Čistě technická poznámka: kvalit starých kalašovek Vrah skrývá tvář a Po stopách krve tento film nedosahuje, nicméně nejhorší kalašovkou nejspíš bude třetí z původní filmové série, Strach, kde se naneštěstí a narozdíl od zbývajících dvou výrazně, až nesnesitelně uplatnila dobová ideologická linie... která vám v Diagnóze smrti naopak tolik po mozku šlapat nebude.(29.10.2012)

Hrušínského herecký výkon je tradičně skvělý a také ostatní herci nehrají špatně, ale přesto film jako celek zoufale nefunguje. Nemá tah. Nejde přitom o "pomalost", ale spíš o to, že se ve filmu v zásadě nic moc neděje. Zápletka je sice vcelku dobře vymyšlená, ale celé to působí poněkud odtažitě a divák v podstatě ani nemá proč přemýšlet o tom, kdo je vrah. Částečně proto, že nám film o jednotlivých postavách prakticky nic neřekne, takže se s nimi nelze výrazněji ztotožnit. Problematicky vyznívá i určitá "ušmudlanost". Schulhoff se evidentně snažil o tísnivou atmosféru, ale prostředí nepůsobí tísnivě nýbrž sterilně. Celkový dojem: 60%(11.11.2009)

• yntelygent

Tento film by sa mal premietat ako ucebna pomocka na FAMU,a ako nazorna pomocka,ze co robi farba vo filme....kym stare diely serie z ciernobielym stvarnenim robili z detektivky mrazivy az strasidelny zazitok,toto skor vyzeralo ako tuctova normalizacna detektivka,aj led sa neda povedat ze by z nej vytrcalo politicke posolstvo....skratka,rovnaky reziser,rovnaka hlavna postava,rovnaky zaner a predsa to nie je to iste....max 2 hvezdy....(18.10.2020)

• SoolenJV

Nejnudnější "Kalašovka" pod sluncem. Nezajímavý příběh, nevýrazní herci, kecy, kecy, kecy - a ještě ke všemu o ničem. spíš pokus o nějaké drama morálky než o krimi. Shulhoffovy schopnosti, prokázané v prostřední trojici filmů šly s koncem sedmdesátých let do kytiček. A nepomohl tomu ani tradičně herecky silný Rudolf Hrušínský.(5.1.2012)

Pro mě překvapivě dlouho neobjevená kalašovka ... snad proto, že oproti ostatním nejméně reprízovaná. Proč, je nasnadě, je totiž z celé schulhoffovy série nejslabší. Ale na druhou stranu rozhodně ne špatná. Atmosféře hodně ubral přechod z černobílého nasnímání do barvy, to je bez diskuzí, ale i tak tu zůstává jakési nevyslovitelné dusno, dobře podpořené psychotickou hudbou. Herecky opět skvělé, není zde špatných výkonů (snad až na tu hlídku VN na začátku), hodně překvapuje Drahomíra Hofmanová, která svou Linhartovou trefuje poměrně přesně.(24.10.2020)

• - Hudební motiv filmu od Pavla Blatného je stejný jako druhý ústřední hudební motiv u filmu Klec (1973), ke kterému Blatný také skládal hudbu. (LiVentura)

• - Lokalita děje s obcemi Radyně, Hradec a Bukovinský les je smyšlená. Nákladní automobil Praga S5T je opatřen poznávací značkou smyšleného okresu Hradec se zkratkou HC. Stejná dvě písmena použili pro svůj fiktivní okres Hradiště i tvůrci seriálu Život na zámku (od r. 1995). (Martin_L)

• - Schody nemocnice v úvodu filmu jsou schody nemocnice v Mostě. (VMa)