Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

MartinezZ

Mys hrůzy byl mi skutečnou hrůzou. Hrozná hudba, která se tak křečovitě snažila navodit dramatičnost podbarvovaných situací, Robertovo parodování zloducha, nulová přesvědčivost Nicka jako právníka, dceruška, která by potřebovala hodně moc na prdel, ohranost příběhu, nelogičnosti ála "zloduch něco dokáže, protože to prostě dokáže a nepátrejte, jak to". Hrůza. Věrtel hrůzy. Kopec hrůzy. Hora hrůzy. Velehory hrůzy. Mys hrůzy. ()

Asgy

Roberta De Nira mám hodně rád, ale tady si zahrál pořádně odporného slizáka, kterého bych potkat nechtěl. Stupňující se napětí a Maxovi provokace nemají chybu. Také je zde krásně vidět, že na určité "skutky" je právo opravdu krátké. Nejvíc mi asi vadila Maxova nadpřirozená odolnost, protože jinak film působí i reálně. Já dostat pár ran takovou železnou trubkou, no nevím, jestli bych se zvednul ze země. ()

Tayen

Něco takového se už dneska netočí. Moment: neříkal si tohle i Scorsese na začátku 90. let, když se díval na staré Hitchcocky? Možná ano, a pak natočil Mys hrůzy. Už úvodní titulky, které jakoby vypadly z filmů pána Psycha, vás nenechají na pochybách, že u tohoto filmu, pokaždé když půjdete na záchod, film pozastavíte, nebo spíše na záchod úplně zapomenete. Od takového filmu se neodchází, ani neklábosí. U takového filmu máte přibité oči k obrazovce a sledujete marný boj po pomstě toužícího, inteligentního psychopata De Nira a tak trochu zbabělého právníka Nicka Nolteho, který se snaží zachránit rodinu, jež také nesplňuje kritéria amerického snu. Mrazivý thriller, jako kdyby vzdával hold staré škole, a přece je svůj, nadčasový, přesto současný. A já můžu říct: Něco takového se už dneska netočí. ()

GodComplex

Ze je Scorsese Hitchcockuv fanousek je obecne znamo, ale to co predvadi v tomhle filmu je nejlepsi pocta Hitchcockovi, kterou jsem kdy videl a ktera prekonava i vetsinu tvorby samotneho Hitchcocka. Vizualni pojeti, stylizace, hudba, blondyna... vsechno totalni Cock style a k tomu excelentni herci v cele s De Nirem. Skoda toho hollywoodsky tradicne prepaleneho zaveru, jinak ale Scorseseho TOP5. "Every man has to go through hell to reach paradise." 8/10 ()

O.Peta

Mistr atmosféry se opět předvedl v plné parádě. Špatný bude, až nebudu mít kam sáhnout pro Scorseseho filmy, přeci jen už jich moc není, které jsem neviděl. Tohle je jeho další filmařská exhibice a ke spolupráci si nemohl vybrat nikoho lepšího než De Nira. Takto ďábelský výkon jsem naposledy viděl od Al Pacina. 85% ()

MikO_NR_1909

No idem konečne nato... Rozhodne horšie než originál z roku 62, nie preto, žeby tam hrali hviezdnejší herci alebo mi prišla zápletka zaujímavejšia, skrátka lepším thrillerovským poňatím, udržaním vrstevnatejšej atmosféry a chémiou hercov. Keď si predstavím to Mitchumovo sarkastické rýpanie do bezmocného Pecka, kde mu nedokázal pomôcť ani zabezpečený policajný kávičkár Balsam, v tomto remaku ma zaujali skôr jednotlivé scény, z ktorých jednoznačne kraľuje prerod De Nira na chyžnú počas Herrmannovej retrohudby :-), čo je v hierarchií šokujúcich momentov vrchol žánru. A takisto ma potešila odlišnosť a priority až nesympatickej rodiny, ktorá rozhodne takéto dobrodružstvo nepotrebuje. ()

Orlau32

Hvězdné obsazení a přesto je to HRŮZA !!! Ta pravá-filmová až se vám tají dech. No jo... réžie Martin SCORSESE. To mluví za vše. ()

rarak

Škoda té poslední půlhodiny! Do té doby se mi film líbil, De Niro rozehrál svou partii velmi pěkně a i ostatní postavy byly dobře zahrané. Bohužel, finále snímku (odehrávající se v oné poslední půlhodince) mi přišlo dost přitažené za vlasy a můj výsledný dojem zkazilo... ()

zipper111

Gradace, velmi nepříjemná atmosféra, naprosto vynikající (jako snad vždy) výkon De Niro a také Nicka Nolteho! Opravdu, škoda jen toho konce, konec mi přijde už lehce přehnaný... snaží se být příliš dramatický. Ale jinak mistr Scorsese natočil z naprosto provařené a celkem průhledné zápletky výborný film. Jen dost dobře nechápu, proč má tak rád remakey filmu. Juliette Lewis mě taky hodně bavila.4* ()

J3dla

I přes to vše co Pohrobek napsal, já jako obyčejný divák, nevidící odkazy na jiné Scorseseho snimky, jsem tomuto remaku nepřišel na chuť. Děsivá atmosféra asi v půlce vyšuměla do ztracena a myslím, že by nebylo od věci použít střihačské nůžky. Pro mě jen průměrné klišé od skvělého režiséra. ()

blackrain

Robert De Niro je skutečně Pan Herec. Byl naprosto dokonalý. Role Maxe Cadyho mu vyloženě sedla. Padla mu jako ušitá. Takhle nějak si představuju psychopata, který si trvdě jde za svou pomstou a který nezůstane nikomu nic dlužen. Nejdříve se snažil svoje emoce udržet na uzdě, protože věděl, že by se mohl do vězení vrátit, ale vydržel to jen chvíli. Ani na jedinou minutu jsem se nenudila a nemohla jsem se od filmu odtrhnout, prostě to nešlo. Jen bych ještě zmínila, že Nick Nolte byl De Nirovým rovnoceným partnerem, protože to byla jejich životní bitva. ()

kaylin

Martin Scorsese jednoduše ukazuje, že mu není žánr cizí, stejně jako Robert De Niro prokazuje, jaké jsou jeho herecké schopnosti, kdy v tomhle případě je skutečně odporný hajzl, na kterého se ani nechcete dívat, jak se ho budete bát. Je docela zajímavé vidět, jak vypadal Nick Nolte tenkrát a jak vypadá dnes. Herecky není tak silný jako Robert De Niro, ale rozhodně film netáhne dolů. ()

raimi

Takhle se mně líbíš Marty!!! Tenhle nařachanej a ultrastylovej thriller s jednou z nejlepších postav, kterou De Niro vytvořil a přímo famózně si ji užil, ti prostě žeru!!! ()

topi

Ten střih a kamera je prostě boží!!! No a zbytek nemá cenu rozpitvávat, tady se jedná o naprostou psycho šupu!!! ()

Maq

První polovina je velmi dobrá, zajímavá. Jenže potom se rafinovaný a intenzivní psychický teror zvrhne v natahovaný a vyloženě béčkový thriller s pitomoučkým rodinným happyendem. Věčná škoda; herci na place i Scorsese by zvládli mnohem víc. --- ()

..Lucas..

Všichni hlavní představitelé perfektně vybraní, především vynikal Robert. Napínavé, atmosférické, jen občas snaha o větší napětí, kdy mi to přišlo až komické, včetně typické dramatické hudby. Ale celkový zážitek dobrý. ()

YURAyura

6/10 No nebylo to uplne spatne - hrala tam prece Julietta + Robert, ale byl to spis akcnacek nez puvodni cernobily napinak. Navic se tu v prvni puli moc nedeje a napeti chybi, takze nemuzu byt zas az tak shovivavy... Peck+originalni Robert se sice v cameo rolich objevili tez, ale celkovy dojem to nejak nezvedlo... Nebyt tam super hudby, me hodnoceni by bylo jeste skoupejsi... ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)