Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

emdvojka

Jim Carrey ako Stanley Ipkis a jeho verný pes Majlo v originálnom príbehu plnom výborných efektov, vtipných scénok a už notoricky známych výrazov hlavného hrdinu. Nepoznám nikoho kto by masku nemal rád. ()

papaguy

Groteska s příznačným názvem je vystavěná na rozdováděných, na svoji dobu převratných, CGI tricích a komediálním výkonu Carreyho. Film také za speciální vizuální efekty záskal nominaci na Oskara a pár dalších cen. Slabší stránkou je mozkuprosté rozuzlení náležitě rozmělněné genderovými stereotypy (je znát, že předloha je poněkud staršího data). ()

RoneXxXD

Krásná klasika. Na tomhle filmu jsem vyrůstal takže jasných 5*. Ostatně J.Carry je borec a borcem je i zde. Rád se na ten film znovu vždy podívám. Jasně,je to béčko,ale kvalitní. Předchůdce Deadpoola jak se patří. Jinak souhlasím že kdyby tam bylo míň těch obyčejných dialogů bylo by to lepší a Carry by se víc do toho dal. ()

NiaWolf

Neuvěřitelné efekty, neuvěřitelný výkon Jima Carreyho. ♪ ,,Jsem Pepe z Kuby, ramby král. Čik-Čiky bum!" ♫ • ,,To jsem nebyl já, to ten jednorukej!" • ,,Teď se ukáže, co jsem zač....Hovno." ()

Dienzenhofer

Možná kdybych to viděl před Acem Venturou nebo Blbým a blbějším, tak by se mi to líbilo možná víc, prakticky ve všem je to horší než předchozí dva jmenováné filmy. Maximálně v čem se tento film odlišuje, tak jsou celkem vtipně použíté triky. ()

Razzor_82

"Možná jsem někdo jinej." Jim Carrey skvěle válí ve schizofrenních rolích. Začátky jeho bujarých grimas a hlášek. Roztomilá blbinka s pěknými vizuálními triky a prvky grotesky. Hezká Cameron Diaz je příjemným zpestřením filmu. Komediální klasika let devadesátých. 6/10 ()

duffi

Jim Carrey zde předvádí neuvěřitelný mimický koncert a triky jsou také parádní, k tomu navíc okouzlující Cameron Diaz. ()

MilesTeg

Tady nevadí, že Carrey většinou přehrává, v tomto film musí, což je fajn, a navíc ta Cameron Diaz, aúúúú. A samozřejmě Milo :-) ()

loveless

Jako děcko jsem byla v nemocnici a moje spolunocležnice si stále dokolečka pouštěla na videu Masku. Mě třeštila hlava, pořádně jsem na to neviděla (neměla jsem brýle, čočky ani lupu) a navíc to strašně řvalo... A tak se stalo, že jsem si oblíbila Jima Carreyho :D Jo, Maska je bláznivina, ale dá se na to koukat. ()

waska

Podle mě nejlepší film Jima Carreyho. Jeho mimika ještě nebyla tak okoukaná a roli "Masky" zvládl dokonale. Film plný bláznivých situací a krásně Cameron Diaz pobaví i díky skvělé dvojici policajtů, kteří jdou po Masce. Třešničkou na dortu byl pes Majlo. Toho psa prostě chci :-) ()

Acrobat

Parada. Ak komedia, ideme na to. ziadny priestor pre debilne hranie sa na cestnych, dojimavych a ukecanych ludi, komedialno-trapne sceny etc.. Narez a poriadny. Takto to ma byt. Bavil som sa, bavim sa a budem sa bavit. Vzdy. A viete kto je "Lady in red" v tej znamej pesnicke? Cameron D. ()

10Domik10

Maska je bláznivá, šialená, akčná, krásna (Cameron Diaz), inteligentná a Jim Carrey je tu na beznádejného romantika v obrovskej forme !! No skrátka jedna z najlepších komédií 90tych rokov, aspoň pre mňa určite. ()

krizi

Jim Carrey je herec, kterého mám i nemám rád. Občas mě přímo ohromí, ale občas bych ho zabil. Nevím, který případ je tenhle film, protože mi přišel skoro až hloupý, ale místy jsem zase málem spadl smíchy ze židle... ()

Mira90

Zřejmě mé první setkání s Jimem Carreyem bylo v Masce. Svého času jsem na ní docela dost ujížděl. I s odstupem několika let je to povedený film. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala