se lehce erotickými prvky a tahle kombinace kupodivu nepůsobí ani trapně. Tedy, pokud jde o mne, já jeho jméno nevyslovím, ani jednou, natož v zrcadle. ()