Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

Horor / Fantasy / Thriller / Akční

USA, 1987, 92 min

Tak jsem si i po letech ověřil, že tenhle film nestárne. Dvojice Crawen - Russell odvedla vynikající práci. Snový horror plný báječných nápadů se skvělou kamerou a rockovou hudbou. Freddy si se svými oběťmi nádherně pohraje - tu si jednoho povodí jako loutku (místo vodících nití použije jeho šlachy), tam udělá z jiné televizní hvězdu, Kristen se pokusí spolknout a Nancy je opět v ohrožení života. Do toho se pletou jeptiška, hbité jazyky, injekční stříkačky a rukavice s břity. Oživlá kostra je jen jedním z dalších temných překvapení! Krásné.(21.1.2017)

Robert Englund zde dostává solidní prostor a dokáže ho i parádně zužitkovat. Jako celek film v mnoha ohledech funguje, a do jisté míry napravuje nepovedený dojem z předchozího dílu, ale jako horor to nemělo ten správný drajv. Řada scén působí nechtěně komicky a po trikové stránce je na tom film opravdu bídně. Scénář je nápaditý, zpracování ucházející, ale Freddy Krueger by si zasloužil opravdu pořádný horor, protože vizáží na to má, ale tohle je pořád taková drsnější pohádka, která čím je starší, tak tím méně někoho vyděsí. 60%(2.1.2010)

• Hrabka

Tohle vážně bylo na mě moc. Na film jsem se docela těšil. Prvním důvodem je skvělý nápad "zabijáka ze snů" a druhým byla scéna v nemocnici, kdy zemře Filip, kterou jsem viděl jako dítě a tenkrát to byl pro mě hodně silný zážitek. Ovšem nyní, v roce 2010, nejsem s tímto filmem vůbec spokojený. Jednička byla docela dobrá, ale tento třetí díl se mi nelíbil. Hlavně druhá půlka byla úplně marná. Konfrontace Freddyho a té mládeže byly úplně mimo mísu. Borka tam dělá přemety, druhý týpek bortí zdi a jeden maník tam dokonce i kouzlil. Bože. To bylo vážně moc. Atmosféra žádná, spíš mi to přišlo jako parodie na sebe sama. První půlka ještě ušla, ale pak to šlo prudce dolů. Taky jsem nějak nepochopil, proč Freddy (jeho kostra) útočil na ty dva chlápky, co ho chtěly pohřbít, když vlastně vůbec nespali. To bylo proti smyslu celého filmu. No nic, nechám noční můru v 80. letech a budu se radši dívat na současné horory, které se mi v převážné většině líbí mnohem víc. 45%(12.6.2010)

Zasadenie pribehu do liecebne, kde sa racionalne rozmyslajuci doktori neuspesne snazia pomoct detom posadnutych nocnymi morami, bol originalny napad a fillm je tak velmi odlisny od svojich predchodcov, ktory sa klasicky odohravaju na ulici Elm Street. Taktiez mierna zmena zanru kde sa horor miesa s fantazy nieje zly, avsak scenaristi sa mohli trochu vynajs a vymysliet trochu originalsie speciality, ktorymi postavy obvplyvaju vo svojich snoch (jedna je vsak podarena a s nou aj skvela scena so zrkadlami). Z prelinania zanrov vyplyva aj dalsi problem. Fantasy prvky vyrazne uberaju hororu na posobivosti a freedy ma aj menej priestoru. Pravda vsak je ze podaktore jeho vystupy su fakt neopakovatelne - scena kde sa objavi ako babka a potom naopak ako babku pouziva svoju obet, pricom vodiace spagaty su slachy z jeho ruk a noh - to bola ozajstna chutovka. Ako mierny problem sa mi zdal aj prilis prekombinovany pribeh, kde viacero dejovych rovin zbytocne ubijalo atmosferu a znova - hororovy prvok bol utlacany do pozadia. Aj po tretom diele vsak so spokojnostou konstatujem - nebol som sklamany. A aj ked mierny odklon zanru trochu ubijal hororove prvky, ked bol na scene Freddy, zabava stupala do nebeskych vysin. (7/10)(16.7.2007)

„Každý má zlé sny.“ Tri roky po kultovej jednotke a rozhodne nekultovej dvojke prišiel veľkolepý comeback. Aspoň teda v porovnaní s dvojkou, ktorá bola skutočná zlátanina. Ale hoci sa nájdu mnohí fanúšikovia, ktorí trojku stavajú dokonca nad jednotku, ja medzi nich určite nepatrím. Uznávam, že je to stokrát lepšie, ako jednotka (a ako decko ma na to prepašoval do kina starší brat, na čo bol následne upozornený riaditeľkou kina, aby niečo také nabudúce už radšej nerobil), ale už to proste nie je ono. Vrážd je viac a sú brutálnejšie (a už tie v jednotke boli pekne drsné), ale začína sa tu na môj vkus priveľmi miešať horor s humorom a hrdinovia mi boli pomerne ľahostajní (najlepšie dopadli navrátilci zminula Saxon a Langenkamp).Prehlbuje sa síce mytológia okolo Freddyho (tentokrát sa dozvieme čo-to o jeho matke a o jeho splodení), ale scenár je miestami prílišné wtf (supeschopnosti hrdinov).(20.10.2004)

• - Film, na který se Jennifer před svou smrtí dívá, je Critters (1986) a kraťoučký záběr těsně předtím než přepne na show Dicka Cavetta je z filmu Alone in the Dark (1982) režiséra Noční můry v Elm Street 2: Freddyho pomsty (1985) Jacka Sholdera. (HellFire)

• - Bar, ve kterém Nancy a dr. Gordon mluví s otcem Nancy se jmenuje „Little Nemo´s.“ „Little Nemo in Slumberland“ je název kresleného příběhu od Winsora McCaye o dobrodružství dítěte v říši dnů. (HellFire)

• - Freddyho ztracenou rukavici můžete vidět v jiném filmu: visí na zdi v boudě ve filmu Smrtelné zlo 2 (1987). (HellFire)