Policajt v Beverly Hills II

• Kanada

Beverly Hills Cop II

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1987, 100 min

Stále pohodičková oddychovka. Murphy sa pre úlohu narodil. Film postavený prevážne na humore. To, že policajti majú od takejto uvoľnenosti ďaleko je špecifickým znakom 80 rokov, kedy buddy filmy prekvitali. Poteší štek Chrisa Rocka aj Gilberta Gottfrieda a postava Rosewooda, ktorá to komediálne ťahá tam, kde Murphy nestíha. Hudba zase raz výborná. Bohužiaľ Tony Scott tu nie je veľmi rozpoznateľný. Ide z toho ale dobrá atmosféra a pár krát som sa s chuti zasmial. Takže dávam 4*(21.7.2017)

Už mě ty vaše plky unavujou, Foley! Jestli mi do tejdne nedáte nějakej důkaz, tak vás nasekám do psího žrádla!..... Najlepší diel z trilógie. Je najvtipnejší, najakčnejší a najzábavnejší. Na vyššie hodnotenie to však u mňa aj tak nestačí. V týchto akčných krimi komédiách totiž vznikli aj lepšie kúsky.(13.9.2011)

Dvojka Policajta v Beverly Hills ctí hollywoodskou zásadu být dynamičtější a svižnější než jednička. Pro tento účel byl angažován "topgunář" Tony Scott, který film obdařil organizovanějšími a rafinovanějšími zločinci, a také větší překážkou na vlastní policejní straně v podobě zabedněnějšího šéfa policie, který se stává odrazištěm mnoha gagů. Zábavná oddychovka kvalitativně na úrovni prvního dílu. 70%(23.12.2013)

Druhy Policajt v Beverly Hills sa ocitol pod reziserskou taktovkou Tonyho Scotta /ten mal dovtedy na konte len Top Gun a horor Hlad/. O cosi viac ukecane, logiku to taktiez nema bohvieaku /zaverecny utek cca 20 chlapov so samopalmi pred dvoma policajtami/, ale o zabavu sa stara hlavne Axl Foley so svojimi hlaskami, dostatok akcnych scen a Brigitte Nielsen. Slabsie vsak, ako jednotka. 70 %(13.1.2013)

Mnohem více připomíná druhý díl typicky americký vysokorozpočtový blockbuster plný silných automobilů, nočních klubů, rychlé muziky, krásných žen a záběrů velkoměsta v západu slunce. Narozdíl od předchůdce se však dvojka alespoň někam směruje. Scott se nesnaží přijít s něčím novým a tak nám servíruje zdravou a snesitelnou porci té pravé "osmdesátkové" Ameriky se vším všudy. Akce je překvapivě dost často zmatená a nepřehledná (zejména vinou střihu), ale alespoň jí není nedostatek. Murphy hláškuje ještě více než dřív a ve druhém dílu mu to sekne daleko lépe. Skladba Shakedown je výtečná a nostalgie z ní jen čiší. Přesto se však druhý policajt snaží být až příliš cool a ono v podstatě vlastně vůbec o nic nejde.(16.11.2006)

• - Karla Fry (Brigitte Nielsen) nosí hodinky značky Porsche Design Pasadena. (dyfur)

• - Když Bogamill volá Axelovi, Axel se představí jako Georgie “Kingfish“ Stevens. “Kingfish“ je postava z komediálního seriálu Amos 'n' Andy. (becki_tu)

• - V úvodu filmu vyjíždí Axel Foley (Eddie Murphy) s automobilem Ferrari 328GTS se staženou střechou avšak v ulicích Detroitu se prohání s Ferrari 308GTS. Když přijede až k baru, kde nabízí ke koupi kreditní karty American Express, jde opět o Ferrari 328GTS tentokrát s nestaženou střechou.

(ajaxx)