Reklama

Reklama

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

  • USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)
Trailer

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (324)

Joker Punx 

všechny recenze uživatele

Další Noční můra v Elm Street s názvem Bojovníci ze sna - Už v režii vynikajícího Chucka Russella. Trojka už navazuje na výbornou jedničku. Ve filmu máme opět postavu Nancy (Heather Langenkamp) a jejího otce, kterého zase hraje John Saxon. Děj se odehrává v psychiatrické léčebně a hlavní hrdinka Kristen (Patricia Arquette) tam skončí kvůli nočním můrám s Freddym. V psychárně jsou další postavy co mají problémy se snama. Jo trojka má fakt skvělý speciální efekty a mnohem lepší atmosféru než ve dvojce. Skvělý scény s obří hlavou Freddyho. S chodící obětí Freddyho s trčícíma žílama, to bylo fakt nechutný :D Freddyho hlava z televize. Postelová scéna s jazykama :D Jo ta sestřička byla dobrá kunda, slušný cecky měla a pěknou prdelku :D Scéna se stříkačkama taky skvělá. Překvapil mě tam mladej Laurence Fishburne v roli Maxe. Známej hlavně ze série Matrix. Robert Englund zase výbornej a ostatní herci taky dobrý. Trojka je skvělý pokračování. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Po totálně zpackaném druhém dílu přišlo značně lepší a propracovanější třetí pokračování o kultovním zabijákovi v pruhovaném svetru a odrbaném klobouku. Freddyho mrštný a často i velmi oplzlý jazýček i jeho nabroušené nože zde máme možnost sledovat ve výborné formě. Stejně jako práci pana režiséra i jeho spolupracovníků:) Obsazení postav taktéž povedené, zejména Jennifer Rubin je fakt ostrá holka:) Celou dobu jsem si říkala, že je mi ošetřovatel Max jakýsi povědomý, až v závěrečných titulkách se ukázalo, že má domněnka byla zcela správná. V menší roli se zde totiž také objeví, v titulkách uveden jako Larry Fishburne. Šmankote, kdo by ho tu poznal, vždyť je mu tu něco přes dvacet:) A třešničkou na dortu je song Dream Warriors od Dokken. Totally rock it!:) ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Kvalitativní posun a osobitý režisérský dotyk. Tvůrci se vyřádili, výtvarné řešení je velmi podařené, množství nápadů (Freddy mnohokrát jinak) mile překvapí. Zatímco třeba finální kostra na vrakoviště působí jako pěst na oko, předešlá práce s triky, barvami a kamerou je nesmírně vydařená. Trojka se odehrává v psychiatrické léčebně, ve které se objevuje i Nancy z prvního dílu, u které najdou klienti ústavu (poslední děti z Elm Street) pochopení. Což se nedá říct o vedoucím personálu („Jak dlouho budete obviňovat své sny ze své vlastní slabosti?“). Freddy kouzelně sype hlášky, objevují se i dvě tváře (Patricia Arquette a Laurence Fishburne), které později kopaly vysokou hereckou ligu. Za mě poměrně jednoznačný vrchol celé série. Mimochodem podíl na scénáři měl kromě Wese Cravena i Frank Darabont. ()

juta 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší a nejoblíbenější díl z celé série. Tento díl jsme měli nahraný na kazetě a pár minut před koncem to bylo useklé, takže jsem nikdy nevěděl jak to dopadlo. Teď jsem si konečně našel čas, abych to dokoukal. Prostředí je vynikající, je zde mnoho hereckých postav, což znamená také hodně zajimavých smrtí. Od začátku do konce tu není žádná nudná scéna a vše do sebe skvěle pasuje. Tento díl se opravdu nadmíru povedl. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Po teplomilné dvojce se otěží následujícího dílu chopil debutující vizionář Chuck Russell. Ten tu prokázal svůj nesporný talent a vdechnul sérii svěží vítr. Už se naplno pracuje s bezmeznou fantazií uvnitř říše snů a Freddy tu konečně dostává zaslouženého prostoru. Od začátku se ukazuje v celé své kráse/zrůdnosti, hláškuje, až se mu od huby práší, a ke všemu při vraždách vyniká obdivuhodnou nápaditostí. Prostě Krueger, jak ho všichni známe a milujeme. Cravenův hravý scénář jde hodně cítit, hudbu dostal na starost Lynchův dvorní skladatel Badalamenti, vrátily se důležité postavy z jedničky a zabrat dostali především trikaři ze studia Dream Quest Images. Krása. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (16)

  • Scéna, v níž je Neil Gordon (Craig Wasson) vhozen do hrobu a zahrabán Freddyho (Robert Englund) kostrou, je poctou filmu Dvojník (1984), ve kterém Wasson hraje postavu, která je podobně pohřbena zaživa. (Duoscop)
  • Film bol zakázaný v Nórsku, v rokoch 1988 – 2003. (Paldiny)
  • V původní zápletce filmu měl Freddy (Robert Englund) proniknout do skutečného světa a zabíjet všechny herce a štáb, kteří se podíleli na filmové sérii Noční můry. Nápad byl sice studiem zavržen, ale Wes Craven ho později použil pro svoji Novou noční můru (1994). (HellFire)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama