Ztracený svět

• USA The Lost World (více)

Profesor Challenger vede výpravu vědců a dobrodruhů na odlehlou náhorní plošinu hluboko v amazonské džungli, aby si ověřil své tvrzení, že tam stále žijí dinosauři. První filmová adaptace románu Sira Arthura Conana Doyla o zemi, kde se stále potulují prehistoričtí tvorové. První film pojednávající o dinosaurech s úžasnými speciálními efekty od režiséra speciálních efektů King Konga, Willise O’Briena. (Film Europe)

Pitryx

Já jsem tomuhle dílu nikdy na chuť nepřišel, a proto jsem ani knihu nečetl. Tohle se prostě panu Doylovi nepovedlo, při vší úctě k němu. Tento film je asi první zpracování. Děj jednoduchý, technicky na svou dobu jistě velmi dobré, hlavně detaily. V tomto snímku to celé alespoň občas oživí postava profesora Summerleeho svými kousky. Mile mne překvapil závěr a lá Godzilla. I z toho hlediska dávám čtyřicítku, ale více po mně nikdo chtít nemůže. ()

PetraMishka

Skupina mužů a jedna žena se vypraví na dobrodružnou výpravu do kraje, kde se mají nacházet živí dinosauři. Jedním z členů je i vědec, kterému jejich objevení nikdo nevěří a slečna je dcerou badatele, který se měl v oblasti ztratit. Triková stránka filmu je ohromná, příběh už trochu méně. Mě tady nejvíc pobavila zjevná inspirace pixarovské pohádky Vzhůru do oblak nejen v postavě zneuznaného dobrodruha, ale i v pohledu na skálu, kde se dinosauři mají nacházet. ()

Víteček

Já vím, je to hloupoučké, herci strašně přehrávají, po uvíznutí na plošině se to plácá na místě, konec v Londýně je úplně praštěný a ta blackface je úděsné, ale já se i přes to všechno nějak nedokážu přinutit dát tomu horší známku. Když ono je to takové roztomilé. ()

MFZB

Pekný film. Čo k nemu napísať, ani neviem, mne osobne je ťažké nejak hodnotiť film z takéhoto obdobia, ale zrejme sa jedná o nejakým spôsobom prelomový film, veď v tých rokoch to boli asi dych-vyrážajúce efekty. To spracovanie sa mi strašne páčilo (hlavne tie bitky dinosaurov a tak). Proste na tú dobu to bolo veľdielo, teraz sa dá na to pozrieť, ale nič mi ten film nedá, proste je to nepozerateľné. Spočiatku mi niektoré scény dokonca vtipné prišli...Ale aj tak sa mi najviac na celom snímku videlo posledných cca 10 minút, keď začal po meste behať dinosaurus a všetkých tam skoro rozhádzal... ()

Brucey

Film má viacero záporov (hlavne zo scénaristického hľadiska), ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o jeden z mojich najobľúbenejších nemých filmov a v kombinácii s Cestou do pravěku a Jurským parkom aj o najobľúbenejší film s dinosaurou tématikou vôbec, mu tých 5* proste ebnem. ()

Destoroyah

Na rok 1925 úžasné priam lahodné vizuálne efekty ktoré v súbojoch medzi dinosaurami vyzerajú naozaj dobre. Len o postavách je už iná reč. Cez celý film sa charakterovo vôbec nevyvíjajú čo je veľká škoda pretože v kniha je vlastne román a nie poviedka. Ako som hovoril, prekrásne spracovanie knižnej predlohy od Arthura. Vizuálne efekty na ten rok prekrásne a záverečná päť minútová chvíľa s Brontosaurom bola naozaj prekrásny pohľad pre oči. HODNOTENIE: 7/10 ()

Mydlan

Ve své době to musela být bomba - příběh, triky, dinosauři, herecké výkony (hlavně Wallace Beery), výborná hudba. ()

csfdmjka

Po té co jsem přečetl knihu, zajímalo mě filmové zpracování. To z roku 1925 je na svoji dobu obdivuhodné, nicméně rozkol děje kniha film je ke konci tak velký, že to je jiný příběh a to bylo zklamání. 3x* ()