Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

Marze

Komentator neunavne komentuje vsechno co vidite na obraze.Pribeh je to obycejny,nicim zvlastni. Proto ho asi tvurci ozvlastnuji napriklad pohledem do konecniku hrdiny.Emili je neustale empaticka az pusobi nerealne. Uvital bych vic informaci o hrdinove minulosti.Postupne se tu stridaji ruzne zanry.Teen romance,armadni a socialni satira a detektivka.Zaver je az sentimentalne prepaleni.Jestli bylo cilem zamyslet se nad soucasnou epidemii drog v USA ,tak film vyzniva dost plose naprazno. ()

Maynard.

Tak jako od tvůrců posledních dvou Avengers bych teda čekal větší forsáž... Dočkal sem se 2,5 hodiny zpomalenejch záběrů na život jednoho týpka a borky. Z těch zpomalenin se mi skoro začala motat hlava, proč proboha to tam rvát po celou dobu? Aby se jako už tak pomalej film ještě víc zpomalil a prodloužil? Nerozumím. Příběh z Iráku mě ještě docela zajímal, ale zbytek filmu sem byl hodně zklamanej. Spiderman to ovšem sehrál na jedničku, je vidět, že by se časem mohl odpoutat od svojí životní role pavoučího muže. Tady to byla slušná smažka, která navíc loupila banky, takže uplnej opak toho klučiny z Marvelu. Strašně dlouhý, zpomalený a málo zájímavý... ()

Jaro.Krafcik

Tretí a zároveň posledný film od produkcie apple tv. Aspoň tento týždeň, Cherry mierne prekvapil. Ale nechápem tie nizké hodnotenia od pár užívateľov. Je to celkom dosť natiahnuté. Ale mňa to bavilo. Aj vďaka tomu že ma baví pozerať na vykrádanie banky. Holland predviedol opäť skvelý výkon. Takisto aj tvorcovia Avengers. Za mňa dobrý film. Ktorý si zaslúži byť v červených číslach. Navyše jasný dôkaz toho čo drogy spravia s človekom. 4* ()

Arsenal83

Tak jeden padnutý na hlavu by vo filme stačil, škoda len, že sa k nemu pridala aj Ciara Bravo a tak sme z celkom sľubne rozvíjajúcej sa romantickej drámy dostali páreček vyšinutých narkomanov. O spomaľovačkách tu píše každý druhý recenzujúci a je to pravda, na čo z filmu o hovne urobili hovno dlhé skoro dve a pol hodiny? Aby sme pri tom mohli počúvať operu? Ďakujem, ani tú nemám rád. ()

M.a.t.t.

Knižnú predlohu neviem posúdiť, ale filmová verzia Cherry disponuje scenárom, ktorý je až príliš rozlietaný na všetky svetové strany a ani rozdelenie do kapitol tým pádom nerieši primárny problém - že ide o nesústredenú záležitosť, ktorá chce až urputne rozprávať o všetkom. Miestami som mal pocit, že by asi veľmi chcela vzdávať hold Scorsesseho klasikám, ale ako taký tvar by jej dokázali dať iba skutočne ostrieľaní režijní veteráni s o niečo väčšími skúsenosťami v danom žánri. A to Joe a Anthony Russoo aspoň zatiaľ nie sú. Výsledok totiž pôsobí, ako niečo od Michaela Baya - formálne takmer bezchybné a s množstvom vizuálnych nápadov, ale v prípade takto komplexného príbehu to ani náhodou nestačí. Nehovoriac o istom mrhaní talentom Toma Hollanda, ktorý by si zaslúžil zažiariť v lepšom filme. ()

• Film je založen na stejnojmenné částečně autobiografické knize, kterou její autor Nico Walker napsal během doby, kdy si odpykával několikaletý trest ve vězení za sérii bankovních loupeží. (oli009)
  • Filmovanie snímky začalo 14. októbra 2019 a skončilo 20. januára 2020. (MikaelSVK)