Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (256)

peetriss 

všechny recenze uživatele

Dvojka Policajta v Beverly Hills ctí hollywoodskou zásadu být dynamičtější a svižnější než jednička. Pro tento účel byl angažován "topgunář" Tony Scott, který film obdařil organizovanějšími a rafinovanějšími zločinci, a také větší překážkou na vlastní policejní straně v podobě zabedněnějšího šéfa policie, který se stává odrazištěm mnoha gagů. Zábavná oddychovka kvalitativně na úrovni prvního dílu. 70% ()

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele

Pokracovani "policajta" jsou vpodstate pres kopirak. Vzhledem k tomu, ze Axel je z Detroitu, vzdy ho musi neco dostat zpatky do Beverly Hills :) Tentokrat postreli jeho znameho z prvniho dilu, policejniho sefa z LA, a tak se Axel vraci, aby vse zase vysetril na vlastni pest. A opet narazi na padoucha "z vyssich kruhu". Co mi vadi, ze ackoliv je to spise komedie, preci jen treba "Smrtonosna zbran" je jaksi uveritelnejsi. [spoilery!] Detektivni (policejni) prace, co predvadi Axel, je zde strasne okata. Najdou se nabojnice, bum - hned mu nahodi, ze musi omrknout strelecky klub, coz je padouchovo hlavni sidlo. Pak jdou cosi do toho klubu hledat, jak sami rikaji "jehlu v kupce sena" a bum - v dalsi vterine uz drzi papirek s cilem dalsiho utoku :) Vsechno je to az moc filmove pripravene a vse se dari na prvni pokus, takze to pusobi strasne jednoduse. Take nevim, zda to bylo nejakou chybou v dabingu, nebo spatnym scenarem ci jsem proste tak blbej, ale vlastne az v pulce jsem si uvedomil, ze ty zlociny jdou opravdu podle abecedy - viz kapitan Bogomil jako druhy; ale nejak si neuvedomuju, co bylo C. Jde zkratka o to, ze na to podle me neni kladen spravny duraz a pritom to, ze jsou to "zlociny podle abecedy" (mozna vzdalena inspirace Poirotem:), je pomerne dulezite. Take nektere radoby vtipne scenky (hlavne donaska na zvuk citlivych naboju) jsou trochu krecovite a nerealne, ale jinak to ma porad ten crazy Axeluv humor a pristup, takze se na to da koukat nekolikrat. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Přiznejme si, že ani jednička nebyla žádná pecka. Jen se prostě ukecanej černoch s dusivým smíchem trefil do vkusu, protože kombinoval humor s hezky nasnímanou akcí. Dvojka je rychlejší a dražší, ale vlastně chybí cokoliv, co by bylo pořádně zapamatovatelné. Svůj typicky dravý vizuální styl ještě Tony Scott úplně neprodal, nicméně mu pokračování pomohlo nahoru. Už regulérní hitmaker tehdy zvedal adrenalin pozvolna, Eddie Murphy, který se poslední dvě dekády spíš jen plácá v podprůměrných komediích, tentokrát nekoulí očima při smrti kamaráda, ale neúspěšné popravě policejního šéfa. Bridget Nielsen proslavily první čtyři filmy její kariéry, pak to s ní šlo z kopce. Nehraje, jen se tváří drsně. Judge Reinhold se naopak přiblble tlemí, aby výraz za okamžik vyměnil za vyděšeného jelimana, jeho zápal pro zbraně pak působí hrozně nepatřičně. A tak bychom mohli pokračovat dál.. Prostě práce s postavami je tristní. Akce nestrhne, navíc je často nepřehledná. Škoda. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Druhý Policajt si se svým předchůdcem v ničem nezadá a přesto, že jaksi zmizela ona lehkost prvního dílu, kterou vystřídalo rychlejší tempo, byla by velká škoda si nechat toto pokračování ujít. Možná není ukázkové, ale rozhodně vysoce zábavné. Scéná s "králíčky", míchačka, Rosewood! - minimálně stejně zábavné, jako první díl. ()

Paldiny 

všechny recenze uživatele

Axel Foley bez výraznejšieho zakopnutia drží úroveň hláškujúceho kecálka do posledného výstrelu aj v druhej časti. Výdatne mu pri tom sekundujú staré známe postavy pričom najmä jedna z nich prešla diametrálnou zmenou na akúsi odrodu Mariona Cobrettiho akého plagát dokonca krášli jeho izbu. Stále výdatná porcia zábavy však postráda ľahkosť originálu čo Policajtovi v Beverly Hills 2 uberá na hodnotení. Možno k tomu dopomáha aj zbytočne prekombinovaný dej a minimálny priestor pre hlavného záporáka aký má prekvapivo menej priestoru ako trebárs vypomáhajúca chladná víkendová hviezdička Brigitte Nielsen. Pokračovanie je stále zábavné a pozerateľné. Neprináša už síce nič nové, ale ani nešlape po legende čo si myslím, že ocenia fanúšikovia prvého dielu. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (24)

  • Po úspěchu prvního dílu Policajta v Beverly Hills chtěl Paramount z filmu udělat televizní seriál. Eddie Murphy (Axel Foley) se však nechtěl vracet zpátky na televizní obrazovky, a tak nakonec vzniklo další filmové pokračování. Pokusy dostat na obrazovky seriál proběhly znovu v roce 2013, kdy byl dokonce natočený pilotní díl, v němž byl hlavní postavou syn Axela Foleyho (Brandon T. Jackson). Seriál ale nakonec nevznikl. (becki_tu)

Související novinky

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Ve věku 85 zemřel americký herec a držitel dvou Zlatých glóbů, Dean Stockwell. Jeho kariéra k dnešnímu dni čítá přes dvě sta filmových a televizních rolí. Tvůrce nominovaný na Oscara svou hvězdnou… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Reklama

Reklama