Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc. (Falcon)

drdus odpad!

Jednička (Spider-Man: paralelní světy) je super i po několikátém podívání. Z tohoto pokračování jsem viděl polovinu a dál jsem prostě nemohl, vzdal jsem to - je to hrozně zmatený. U mě to není ani na jednu hvězdičku, bohužel. ()

Dodagrad

Takhle si za mě představuji Masterpiece kousek dnešní doby! Skvělá animace, příběh i zvrat! Není více co dodat! :) ()

Andy.222

Tento film se mi strašně špatně hodnotí. Jednička se mi velice líbila, přišla s novým stylem animace a celkově se zapsala jako 10 z 10 film. A nyní tvůrci přišli s dvojkou a ... Ta spustila dvě paralerní větve mnohovesmíru. V první větvi se kochám tím, jak svůj nový styl animace vytáhli ještě o level výše a vybavili jej výborným hudebním podkresem. Multivesmír barevný, překvapivý a hravý, na který je radost pohledět včetně překvapivě úžasných titulků. A v té druhé větvi... Vidím pustý, lepivý a utahaný močál tam, kde měl být příběh s jen pár ostrůvky zeleně a dokonce i květin (jako například pár i dojemných scén, které mě chytili za srdce). Močál, který než se dostal na trochu pevnější půdu, tak jsem byl znuděný, díval se na hodinky když 'už tam budem' a samozřejmě, který končil až trestuhodným cliffhangerem. A přestože je film audiovizuální médium, tak jsem typ diváka, který odpustí laciný vizuál, když dostane skvělý příběh, ale naopak mi to moc nejde. ()

Yamatosan

Viděno se synem, 11 let. Po recenzích jsem měl obavy, že je toho až moc, že je to přehnaně dlouhé a nedáme to. A opravdu je toho moc a je to dlouhé - ale tak skvěle, že nám už dlouho nic tak neuteklo. A když kluk dá bez problémů takhle dlouhý film, tak je to ta nejlepší známka kvality. Maximální nadšení! ()

flyer.nick

Pořád je to ve všech audiovizuálních směrech super jako jednička, ale přišlo mi to o něco nudnější, už jsem si to tak neužil, asi proto, že to bylo jako jednička a už ne tak ojedinělé. Kde jsou ty časy, kdy měl film 90 minut a do těch 90 minut uměli tvůrci natřískat úplně vše. Tohle má dvě a půl hodiny a stejně je na konci "pokračování příště". ()

Orion12

8/10 na plný počet to kvůli tomu, že tohle je jen první part a příběh prostě není uzavřený. Dost zajimavá animace, upřímně někdy to na mě bylo moc barev a vypadalo to jak v hlavě člověka co má ADHD. Vypadalo to komplet jako komiks, ale třeba scény v bombaji a u gwen byly fakt moc. Úžasný soundtrack už jednička měla skvělý a dvojka to posunula jěště výš. plno easter eggu, kdy na youtube vyšlo i snad 3 hodinové video s všemi easter eggy a vysvětleními člověk by tp musel stopovat aby to všechno viděl. Jinak první půlka filmu se mi dost táhla ta byla tak 6/10 a druhá 10/10 takže půjdu zlatou střední cestou 8/10. Tvůrci tohle koncipovali jako dvojdíl, což další díl výjde příští rok na konci je obrovský cliffhanger, ale to co tvůrci naloží ve trojce bude raketa jak cyp. Celý tenhle díl je jen obrovský build up. Chci hned další ! ()

motyka52

Audiovizuální orgasmus. Mnohonásobný. Nevím, jestli je to revoluce, zase tak moc se v animácích neorientuju, ale já sám jsem v tomhle ohledu nic lepšího neviděl. Kromě toho to ale velmi dobře funguje i v emocionální rovině. No a stejně jako v jedničce to má skvělou hudbu, skvěle načasované hlášky, prostě bych nikdy nevěřil, že mě po čtyřicítce dovede animák takhle zaujmout. Závěr mě sice překvapil, to přiznávám, ale vlastně jsem za to byl rád, protože mi to dává jistotu, že ... ()

zanovka

Nejsem žádný fanoušek a šla jsem na film se synem. Ocenila jsem zajímavé pojetí různých grafických stylů animace. Ale už jsem starší ročník a nestíhala jsem rychlost akcí :D ()

RoyBatty444

Stále to je vizuálne hravé a dynamika rozprávania je správne nastavená, ale to poznáme už z predchodcu. Dum-dum a trci-trci hudba mi nesadla. Tie husté reči mi vadili už v jednotke. Príbeh je zbytočne patetický a tlačí na pílu. Aj keď sa mi páči "robím to po mojom a nenechám si do toho kecať". Interakcie pôsobia nezrelo a sú preplnené klišé, ktorému sa vysmieva. Už keď som si myslel, že sa to približuje dobrému anime tak to spadlo do komixu pre pubošský dorast. Španielčina vítaná. ()

mapollam

Nádhera! Krásny vizuál, svieže, plné nápadov. A musím povedať, že aj prekvapení a emócií. Pre milovníkov kresby a maľby dychberúci zážitok. Pre priaznivcov Spíďa povinnosť. ()

Darthorias

Má to vôbec zmisel, písať recenziu? Keď už aj tak viem aké dám hodnotenie. No áno pretože musím povedať v čom je tento film tak dobrý. Či už je to nádherná animácia, hudba, alebo postavy, Spider-Man: Cez paralelné svety je pokračovanie na ktoré sa vyplatilo počkať, a film ktorý ja sám teraz vyhlasujem na najlepší Spider-man film aký kedy SONY prinieslo a, že konkurencia nie je malá avšak Spider-Man: Cez paralelné svety všetky ostatné hádže do vrecka a sám stojí na výslní, málokedy sa stáva, že pokračovanie prekoná prvý film, a tu sa to presne stalo. Toto je film ktorý má všetko čo potrebuje skvelé postavy, výbornú hudbu, skvelú akciu, úžasné zvraty, ale to všetko stále neopisuje to aké je to Majstrovské dielo, môžem len povedať BRAVO SONY. Dlhé roky sa nestalo, že by som dal najvižšie hodnotenie akémukoľvek filmu a to bolo dosť dlhá doba ale inak nemôžem, Spider-Man: Cez paralelné svety si právom odnáša 100% a už sa teším na pokračovanie. ()

Dex16

Je to strašná pecka! 👍 Letos jsem snad nic lepšího neviděl! Po audiovizuální stránce je to naprostý porno! 💏Hodně se s tím pomazlili a některý scény jsou fakt úžasný!🆒 Hudba se jim taky povedla na jedničku.🎵Na mě i dost působili emoční scény výborně zpracovaný a člověka to vážně chytne za srdce.❤️🫀 Je to sice mega ukecaný🗣️, ale mně to nevadilo, bylo to důležitý pro děj a posun postav. Pro mě osobně tam bylo mnoho šokujících překvapení, který si fanoušek Spider-mana🕸️🕷️🔝 užije, už se nemůžu dočkat co nás čeká v pokračování! Jediný co je teda šílený, že na pokračování budeme muset čekat skoro rok! 😭😭😭🎥🎬⏳⏭️⏩🔜2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ ()

MarekTulen

Po prvním Spider-Man: Paralelní světy jsem se na tohle opravdu těšil. Poprvé když jsem to viděl jsem měl smíšené pocity, po rekapitulaci a opakovaném zhlédnutí mohu říci, že tohle je další animovaná bomba. Svižný, zábavný a extrémně kreativní Spider-Man, u kterého si užíváte každou sekundu. Narážka na snad nejznámější Spider-Man meme, tolik Spider-Manů pohromadě jsem snad v životě neviděl a Spider-kočka nebo Spider-dinosaurus, no o tom se mi mohlo tak maximálně zdát ve snu. Miluji chaos scény, a pojďme narovinu říct že Moralesuv útěk před Spider-Many by jsme museli vidět tak stokrát aby jsme se v něm viznali. Miluji to i přes ten otevřený konec, který mě teda ale jako fakt hodně nasral, pokusím se udržet a nezkritizovat dílo jen kvůli konci. S nedočkavostí na třetí díl nevydržím. <3 ()

Lukango

Neskutečný! Jedničku, i když nejsem fanouškem Spidermana, mám moc rád díky své animaci, emocím, scénáři a hudbě a tady toho je dvojnásobně. Film je jako jednička šílený, ale zároveň naprosto geniální, chvílemi mi to připomínalo Všechno všude najednou. Scénář je skvělý a dialogy jsem upřednostňoval před akcí. Postavy jsou skvěle napsané a člověk s nimi dokáže soucítit. Dále se tu hraje také na emoce a díky skvělému prokreslení postav tu každá emoční scéna má svůj dopad na diváka. Humor tu rozhodně nechybí je velmi povedený, akorát ta scéna, kdy se Spot rozeběhne proti Spidemu a sám sebe kopne je až moc marvelovská a emoce jsou příliš rychle přeseknuty vtipem. Líbilo se mi, vypracování Spota, který z počátku vypadal komicky a člověk u nej mávnul rukou, jakožto vedlejší postavě, ale ke konci z něj sršela nenávist a zlost k Spidemu. Soundtrack je skvělý a perfektně zapadá do filmu. Co se týče animace, tak opětovné spojení komiksu a artu je dechberoucí a od jedničky se jedině liší vyšší kreativitou, která je tu rozhodně znát. Co bych vytkl je to, že svůj mega ambiciózní a velkolepý příběh je na tolik velký, že se prostě nevešel, což je na jednu stranu pochopitelné, ale na druhou to je až moc rychle přeseknuté. Celkově se tento film řadí mezi jedny z nejlepších animovaných filmů historie, má chyby, které ani nedokážu vyjádřit, přece jen jak už jsem zmínil, za fanouška Spidermana se rozhodně nepovažuju. Film je šílený, geniální, nádherný, vtipný, emotivní a myslím si, že je lepší než jednička a bejt fanouškem tak napalím 10/10, ale já jím nejsem. Známka: 8,5/10 ()

jara12

Po pěti letech se nám vrací pokračovaní jednoho z nejúspěšnějších animáků ever a přináší opět dechberoucí animaci, která je opět o krok dál. Zároveň není ale zapomenuto na rodinnou linku, které se věnujeme po čas celé stopáže. Jak nově představené postavy, tak ty staré, fungují spolu úplně perfektně a vy přilneme ke každému Spider-manovi, který je představen. Stopáž byla prodloužena na dvě a čtvrt hodiny, což snímku jedině prospívá. O animaci tu ani nemusím moc mluvit, protože je všem jasné, že je to zase na jiné úrovni! Nepamatuji si, kdy jsem se takhle v kině nasmál nad různými odkazy a vtipy. Film končí obrovským cliffhangerem, což trochu zamrzí, přestože je to naprosto pochopitelné. ()

majorzeman13

Vizuální stránka filmu hlavně ta animace je super. Vskutku hodně působivá animace ! Soundtrack - hudba je též parádní. Co my vadilo je rozhodně délka - stopáž tohoto filmu. Dále je to hromada postav...trochu jsem se ztrácel... PS: Spider kočka je cool ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD