Policajt v Beverly Hills II

• Kanada

Beverly Hills Cop II

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

Axel Foley bez výraznejšieho zakopnutia drží úroveň hláškujúceho kecálka do posledného výstrelu aj v druhej časti. Výdatne mu pri tom sekundujú staré známe postavy pričom najmä jedna z nich prešla diametrálnou zmenou na akúsi odrodu Mariona Cobrettiho akého plagát dokonca krášli jeho izbu. Stále výdatná porcia zábavy však postráda ľahkosť originálu čo Policajtovi v Beverly Hills 2 uberá na hodnotení. Možno k tomu dopomáha aj zbytočne prekombinovaný dej a minimálny priestor pre hlavného záporáka aký má prekvapivo menej priestoru ako trebárs vypomáhajúca chladná víkendová hviezdička Brigitte Nielsen. Pokračovanie je stále zábavné a pozerateľné. Neprináša už síce nič nové, ale ani nešlape po legende čo si myslím, že ocenia fanúšikovia prvého dielu.(20.9.2014)

Druhy Policajt v Beverly Hills sa ocitol pod reziserskou taktovkou Tonyho Scotta /ten mal dovtedy na konte len Top Gun a horor Hlad/. O cosi viac ukecane, logiku to taktiez nema bohvieaku /zaverecny utek cca 20 chlapov so samopalmi pred dvoma policajtami/, ale o zabavu sa stara hlavne Axl Foley so svojimi hlaskami, dostatok akcnych scen a Brigitte Nielsen. Slabsie vsak, ako jednotka. 70 %(13.1.2013)

• MM_Ramone

Eddie Murphy pokračuje v tom, čo predvádzal v prvej časti. Hrá tým svojim neznesiteľne vtieravým a prihlúplym štýlom svojrázneho afro-amerického policajta Axela Foleyho, ktorý prišiel z Detroitu do Los Angeles, aby tam vyriešil prípad, s ktorým si miestni fízli nevedia rady. Je vyškerený, pojašený a ukecaný. Eddie Murphy je "Policajt v Beverly Hills 2". Možno sa to niekomu páči a dokáže sa pri tom dobre zabaviť. Ja nie! Nudil som sa rovnako ako pri prvej časti. **(22.1.2018)

Tak ti nevím, proč má tohle pokračování o poznání horší hodnocení než jednička. Mně to přijde snad ještě větší zábava... Je to hlavně tím, že už hlavní hrdiny známe z jedničky a tady se opět na plátně objevili uplně všici. Axel to šéfuje a okecává ještě daleko víc než v jedničce a i tý akce mi přijde, že je tady víc. Za mlada sem vůbec netušil, kdo je to režisér a ani kdo je to (kdo to byl :o( ) Tony Scott. A jako pár filmů se mu hodně povedlo a tenhle teda jeden z mých nej. Prostě černočerná kvalitka s bílejma zubama :o)(23.10.2017)

O něco slabší než jednička, ale i tak to byla vcelku slušná jízda, plná akce i svérázného humoru a přístupu hlavního hrdiny. Bohužel se tu nakupila i nepěkná řádka nesmyslů a do očí bijících kravin. Axel Foley opět perlí, lidem okolo něj nabíhají žíly a „zloduši“ jsou z něj celí hotoví. Má totiž opět po ruce dvojici poldů, kteří by si bez něj snad ani neprdli – přijde mi, že všechno musí vyšetřit ON, páč by bez něj nedali ani ránu. Závěrečná přestřelka v ropné rafinérii a výbuch kamionu – to už bylo dost přehnané a za hranou nevkusu, ale jako celek se mi to líbilo a udrželo si to alespoň trošku lepší průměr…60%(8.6.2019)

• - Ve scéně, kdy Axel Foley (Eddie Murphy), Billy (Judge Reinhold) a John Taggart (John Ashton) jedou v autě a prudce zatáčejí do leva, spadne z vozu maják. V následující scéně je však opět na střeše. (Chip89)

• - Karla Fry (Brigitte Nielsen) nosí hodinky značky Porsche Design Pasadena. (dyfur)

• - Billy Rosewood má ve svém bytě plakáty Ramba II (1985) a Cobry (1986). V obou filmech hrál Sylvester Stallone, který byl původně zamýšlen pro hlavní roli v Policajtovi z Beverly Hills (1984). Slyova tehdejší manželka Brigitte Nielsen se ve filmu objevuje jako Karla Fry. (becki_tu)