Policajt v Beverly Hills II

• Kanada

Beverly Hills Cop II

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

Axel Foley (Eddie Murphy) se vydává opět do akce, před kterou se musí mít na pozoru celé Beverly Hills, páč nezůstane kámen na kameni. Axel se pouští do vyšetřování postřelení svého přítele policisty, na které navazuje řada podivných loupeží. I když bude mít k ruce oba své přátele, Taggarta i Rosewooda, opět bude mít těžkou práci nejen s nalezením pachatelů, ale hlavně s vysvětlením svých činů policejnímu vedení v Beverly Hills, které pro Foleyho metody nemá pochopení ... Dvojku Policajta v Beverly Hills si vzal do pracek Tonny Scott, a jak to jen on umí (nebo neumí, záleží na úhlu pohledu) natočil zajímavou detektivku. I přes různé Eddieho vtípky mi dvojka přijde mnohem víc jako akční detektivka než komedie. Ale i tak jde o jeden z úspěšnějších filmů kariéry Eddie Murphyho, a určitě jeho nezapomenutelnou roli (i díky hlavní melodii)...(28.6.2009)

Pokracovani "policajta" jsou vpodstate pres kopirak. Vzhledem k tomu, ze Axel je z Detroitu, vzdy ho musi neco dostat zpatky do Beverly Hills :) Tentokrat postreli jeho znameho z prvniho dilu, policejniho sefa z LA, a tak se Axel vraci, aby vse zase vysetril na vlastni pest. A opet narazi na padoucha "z vyssich kruhu". Co mi vadi, ze ackoliv je to spise komedie, preci jen treba "Smrtonosna zbran" je jaksi uveritelnejsi. [spoilery!] Detektivni (policejni) prace, co predvadi Axel, je zde strasne okata. Najdou se nabojnice, bum - hned mu nahodi, ze musi omrknout strelecky klub, coz je padouchovo hlavni sidlo. Pak jdou cosi do toho klubu hledat, jak sami rikaji "jehlu v kupce sena" a bum - v dalsi vterine uz drzi papirek s cilem dalsiho utoku :) Vsechno je to az moc filmove pripravene a vse se dari na prvni pokus, takze to pusobi strasne jednoduse. Take nevim, zda to bylo nejakou chybou v dabingu, nebo spatnym scenarem ci jsem proste tak blbej, ale vlastne az v pulce jsem si uvedomil, ze ty zlociny jdou opravdu podle abecedy - viz kapitan Bogomil jako druhy. Jde zkratka o to, ze na to podle me neni kladen spravny duraz, a pritom to, ze jsou to "zlociny podle abecedy" (mozna vzdalena inspirace Poirotem:), je pomerne dulezite. Take nektere radoby vtipne scenky (viz ta donaska na zvuk citlivych naboju) jsou trochu krecovite (a nerealne) a stejne tak par sexistickych hlasek bylo jak pest na oko, protoze v prvnim dile takove nezaznely. Takze prumer.(5.10.2016)

Pro mě jedna z nejlepších akčních komedií vůbec! Eddie Murphy je v téhle trilogii tak našlápnutý, že Vás přímo nutí se smát, když chrlí jednu hlášku za druhou. Takových dobrých filmů jako je například výše zmiňovaný Policajt z Beverly Hills či Smrtonosná zbraň je opravdu po skromnu. 90% (děj: **** akce: **** vtip: ***** herci: *****: hudba: ****) IMDb.com: 6,1/10(21.9.2011)

"Palebný síly není nikdy dost." Proměna ňoumy Billyho v ozbrojeného tvrďáka byla tím nejlepším, co mi druhá návštěva Beverly Hills nabídla. Samozřejmě provokatér Axel se svým čerstvě ukradeným barákem byl taky skvělý, ale od něj se to tak nějak dalo očekávat. I ex-prezident Ford Taggart se poměrně rozjel, takže jsem měl chuť okamžitě vytáhnout z kapsy raketomet a jít s nimi válčit do města, ve kterém vládne byrokracie, hraje skvělá hudba, poldové se nadšeně honí s autodomíchávačem a blondýny metr osmdesát rostou na stromě. Tam se mi prostě líbilo. Už zase.(6.11.2018)

Dvojka Policajta v Beverly Hills ctí hollywoodskou zásadu být dynamičtější a svižnější než jednička. Pro tento účel byl angažován "topgunář" Tony Scott, který film obdařil organizovanějšími a rafinovanějšími zločinci, a také větší překážkou na vlastní policejní straně v podobě zabedněnějšího šéfa policie, který se stává odrazištěm mnoha gagů. Zábavná oddychovka kvalitativně na úrovni prvního dílu. 70%(23.12.2013)

• - Billy Rosewood má ve svém bytě plakáty Ramba II (1985) a Cobry (1986). V obou filmech hrál Sylvester Stallone, který byl původně zamýšlen pro hlavní roli v Policajtovi z Beverly Hills (1984). Slyova tehdejší manželka Brigitte Nielsen se ve filmu objevuje jako Karla Fry. (becki_tu)

• - Karla Fry (Brigitte Nielsen) nosí hodinky značky Porsche Design Pasadena. (dyfur)

• - Když Axel Foley (Eddie Murphy) přesvědčuje stavbaře, že domu, který staví, změnili plány, naštvaný zedník sundá čepici a praští s ní o kapotu. V dalším střihu má však čepici na hlavě. (Chegi)