Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• Československo

Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

Horor / Fantasy / Thriller / Akční

USA, 1987, 92 min

Jo tak třetí díl Freddyho je to nejlepší, co v těchhle letech mohlo vzniknout. Freddy je nepřekonatelná postava ( Má děsivý vzhled, hláškuje, má perfektní vražednou zbraň, může se měnit do různých podob, ano z něj opravdu respekt jde), dokonce má film až neuvěřitelně kvalitní vizuál i efekty, které neurazí ani dnes a nechybí i slušné Gore, takže zasloužená 5* pro nejlepší hororový námět i postavu.(27.5.2015)

Po blbé dvojce mé sympatie k sérii povážlivě klesly a celkem jsem se bál, co vyleze z dalšího pokračování. Trojka díkybohu mé obavy rozptýlila. Tentokrát se víceméně rezignovalo na nějaký strach, takže pokud se bojíte toho že se budete bát, tak buďte v klidu. Naštěstí je tato absence nahrazena skvělou snovou atmosférou, spoustou zajímavě vymyšlených smrtí, výbornými hláškami Freddyho a celkem zajímavým příběhem. Pro mě asi zatím nejlepší díl série a je velká škoda, že se na některých efektech tolik podepsal zub času. /viděno na DVD: 80% a 4*/(15.1.2011)

ja osobne mám tento diel najradšej. nielen preto, že po príšernej dvojke sa to navrátilo do dobrých rúk a na správnu cestu, ale videl som ho ako malý prvý (teda - prvých 10 minút, kým som to úplne posraný nevypol), mám navyše slabosť pre mladuškú patriciu arquette (asi najlepšiu scream queen, akú poznám) a okrem toho to má skvelú muziku, super efekty a krásne ženské; a debutujúci russell tiež nie je zlý;(24.11.2014)

Scénář: Wes Craven ... (tvůrce tohoto zvrhlíka se podílel na všech filmech).... Ačkoli mi bylo řečeno, že to je nejlepší díl série z "Elmovi ulice", tak jsem byl poněkud sklamán. Děj je hrůzně rozbředlí, a situaci zachraňují jen snové části (jak jinak) s Freddym. Krueger je skvělý charakter a je jen škoda, že se snim scénaristi nepoprali víc. 50%(22.6.2009)

Tretia časť americkej horrorovej série "Nightmare on Elm Street" je mojou najobľúbenejšou. Freddy Krueger dostáva veľký priestor sa realizovať. Prostredie psychiatrickej liečebne s partiou teenagerských chovancov zafungovalo výborne. Do príbehu sa tiež vracia, už ako dospelá žena, Nancy Thompsonová z prvej časti a dokonca i jej otec Donald, vyslúžilý šerif. Freddy Krueger tu rozohráva ďalšiu svoju desivú snovú hru. A tento krát sa mu to darí bravúrne. Tento titul nesie podnázov "Dream Warriors". Považujem ho za najlepší diel celej série. *****(23.12.2016)

• - Bar, ve kterém Nancy a dr. Gordon mluví s otcem Nancy se jmenuje „Little Nemo´s.“ „Little Nemo in Slumberland“ je název kresleného příběhu od Winsora McCaye o dobrodružství dítěte v říši dnů. (HellFire)

• - Film bol zakázaný v Nórsku, v rokoch 1988 – 2003. (Paldiny)

• - Freddyho ztracenou rukavici můžete vidět v jiném filmu: visí na zdi v boudě ve filmu Smrtelné zlo 2 (1987). (HellFire)