Reklama

Reklama

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

  • USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kristen (Patricie Arquette) se po děsivé noční můře ocitá v psychiatrické léčebně, kde v tu samou dobu nastupuje odbornice na sny Nancy (Heather Langenkamp) a účastní se sezení i s ostatními pacienty. Mezi prvními obětmi Freddyho Kruegera je Phillip a Jeniffer. Na pohřbu se seznámí doktor Neil s vrchní sestrou a ta mu řekne, že neklidný duch musí být uložen k odpočinku. Po nedovolené terapii, kterou stejně doktor Neil a Nancy uskuteční zůstává Joey v komatu. Tím se vyostřuje vztah mezi nadřízenými a doktorem Neilem, který dostává padáka. Při odchodu se mu opět ukáže sestra a vchází do míst, která byla od 40.let uzavřená po jednom incidentu (přes svátky tu nechaly omylem zavřenou mladou sestru a snad ta nejhorší stovka duševně nemocných zločinců ji znásilňila). Doktor Neil musí najít ostatky Freddyho a pohřbít v posvátné půdě. Jediný kdo ví, kde je zakopaný, je otec Nancy. Kristen pomůže Nancy a ostatním se dostat svým darem do snu, aby ho společně mohli porazit... někteří během bitvy prohrávají a navždy umírají. Doktor Neil s otcem Nancy kostru skutečně objeví a udělají mu OČISTEC. Však lstivý Krueger si vybírá ještě poslední oběť - Nancy. Na pohřbu se doktor Neil z náhrobku dozvídá, že ta sestra která mu celou dobu pomáhala byla Freddyho matka Amanda Kruegerová. (Rodriguez)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (316)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Hodně povedený díl, v porovnání s mizernou dvojkou naprosto skvělý. Příběh se zde vrátil k prvnímu dílu, tvůrci se vykašlali na pochybné zobrazení psychologie hlavní postavy (narozdíl od dvojky) a zaměřili se hlavně na děj ve snech. No a vyplatilo se, nebál bych se říct, že jsou Bojovníci v tomto směru minimálně srovnatelné s jedničkou. Na tu nemají po stránce atmosféry a vyvolávání strachu, hlavně proto nemůžu dát plný hodnocení. Pak se mi taky moc nezdál ten kostlivec v závěru, to už z tohobyla příliš cítit fantasy, kterou opravdu nemusim. Každopádně Freddy a jeho hlášky to na čtyři hvězdy vyhánějí bez problémů. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Angelo Badalamenti: 1. Opening [1:53] ,2. Puppet Walk [3:21] ,3. Save the Children [1:24] ,4. Taryn's Deepest Fear [2:50] ,5. Deceptive Romance [2:48] ,6. Snake Attack [1:49] ,7. Magic Butterfly [1:24] ,8. The Embrace [0:43] ,9. Quiet Room/Wheelchair/Icy Bones [2:44] ,10. Rumbling Room [1:16] ,11. Dreamspace [0:48] ,12. The Dream House [2:02] ,13. Is Freddy Gone?/Trouble Starting/Prime Time TV/Icy Window [4:38] ,14. Grave Walk [1:16] ,15. Nursery Theme [2:01] ,16. Light's Out [0:59], ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Každý má zlé sny.“ Tri roky po kultovej jednotke a rozhodne nekultovej dvojke prišiel veľkolepý comeback. Aspoň teda v porovnaní s dvojkou, ktorá bola skutočná zlátanina. Ale hoci sa nájdu mnohí fanúšikovia, ktorí trojku stavajú dokonca nad jednotku, ja medzi nich určite nepatrím. Uznávam, že je to stokrát lepšie, ako jednotka (a ako decko ma na to prepašoval do kina starší brat, na čo bol následne upozornený riaditeľkou kina, aby niečo také nabudúce už radšej nerobil), ale už to proste nie je ono. Vrážd je viac a sú brutálnejšie (a už tie v jednotke boli pekne drsné), ale začína sa tu na môj vkus priveľmi miešať horor s humorom a hrdinovia mi boli pomerne ľahostajní (najlepšie dopadli navrátilci zminula Saxon a Langenkamp).Prehlbuje sa síce mytológia okolo Freddyho (tentokrát sa dozvieme čo-to o jeho matke a o jeho splodení), ale scenár je miestami prílišné wtf (supeschopnosti hrdinov). ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Pozdní osmdesátá léta v této sérii znamenají žánrový posun k fantasy, který v samém závěru snímku bohužel bolestivě selhává, což odnáší především atmosféra, respektive její zbytky. Tam kde vyniká zajímavé výtvarné řešení (feťácká ulička) a úchvatná práce s barvami (rudá zrcadlová komnata) je cítit osobitý režisérský dotyk, narozdíl od pohádkových koster a zaklínadel, které svou dětskostí a zejména trikovou stránkou, na které se silně podepsal čas, působí jako pěst na oko. Zájem diváka o přehrávající herce není nikterak velký, což ovšem plně vynahrazuje titulní záporná postava, které tentokráte cedí hlášky jako na běžícím pásu. Nebýt žánrově příliš neposedného závěru a přehršle zbytečných triků, jednalo by se zřejmě o vrchol celé řady. Ovšem jen co se týče dynamiky a akčnosti, horor je trochu někde jinde. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Where is the fucking bourbon? Jedna hvězda za Kruegera, který je opět skvělý a tentokrát, kdyby všechny ty teenagery zabil, tak by ještě udělal věc pro obecné blaho. Něco tak trapnýho snad ani nemůže existovat! Banda debilních harantů (neuvěřitelně sračkoidně zahranejch) získává pomocí terapie ve snech sílu a mohou vzdorovat Kruegerovi. Bože!!!!!!! Jeden brejlatej debil tam dokonce i kouzlil!!! Omg. A finální dialog dcery z prvního dílu s jejím právě zemřelým otcem, ten film poslal přímo do pekel. Nechápu, když byli tvůrci co se Freddyho způsobů zabíjení tak skvěle nápadití, tak proč tam pak cpou takovýhle trapárny? Nevím, neřeším. ()

Galerie (131)

Zajímavosti (16)

  • Tričko, které nosí Taryn na začátku filmu, zobrazuje album skupiny Dokken z názvem „Tooth And Nail.“ „Tooth And Nail“ obsahuje skladbu „Into The Fire,“ kterou lze v některých verzích filmu slyšet z rádia. (HellFire)
  • Ve scéně kdy Freddy zabije Jennifer, měl říci: „Tady to máš, tvoje velké vystoupení v televizi!“ Robert Englund tuto větu zopakoval při prvních dvou pokusech, ale při třetím ji změnil na: „Vítej v hlavním vysílacím čase, děvko!“ Režisér Chuck Russell se nemohl rozhodnout kterou větu použít, takže je obě zkombinoval. (HellFire)
  • Robert Englund, představitel Freddyho Kruegera, napsal pro tento díl scénář. Nakonec však nebyl použit. (aLPaC)

Reklama

Reklama