Vánoce u našich

Norsko, (2019–2020), 5 h 54 min (Minutáž: 25–35 min)

Ida Elise Broch, Gabrielle Leithaug, Dennis Storhøi, Hege Schøyen, Felix Sandman, Sajid Malik Hussain, Oddgeir Thune, Kingsford Siayor, Arthur Hakalahti (více)

Série(2) / Epizody(12)

Johanne už nebaví poslouchat neustálé narážky na to, že nikoho nemá, a tak se rozhodne, že rodině o Vánocích představí nového přítele. Má 24 dnů na to, aby ho našla. (Netflix)

barteca

Milé, vtipné, ze života, hlavní hrdinka si vás získá svou upřímností a ohleduplností. Skvěle natočeno a zahráno. Poznat norské vánoční tradice s bůčkem bylo velice objevné. ()

Deleatur

Líbila se mi postava částečně nedospělé a hodně chybující Johanne. S ohledem na to jsem se ani nedivil, že nedokázala natrefit na toho pravého. Ba že to byli často podivíni (hráč realitek vede). Její snaha nezahořknout a "otevřít se novým možnostem" byla sympatická, i  když bylo pochopitelné i její kyselé zhodnocení: "Skončila jsem s puberťákem a pak s důchodcem." U severské romance očekávatelná erotická otevřenost (nezapomenutelné setkání v "nahých lázních"), méně sympatická byla příchylnost k alkoholu. Překvapit mohla rasová rozmanitost dnešní norské společnosti, ale nebylo to tak na sílu, jak to někdy u netflixovské/americké produkce bývá. Horší bylo, že 2. série tlačila na sentimentální struny už dost a i když byl konec (jakož i celého seriálu) fajn, závěr 1. série byl mnohem, mnohem silnější. A potěšila zmínka o naší Popelce (i když trochu negativní). Fakt to bude kult i tam. // 70% ()

lemonova

Mala som pocit, že pozerám nejakú českú "romantickú"  komédiu z posledných rokov natiahnutú na šesť častí. Pre mňa to bolo scenáristické peklo.. vzdala som to po dvoch častiach. ()

bararich8

Moc pěkná norská jednohubka plná emocí a Vánoc. Všichni herci sympatičtí, příběh rychle utíká a příjemně se na to kouká. Tohle se fakt povedlo a hlavně to máte za chvíli zkouknutý, 5* ()

UniqueNett

Tohle je tak strašně, ale fakt strašně, roztomilý! Miluju Idu, miluju Norsko a naprosto miluju ten jejich bublavej přízvuk! Skvělá vánoční oddechovka, takový milý pohlazení po duši. Druhá série comming soon a já už se nemůžu dočkat! ()

neo93

Milá, svižná a oddechová norská záležitost, která potěší ve vánočním čase. Hezká a sympatická zdravotní sestra Johanne, má milující rodinu i práci, která ji baví. Jediné, co ji schází, je přítel. A proto se v adventu rozhodne, najít si nového přítele, a to nejen kvůli tomu, aby nebyla už sama, ale hlavně proto, aby uspokojila celou svou rodinu. Jenže nebude to mít vůbec snadné. Na to, že jsem se k tomu dostal jen tak náhodou, jsem se u všech 6 epizod moc dobře bavil. Má to velmi příjemnou hlavní hrdinku, další zajímavé postavy, především v podobě nápadníků Johanny, přívětivý humor, báječnou atmosféru vánočního Norska i podařený soundtrack. ()

bearmeedek

Tento mini seriál byl pro mě takovým předvánočním zjevením. Oproti jiným vánočním výtvorům je zde opravdu humor. Ne ztřeštěný, ale ze životních situací. A je prokládaný malými životními pravdami, až poučkami. A největším překvapením je, že tohle celé přišlo z Norska. Tolik k první sérii. Na druhou jsem se tím pádem moc těšil a naplánoval si ji na Silvestr. Jak snadné je něco funkčního podělat. Druhá série, se stejnými lidmi a přímo navazující, přišla o to podstatné - o humor. Hledal jsem a nenašel. A místo toho je v každém dílu nějaká nová deprese. A samozřejmě Johanne v samotném závěru podělá i ten rok trvající výběr životního partnera. Velká škoda toho potenciálu z jedničky. Nacpal bych tvůrcům kosti z vánočního kapra někam. ()

Maximilianus

1. séria: Milé, hrejivé a úsmevné. Hlavná hrdinka je charizmatická a veľká sympaťáčka. 2. séria: Nedosahovala až takú úroveň ako prvá, ale kvalít mala stále dostatok a koniec bol podobne ako v predchádzajúcej sérii pekný. ()

haroska

Skvělý! Hodně osobitý humor, nevtirave herecké výkony. Originální znění příjemné zpestření. Doufám, že se dočkáme třetí rady😅 ()

BaruM

Prosím, více takových seriálu. Po dlouhé době, jsem se opět nemohla dočkat druhé řady u nějakého seriálu. A světe div se, druhá řada si drží standard z první části. ()

haWranka

První série byla moc fajn, bylo to celkem originální, plné suchého humoru a já se dobře bavila. Druhá série byla podle mě naprosto zbytečná, prostě navíc. Nic nového nepřinesla a za mě jsem byla naprosto spokojená s původním koncem. (Který byl vlastně až v prvním dílu druhé série.) ()

SONY_

První série se mi vcelku líbila, sice byl děj občas hrozně pitomej, ale dalo se to. U druhé série jsem zvládl zhlédnout jen dva díly a více už ani nechci, to už bylo úplně bez děje. Jediný plusy jsou ta, že hlavní představitelka je hezká a že film má alespoň trochu vánoční atmosféru. /po první sérii: 65%, po druhé sérii: 55%/ ()

hazdrova

Tento seriál je pre mňa vianočným netflixovým prekvapením tohto roka. Všetky vianočné braky spravidla ignorujem a vďakabohu som sa nejako k tomuto drahokamu dostala. Je to bystré, neokukané, svieže a proste fajn. 4,5* ()

JenYu

Viděna 1. série: Můj první norský seriál. Zpočátku to vypadalo slibně, ale asi od 3. dílu se začala objevovat známá a provařená klišé (excentrická kamarádka, mnoho nápadníků, kárající šéfová atd.), která už mi tak trochu lezou krkem. Přidávání rodinných problémů (rodiče), malá rozmanitost prostředí a neuzavřený konec na dojmu (bohužel) nepřidaly. Super však byla chemie mezi hl. hrdinkou a Jonasem a celkem roztomilá vánoční atmosféra. *** Viděna 2. série: Slabší vývar z předešlých dílů s nenaplněným potenciálem. Hlavní hrdinka místy otravná. Pozn. Měla jsem radost, že jsem uhodla, od koho byly růže :) ** ()

Snekac

Seriál na předvánoční období, který není plný kýče a navodí vám pohodovou atmosféru. Hlavní herečka je velmi sympatická a lidská. Skvělý počin! ()