Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (243)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Druhý Policajt si se svým předchůdcem v ničem nezadá a přesto, že jaksi zmizela ona lehkost prvního dílu, kterou vystřídalo rychlejší tempo, byla by velká škoda si nechat toto pokračování ujít. Možná není ukázkové, ale rozhodně vysoce zábavné. Scéná s "králíčky", míchačka, Rosewood! - minimálně stejně zábavné, jako první díl. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Podle me nejlepsi dil serie, ale na tech 5* to stejne nebude. Pribehove asi nejzajimavejsi dil, i kdyz uz tu nejsou zadny zmatky z toho, ze je Eddie v jinym meste, vsichni uz ho znaj a hlavni dvojka poldu s nim hned spolupracuje. Nutno uznat, ze od prvniho dilu se dost zlepsily, takze to Reinhold nakonec rozjede s dvema brokarnama a raketometem, coz je fajn. Skoda zaporaka, Prochnow by byl paradni, jenze bohuzel nedostane prakticky zadnej prostor, misto nej tu vic vyvadi Nielsen, ktera je tu absolutne zbytecna. Narozdil od prvniho dilu tu uz Eddie hraje paradne a zaroven predvede daleko vic ultimatnich okecavacek. A taky je videt, ze Scott je hlavne akcni reziser, protoze tenhle dil je asi nejakcnejsi, nejsviznejsi a zkratka nejzabavnejsi. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Chlapi, čoraz viac sa na mňa podobáte. Za chvíľu budete mať afroúčesy a veľkých vtákov.“ Prvý POLICAJT V BEVERLY HILLS bol svižnou kriminálnou akčnou komédiou, ktorá sa stala komerčným trhákom a predstavila svetu urečneného Eddieho Murphyho. Nečudo, že onedlho skúsení producenti Bruckheimer/Simpson stvorili dvojku. Kým originál bol relatívne krotkou zábavou, stojacou predovšetkým na dialógoch (či skôr dravých Eddieho monológoch), pokračovanie dostal do rúk Tony Scott (v tom čase mal na konte horor HLAD a stíhačkový trhák s Tomom Cruiseom TOP GUN) a podľa toho snímka vyzerá: výrazná audiovizuálna „reklamná“ stránka a veľa akcie. Logika nepatrí k najsvetlejším bodom filmu (vo finále sa asi dvadsať samopalmi ozbrojených grázlov dobrovoľne dá na útek pred dvojicou policajtov) a miestami je neuspokojivá (slabá likvidácia titulného zlosyna a jeho pravej ruky). Ale... EDDIE MURPHY ČLOVEČE! Smršť vynaliezavých monológov a hlášok (ako presvedčíte robotníkov, že vila, ktorú opravujú, patrí vám, aj keď vám nepatrí?), ktoré vypúšťa v každej druhej scéne, je skvelá. Plus potešia milé podporné figúrky (Paul Reiser, Judge Reinhold, John Ashton) a chytľavý hudobný motív. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Palebný síly není nikdy dost." Proměna ňoumy Billyho v ozbrojeného tvrďáka byla tím nejlepším, co mi druhá návštěva Beverly Hills nabídla. Samozřejmě provokatér Axel se svým čerstvě ukradeným barákem byl taky skvělý, ale od něj se to tak nějak dalo očekávat. I ex-prezident Ford Taggart se poměrně rozjel, takže jsem měl chuť okamžitě vytáhnout z kapsy raketomet a jít s nimi válčit do města, ve kterém vládne byrokracie, hraje skvělá hudba, poldové se nadšeně honí s autodomíchávačem a blondýny metr osmdesát rostou na stromě. Tam se mi prostě líbilo. Už zase. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Harold Faltermeyer : 1. Shakedown - Bob Seger [4:01] ,2. In Deep - Charlie Sexton [4:14] ,3. Hold On - Corey Hart [3:32] ,4. Cross My Broken Heart - The Jets [3:43] ,5. Be There - Pointer Sisters [4:44] ,6. I Can't Stand It - Sue Ann [4:09] ,7. All Revved Up - Jermaine Jackson [3:59] ,8. Better Way - James Ingram [4:05] ,9. I Want Your Sex - George Michael [4:16] ,10. Love/Hate - Pebbles [4:04] ,11. 36 Lovers - Ready For The World [4:00] ()

Galerie (67)

Zajímavosti (23)

  • Když Axel Foley (Eddie Murphy) přesvědčuje stavbaře, že domu, který staví, změnili plány, naštvaný zedník sundá čepici a praští s ní o kapotu. V dalším střihu má však čepici na hlavě. (Chegi)
  • Ve scéně, kdy xel Foley (Eddie Murphy) a Billy (Judge Reinhold) jedou v autě s míchačkou, srazí osobní vůz. Když se však kamera na vůz zaměří, je možné všimnout si, že v něm nikdo nesedí. (Chip89)
  • Ve scéně, kdy Axel Foley (Eddie Murphy), Billy (Judge Reinhold) a John Taggart (John Ashton) jedou v autě a prudce zatáčejí do leva, spadne z vozu maják. V následující scéně je však opět na střeše. (Chip89)

Související novinky

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Ve věku 85 zemřel americký herec a držitel dvou Zlatých glóbů, Dean Stockwell. Jeho kariéra k dnešnímu dni čítá přes dvě sta filmových a televizních rolí. Tvůrce nominovaný na Oscara svou hvězdnou…

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,…

Reklama

Reklama