Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

Legas odpad!

Nechápu, proč tato hrůza není na ČSFD umístěna mezi nejhoršími filmy daleko před Kameňákem 1 a 2. ()

Rembrant odpad!

Tento film snad ani neměl scénář, každý herec si vyzkoušel co mu jinde nedovolili a vznikla tahle trapnost. Jak mám paní Růžičkovou rád, tak nechápu proč na tento film kývla. ()

WANDRWALL

Film rodiny Růžičkové. Parodování zdejší dobové hlouposti. Není to sice jako scenář od scenáristy Papouška, ale ukazuje to českého člověka, jeho touhu po dobrodružství poté co se otevřely hranice, a i běžný lid mohl uskutečňovat po svém své podnikatelské vidění, převádět je do praxe. ()

klerik

Záľubu česko-slovenského publika v podobných srandičkách som nikdy nechápal. Rovnako ako nechápem tunajšie hodnotenie 25% a hodnotenie filmu ÚČASTNÍCI ZÁJAZDU 59%, keď sú takmer totožne kvalitné :-). Skrátka film bez dramatickej zápletky, ktorý môže skončiť v ktoromkoľvek okamihu... ()

SeBig odpad!

Stojím si za tím, že Helena Růžičková byla jedna z nejlepších českých hereček a furt to platí, ale tohle je opravdu dno filmové tvorby. Naprosto otřesný. ()

Ivoshek odpad!

Tohle je fakt panoptikum... ale souhlas s Gemini, jako ukázka raně kapitalistické módy a kultury obecně je to poučné. ()

honajz

90. léta a brněnský milionář a kšeftař Hošna má sen o brněnském Hollywoodu. Podaří se mu financovat jen první amatérsky pojatou vlaštovku, než ho zavřou do kriminálu a je konec snů. Z tohoto pohledu historických nespoutaných devadesátek ke potřeba tenhle film brát. A popravdě patřil tehdy k těm v kinech navštěvovanějším. Vlastně předznamenal novácké televizní programy pro ženy u žehlicího prkna a pro vypnutí po celodenní dřině. Jinak z toho mám podobné pocity jako choze. ()

MM11

Dokonce i Helena Růžičková přiznala, že na place už nebyla taková pohoda jako třeba u trilogie z Hoštic. Je to vidět. Skutečně nechápu, jak mohly ty porevoluční komedie tak strašně "zdementnět". Je to k zaplakání a tím mám na mysli hlavně herecké výkony a "vtipné scény", které jsou okatě trapné. Řekněme, že to mohlo být ještě horší, to však není pádný argument, to je jen konstatování jako úcta k některým hercům. Hlavně za ně se hodí dát ten jediný bod.. ()

SOLOM.

Opravdu slabá komedie, která toho kromě několika vtipných momentů a trošku té nahoty nic pořádného nenabídne. Úspěch Slunce seno Růžičkovic rodině vnukl nápad, natočit rovněž ujetou komedii, ovšem když neměli po ruce pořádný scénář a zajímavé postavy, tak to vyšlo celé vniveč. Slavné příjmení a obsazení známých tváří vám totiž ještě nezaručí úspěch. Zvlášť když nemáte pořádně z čeho brát. ()

Kimon

Tento film je zrcadlem naší vlastní ubohosti a hlouposti. Ano, proto se nás tak moc osobně dotýká a některé z nás to dokonce pobuřuje a uráží. Tento film jasně ukazuje tvář naší ubohosti a malosti, kterou v nás po mnoho let pěstoval "soudruh". Prostě a jednoduše: "vstupujeme do vyspělé Evropy a máme přitom holé prdele a ještě nám to někdo ukazuje v plné kráse"!! No tohle když nás neurazí, tak co tedy jiného? Že? Buďme tedy nad věcí a zasmějme se své vlastní hlouposti. Dokážeme tím sami sobě, že jsme schopní sebekritiky a že vlastně ten film o nás ani není. /je zajímavé, že film tolik zesměšňující naši naivitu (ne)financoval podnikatel Rudolf Hošna, který údajně, jak víte či nevíte, sám svou ubohost prokázal tím, že naivním hercům a ostatním tvůrcům nezaplatil honoráře a ti byli nuceni domáhat se svých práv soudní cestou - prostě byly toho plné noviny. A vy? ... Vy si udělejte vlastní názor/ ()

sarume odpad!

Při vší uctě k paní Růžičkové , tohle byli zbytečně vyhozene peníze. Horší kravinu snad nikdo nenatočil. Možná pan Troška se svymi Kamenáky to brzy trumfne ()

rawen odpad!

Tento film mě dodnes děsí ve snech. Debilní, naivní, rozjuchané, euroextatické - já nevím, já to beru spíš jako špatný vtip. Trapnost, trapnost, trapnost... 0/10 ()

BoPo

Sedláci snažiaci sa o veľký biznis. Smutné je to že podaktorý dnešný podnikatelia-živnostníci vyzerajú a chovajú sa, akoby sa práve chystali na casting tohto filmu. ()

Tommassi3 odpad!

"Tohle už v Evropě dávno nedělaj !!" - "My tam teprve kráčíme, mladej, a hrozně nás bolej nohy.." Jako by si snad tvůrci ani neuvědomovali, že i podobně přízemní zoufale prostoduché rádoby komedie, z nichž ta křečovitá uplakaná, navíc tak polopatistická, že by ji nepochopil snad jen negramota, moralita trčí jako sláma z bot, vyžadují dobrou znalost řemesla, stejně jako kterýkoli jiný legitimní film.. A Vladimír Růžička dobrý režisér prostě a jednoduše nebyl !! A ačkoliv tahle monstrózní obludnost platí za to nejhorší, co u nás vůbec vzniklo, sám Růžička se v tom polistopadovém zástupu diletantů ztratí celkem snadno.. Ovšem rozhodně by stálo za podrobnější úvahu, proč vlastně podobná schematicky kostrbatá zvěrstva vůbec vznikala, navíc v takovém množství, a proč se vlastně jejich zápach našeho českého filmu drží až dodnes.. ()

argenson

Dialogy, u kterých by člověk zaplakal. Zoufalé hledání humoru za pomoci všech atributů porevolučního dění. Ale vážně nerozumím tomu, že Helena Růžičková po Homolkách a Vlaku dětství a naděje vstoupila do něčeho takového. O dalších zúčastněných nemluvě. Nebo já nevím - přece zkušený herec už při čtení scénáře musí rozpoznat, že to bude hovadina, ne? Omluvou snad může být finanční přínos, kterého se hercům v té době příliš nedostávalo. ()