Loupež století

• Argentina El robo del siglo (více)

V roce 2006 se skupině nenápadných zlodějů pod vedením Luise (Guillermo Francella) povedl heroický kousek, když dokázali vyloupit pobočku banky Banco Río v Acassusu v Argentině. Dodnes je tato loupež považována za jednu z nejsmělejších v historii, kdy tým lupičů musel předvést nejenom neobyčejnou zručnost, ale i důvtip, sehranost a profesionalitu. Natočeno podle skutečné události. (C0r0ner)

Sundance.cz

A tak došlo i na Argentinu. Na jejich filmový průmysl slušný výkon, ale filmy srovnáváme globálně a v tomto byl docela pěkný příběh, minimální humor a trochu akce. Těšil jsem se na něco víc zábavnějšího, ale dostal jsem takovou jednohubku, na kterou když za rok znova narazím, budu přemýšlet, jestli jsem to viděl nebo ne. 50 % ()

celticek

Tak perfektní loupež může zhatit jenom ženská. Škoda. Vymyšlené i provedené to bylo skvěle. Nikdo nepřišel k úhoně. Zase to proradné plémě. Dobrá hudba. Párkrát jsem se i zasmál. Rychle to uteklo. Je důvod sledovat Casa de papel, když tady je to v kostce za 90 minut? ()

Mamlas

Zkraje je tam dost vaty a nudy a keců na přetáčení, časem se to posune v celkem dobrý film o zajímavé loupeži. (52%) ()

solisoli

Sentimentálny a komicky kabaret, natočený na motívy skutočného prípadu o prepade banky, slušne pobavil. Inak sa nedá precítiť dej, v ktorom to vypadalo ako v škôlke, keď sa detičky hrajú na Jánošíka s družinou a pandúrov, ktorí ich lapajú. Snáď tie záverečné fakty, boli najvierohodnejšie. De facto, z koho tu chceli spraviť väčšieho blbca. Z diváka, alebo z tých skutočných účastníkov Argentínskeho prepadu storočia. ()

Hora1000

Nebylo to špatný. Trochu dlouhý a konec byl dost odfláknutý. Nebýt titulkové scény odešel bych od filmu zklamán. ()

Hopeman

No já myslím že pecka "ve čtvrti zazobanců bez zbraní a zášti jsou jen peníze a není lásky" ...prostě Frajeři! ()

hony23

Průměrný film o jedné dobře naplánované bankovní loupeži. Film, který sice vychází ze skutečných událostí, ale zpracování mě nijak nenadchlo. ()

JB001

Zmáknuto za jeden večer. La Casa de Papel to sice není, ale rozhodně se jedná o nadprůměrnou záležitost. Příjemně strávené čtyři hodiny. ()

Bragi66

Možná, že tam na jihu se mohou smíchy potrhat z pár veselých výstupů jejich oblíbených sympaťáků, ale tady je to spíše průměrný film o vyloupení banky, na kterém je zajímavé jen to, že to má námět v reálném příběhu, a že to bylo vytvořeno v Jihoamerice. Jako krimi je to celkem nezajímavé, bez napětí a dost naivní, i když  se tomu nedá upřít jistá lehkost a elegance. No a to závěrečné, "jak to dopadlo, když je dopadli"je sice možná podle reality, ale je výpadkem příběhu i filmové uvěřitelnosti. Film se stejným názvem v češtině "Loupež století" z roku 2014 sice také kulhá na několik nohou, ale snaží se tam John Travolta. ()

sherpa

Já tomu dám plnou nálož. Vzhledem k tomu, že zahraniční komedie fakt nemusím, zvláště ty emerické s Carreyem, Martinem a dalšími trapíky, tak tady jsme se drahou polovičkou fakt bavili. Svižné, nenásilné, neokoukané ksichty, prostě v posraném čase, ve které se v tuto chvíli nacházím, to byla trefa do černého. ()

Dusty56

Upřímně až do začátku loupeže to je docela nuda. Pak se to změní a občas jsem napětím ani nedýchal. O to víc mě mrzelo, že měli v bandě toho hlupáka, co jim to tak zvoral (slušně řečeno). Na druhou stranu ta poslední čtvrt hodina filmu je zase slabá, jako byl začátek a úplně mi zničila dojem z filmu. Ve výsledku je to tak trochu lepší průměr, protože těch slabších míst, kde to není až tak extra, tam je prostě moc. ()

draxxi

Zpocatku mi to prislo jako takova blbina, ale nakonec se z toho vyklubal moc fajn film. Dobre, svizne natoceno. Napinave a prekvapive az do konce. Za me super prekvapeni. 9/9/2023 77% ()

jethrotull

Vyborne som sa pobavil.Ziadna nuda,film stale slape.Ma to humor a smrnc a v neposlednej rade i tragiku,ked sa do partie dostane kreten co ma ziarlivu zenu a nevie udrzat na uzde ani peniaze ani svoj ud.Pre mna najlepsi vykon podla Guillermo Francella ktoremu ta radost priamo ziarila z oci. Maximalna spokojnost.Vrele doporucujem. ()

McGuffin

Plán na Loupež století, El Robo del siglo, skončí úspěchem. Argentinský kolektivní hrdina s uruguayským prvkem vejde do banky v Acassusu hlavním vchodem, který spolu se zadním hned po přepadení začne hlídat policie, jenže lupiči s lupem banku opustí kanálem. I když je trest neminul, všechen lup jim zůstal, vypraví krok za krokem Alex Zito přibližně podle skutečnosti roku 2005. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Zaks

Sympatická banda amatérskych zlodejov sa pustila do veľkej akcie. Zrejme všetci sme im aj držali palce. Myšlienkovo jednoduché, dejovo priamočiare, skrátka milá jednohubka na pobavenie s fajn odkazom na dverách. ()

black40

Náhodou jsem na tenhle film narazil na Youtube. Jak mám argentinskou tvorbu spojenou jen s příšernými telenovelami, tak Loupež století je super zábava. Bez nutnosti speciálních efektů, triků, čarovných kufříků a zbraní pro Jamese Bonda dokáže vyčarovat atmosféru napětí, vtipu, akce, zkrátka všeho, co patří k dobrému akčními či krimi filmu. Za mě velký palec nahoru. ()