Reklama

Reklama

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

  • USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kristen (Patricie Arquette) se po děsivé noční můře ocitá v psychiatrické léčebně, kde v tu samou dobu nastupuje odbornice na sny Nancy (Heather Langenkamp) a účastní se sezení i s ostatními pacienty. Mezi prvními obětmi Freddyho Kruegera je Phillip a Jeniffer. Na pohřbu se seznámí doktor Neil s vrchní sestrou a ta mu řekne, že neklidný duch musí být uložen k odpočinku. Po nedovolené terapii, kterou stejně doktor Neil a Nancy uskuteční zůstává Joey v komatu. Tím se vyostřuje vztah mezi nadřízenými a doktorem Neilem, který dostává padáka. Při odchodu se mu opět ukáže sestra a vchází do míst, která byla od 40.let uzavřená po jednom incidentu (přes svátky tu nechaly omylem zavřenou mladou sestru a snad ta nejhorší stovka duševně nemocných zločinců ji znásilňila). Doktor Neil musí najít ostatky Freddyho a pohřbít v posvátné půdě. Jediný kdo ví, kde je zakopaný, je otec Nancy. Kristen pomůže Nancy a ostatním se dostat svým darem do snu, aby ho společně mohli porazit... někteří během bitvy prohrávají a navždy umírají. Doktor Neil s otcem Nancy kostru skutečně objeví a udělají mu OČISTEC. Však lstivý Krueger si vybírá ještě poslední oběť - Nancy. Na pohřbu se doktor Neil z náhrobku dozvídá, že ta sestra která mu celou dobu pomáhala byla Freddyho matka Amanda Kruegerová. (Rodriguez)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (320)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Hodně povedený díl, v porovnání s mizernou dvojkou naprosto skvělý. Příběh se zde vrátil k prvnímu dílu, tvůrci se vykašlali na pochybné zobrazení psychologie hlavní postavy (narozdíl od dvojky) a zaměřili se hlavně na děj ve snech. No a vyplatilo se, nebál bych se říct, že jsou Bojovníci v tomto směru minimálně srovnatelné s jedničkou. Na tu nemají po stránce atmosféry a vyvolávání strachu, hlavně proto nemůžu dát plný hodnocení. Pak se mi taky moc nezdál ten kostlivec v závěru, to už z tohobyla příliš cítit fantasy, kterou opravdu nemusim. Každopádně Freddy a jeho hlášky to na čtyři hvězdy vyhánějí bez problémů. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Where is the fucking bourbon? Jedna hvězda za Kruegera, který je opět skvělý a tentokrát, kdyby všechny ty teenagery zabil, tak by ještě udělal věc pro obecné blaho. Něco tak trapnýho snad ani nemůže existovat! Banda debilních harantů (neuvěřitelně sračkoidně zahranejch) získává pomocí terapie ve snech sílu a mohou vzdorovat Kruegerovi. Bože!!!!!!! Jeden brejlatej debil tam dokonce i kouzlil!!! Omg. A finální dialog dcery z prvního dílu s jejím právě zemřelým otcem, ten film poslal přímo do pekel. Nechápu, když byli tvůrci co se Freddyho způsobů zabíjení tak skvěle nápadití, tak proč tam pak cpou takovýhle trapárny? Nevím, neřeším. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Angelo Badalamenti: 1. Opening [1:53] ,2. Puppet Walk [3:21] ,3. Save the Children [1:24] ,4. Taryn's Deepest Fear [2:50] ,5. Deceptive Romance [2:48] ,6. Snake Attack [1:49] ,7. Magic Butterfly [1:24] ,8. The Embrace [0:43] ,9. Quiet Room/Wheelchair/Icy Bones [2:44] ,10. Rumbling Room [1:16] ,11. Dreamspace [0:48] ,12. The Dream House [2:02] ,13. Is Freddy Gone?/Trouble Starting/Prime Time TV/Icy Window [4:38] ,14. Grave Walk [1:16] ,15. Nursery Theme [2:01] ,16. Light's Out [0:59], ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jo tak třetí díl Freddyho je to nejlepší, co v těchhle letech mohlo vzniknout. Freddy je nepřekonatelná postava ( Má děsivý vzhled, hláškuje, má perfektní vražednou zbraň, může se měnit do různých podob, ano z něj opravdu respekt jde), dokonce má film až neuvěřitelně kvalitní vizuál i efekty, které neurazí ani dnes a nechybí i slušné Gore, takže zasloužená 5* pro nejlepší hororový námět i postavu. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Pozdní osmdesátá léta v této sérii znamenají žánrový posun k fantasy, který v samém závěru snímku bohužel bolestivě selhává, což odnáší především atmosféra, respektive její zbytky. Tam kde vyniká zajímavé výtvarné řešení (feťácká ulička) a úchvatná práce s barvami (rudá zrcadlová komnata) je cítit osobitý režisérský dotyk, narozdíl od pohádkových koster a zaklínadel, které svou dětskostí a zejména trikovou stránkou, na které se silně podepsal čas, působí jako pěst na oko. Zájem diváka o přehrávající herce není nikterak velký, což ovšem plně vynahrazuje titulní záporná postava, které tentokráte cedí hlášky jako na běžícím pásu. Nebýt žánrově příliš neposedného závěru a přehršle zbytečných triků, jednalo by se zřejmě o vrchol celé řady. Ovšem jen co se týče dynamiky a akčnosti, horor je trochu někde jinde. ()

Galerie (131)

Zajímavosti (16)

  • Ve scéně v čase 01:06:00, kdy vchází Nancy (Heather Langenkamp) do místnosti, kde chce s pacienty provést hromadnou hypnózu, je v záběru vidět mírně se pohybující hypnotické závaží. V následujícím záběru je závaží naprosto v klidu a v dalším záběru se opět mírně pohybuje. (BrianStorker)
  • Natáčelo se v Kalifornii. (Varan)

Související novinky

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy…

Reklama

Reklama