Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc. (Falcon)

(více)

Videa (6)

Trailer 5

Recenze (383)

Kwaichi 

všechny recenze uživatele

Úvod filmu pôsobil na mňa nezáživne a chaoticky, ale keď sa konečne rozbehla akcia, tak tá jazda stála za to. Miles Morales je postava, ktorá búra všetky stereotypy a očakávania. Autori tak tvoria hrdinu, ktorý si vďaka svojmu spider-versu získava srdcia fanúšikov po celom svete. Každý nájde svoj idol v jednej z podôb Spidermena. Brilantný ťah. Škoda, že sa autori rozsahom príbehu snažili prekročiť časové možnosti celovečerného filmu a nevytvorili samonosný príbeh ako v prvej časti. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele

Pokud chápete, co je na komiksech to nejlepší, tak se vám tenhle film musí líbit. Protože tady to všechno je, stejně jako v prvním díle. Jenže tahle trilogie je v něčem jiná než ty ostatní. Další díl není větší a bombastičtější, aby mohl být vnímán jako lepší. Tohle je paradoxně o trochu víc lidštější a emotivnější. Navíc to uteče strašně rychle a najednou byl konec a já byla zase smutná, přestože jsem dvě hodiny předtím sledovala naprostou krásu. Čekání na pokračování bude drsný. 20/10. 628627839393%. Šílená představa, že jsem dnešní poslední promítání málem nestihla! ()

Reklama

Susinnon 

všechny recenze uživatele

Tak som sa dočkala! A som nadšená! Do Milesa som zaľúbená ešte viac, nadšená som všetkými zmyslami. Oproti jednotke je toto viac depresívne, ale stále to má svoj vtipný, mladý a svieži štýl. Nové postavy fantastické a co sa animácie týka, to ani neviem opísať, aká som bola nadšená a excited. No a hudba je kapitola sama o sebe, už cestou domov z kina som si v aute robila vlastný Morales koncert. Hej, a ešte príbeh! Ani chvíľka nudy a emócie fungovali na plné pecky a koniec ma zamrazil a teraz neviem, ako prežijem ten čas do tretieho dielu. Asi tak, že si toto budem púšťať stále dookola, až kým to nebudem vedieť naspamäť, tak ako to bolo u mňa aj pri prvom diely 😀 love you, Morales ❤️ ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Nevěřil jsem, že je to vůbec možné, avšak tvůrci i navzdory všem pochybám zcela dokonale překonali svůj první snímek z roku 2018. Všechno je zde větší, barevnější, dynamičtější a osudovější - přesně tak jak má velikášské pokračování být, nicméně tvůrčí tým zde správně nezapomíná ani na patřičné budování charakterů. Právě ty jsou totiž vyjma epické vizuální stránky tou největší chloubou snímku. Na olbřímí stopáži čítající 140 minut se Vám totiž dostanou takříkajíc pod kůži se všemi svými přednostmi i chybami. Přičtěte si k tomu všemu ještě neuvěřitelnou tryskající fontánu nápadů a drobných pomrknutí směrem k fanouškům a vyjde Vám zcela nekompromisní komiksová podívaná, k níž se budu vždy velmi rád vracet. Co tedy dodat na samotný závěr? Spider-Man: Across the Spider-Verse je ve všech směrech dokonalým filmem. Veškeré myslitelné i nemyslitelné atributy zde fungují jako precizně promazaný stroj, který v kombinaci s nespoutanou vizuální stránkou, dunivým soundtrackem a tíživou osudovostí už teď aspiruje na jeden z nejlepších snímků roku 2023. Tohle zkrátka musíte vidět a prožít každou buňkou svého těla! „Everyone keeps telling me how my story is supposed to go. Nah. I'm-a do my own thing.“ ()

rollman1 

všechny recenze uživatele

Jelikož jsem už dlouho nenapsal recenzi, řekl jsem si, že je načase se vrátit zpět ke psaní svých velice ‘’vtipných’’ a ’’objektivních’’ názorů na filmy. A jelikož návraty jsou vždy velkolepé, rozhodl jsem se to udělat epicky. O příběhu nebudu moc psát, jelikož, tady platí: čím méně víte, tím lépe. Stačí napsat, že jsem byl z příběhu zase naprosto usazen v sedle. Ať už ze skvěle napsaných i zahraných postav, dobře rozvrženým tempem, kdy se od začátku jede pomaleji, aby se pak šláplo na plyn až do úplného konce. Akční scény i segmenty, kde se zrovna povídá, mají co nabídnout, takže jsem se nenudil ani minutu.  Samotné akční scény jsou definicí filmového umění a šikovnosti. Na plátně se dějí neskutečné věci, které mi vyrazily dech. Boží kamera a plno nápadů v kombinaci s nádhernou animací vytvoří tzv. poctivý audio-vizuální orgasmus. Vrcholem pak jsou světy, jenž každý z nich má svůj specifický vizuál. Každá animace je jedinečná a dohromady tvoří jeden z nejlépe vypadajících animáků za hodně dlouhou dobu.  Velkým plusem jsou pak samotné postavy. Miles a Gwen jsou opět dobře napsaní a každý má svůj příběhový ark, který nabídne spousty zajímavých a nečekaných věcí. Nesmí chybět plno nových variantů, takže rovnou řeknu, že Spider-Punk by měl dostat vlastní film, hned! Všichni jsou samozřejmě skvělí a i jejich dabéři odvádí skvělou práci (rozhodně doporučuji titulky). Zmíním i postavu Miguela (Spider-man 2099), jehož dabuje vynikající Oscar Isaac. Jelikož je příběh opravdu komplikovanější a nejedná se o vyloženě film pro děti, zmiňovat záporáka tady nebudu. Jen napíšu, že ‘’Spot’’ je opravdu Bad-ass a překvapí Vás jeho vývoj. Co by to bylo za parálerní světy bez všech těch cameí a pomrknutí pro všechny fanoušky. Film opravdu nabídne stovky takových věcí a taky několik hodně příjemných překvapení. Tvůrci se vyjádřili, že zde je kolem 340 postav. Chytnout tudíž všechno napoprvé rozhodně nejde a proto doporučuji druhou projekci, která mi film posunula ještě o level výše. Počítám, že video, které všechny tyhle věci popisuje, už existuje někde na netu a má asi 40 minut. Druhý animovaný film s Milesem Moralesem, je totiž triumfálním důkazem toho, že komiksové filmy mají stále co nabídnout. Stačí když u toho máte šikovné tvůrce se skvělými nápady.  ()

Galerie (53)

Zajímavosti (30)

  • Když Miles probíhá kolem klasického Doctora Octopuse, řekne Doctor svou známou hlášku z filmu Spider-Man: Bez domova (2021): „Hello, Peter.“ (SpiderBoy)
  • Ve filmu se objeví krátce i herec Donald Glover. Tvůrce Milese Moralese, Brian Michael Bendis, v rozhovoru uvedl, že se ho ke stvoření Milese inspiroval záběr ze seriálu Zpátky do školy (od r. 2009), kde se právě postava Donalda Glovera dívá na televizi v pyžamu s logem Spider-Mana. (PlaCzech)
  • Film měl být původně vydán již 8. dubna 2022, nakonec kvůli pandemii covid-19 byl film přesunut o více než rok. (petr.koca)

Související novinky

VFX pracovníci v Marvelu zakládají odbor

VFX pracovníci v Marvelu zakládají odbor

09.08.2023

Není to tak dávno, co jsme zde psali o šílených pracovních podmínkách na snímku Spider-Man: Napříč paralelními světy, mezitím se po premiéře každé druhé marvelovky řeší, kterak jsou VFX pracovníci… (více)

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

Pátý Indiana Jones v kinech zklamal

Pátý Indiana Jones v kinech zklamal

03.07.2023

Ještě před premiérou na filmovém festivalu v Cannes leckdo čekal, že bude pátý Indiana Jones a nástroj osudu velkolepou a úspěšnou rozlučkou, jakou si nejen hlavní hvězda, ale de facto i samotná… (více)

Reklama

Reklama