poster

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

 • USA

  A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

 • Slovensko

  Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

Horor / Fantasy / Thriller / Akční

USA, 1987, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iolaos
  ***

  slasher je u me charizma psychopata, bizarnost nasilnych scen, originalnost vrazd a nejaka ta pointa - nic vic necekam... bohuzel, to prvni Krueger nikdy nemel.. pri objektivnim srovnani s Jasonem z pátku nebo s majklem z halloweenu je Freddy pouze pohadkove strasidlo ve slusivem cervenohnedem svetru...2* a to sem mozna jeste prestrelil. toto a horror 80. let na vrcholu svých tvůrčích sil ????? hloupost... 4/10(22.11.2007)

 • tron
  ***

  „Každý má zlé sny.“ Tri roky po kultovom origináli (NOČNÁ MORA NA ELM STREET/80%) sa po otrasnej dvojke (FREDDYHO POMSTA/20%) témy znetvoreného Freda Kruegera (Robert Englund) vraždiaceho deti v ich snoch, znova chopil jeho otec Wes Craven, bohužiaľ „len“ ako šéf výroby a scenárista. No prizval si na spoluprácu hororového fanúšika Franka Darabonta a na režisérsku stoličku s producentom Robertom Shayeom z New Line Cinema dosadili debutujúceho Chucka Russella (neskôr SLIZ či LIKVIDÁTOR). Výsledok, s podtitulom BOJOVNÍCI ZO SNA, je oveľa bližšie znamenite atmosférickému originálu, ako hlúpa dvojka, ale v porovnaní s dvojkou je snovej atmosfére „jednotky“ bližšia aj ľubovoľná epizóda seriálu „Tom a Jerry“. Trojka sa teší precenenému prijatiu hororového publika, kým „normálni“ diváci zďaleka nie sú spokojní tak, ako s originálom. Tvorcovia sa nemálo snažia vyrovnať sa originálu: návrat Heather Langenkampovej už ako radkyni novej krvi (napr. Patricia Arquetteová), návrat jej otca a šerifa Johna Saxona, vážna atmosféra, prepracované vraždiace scény, nádherne stvárnený svet nočných prízrakov či Krueger znova odsunutý do pôsobivej tmy ako desivý prízrak. Plusom je, že tvorcovia prichádzajú s novými oživeniami známej zápletky (hrdinov môže kotolník zasa zavraždiť iba vo sne, ale jedna z nich má schopnosť vťahovať ostatných do svojich snov a tak vzniká efekt „superhrdinskej spolupráce“). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/186149/Nocna-mora-na-Elm-Street-3-Bojovnici-zo-sna-60.html(20.10.2004)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Jo tak třetí díl Freddyho je to nejlepší, co v těchhle letech mohlo vzniknout. Freddy je nepřekonatelná postava ( Má děsivý vzhled, hláškuje, má perfektní vražednou zbraň, může se měnit do různých podob, ano z něj opravdu respekt jde), dokonce má film až neuvěřitelně kvalitní vizuál i efekty, které neurazí ani dnes a nechybí i slušné Gore, takže zasloužená 5* pro nejlepší hororový námět i postavu.(27.5.2015)

 • kitano
  ***

  Zasadenie pribehu do liecebne, kde sa racionalne rozmyslajuci doktori neuspesne snazia pomoct detom posadnutych nocnymi morami, bol originalny napad a fillm je tak velmi odlisny od svojich predchodcov, ktory sa klasicky odohravaju na ulici Elm Street. Taktiez mierna zmena zanru kde sa horor miesa s fantazy nieje zly, avsak scenaristi sa mohli trochu vynajs a vymysliet trochu originalsie speciality, ktorymi postavy obvplyvaju vo svojich snoch (jedna je vsak podarena a s nou aj skvela scena so zrkadlami). Z prelinania zanrov vyplyva aj dalsi problem. Fantasy prvky vyrazne uberaju hororu na posobivosti a freedy ma aj menej priestoru. Pravda vsak je ze podaktore jeho vystupy su fakt neopakovatelne - scena kde sa objavi ako babka a potom naopak ako babku pouziva svoju obet, pricom vodiace spagaty su slachy z jeho ruk a noh - to bola ozajstna chutovka. Ako mierny problem sa mi zdal aj prilis prekombinovany pribeh, kde viacero dejovych rovin zbytocne ubijalo atmosferu a znova - hororovy prvok bol utlacany do pozadia. Aj po tretom diele vsak so spokojnostou konstatujem - nebol som sklamany. A aj ked mierny odklon zanru trochu ubijal hororove prvky, ked bol na scene Freddy, zabava stupala do nebeskych vysin. (7/10)(16.7.2007)

 • Mr.Apache
  *****

  "Jakou víru vyznáváte?" "Vědu, nejspíš." "Nešťastná volba." Tímto vynikajícím dílem se podařilo přímo navázat na skvostnou jedničku. Zatímco první film byl ještě čistým horrorem, díky využití všech možností, jež téma skýtá, posunul Chuck Russell (ve spolupráci s Frankem Darabontem) příběh do oblasti fantasy. Znalcům netřeba připomínat, že tento režisér odvedl dobrou práci také na remaku The Blob - dle některých „definitivním horroru 80. let". Třetí Noční můra (která je vlastně prvním regulérním pokračováním původního filmu) dotáhne osudy přeživších až do samého konce. Vymačká z daného tématu (téměř) všechny nevyužité možnosti a příběh v podstatě uzavírá. Velkým překvapením pro dnešního diváka bude skutečnost, že tento film svým způsobem o mnoho let předstihl některé myšlenky, využité později ve známém trháku Matrix. Možná právě proto se z Maxe (Laurence Fishburne) stane dvanáct let poté Morpheus... Kromě toho, že v případě NOES 3 jde (společně s „jedničkou") o nejlepší film série, je hodně příjemné i zjištění, že na rozdíl od mnoha teenagerských vyvražďovaček té doby, jsou zde mladí hrdinové většinou inteligentní a opravdu sympatičtí. Divák se tak má o koho bát. Díky tomuto faktu vzniká ne zrovna obvyklý a originální paradox: I když ve vás samotný Freddy vzbuzuje jistou (lehce zvrhlou) libost, jeho protivníci („dream warriors" z názvu filmu) mají vaše sympatie také. Jednou z těchto sympatických obětí je i mladičká Patricia Arquette. Tehdy zhruba 19letá budoucí hvězda se zde představuje ve své první hlavní roli, a po Johnnym Deppovi z původních Nočních můr je to už druhá pozdější hollywoodská star v této sérii. Rád bych též vyzdvihl výkon Priscilly Pointer, jejíž role nedá nevzpomenout na Velkou sestru z Přeletu přes kukaččí hnízdo. Ostatně už díky prostředí, v němž se NOES 3 odehrává, to není jediný odkaz na slavný Formanův film.(12.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace