Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

trojtmberk

O proti ostatním filmům o spořádaný rodince, kterou terorizuje nějakej magor, má Mys hrůzy něco navíc a to něco je De Niro. Takhle si vychutnat roli maniaka, na kterým je ale něco sympatickýho, to se jen tak nevidí. Těch 5 je jen a jen pro něj, za to jak si tu roli dokázal užívat. ()

Doudis19

Obrazově vytříbený thriller s výbornými herci, dusnou atmosférou a působivě vynalézavou prací kamery. Jen škoda toho neuvěřitelného konce, který jinak seriózní film dosti hloupě shazuje. ()

sugythesugar

Po rokoch som si to pozrel znovu a nenašiel som kaz. Mys hrôzy stále zostáva medzi najlepšími thrillermi. Démonický De Niro hrá neuveritelne a chcel by som ho raz vidieť, ako by stvárnil Satana (teda ak už nestvárnil tu). Jednoduchý príbeh o pomste či už oprávnej je krásna otázka moralita verzus zákon ktorá sa vo filme rieši. Do toho psychický teror, násilie a (ešte raz to podotknem) úžasne démonický Bobby De Niro. 8/10 ()

filmmovier

Původní verzi jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat, ale v tomhle případě to nevadí ani v nejmenším. Mys hrůzy je jeden z nejlepších filmů Martina Scorseseho a DeNirův šílený Max Cady je jednou z jeho nejlepších rolí, pokud ne tou vůbec nejlepší. I všichni ostatní jsou obsazeni parádně, stoupající napětí se daří servírovat parádně a závěrečný souboj je super. Ano, má to hluchá místa a o něco kratší by to klidně být mohlo, ale i tak jde o jeden z nejlepších thrillerů historie a klenot žánru, který je natočený samozřejmě naprosto perfektně a který si vychutnáte opakovaně stejně tak dobře, jako napoprvé. 75%. ()

Sfinkter

I když jde o Scorseseho snímek, zub času se na něm podepsal docela viditelně. De Niro je v roli psychopata parádní, ale zbytek herců už mi přišel až příliš křečovitý a mnoho scén na mě působilo skoro jako momentky z Dallasu. Kdyby se na plátně dělo přesně to, co vystihuje opět pro Scorseseho filmy typická monstrózní hudba, byli bychom někde jinde. ()

flawi.f

Daniel Day-Lewis a Robert De Niro - to jsou dva herci, jejichž mistrovské herectví snad nikdy nepřestanu obdivovat. Škála různorodých postav a charakterů, kterým se naprosto odevzdají, je naprosto neuvěřitelná a dělají z každého filmu opravdový zážitek. Pokud jde konkrétně o De Nira a jeho výkon v Mysu hrůzy, tak ztvárnil postavu tak moc odpornou, až v sobě měla jakési zvrácené kouzlo. O charismatu snad nemusí být řeč, De Niro ho může rozhazovat lopatou a ještě mu ho tuna zbyde. Mys hrůzy je pěkně hutný thriller, který po celou dobu zdatně buduje napětí a nekompromisně graduje a vygraduje do strhujícího finále, které ve mě ovšem chvílemi vyvolávalo pocit, že je to "až moc". Celkový dojem z filmu je dobrý, ale jak už to tak mám se Scorseseho počiny, tak prostě mě nedokáží uchvátit natolik, abych si sedla na zadek. ()

Hillock

Juliette Lewis hrála patnáctiletou, ale podle mě vypadala tak na osmnáct. Podíval jsem se tedy, jak to bylo a zjistil jsem, že v době natáčení jí bylo skutečně osmnáct. To mě vždycky štve, když někdo očividně vypadá o několik let mladší nebo starší než jeho postava a u dětí to je poznat hodně. To by si měli tvůrci filmů uvědomit. Ne všichni diváci jsou tupé ovce. ()

Lachtaan

Snímků o pomstě je napříč historií přímo gigantické množství a většina z nich mi nikdy příliš neuhranula. Scorseseho masterpiece ze začátku devadesátek na první pohled sice působí, že msta bude jeho zásadním pilířem, je tu ovšem tak precizně opodstatněná, brilantně zahraná a zahalená do tak nepříjemného napětí, že vás pohltí na celé dvě hodiny. De Nirův démonický Max Cady je jedním z nejhustějších záporáků, které jsem v poslední době viděl, nezaostává za ním ale žádná z postav. [viděno na Prime Video 21.11.2022] ()

Endyis

Ano je to remake! Ano remaky neuznávám, opovrhuji jimi a v mnoha případech i nenávidím! Ano jsou i vyjímky! Ano je to právě tato! Ano jedná se o naprosto bravurní Scorsesho film! Ano skvělý nápad angažovat původní postavy detektiva a psance - Gregory Pecka a Roberta Mitchuma do malých rolí. Ano dávám filmu zasloužených 5 hvězd! ()

Jazzzz

Bezkonkurenčně jedna z nejlepších rolí Roberta de Nira, skvělá režije - ale na dnešní dobu již trošku vleklý děj, napětí stoupá velmi rozvážně aý pomalu a nakonci je má film hrozně rychlí spád. Snad jen ta dynamika filmu a jeho zbytečná délka filmu škodí toli, že nemůže být naprostou špičkou. Právník se chová opravdu dost nelogicky, žena která - dle mě z naprosto stupidních důvodů nebodá žalobu - to jsou další drobnosti které filmu škodí... Chváli by se dalo vymyslet hodně, ale raději se na film podívejte... Výborná je ona myšlenka, která z dělá z thrilleru lepší film s myšlenkou... :-) Jde o horor, ale neřekl bych horor obyčejný, ale horor pro právníky! ()

Beky

Jednoduše řečeno, pro dnešní dobu, je to hrozná nuda!!! Celý film víme jak to skončí, navíc to skončí ve finále, tak absurdním, že přestává rozum brát!! Jediná zajímavá věc, je vývoj mezi De Nirem a J.Lewis, který se nakonec stejně nerozvine ani na jednu stranu pořádně. Jednou větou: Kdo žije rád v minulosti, lebedí si v absurdnosti, ať přihodí jednu hvězdu:)!! ()

elanius

Skvelý záver! Vizuálne a hudobne taktiež paráda a diabol de Niro bol celý film výborný ale na konci takmer doslova neskutočný. Tak dokonale postupne gradované napätie po kúskoch od začiatku až dokonca som teda veľakrát nevidel. 9/10. ()

lennyd

Před mnoha lety obhajoval Sam Bowden (Nick Nolten) sadistického násilníka Maxe Cadyho (Robert DeNiro), a protože si byl vědom co to je za člověka, záměrně zamlčel některé důkazy, které mu mohly o něco zkrátit trest. Nyní se Max vrací na svobodu s jedinou myšlenkou - pomstít se člověku, který může za jeho dlouhá léta ve vězení. A když zjistí, že má Sam Bowden krásnou ženu (Jessica Lange) a šestnáctiletou dceru (Julliete Lewis), začne chystat velký plán ... Bylo to tu řečeno už několikrát - celý film stojí na Robertu DeNirovi. Ne že by Nick Nolte, Jessica Lange nebo nedejbože Juliette Lewis podávali nějaký špatný herecký výkon, ale jakmile byl na obrazovce DeNiro, nedalo se pochybovat kdo je tu šéfem. A to i přesto, že bych řekl, že pro Juliette Lewis to byl životní film. Scéna kdy jí DeNiro - jakožto učitel ve školním divadle -svádí, patří k tomu nejlepšímu, co filmový svět nabízí. Chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdičkám, ale přece jen, natahovaný konec (jak jen to Scorcese umí) + téměř nesmrtelný padouch (souvisí s bodem výše) mi celkový dojem z filmu trochu pokazily.. ()

DonHUS

Parádní thriller s démonickým De Nirem, kterého bych fakt nechtěl potkat. Po 14 letech totiž vylezl z lochu a je pěkně nasranej. Nick Nolte ale takový štěstí nemá a nemůže s tím nic dělat. Rozjíždí se psychický i fyzický teror s výborně vygradovaným finále. 8-9/10 ()

hanagi

Na zajímavosti filmu přidává fakt, že tu kromě jednoho charismatického padoucha máme další nejednoznačné postavy - sebestředného a srabského advokáta, jeho znuděnou a frustrovanou ženušku, soukromého detektiva, který na legálnost svých aktivit příliš nehledí a dokonce i policistu, jehož rada (i když skrytá) je jasná - poraď si sám. Právě ten fakt, že nic není černobílé, povyšuje Scorseseho film (jak už bývá zvykem) o pořádný kus nad běžný thriller. Setkání s Mitchumem a Peckem je už jen dárečkem pro zasvěcené. ()

Pavlínka9

Film mě dost zklamal. Nejen příšernou hudbou a touhou neskutečně zaujmout. Až tak moc, že to bylo otravné..Ale hlavně mi to přišlo děsně až "céčkové"....Ale - obrovské překvapení tam bylo - v podobě De Nira. :) Jeho padouch byl tak neskutečně otravný, úlisný, pomstychtivý a jeden z těch nejhorších, které bych nechtěla potkat, ale zároveň si to ohromně, až vánočněpodstromeček přeju :) Byl tak úúúúúú :) ;) Wau :) Scéna v dramatickém kroužku jak laškoval s mladou slečnou v podání Lewis - jen když si na to vzpomenu, tak mě z toho zároveň mrazí a zároveň mě to neskutečně rajcuje :) Oba dva to zvládli perfektně a je to jedna z mých nejoblíbenějších scén v celé kinematografii :) Brrr :) Ale jinak je ten film pro mě podprůměr....Otravné, nucené, hudebně uřvané, ale vede to prostě De Niro a Lewis, která je bombastická :) A tito dva to zahráli tak skvěle, že jsou to jediné, co si z toho pamatuji :) ()

noriaki

Někdy excelentní film poznáte  při vyvrcholení pečlivě připravovaného twistu, někdy při závěrečných titulcích, a někdy až s odstupem několika let. Tady mi to trvalo zhruba tři minuty. Jeden pohled na klikujícího Roberta De Nira, a věděl jsem, že sleduju klasiku ke které se budu rád opakovaně vracet. Martin Scorsese vzal tuctový příběh a natočil podle něj extrémně stylový a neskutečně atmosférický thriller, který v tísnivých scénách přetéká do hororu. Kdyby byl hlavním záporákem někdo jiný, tak bych řekl, že šlo o jeho životní roli. Nominace na Oscara je zasloužená. Sošku si ovšem s naprostým přehledem odnesl Anthony Hopkins za Mlčení jehňátek. Občas je zkrátka laťka tak vysoko, že genialita nestačí. ()

zdenny

Viděl jsem tento film s odstupem osmnácti let, přesto se budu snažit být objektivní. Robertu to fakt seklo a svým oblečením a autem připomínal sedmdesátá léta - jo, mělo to styl. I jeho herecký výkon byl výborný. I on fyzicky vypadal velice dobře. Co mě ale dost zklamalo bylo, že celkem pěkně rozjetá hnusárna skončila jako klasický živočišný boj o přežití. Dobře, film tak byl natočen. Měl bych tedy kritizovat jen to, jak a co bylo natočeno. Udělám ale výjimku a dovolím si napsat, jakým způsobem se měl film odvíjet, ne-li skončit: Pokud se Robert neustále holedbal, jak se za těch čtrnáct let ve vězení vzdělával, jaký z něj je "právník" a filosof, proč tedy film nepokračoval v duchu psychologického dramatu, kde zvítězí Nick Nolte coby představitel ochránce rodiny tím, že je inteligentnější, takže jsem očekával, že Roberta dostane nějak psychologicky. Film se ale nakonec, k jeho škodě, posunul do hloupé roviny boje o holé přežití, kde navíc Nickovi pomohla bouře na moři. Hloupá shoda náhod. PS: Beru, že Robert vystupoval skoro jako Terminátor, že jako hlupák dokázal v kriminále vykvést v intelektuální osobnost, že po několika slušných ranách řetězem a ocelovýma tyčema vstal a všechny tři útočníky zlikvidoval, že mu všechno vycházelo lépe než finální podoba puzzle o pěti tisíci kouscích... Nikdy ale neuvěřím tomu, že se člověk udrží na podvozku auta jedoucího trasu několika desítek (domnívám se) kilometrů. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)