Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

BoPo

Poznáš, čo je to strata. To je hlavný motív Mysu hrôzy. Hlavným plusom, ťahúňom filmu je jednoznačne De Niro. Dokázal vytvoriť postavu, ktorá aj keď má na sebe len pomarančové, tigrované slipy, tak je stále najväčším drsňákom v miestnosti. Neustále máte z neho dojem, že v sebe dusí obrovský vztek, ktorý drží na uzde v prospech plánu Oko za oko. Mám však problém, lebo nemám najvýraznejší dojem z filmu ako celku, ale len z určitých scén. A škoda záveru, kde bol Scorsese trošku nenažraný a stále prihadzoval scény navyše. ()

Tommassi3

"Ty máš opravdu strach !! Někdo tě konečně dostal.." Jedinečný Martin Scorsese pro mě stále, právě díky takřka geniálnímu Mysu hrůzy, platí za jediného režiséra, který se s klidným svědomím může považovat za důstojného ctitele a následníka odkazu mistra hrůzy, či spíš napětí, Alfreda Hitchcocka.. Právě tato Scorseseho thrillerová jízda, která divákovi pocuchá nervy jako máloco, staví na hlavu pravidlo, že remake až na čestné výjimky nedosahuje ani zdaleka kvalit původního snímku, funguje zde prakticky vše, Scorsese se s ničím nemaže a jde poměrně rychle na věc, vždy byl skvělým vypravěčem a dokázal vystavět napínavou atmosféru prakticky z ničeho, kamera Freddieho Francise nesnese výhrad, stejně jako trýznivý soundtrack Bernarda Herrmanna, nad tím vším však stojí jako vítěz skvělý Robert De Niro v roli sociopatického šíleného Maxe, který víceméně posloužil Mattu Groeningovi k vytvoření postavy Leváka Boba v Simpsonových, ostatně celý film je v legendárním žlutém seriálu citován nesčetněkrát.. De Niro už spoustu let platí za velkého herce a představitele těch nejcharismatičtějších magorů a padouchů, jaké si jen umím představit.. Casting obecně zde odvedl výtečný kus práce, ke jménům jako Nick Nolte, Jessica Lange, Juliette Lewis není prakticky co dodat, přičemž camea Roberta MItchuma a Gregoryho Pecka odkazující na originál už jsou opravdu jen třešničkami na velmi chutném dortu.. ()

BigDeal

Môj nový (ďalší) najobľúbenejší Scorseseho film. Myslím, že už štvrtý. Nemôžem si pomôcť a zrejme sa opakujem, ale ten šedivý dedo vie, ako vyrozprávať poriadny príbeh a vystraší aj bez toho, aby míňal hektolitre umelej krvi, či maskoval hercov za kadejaké hororové príšery. Herecké výkony, réžia, scenár a geniálna hudba sú hlavné prvky, ktoré robia z tohto filmu dokonale vygradované ničenie nervov. Po dopozeraní som z neznámych príčin dostal chuť pozrieť si ešte nevidené Hitchcockovo Psycho . ()

adamo_znk

Mistrovský thriller v nejlepším duchu otce žánru Hitchcocka. Scorsese si neuvěřitelně vyhrál s režií, s nájezdy kamery, rychlým střihem, barevnou stylizací a měnícím se tempem. De Niro si roli vyloženě užívá a dává do ní přesně tu pravou dávku déra, při čemž stejně vynikající je i zbytek ansámblu. Nemůžu než doporučit taky stejnojmenný díl Simpsnů s Levákem Bobem ! ()

Gazy

Osvědčená rovnice Scorsese + De Niro = fenomenální podívaná funguje i v tomto případě. Z psychopatického Maxe Cadyho mě neuvěřitelně mrazilo. Celá atmosféra filmu je naprosto paralyzující a závěrečná scéna na lodi téměř dechberoucí. Není nic moc co řešit za 5*. ()

MrCreosote

Nebýt Scorseseho režie (v mnoha momentech mimochodem napodobující Hitchcocka) a parádních hereckých výkonů, byl by to jenom obyčejný thriller, jakých už vznikly tuny. Závěr už je navíc příliš natahovaný, takže pozbývá na údernosti. Ale Gregoryho Pecka jsem si vychutnal :) ()

JohnCZ

Scorsese umí, to se nezapře. Tentokrát však trochu jinak. Tohle je pořádnej drasťák, který možná poklidně začíná, ale v závěru si nebere moc servítek. Filmu vévodí především démonický De Niro, který předvádí svůj tradiční herecký koncert. ()

liquido26

Tento thriller stojí hlavně na nepřekonatelném výkonu Roberta De Nira. Když jsem pak šel v noci ven na dvůr, měl jsem pocit, že tam na mě někde čeká. :-) ()

corpsy

Vizuálne úchvatný thriller s nadpozemsky dokonalou, žánrovou atmosférou. Herecké výkony sú prvej triedy a Martin Scorsese v sebe objavil Hitchcockove gény, ktoré opäť dokonalo využil v SHUTTER ISLAND. ()

curunir

I keď hodnotenie tohoto filmu je trochu slabšie, podľa mňa sa jedná o jeden s najlepších Scorseseho počinov i keď tento žáner nie je pre neho až tak typický. Výborné herecké obsadenie (kraľuje De Niro, Nick Nolte nie je až tak výrazný ale tiež dosť dobrý) podtrhuje skvelo vypracovaná atmosféra ospalého južanského mestečka, do ktorého príde jedného dňa zlo. Z filmu stále sála napätie, ktoré ho zahaľuje do jemného ale citeľného erotična a taktiež je tu ukázaná aj bezmocnosť zákonov, ktoré sa musia porušovať, aby bola dosiahnutá spravodlivosť. Pochvalu si rozhodne zaslúží aj pôvodná hudba Bernarda Herrmanna (film z 1962 vraj nie až taký dobrý! V Scorseseho remaku potešia drobné úlohy Gregoryho Pecka a Roberta Mitchuma) a miestami až šialený strih. Prečo však ale iba 4*? Záverečná časť boja na lodi nie je tak dokonale zvládnútá ako ostatok filmu a aj keď je napínavá, pôsobí dosť nerealisticky a je aj veľmi naťahovaná. Aj keď to tu už v rôznych verziách odznelo, aj mne sa tu na záver žiada napísať: Hitchcock by mal radosť! ()

Marsik

Pro mě bohužel průměrný thriller, který občas nudil. Výkon De Nira je famózní a je to pan herec, ale víc jak 3 hvězdičky nedám. Asi nejspíš proto, že jsem viděl už několik daleko lepších thrillerů. Ovšem uznávám, že před bezmála 20 lety to mohla být špička ve svém žánru. Avšak v roce 2010 už takovýhle film ničím extra nezaujme. Celkově hodnotím film 60%. ()

PauloZ

Skvělý De Niro na straně zla, parádní scénář a celkově výborný thriller. Jen konec mi přišel zbytečně protahovaný. Kdyby to skončilo už v domě, se stopáží kolem 95minut, tak by se nic nestalo a celé by to vyznělo krapet zvyžněji. ()

Tryskomyš

Tak tohle je moje srdcovka. ,, Když lpíte na minulosti, umíráte každým dnem! ´´ Opravdu strhující film. Skvělý výkon Juliette Lewis a Robert De Niro je úžasně charismatický herec. ()

Astaroth12

Silno psychologická snímka, plná emócii, plná vypätých situácii, mrazivej hudby, krutých spôsobov, nielen na človeku, ale aj na zvierati. Len pár režisérov vie parádne pracovať s charaktermi postáv, vie im vnuknúť charizmu, trápenie i hnev a tak silno realisticky, že to vyráža dych a Scorsese bol jedným s tých režisérov, ktorý sa obklopovali vynikajúcimi hercami i scenáristami. Toto je všetko krásne, ale ako film postupuje čoraz viac sa stáva predvídateľným a moc mu neprospievajú ani časté náhody, ani záporný hrdina, ktorému sa všetko darí aj za cenu, že logika sa pritom zdekovala. Ako film mal solídny začiatok, napätí stred, ale koniec sa vobec nevydaril. ()

draggo

No, zajímavý nápad to určitě je. Zajímavý tím, že tu vlastně nemáme vyloženě kladnou postavu - oba dva jsou tak trochu (jeden sice asi víc :)) hajzlíci, což je celkem neobvyklá kombinace. Takže nakonec nemáme komu fandit, maximálně tak si můžem přát aby to přežily manželka s dcerkou. Některé scény jsou opravdu strhující, ale bohužel je ve filmu spousta přebytečné hlušiny, která škodí tempu a tak nějak se vytrácí napětí. Ale závěr byl opravdu strhující, jen jsem si tady říkal že by to nakonec nemusel být takový happyend, ale co už. /viděno na DVD: 60% a 3*/ ()

fannah

Co mám komentovat? Dokonalou režii, scénář, hudbu, střih, herecké výkony všech v hlavní roli? To přece není potřeba :-) Tak mě napadá, čím to asi je, že u všech Scorseseho filmů je to stejné? Zkrátka... 100% ()

NinonL

Nelíbilo se mi to. Robert De Niro sice zahrál mstivého šílence skvěle, ale jeho postava byla naprosto nedůvěryhodná. Docela mě otravovalo čekat, koho ještě zapíchne a jak podivné to bude. Na příšery nevěřím, ani když je natočí sám velký Scorsese. Poslední věta malé Dani se mi naopak líbila moc. Za tu dávám třetí hvězdu, jinak by to byl podprůměr. ()

agentmiky

Scorsese, to je pán umělec On dokáže z jednoduchého námětu vytěžit fakticky maximum, ten potenciál vyždímal až do morku kosti. Originál z roku 1962 se mi vyhl, nevím, zda se někdy dostanu do nálady pustit si film starý víc než půlstoletí, ale mohu říct jedno. Nechce se mi věřit, že by se mu povedlo překonat remake. To všechno zajišťuje jediný herec, jenž se svým výkonem zapsal do historie. De Niro. Zahrát takového maniakalního šílence s naprostým přehledem (možná mu pomohla na uvěřitelnosti ta ulízlá patka), to se dnes již nevidí. Nick Nolte zdatně sekunduje, ale Niro si stejně udržel menší náskok a holt nikoho před sebe nepustil. Zápletka s pomstou docela všední, ale to zpracování to kompenzuje. Drtivá hudba spojená s tísnivou atmosférou následující okamžiku, kdy nemáte absolutního tucha, co ten slizký zločinec provede. Záběry na obličej De Nira bez jediné emoce, to mě odrovnávalo. K plnému počtu mi chybí vypracovanější konec, všechno, co přežil, malinko hraničilo s fantazií. I tak zdařilá práce. Za mě dávám 81 % ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)