Sloužit navěky je těžší, než se zdá. Tajná skupina záhadných vojáků, kteří nikdy neumírají, chrání pod vedením bojovnice Andy (Charlize Theron) smrtelný svět už stovky let. Jednotka dostane zakázku na záchrannou misi, při které dojde k odhalení jejich nadpřirozených sil. Andy spolu s nejnovější členkou týmu Nile (Kiki Layne) musí jednotce pomoct s likvidací těch, kdo se za každou cenu snaží replikovat a prodávat jejich superschopnosti. (Netflix)

filmfanouch

Věřím, že někde v jádru tady opravdu byl potenciál na minimálně slušný film. A říkám to i přesto, že za scénářem stojí ten samý člověk, který stojí i za komiksovou předlohou- Greg Rucka. Komiksy vládnou světu a tak si svoje vlastní komiksové adaptace zkouší i Netflix. Minulý rok tu třeba byla adaptace komiksu Polar, která sice má vždy skvělého Madse Mikkelsena, jinak ale byla bolestivým průšvihem. No a letos je tu Old Guard..... který je vlastně ve finále co se týče kvalit to samé v bledě modrém! Film je originálním filmem od Netflixu, přesto ve finále dopadl jako ten klasický studiový průšvih, který většinou Netflix odkoupí. Netflix tu sice vsadil na to, že za scénářem stojí sám autor komiksové předlohy (kterou jsem klasicky nečetl), už s ní je ale pravděpodobně v hlavní zápletce a tedy, že pojednává o nesmrtelných válečnících. Vsadit na film kde je protagonista nesmrtelný není od začátku prohraný souboj, jakmile ale máte protagonistu o kterého se nemusíte kvůli jeho nesmrtelnosti bát tak musíte přijít aspoň s něčím co film obzvláštní- Můžete pracovat se zajímavou myšlenkou ohledně toho, že nesmrtelný hrdina začíná svůj dar nenávidět a ve finále místo akčňáku udělat čistokrevné lehce psychologické drama, které by ve finále i v žánru komiksových adaptací vyniklo minimálně podobně jako loni Joker. Lehce se tu sice tenhle film o tohle pokusí, jakmile ale na tyhle momenty dojde tak je to mizérie. A to i přesto, že jedna půlka obsazení jsou super herci a ta druhá půlka je minimálně slušná. Nebo k tomu ozvláštnění je tu ještě možnost dát víceméně nesmrtelným hrdinům přece jen nějakou tu slabinu (viz. Superman a kryptonit). Když je ale ve finále největší strach hlavních hrdinů ten, že skončí zavřeni v kleci jako pokusní králíci a je ve finále jasné, že na tenhle scénář velmi pravděpodobně nedojde tak je to vlastně celé jen ukázka naprosto tuctové akce, celkem nudného vizuálu a jakékoliv neschopnosti předvést cokoliv zajímavého. Pokud přece jen začnete mít pocit, že příběh zde asi nebude hrát prim ale dorazí alespoň dobrá akce tak i v tomhle ohledu jste u Old Guard mimo. Je ve finále jedno jak moc Charlize Theron nebo KiKi Layne cvičili, protože akční scény ať jde o boje na tělo nebo přestřelky jsou nejen nezáživné ale vlastně ve finále i celkem opravdu odfláknuté. Pořád to nedojde do vod totálních béčkových akčňáků (od těch mají Old Guard pořád díky bohatému rozpočtu daleko), je to ale strašně slabý a to zvláště když je člověk zvyklý na akci v Johnu Wickovi, Vyproštění nebo si vzpomene jak Charlize Theron ještě 3 roky nazpátek válela v Atomic Blonde. Charlize Theron je super a ze scénáře tahá co se dá, Marwan Kenzari potvrzuje, že má talent, Chiwetel Ejiofor hraje spíše druhé housle ale má charizma, Matthias Schoanaerts a Luca Marinelli v tom filmu jsou, KiKi Layne neurazí, Harry Melling působí jako záporák opravdu směšně (zvláště když rádoby s vtipem cituje Krále Leara) a to i přesto, že jinde dokázal, že by nemusel do konce života zůstat ve stínu role Dudleyho Dursleye. Pro režisérku Ginu Prince-Bythewood šlo o první větší filmový projekt a bohužel to skutečně nezvládla. I přesto, že měla potenciál konečně předvést jako ženská režisérka silné akční hrdinky se jí to všechno rozpadlo pod rukama a nahoru to opravdu táhne jen solidní casting a fakt, že pár zajímavých nápadů tu přece jen je. Kdyby ten film ale šel vážnější cestou udělal by lépe, většina pokusů o humor jde totiž zcela mimo a opravdu mě už vytáčí používání hiphopové hudby ve vážnějších momentech. Což mi připomíná, že soundtrack ten film má a uvědomil jsem si, že jsem ho snad pořádně celou dobu nezaregistroval. Old Guard se nakonec společně s novým Hellboyem, Polarem a Bloodshotem zapíše mezi nejhorší komiksovsky (minimálně) posledních let a přesto potencionálně velká čísla způsobené aktuální světovou situací budou pravděpodobně klíčem k sequelu ke kterému jsou mimochodem otevřené dveře už v samotném původním snímku. Už poprvé to ale strašně bolelo a nemám pocit, že by se u Old Guard 2 něco změnilo. Chápu, že psychologické drama o vyrovnávání se s nesmrtelnosti nepřitáhne zase tolik lidí, výsledek by byl ale automaticky zajímavější a sázím, že i lepší než tohle...... () (méně) (více)

Shakers

Jeden s tých filmov, kde je príbeh celkom fajn, ale réžia dosť biedna. Určite s toho dalo vyťažiť viac, herecký to nieje obsadené zlé, Charlize si to celkom užívala, ale ta nesmrteľnosť hrdinov je po čase už celkom nudná. Trošku sa to tam snažili zdramatizovať, ale cele mi to prišlo v závere už akési nasilu. Neviem no. Sklamaný som bol s toho ku koncu. Otvorené dvere pre dvojku sú fajn, určite sa na ňu pozriem, ak sa táto blbinka zaplatí a určite nebudem mať také prehnané očakávania ako pri jednotke. Počkať, vlastne som ani nemal. Ono to naozaj bolo nemastne neslané. 60% - 3* ()

Pilda17

Nic závratného se nekoná, ač herecká sestava by mohla kvalitu napovídat. Jde spíš o průměrný akční snímek, který nikterak neurazí. Když se ale zpětné podívám za dnešním dnem, jsem celkem spokojený. Viděl jsem dva absolutní braky na HBO a tragickou Godzillu 2. Old Guard od Netflix tak díky tomu působí daleko lépe a kvalitněji.. 5/10 = 57% ()

mzss1

(60%) Old Guard je taková neškodná, ale i zábavná jednohubka od netflixu. Od tohoto jsem nic extra neočekával, takže proto nejsem ve výsledku zklamán ani pohoršen. Z herců mě opravdu bavila asi jen ta charismatická Charlize Theron, která mě v každé scéně zabavila. Jako postavy, co hráli ti ostatní herci byly ok, jen jsem si k nim nedokázal vypěstovat nějaký vztah. Na to, že to měl téměř 2 hodiny, mi to uteklo rychle – tempo bylo opravdu velké. A to tu byla akce rozložena tak nějak sporadicky. Spíš v druhé půli v poslední půl hodince. Takže nyní k akci. Jaká byla? Rozhodně se na ní nedívalo nejhůř, ale nezaujala mě, snad jen finální scéna, jak dopadl hlavní záporák. Je to takové bez nápadu, bez pořádného náboje, ale znám horší, takže akce mi v tomto dílku přišla jako takový doplněk. Dějově je to taková slátanina všeho možného, ale jak říkám, tohle je povedená jednohubka, která mě vůbec neurazila. Svým způsobem mě to bavilo, takže nebudu moc kritický. Takový lepší průměr až nadprůměr, ani víc, ani míň. ()

kingik

Multikulturně deflorován, homosexuálně nepohoršen a divácky pohroužen. Na tisíce let neznat stáří, to je, myslím, dobrý "kauf". Přežít koronavirus, Babišovu vládu a zažít dějiny, o tom ví své vodníci z Čech, Ohnivé ženy i Highlander. Vhodné adeptky na hlavní chlapáckou akční Nesmrtelnici jsou rovnou tři: Milla Jovovich má plné pleny mateřských povinností. Angelina Jolie ladí restart kariéry, takže role připadla Charlize Theron v chlapeckém účesu a androgenním těle. Bez jediného pokusu poškádlit šourek jsem sledoval, kterak vede svoji pětičlennou partu Nesmrtelných borců, v níž se objevuje ještě jeden ženský element. Ale ani její parťačka Kiki Layne mě nepřiměla promazat krevní kanálky pyje. Ovšem nezpanikařil jsem a sledoval jsem dvouhodinovou zručně natočenou comicsovou akční spanilou jízdu, která má i příjemný emoční náboj a zdařilý soundtrack. Všechna čest, že režisérka Gina Prince-Bythewood, která má s akčním typem filmu prakticky nulovou zkušenost, to s bravurou zvládla. Rozpočet filmu pravděpodobně mohl utrpět trhlinu v tom, že jej mohlo z větší části spolknout angažmá hlavní ženské herecké hvězdy, nicméně nepřevládal u mě pocit, že jsou akční pasáže a speciální (krvavé) efekty ošizeny, akce je poměrně dost, ačkoliv herecké obsazení určitě není z nejdražších, je ale plně funkční. Samostatnou kapitolu tvoří řídké flashbacky do historie, které působí, že mají levnější výpravu. Legenda nesmrtelnosti celé party by určitě stála za další rozvinutí, je zaděláno na pokračování, se kterým není nutno otálet. Takové hezké LGBTQ = Láskyplné Grandiózní Bukkake Tradiční Quality. 10/10 ()

HoneyBunny

Zajímavá premisa, super obsazení a náhled do světa, ze kterého bych chtěla vidět víc příběhů. S vyšším budgetem. A lepšími souboji, protože na to, že naši hrdinové mají být velmi staří, tak jejich bojové schopnosti ne vždy září... Charlize to v těhle rolích sedne, je to jedna z mála ačkových ženských celebrit, které věříte, že umí někomu nakopat řiť. Film stojí na ní, to si přiznejme, ale vedlejší postavy, které kolem ní oscilují, jsou sami o sobě zajímavé - až na mladou vojačku, která se nově stala nesmrtelnou a dostáváme díky ní po kouskách expozici do minulosti ostatních z týmu. KiKi Layne na takovou roli neměla, jakkoli může být sympatická. Příště by to chtělo příběh s větším dopadem a trochu víc dialogů o smyslu nesmrtelnosti. A bude to bomba. ()

Anderton

Väčšia časť stopáže je príjemnou akčnou jednohubkou s netradičnými postavami. Potešia určite retrospektívy do hlbokej minulosti a vychytávky typu utopenie v rakvi alebo pokec s mužom s roztrhaným bruchom a čakajúcim na uzdravenie. Lenže potom príde finále, ktoré je na úrovni finále tretej epizódy priemerného akčného seriálu a vy máte dojem, že ho točili asi iba herci medzi samými sebou, lebo režisérka zaspala a ostala trčať v londýnskych zápchach. V konečnom dôsledku tu tak máme ďalšie dielo s nevyužitým potenciálom. V prípadnej dvojke ale aspoň budú tvorcovia vedieť, kde sa zlepšiť. ()

Kothy

No nevím, asi jsem dostal, co jsem čekal, průměrný akčňák. Z tohoto tématu se určitě dalo vytěžit víc. Mohlo tam být víc akce a míň kecání. I když je nápad s nesmrtelnými bojovníky zajímavý, tady toho moc nevyužili. Vše je dost předvídatelné a akce není nijak špičková. Prostě film, který neurazí, ale ani nenadchne. "Rychlejší než výtah." ()

Slartibarkfast

Mužatka Karlík vede nesmrtelnou multikulturní bandu buzerantů do věčného boje za lidskou spravedlnost a dobro všeobecně. Přemítal jsem, proč nepromyšlený příběh doplňují nezáživné bojové vsuvky a "hovory u táboráku", kde je předním tématem onen problém nesmrtelnosti. Proč to stálo tak za hovno? Byl jsem zvědavý a docela jsem se těšil na další vystoupení mé oblíbené Káji, která už v Šíleném Maxovi ukázala, že ve svých legínách umně skrývá naditý pytel s pořádnýma koulema. Zde, bohužel, se ta jiskra částečně vytratila a já brzy zjistil příčinu. "Podle homixu"! Z potenciálně kvalitní řežby zbyla jen parodie na Highlandery, kteří, ač taky k pousmání, měli přeci jen víc logičnosti a lákavější pointu. Propadák, který snad konečně dokáže, že ne každá tupá omalovánka se dočká automaticky úspěchu a že i tady je třeba použít mozek, aby vzniklo alespoň něco koukatelného. Upřímně pak doufám, že takhle přebuznělá taškařice nenaznačuje směr, kterým se vydá většina filmařů, protože Dánskou dívku jsem dodnes nerozdýchal a víc řiťopichů ve filmech už fakt nezvládnu. V tomhle podání to totiž už dávno nevypadá na čtyři procenta! Fujtajxl.. 35% ()

Eawy

Film s ďalším pomerne premárneným potenciálom. Síce odškrtne všetky terajšie "požadované normy" ale chýba mu akékoľvek napätie. Ak ste človek, čo "vyrastal" na podobných zápletkách, stačí vám pohľad na úvodných 25 minút a viete celý príbeh, hádam aj to, že určite bude koniec otvorený kvôli druhej možnej časti (ktorá ak príde budem sa čudovať). Film nemá akúkoľvek novú myšlienku alebo pohľad na nesmrteľnosť a všetok scenár venovaný práve tejto otázke iba opakuje notoricky známe idey, ktoré nájdete v každom filme o upíroch, kde niekto potreboval strany scenára. Presne za 25 minút viete, že nie všetci hlavní hrdinovia sú na 100% dobrí. Akčné scény by boli dobre natočené, avšak bez akejkoľvek inovácie, pričom pomaly ani neviete, že pozeráte akčný film. S myšlienkou nesmrteľnosti sa pri bojových scénach dalo krásne hrať, ale bola využitá iba niekoľkokrát. Hlavný záporák je nepríjemný na pohľad a máte ho automaticky neznášať avšak neviete o žiadnych jeho pohnútkach. Okrem občasne dobre zvoleného soundtracku, výborného celkového ozvučenia (bez nejakých veľkých nezmyselných zmien hlasitosti) a Charlite Theron však neponúka nič čo by vás ohromilo. Nie je to najhorší film, čo som videla ale dalo sa z toho krásne ťažiť. 45% ()

silentname

"The Old Guard" nakoniec celkom funguje. Nemôžem povedať, že by film nemal určité problémy, no ako ľahký oddychový akčný film mi to v pohode stačí. Charlize Theron je posledné roky skutočne šikovná a ukazuje svoje herecké talenty. A v tomto filme to platí takisto. Ona ako hlavná hrdinka Andy je vynikajúca. Mladá KiKi Layne je celkom okey, hoci jej prínos do filmu je trošku klišé. Túto postavu viac menej poznáme už z iných filmov. Je tu v podstate len v role nováčika. Ale snaží sa z toho dostať čo najviac sa dá. Potom je tu Harry Melling, ktorý dokopy ako zloduch nie je veľmi zaujímavý. Jeho postava ma nebrala, jeho akcie neboli zaujímavé a niektorí ľudia okolo neho sú často zaujímavejší než on sám. Neviem. Nejakým spôsobom na mňa nezapôsobil. Ostatné postavy sú celkom okey. A sem-tam do toho dajú nejakú vtipnú hlášku typu: "That was faster than the elevator." Akcia je okey. Určite som videl už aj lepšiu akciu, no nie je to spracované v štýle Oliviera Megatona. Takže výsledne okey. Myslím si, že keby sme nemali vo filme Charlize Theron, tak by to asi nebolo tak veľmi zaujímavé, ale je tu. A dáva tomu celkom dosť. Bohužiaľ však scenár ju nemôže posunúť nejako výrazne ďaleko. Je ťažké si budovať vzťah k postavám, ktoré sú nesmrteľné. Najmä keď vieme, že zo situácii skoro určite vyviaznú. A hovorím skoro, lebo postupne sa ukáže, že môže prísť moment, kedy už nesmrteľní nebudú. Ale nakoľko je to film, vieme asi odhadnúť ako to dopadne. Nemáme tu veľa prekvapení, nemáme tu veľa zaujímavejších momentov a celkovo je to skôr oddychový akčný film. Ale stačí. Hodnotenie: B- ()

Ratemus

Když si vezmu všechny nedávné NEmarvelaDC filmy, zbyde celkem dost a s přehledem říkám, že toto patří k tomu lepšímu. Je to lepší než Bloodshot, Polar, Atomic Blondie, i když ta byla taky dobrá, heh, paradoxně opět s Theronkou, ale zpět k Old Guard. Předlohu od mistra pera Grega Rucky moc dobře znám a jestli mu něco jde, tak komiksy s ženskou hrdinkou v hlavní roli. Za mě sympatické postavy, především Matthias Schoenaerts má charisma na rozdávání, Theronka výborná, je krásná pořád, skvěle se na ní kouká. Ostatní postavy jsou taky dobré i když ten hobití věděcký padouch s armádou za zády pobavil asi nejvíce. Film má pro mě i emoce, co bych ještě vypíchnul, tak flashbacky do dávné minulosti, které ještě více rozšířili pozadí hlavních postav. Uvidíme, co přinese pokračování, já jsem spokojen, není to žádná pecka, ale rozhodně ani průser jako mnoho jiných komiksovek. Akce byla taky fajn, ale nečekejte Extraction nebo jinou akční pecku od Netflixu. Příjemné akční nadprůměrné béčko. ()

Arsenal83

Pripájam sa ku skvelému komentáru užívateľa Psema - umelá tlačenka rodovej a rasovej rovnosti do kinematografie ju vlastne zabíja. Na základe týchto pravidiel sa zo slabých filmov robia údajné filmové zážitky, ale bežný divák si sadne a povie si, veď to bolo lacné béčko. Americká vojačka čiernej pleti s obrovským samopaľom zdraviaca ľudí lacným salámom alejkum je vrchol krásnej diverzity. A že nebola jediná. To bola celá rota. Bieli muži heteráci vraj už patria do stredoveku. ()

Chrustyn

Byla doba, kdy se na "velké" netflixovské filmy divák opravdu těšil, ale jak šlo nadšení nahoru v poslední dobou jde strmě dolů a právě filmy jako Old Guard jsou toho příčinou. Nemastný, neslaný, nudný a pitomý akčňák, který místo toho aby si uvědomil svou stupiditu a diváka bavil akčními atrakcemi, neustále se snaží, smrtelně vážně filozofovat nad tím, jak je těžké být nesmrtelný a jako bonus otevírá buď náznaky, nebo čisté homosexuální vztahy hrdinů. Tohle ale nikdo vidět nechce a chce se bavit a užívat si akci. Zde jsou bohužel všehovšudy 2 akční scény a ani jedna není nijak zajímavá. Již několikrát jsem psal, že ženy režisérky do světa akčních filmů nepatří a stojím si za tím, protože do nich cpou nesmysly, které nikoho nezajímají a ještě se u toho tváří důležitě jak hovno. Obrovsky promarněný potenciál. ()

SeBig

Po totálních žumpách jako například Projekt power nebo 6 underground, už jsem Netflixu v akčních filmech moc šanci nedával a tenhle film jsem prostě a jednoduše odsouval a jak to nakonec dopadlo? Ejhle! Bavil jsem se.. hodně. Akce, zajímavé postave, střídání lokací.. bál jsem se, že to bude prostě a jenom nudnej akčnák, ale mělo to fakt dobrej nápad. Dalších dílů bych se asi i nebál, ale tu čtvrtou dávám hlavně za ten feel příjemného překvapení, který jsem opravdu nečekal. ()

Marze

Nasilne akcni francizova fantssy. Krime vybuchu se snazi take o emoce. Osamelost hrdiny je licena s melodramatickym patosem.Tento zanr nemam rad, jsem sci-fi fanousek. ()

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Pokračování filmu Old Guard má scénář

Pokračování filmu Old Guard má scénář

05.07.2021

Přestože divácká odezva nebyla nijak oslnivá, Netflix byl se svojí adaptací komiksu Old Guard: Nesmrtelní poměrně spokojený. Natolik spokojený, že mu rychle odklepnul pokračování a dotlačí jej před… (více)

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

Režisérka Old Guard a historický velkofilm

15.07.2020

Režisérka Gina Prince-Bythewood si čerstvě udělala v Hollywoodu jméno akčním snímkem Old Guard: Nesmrtelní s Charlize Theron v hlavní roli. Ten už má na Netflixu prakticky jisté pokračování, ke… (více)