• baxz
  *****

  Po 10 letech se P.Schulhoff rozhodl vrátit v dalším detektivním příběhu k postavě majora Kalaše opět obsazené R.Hrušinským. Major Kalaš je starší, rozvážnější a celý příběh se snaží být víc psychologický. Filmu bohužel chybí černobílé prostředí, které dodávalo příběhům speciální syrovost a taky širokoúhlá kamera, ale i tak pro mě jako fandu majora Kalaše je to příjemné ukončení téhle série. Jedná se o pátý film z pentalogie o M.Kalašovi (1.Strach 1963, 2. Vrah skrývá tvář 1966, Po stopách krve 1969, 4. Na kolejích čeká vrah 1970, 5. Diagnóza smrti 1979)(23.2.2010)

 • igi B.
  ***

  Dobrá - typická česká detektivka ze sedumdesátých let - se zajímavou zápletkou (okořeněnou tématem tehdy myslím ne ještě tak rutinních transplantací) a uměřeně civilními hereckými výkony, vcelku zdárně naplňujícími atmosféru filmu. - - - P.S. Jízlivě si představuju, jak by takový film asi dopadl dnes...(25.3.2006)

 • Canniosh2
  ****

  Ano, nejslabší díl "kvadrilogie" kriminálek s majorem Kalašem (nepočítám film Na kolejích čeká vrah Jiřím Sovákem v roli majora Kalaše a Radoslava Brzobohatého, který "změnil strany" a namísto Vargy si tam zahrál "skoro oběť). Depresivní atmosféra zmizela spolu s černobílým provedením filmu, byť hudební doprovod je stále fantastický. Škoda toho, že zmizel Varga alias Brzobohatý a naopak byla dána role pí. Hofmanové alias pí. Linhartové, která to svou toporností, přehráváním a pocitem, že je pořád na práškách, prostě zabíjí. I tak mám tento film prostě rád a i tak pořád patří mezi klasiku krimi žánru.(7.12.2015)

 • farfalla
  ***

  V porovnání s ostatními filmy s majorem Kalašem, je Diagnóza smrti nejslabší. Propojená zápletka je dobrá, spád děje je však spomalován rozhovory kriminalisty s doktorem. Tento film je více psychologický. Také nyní divák odhaluje pravdu postupně, ale tentokrát nezávisle od majora Kalaše. Stále dobrá detektivka.(11.4.2014)

 • Piškotka
  ***

  Běžel mi mráz po zádech. České detektivky mají něco do sebe, tato byla taková zaprášená a ponurá. Smutná od začátku do konce. Zejména ten boj o život u ženy, díky jejíž smrti by mohla být transplantována ledvina jejímu milenci. Řešil se zde etický problém smrti pro záchranu života druhého a pochybení zdravotnického personálu. Manželka raněného se dozvěděla o potenciální dárkyni a tuze si přála její smrt, která však pro jejího manžela nebyla kýženým vysvobozením, neboť ledvina nebyla pro jejího příjemce vhodná. Rudolf Hrušínský st. mi hodně připomínal pana Kopfrkingla.(14.4.2009)

 • - Schody nemocnice v úvodu filmu jsou schody nemocnice v Mostě. (VMa)

 • - Lokalita děje s obcemi Radyně, Hradec a Bukovinský les je smyšlená. Nákladní automobil Praga S5T je opatřen poznávací značkou smyšleného okresu Hradec se zkratkou HC. Stejná dvě písmena použili pro svůj fiktivní okres Hradiště i tvůrci seriálu Život na zámku (od r. 1995). (Martin_L)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace