Policajt v Beverly Hills II

Policajt v Beverly Hills 2

• Kanada

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

Tak ti nevím, proč má tohle pokračování o poznání horší hodnocení než jednička. Mně to přijde snad ještě větší zábava... Je to hlavně tím, že už hlavní hrdiny známe z jedničky a tady se opět na plátně objevili uplně všici. Axel to šéfuje a okecává ještě daleko víc než v jedničce a i tý akce mi přijde, že je tady víc. Za mlada sem vůbec netušil, kdo je to režisér a ani kdo je to (kdo to byl :o( ) Tony Scott. A jako pár filmů se mu hodně povedlo a tenhle teda jeden z mých nej. Prostě černočerná kvalitka s bílejma zubama :o)(23.10.2017)

Druhý díl začíná stylově, písničkou Shakedown od Boba Segera. Když je postřelen Axelův přítel, vrací se Foley do Beverly Hills, aby znovu pomohl tamním policistům s vyšetřením případu. Dvojka je hodně podobná jedničce, ale pořád je to velká zábava. Eddie chrlí jeden gag za druhým a ukazuje, jaký to byl zábavný komik.(13.5.2013)

uz ani prvy beverly hills cop mi nepripadal nijako extra vtipny a pokracovanie nie je na tom inak. murphy sa snazi a hlaskuje o 106, vacsinou to vsak vobec nie je vtipne, ale hustota a maniakalnost eddieho vykonu obcas zasiahne ciel. hviezda je u mna opat judge reinhold (ak niekedy prijde na remake beverly hills copa tak dufam ze jeho postavu bude hrat jason seagal) a tony scott vo svojom videoklipovom zivle (i ked v porovnani s jednotkou ubral na humore a pridal na akcnosti)...(5.3.2013)

O něco slabší než jednička, ale i tak to byla vcelku slušná jízda, plná akce i svérázného humoru a přístupu hlavního hrdiny. Bohužel se tu nakupila i nepěkná řádka nesmyslů a do očí bijících kravin. Axel Foley opět perlí, lidem okolo něj nabíhají žíly a „zloduši“ jsou z něj celí hotoví. Má totiž opět po ruce dvojici poldů, kteří by si bez něj snad ani neprdli – přijde mi, že všechno musí vyšetřit ON, páč by bez něj nedali ani ránu. Závěrečná přestřelka v ropné rafinérii a výbuch kamionu – to už bylo dost přehnané a za hranou nevkusu, ale jako celek se mi to líbilo a udrželo si to alespoň trošku lepší průměr…60%(8.6.2019)

Bylo to větší, rychlejší, luxusnější, ale už to nějak nebylo od srdce. Murphy byl možná ještě ukecanější než v jedničce, a občas z něj padaly skvělé fórky, ale taky v té ukecanosti bylo mnohem víc vaty. Reinhold svého Rosewooda vytůroval na maximum, občas se objevil skvělý gag, takže se člověk opravdu zasmál, ale jako celek už to nebylo tak příjemné. Ten kalkul tu prostě byl patrný a místy vlezlý.(18.10.2011)

• - Náklaďák s cementem, který Billy řídí, má na sobě nápis DS/JB Construction Company. Písmena DS a JB jsou iniciály jmen producentů filmu - Dona Simpsona a Jerryho Bruckheimera. (becki_tu)

• - Ve scéně, kdy Axel Foley (Eddie Murphy), Billy (Judge Reinhold) a John Taggart (John Ashton) jedou v autě a prudce zatáčejí do leva, spadne z vozu maják. V následující scéně je však opět na střeše. (Chip89)

• - Axel (Eddie Murphy) se v jednom klubu představuje jako Richard James. Jde o jméno Murphyho kamaráda z hudební branže, který mu produkoval jeho album z roku 1986. (becki_tu)