Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• Československo

Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

Horor / Fantasy / Thriller / Akční

USA, 1987, 92 min

Mnohem lepší než dvojka. Scénáristi tentokrát dali hrdinům IQ nad 50, takže už jejich chování má nějaký smysl a k některým si jde o vytvořit sympatie. Po zpackané dvojce bych to nečekal. Freddy to sice opět táhne, ale tentokrát už není jediný. Film má opět skvělou atmosféru. Velmi zdařilé pokračování. 70%(12.12.2009)

Jo tak třetí díl Freddyho je to nejlepší, co v těchhle letech mohlo vzniknout. Freddy je nepřekonatelná postava ( Má děsivý vzhled, hláškuje, má perfektní vražednou zbraň, může se měnit do různých podob, ano z něj opravdu respekt jde), dokonce má film až neuvěřitelně kvalitní vizuál i efekty, které neurazí ani dnes a nechybí i slušné Gore, takže zasloužená 5* pro nejlepší hororový námět i postavu.(27.5.2015)

• Superpero

Where is the fucking bourbon? Jedna hvězda za Kruegera, který je opět skvělý a tentokrát, kdyby všechny ty teenagery zabil, tak by ještě udělal věc pro obecné blaho. Něco tak trapnýho snad ani nemůže existovat! Banda debilních harantů (neuvěřitelně sračkoidně zahranejch) získává pomocí terapie ve snech sílu a mohou vzdorovat Kruegerovi. Bože!!!!!!! Jeden brejlatej debil tam dokonce i kouzlil!!! Omg. A finální dialog dcery z prvního dílu s jejím právě zemřelým otcem, ten film poslal přímo do pekel. Nechápu, když byli tvůrci co se Freddyho způsobů zabíjení tak skvěle nápadití, tak proč tam pak cpou takovýhle trapárny? Nevím, neřeším.(15.10.2006)

„Sleep. Those little slices of death. How I loathe them.“ Už Edgar Allan tak nějak tušil, že stačí málo kofeinu a dojde si vás na malé plátky nakrájet kotelník Freddy.. Badalamenti občas přitlačí na pilu děsu, zaujmou některé bizarní výjevy, na komiksové úrovni se střetne víra s vědou a popálený pederast nešetří sarkasmem, nicméně ten lehký odklon od hororu k fantasy byl někdy na škodu (kouzlení handicapovaného Harryho Pottera), někdy k smíchu (rvačka s kostrou na vrakovišti jak od Raye Harryhausena) a někdy až příliš progresivní (ostrá tužka na kreslení na pokoji pacienta se sebevražednými sklony). Nevím jak vy, ale já se i teď po letech nejvíc bál řádové sestry Mary Heleny..(21.2.2017)

• Frajer42

A tohle mělo být co? Že to není strašidelné na to si člověk už zvyknul, ale ono to tentokrát není ani vtipné. Trapné, ano to je to správné slovo. Herecky neuvěřitelně debilní. Taková banda kreténů se vidí zřídka. A celý příběh je naprosto přihřátý. A o speciálních schopnostech postav lepší nemluvit, ale já si to neodpustím. Jeden negřík bourá zdi, druhá čupka dělá salta a bůhví co ještě a aby toho nebylo málo, tak jeden brejlatej idiot dokonce kouzlí. Omg. A ta kostra v závěru, mimochodem perfektně technicky zvládnutá ( doufám, že je z toho dostatečně cítit ironie ) tomu dodala korunu. Takhle si zahrávat s legendárním jménem, za to by měl být kriminál. Jestli jsem druhý díl označil za přetažený za vlasy, tak co je potom kurva tohle? Nezlobte se na mě. Odpad!!!! Scénář byl zřejmě psán v nějaké podobné léčebně.(10.8.2011)

• - Natáčelo se v Kalifornii. (Varan)

• - Ve scéně v čase 01:06:00, kdy vchází Nancy (Heather Langenkamp) do místnosti, kde chce s pacienty provést hromadnou hypnózu, je v záběru vidět mírně pohybující se hypnotické závaží. V následujícím záběru je závaží naprosto v klidu a v dalším záběru se opět mírně pohybuje. (BrianStorker)

• - Film byl nominován na tři ceny Saturn v kategoriích nejlepší horor, nejlepší make-up a nejlepší herec ve vedlejší roli, o níž se zasloužil Robert Englund. (Terva)