Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

honzic

Díl, který je dobrý zejména tím, že se zde dovídáme nejvíce. Na druhou stranu nápady jsou už někdy klišovitější a trpí dalším dílem, ale koukatelný je i přes bláznivé a nesmyslně přehnané efekty. Hodnocení: 60 % ()

toomm

Žánrový posun Noční můry k fantasy zanechal na filmu bolestivé šrámy. Avšak pár rušivých scén nemůže Freddymu ublížit natolik, abych zpochybnil kvalitu třetího dílu. Freddy se ukáže jako obří had, malá figurka nebo televizor. Nezapomíná ani na svůj skvělý černý humor. Psychiatrická léčebna byla skvělým prostředím, boje ve snech obstojné a záverečné odhalení hrobu bylo příjemným překvapením u kterého zamrazí. Celkem 65% ()

djbarrel

Po tragické dvojce ve které se Freddy ani moc neohřál, si tentokrát pořádně vykasal rukávy a jde tvrdě na věc. Jeho soupeři tentokrát ve snech dokážou získat sílu a snaží se Freddymu postavit (neúspěsně) na odpor. Perfektní triky a skvělá atmosféra, ne sice taková jako v jedničce, ale i tak skvělá, dělají z třetího Freddyho velmi úspěšný film. Spolu s jedničkou patří k tomu nejlepšímu ze série. 85 % ()

maldoror16

O dost lepší než příšerná dvojka, ale i tak slabé. Tahle série se kromě jedničky prostě na nic moc nezmohla. Nicméně Freddy má svůj šarm a "tvrdší" scény zde vesměs povedené (teda závěr s kostlivcem ne a ne a ne..). 30% ()

elanista1

Musim to mat rad, ved tu hra moja oblubenkyna Patricia Arquette. Ale nie len pre to. Tato seria ma zatial len stupajuce tempo /chap tak, ze cim neskorsi diel, tym lepsi zazitok/. Bojovnici zo sna sa dejovo vracaju skor ku jednotke a Freddyho pomstu akokeby uplne ignorovali.Russell nastolil vo svojom sne v istych ohladoch ine pravidla a hraje podla nich /jeden sen viacerych ludi, alebo postavy viac ovplyvnuju svoje schopnosti v sne, alebo ovplyvnovanie sna realitou/.Ale nepovedal by som, ze sliapol vedla,len si zahral na inom ihrisku /metaforicky povedane, miesto prirodnej travy si nechal urobit umely travnik/.Okrem tradicnej Kruegerovej rutiny, ktoru uz nemusim chvalit sa tu nachadza aj jedna dost brutalna scena, pri ktorej som otacal hlavu /Phillipova namesacna smrt/ a jedna sexy scena. Zatial nalepsi diel. ()

HellFireFery

Po originální jedničce a podprůměrné dvojce se dostáváme na klasický střed v podobě třetího dílu. Jsem rád, že na scénáři někdo mnohem více zapracoval a dal mu dostatečnou péči předtím, než se vše natočilo. Je sice pravda, že už nebudete mít takový strach, jako při díle prvním, ale atmosféra je zde na dobré úrovni a triky (až na závěrečného kostlivce) jsou taktéž zdařilé. Za mě je to sice stále průměr, ale hodně dobrý průměr. ()

Lukinek.cz

Podle mě nejlepší díl celé série , snad jen jednička byla taky tak dobrá. Tentokrát tvurci se zaměřili hlavně na děj ve snu a to je obrovské plus. Freddy je zase ohromě vtipný , a taky celkem popálený :D Ale pro mě je tento horůrek jeden z nejlepších. Mohu ho jen doporučit. Dávám 94% ()

maverick080

Tretia nočná mora sa vrátila k postave Nancy (hlavnej postave prvej, najúspešnejšej časti), ktorá ide pomôcť podobnej Kristen do psychiatrickej liečebny. Kristen mala taký istý problém, ako v minulosti aj Nancy - a to, že jej sny návštevuje jeden spálený úchyl v krásnej, pruhovanej košielke. A tu prichádzame k Freddymu Kruegerovi, ktorý je teraz v ešte lepšiej, ešte zvrhlejšiej a ešte zábavnejšiej podobe, než v predchádzajúcih častiach. Nočná mora v Elm street 3 tentokrát sádza hlavne na postavy, fantasy (kostlivci, telka) a atmosféru, ktorú tvorcovia znovu vybudovali perfektne. Ja môžem Nočnú moru 3 len odporučiť, môžte ísť do toho! ()

Nikolas__

Třetí díl noční můry je přesně ten film, kterej by mohl bejt naprosto výbornej, ale pár věcí se tu příčí, a když na to koukneme pod drobnohledem, najde se těch chybek a komplikací trochu více. Jak si mám ale stěžovat když jsou ty smrti tak kreativní, ty snové sekvence tak dobře designované, že se nemůžu zlobit, vlastně i díky nápaditému scénáři.  Moc jsem filmu nevěřil, ale překonal první dva díly téměř ihned ze začátku. Vrátila se stará dobrá atmosféra, úžasné postavy, Nancy, i její táta. Musím říct že film kazí chvíle s kostlivcem, ale scény s Freddy-červem, jsou geniální. Kristen byla fajn postava sama o sobě, ostatní postavy byly také dobré, ale finální odhalení bylo ještě více super. Nápaditost úmrtí se vrátila, hlavně ty první dvě stály za to. Prostě pokračování jak má být. ()

Madax

Další skvělý díl zřejmě nejlepší hororové série všech dob. Tentokrát tvůrci více využívají skutečnost, že se vraždění odehrává ve snu, a neberou si servítky při vytváření nejrůznějších halucinačních výjevů a situací. Zatímco v předchozích dílech zabíjel Freddy víceméně pouze pomocí své rukavice, nyní využívá podstatně širší škálu nejrůznějších triků, které provádí díky své schopnosti manipulovat se snem. ()

Fanynka19 odpad!

Trapně pubertální horor, trapně uvízlý v osmdesátých letech který z něho čouhají jako sláma z bot. Jsem sice ze skupiny cílových divaček protože jsem ve věku většiny obětí, ale seškvařenej Freddy Krueger mi přijde jako by byl spíš pro děti. Jak to napsal Tsunami_X: je tam plno "pohádkových koster a zaklínadel, které svou dětskostí a zejména trikovou stránkou, na které se silně podepsal čas, působí jako pěst na oko" ()

EnneX

Společně s první dílem je i trojka nejvíc. Dvojka byla celkově o dost slabší. Scéna loutky je opravdu velmi mrazivá a obsazení Laurence Fishburnea jako Maxe jsem jedině ocenil. Opravdu velmi povedený snímek. Mé hodnocení celé série - od nejlepší po nejhorší díl - 1, 3, 7, 2, 4, 5, 6 . Jsem i docela zvědavý jak dopadne nový film letos v létě, který má obnovit celé šílenství okolo Freddyho. ()

bulawaio

3. Díl série Nightmare On Elm Street. Zdařilé dílko, které rozhodně patří k těm lepším z celé série. Po tragické dvojce je vidět velký posun k lepšímu. Film je vystavěn na geniálních nápadech, co se týče Frediho Kurgera. Je ho zabíjení a vystupování je skvělé. Nicméně realita zůčastněných je dost nudná a co především, chybí mi tu ta správná hororová atmosféra prvního dílu. ()

kishi_SO

prva polovica absolutne bez chyby, druha a la "Liga vynimocnych" uz stracala na tempe. I tak cez vsetko tato cast dokazuje, preco je Elm Street kultom 80 rokov!! ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti