• dr.fish
  ***

  Dobře natočená pomalá detektivka, která se zamotává a zamotává, až ji skoro nikdo už nemůže rozmotat a tak se kostrbatě a složitě dostáváme k vrahům a motivům, a celé my to přijde vykonstruované jako politické procesy padesátých let. Jestli to tak mělo vypadat, pak se to povedlo. Jinak ovšem napětí tam je, herci skvělí. 70%(13.8.2012)

 • Rosalinda
  ****

  Tak tohle mne fakt zaujalo a zaujatě jsem na to koukala celou dobu. Opravdu jsem téměř po celou dobu netušila, kdo co vlasně udělal, čemuž hlasitě tleskám. Hlavní dvojice vyšetřovatelů je vynikající a i ostatní jsou neméně dobří, zápletka velice zajímavá a v konečném resumé i nečekaná, řešení dosti poutavé, hudba vhodně dokonalá, celková atmosféra přesvědčivá. Blablabla. Nicméně já s průzkumem podobných filmů teprve začínám, ale jestli tohle má být ten nepatrně slabší kousek, tak se na další už doslova třesu. Ale nemám ani za nic ráda slovo chajda.(31.7.2011)

 • sud
  ****

  Rafinovaná série vražd, špionážní pozadí, kořeny zločinu, sahající až do válečných let. Černobílý obraz, dokreslující ponurou atmosféru, sporadicky využívaná skličující hudba, charismatický major Kalaš. Zručný režisér Petr Schulhoff, Rudolf Hrušínský v jedné ze svých nejlepších rolí, Radoslav Brzobohatý jakbysmet....prostě počátek jedné nezapomenutelné detektivní série. 70%.(7.10.2006)

 • nmafan
  ****

  Schulhoffovy detektivky s Kalašem mám ještě o chloupek radši, než ty Sequensovy s Vacátkem. Zatímco Sequens využívá reálie první republiky k budování úsměvně nostalgické retro-atmosféry, Schulhoffovův strohý, úspornější styl dává divákovi prostor představit si práci kriminalistů co možná nejvíce realisticky, aniž by tím však film tratil na atmosféře, v tomto případě naopak temné a ponuré. Pravda, následující dvě pokračování jsou možná ještě malinko působivější (a mrazivější), ale třeba je to jen tím, že v nich hrdinové vyšetřují ještě hrůznější zločiny. Filmařsky podle mě Strach nijak výrazně nezaostává.(3.8.2011)

 • blackrain
  ***

  Stačilo mi,abych na jeden okamžik viděla jednoho herce a už mi bylo jasné, kdo určitě bude pachatelem vraždy. Ten k tomu byl totiž přímo předurčen svou vizáží a pichlavýma očima. Všechno ostatní šlo potom stranou, i sympatický Rudolf Hrušínský a já se chtěla přesvědčit, jestli jsem se strefila do černého. Ladislav Potměšil byl klučíček. Málem jsem ho nepoznala.(7.1.2014)

 • - Natáčelo se v Praze a Novém Kníně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (rakovnik)

 • - Roli Helgy Čočkové předabovala Jiřina Bohdalová. (offlineman)

 • - Román Eduarda Fikera Kilometr devatenáct poprvé vyšel v roce 1960. (NinadeL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace