Forhøret (TV seriál)

• angličtina

Face to Face

Krimi / Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2019, 3 h 3 min (Minutáž: 20–25 min)

Ulrich Thomsen jako mírně psychopatický otec páchá násilí proti všem. Epizody jsou krátké a v každém díle musí Thomsen vypáčit střípek ke smrti své dcery z někoho jiného, povětšinou z elitních dánských herců. Můj oblíbec Nikolaj Lie Kaas nemohl chybět a tak to hodnotím jako výbornou dánskou krimi sérii.(20.12.2020)

Konečne niečo normálne (až na vidiny mŕtvej dcéry). Ako vždy výborný Ulrich Thomsen, ktorý je jeden z mojich top 10. hercov. Nikolaj Lie Kaas, Lars Mikkelsen... Všetci boli skvelí. Bavilo ma tiež, že každá epizóda mala iba niečo cez dvadsať minút, čo podľa mňa úplne stačí. Nemusím hodinu sedieť pri niečom, z čoho by som tretinu vyškrtla, lebo je to nuda. Toto nuda nebola a herecké výkony naozaj super!(6.7.2020)

Vynikající herecké výkony stále stejné partičky, Ulrich Thomsen svým stoickým stylem roli uchopil fantasticky, ostatní kolegové a herečtí kamarádi mu vytvořili výborné zázemí. Komorní příběh na pomezí filmu, televizní inscenace a divadelního dramatu. Dánové prostě umí. Nenechte si ujít jedinou sentenci, stojí za to neodbíhat do kuchyně pro kafe do poslední chvíle, i když už víte, jak to je. 5*(5.2.2020)

Dajší severská krimi perla, kdy jde hlavně o psychologii a mezilidské vztahy a krimi linie je vcelku podružná. I když i tady se najde prostor pro překvapení. Jako bonus obsazeno dánskou hereckou smetánkou.(25.12.2020)

Sice má Forhoret výborné obsazení, ale z celého seriálu mám trochu rozpačité dojmy. Myslím, že to asi způsobila hlavní herecká postava, kde nevím, jestli mně byl Ulrich Thomsen nesympatický jako herec a nebo jako silně psychicky labilní otec. Jinak, co se sekvencí týká, to naopak chválím, nutilo mě to jet jak po másle a dala jsem tak Forhoret na jeden zátah. Ostatním hereckým perlám se tam až tolik prostoru nedostalo, ale ve výsledku to ani jinak nešlo. Takže za mě slabší čtyřka. Jo a rozuzlení bylo pro mě překvapující i když....(24.3.2020)