Policajt v Beverly Hills II

Policajt v Beverly Hills 2

• Kanada

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

Druhý díl začíná stylově, písničkou Shakedown od Boba Segera. Když je postřelen Axelův přítel, vrací se Foley do Beverly Hills, aby znovu pomohl tamním policistům s vyšetřením případu. Dvojka je hodně podobná jedničce, ale pořád je to velká zábava. Eddie chrlí jeden gag za druhým a ukazuje, jaký to byl zábavný komik.(13.5.2013)

Pro mě jedna z nejlepších akčních komedií vůbec! Eddie Murphy je v téhle trilogii tak našlápnutý, že Vás přímo nutí se smát, když chrlí jednu hlášku za druhou. Takových dobrých filmů jako je například výše zmiňovaný Policajt z Beverly Hills či Smrtonosná zbraň je opravdu po skromnu. 90% (děj: **** akce: **** vtip: ***** herci: *****: hudba: ****) IMDb.com: 6,1/10(21.9.2011)

Znatelne horsi jak jednicka - mene vtipu a vice blbosti. Na co vsechno jsou schopni Foleymu skocit je zoufale. Ale par perlicek se tu najde, stihacka michackou a opet Billy, ktery neprestava prekvapovat. Jestlize u jednicky jsem chvalil dabing, tak zde se musim pozastavit nad jednou z nejvetsich prisernosti ceskeho dabingu, kdyz "Maybe the Pointer Sisters live here." bylo prelozeno jako "Mozna tu ziji Spice Girls" a to prosim u filmu z roku 87. Spousta let pred tim, nez tato hruza spatrila svetlo sveta.(21.7.2008)

Je to tak, Tony Scott prostě umí. Zručná režie, skvělé herecké výkony a kvalitní hudební doprovad pasují Policajta v Beverly Hills II na kvalitní oddechovku, u které se nudit určitě nebudete. Nebýt té šílené blondýnky (Brigitte Nielsen), rozepsal bych se víc, ale takhle chuť opravdu nemám, ta ženská je snad všude... [TOP 19/9 60%](12.12.2006)

Zase jedna príjemná nostalgická spomienka na 80-te roky, kde vôbec nejde o dej alebo herecké výkony. Kvalitatívne v podstate na úrovni jednotky, teda pokiaľ si dobre spomínam, bolo to už dávno. Po desiatich rokoch si ešte stále pamätám na fór s dlouhejma velkejma ptákama. Zlaté herecké obdobie Eddieho Murphyho a Scottova prepríprava na jeho žánrový vrchol v podobe Posledného skauta.(21.2.2007)

• - Film vyhrál Zlatou malinu v kategorii nejhorší píseň. O „úspěch“ se zasloužila skladba „I Want Your Sex“. (Ded@M@tes)

• - Ve scéně, kdy xel Foley (Eddie Murphy) a Billy (Judge Reinhold) jedou v autě s míchačkou, srazí osobní vůz. Když se však kamera na vůz zaměří, je možné všimnout si, že v něm nikdo nesedí. (Chip89)

• - Billy Rosewood má ve svém bytě plakáty Ramba II (1985) a Cobry (1986). V obou filmech hrál Sylvester Stallone, který byl původně zamýšlen pro hlavní roli v Policajtovi z Beverly Hills (1984). Slyova tehdejší manželka Brigitte Nielsen se ve filmu objevuje jako Karla Fry. (becki_tu)