Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

pierre9

Po vizuálnej stránke naozaj veľmi pekný film, po príbehovej to je už, bohužiaľ, horšie. Príbeh je skutočne poslabší, občas sa mi dokonca zdalo, že hlavná dejová línia je tam navyše, len pre zvýšenie efektu alebo aby sa nepovedalo. Všetko podstatné a, povedzme, zaujímavé sa totiž deje v spomienkach Nathana Muira a to, čo sa deje v súčasnosti akoby bolo len nejakou zámienkou pre tie spomienky. Tým nechcem povedať, že ide o slabý film, ale vizuálna stránka výrazne prevyšuje tú obsahovú. 3.5* ()

Martyyn

Na takto dobře obsazený špionážní thriller bych očekával více. Děj byl sice zajímavý, ale film postavený jen na flashbacích musí nabídnout i něco jiného. Toho jsem se bohužel během celé stopáže nedočkal. I když Redford byl opravdu klasa.:) ()

pursuer

Musím hodnotit jako perfektní napínák s předvídatelným, leč spektakulárním koncem. Není to ten technologicky přesycený agenťák Johnnyho Woo. Ten film dýchá a jeho hlavní protagonisté jsou lidé, kteří škobrtnou, pochybují a využívají zkušeností, které za svou kariéru tvrdě zaplatili. Spolu se skvělými hereckými výkony musím hodnotit jako perfektní. Bohužel asi jen na jedno podívání. ()

Searth

K filmu jsem přistupoval bez jakéhokoliv poznatku, o čem to bude a o jeho obsazení (ano, i to se stává, když sledujete film půl roku poté, co jste ho sehnali a již jste zapomněli, proč ho u sebe vlastně máte). Díky tomu jsem dokonce po prvních pár minutách očekával jakéhosi staršího bratříčka Mission Impossible s Pittem v hlavní roli, kterého bude muset později z problémů tahat jeho stárnoucí učitel Redford, jenž už je v důchodu. Vlastně se tu tahle kostra promítla, akorát místo Brada byl v hlavní roli Robert a místo našlapaného akčního filmu s nejnovějšími technologiemi a příběh rozdělí na dva. Jeden se odehrává v kanceláři vysloužilého agenta Redforda a druhý o pár let zpět do minulosti v terénu, kdy Redford opět sedí jakoby "v kanclu" a Pitt běhá v poli. Tenhle koncept filmu rozhodně prospívá, obzvlášť té terénní části. Například mise v Bejrútu, i když si film snaží držet odstup od tamní situace a používá ji jen jako kulisu, působí velmi živě a věrohodně a sprintující Pitt s fotoaparátem alias válečný fotograf - o tom by šlo natočit krásné válečné drama s ním v hlavní roli. Ani sólo pro Redforda nepůsobí příliš rozkouskovaně nebo překombinovaně, bohužel, jednotlivé scény jsou jakoby trochu nedotažené a i když film ke konci nabírá obrátky, celý dvouhodinový snímek to nezachrání. Je to škoda, protože když už si dá někdo práci s takovým kvalitnějším scénářem, stálo by za to, dotáhnout jej až dokonce. Pak by si možná film zasloužil i pětihvězdičkové odcennění. Přesto, pro mě zatím nejlepší Scottův film. |80%| ()

MatZ

Skutočne špičkovo natočený film - výborná kamera, svižný strih, inteligentný scenár a réžia, výborní herci. Najmä Redford i jeho postava skutočne excelujú. No zároveň mi postavy a vzťahy medzi nimi prišli trošku plytké. Obzvlásť vzťah mladého agenta Bishopa a jeho učiteľa Muira. Zásadový Muir predsa - SPOILER - nakoniec poruší práve tie základné pravidlá, ktoré Bishopovi vtĺkal do hlavy, aby ho zachránil - koniec SPOILERU - a akosi som si nevšimol, kedy sa vlastne páni tak zblížili. Charakterom hlavných postáv proste trochu chýba hĺbka, ako tu už párkrát padlo. Prekrývajúce sa dejové línie sú super, ale miestami mi prídu trochu nevyvážene usporiadané. Na druhej strane sám neviem, ako by sa to dalo natočiť lepšie bez toho, aby film nemal 4 hodiny. Film rozhodne nie je nudný a drží diváka neustále v strehu, či už práve sleduje prestrelku v uliciach Bejrútu alebo zasadanie v centrále CIA, takže solídne 4**** a tým to hasne. ()

Elassar

Po letech jsem se k tomuto filmu opět dostal a opět jsem naprosto spokojen. Dokonalý špionážní snímek (trochu mi to připomíná Skrytou identitu s Crowem a Dicapriem), který mě vtáhl do děje a nepustil. Skvělý scénář a herecké obsazení. Velmi se mi také líbilo prostředí filmu, kde docházelo ke kontrastu mezi surrealistickými okénky "do terénu" s centrálou CIA, kde se nedalo nikomu věřit. Nemohu souhlasit s tím, že by film obsahoval málo akčních scén s nevalnou kvalitou, jak tu někteří zmiňují. Naopak, akce je prvotřídní a má svůj vlastní nádech a skvěle doplňuje napjatou atmosféru špionáže. Pro mě jasných 5 hvězd. ()

kverula

Spojení Pitt/ Redford zafungovalo překvapivě dobře. Přestože byl Pitt v tehdejší době hvězda jasná, Redford dominuje jak po herecké, tak estetické stránce. Špionážní příběh, který mě při 126 minutách ani na sekundu nenudil. ()

Pawouk123

Příjemný špionážní thriller, u nějž mě mile překvapilo, že tvůrci nehnali vysloužilce v podání lišácky se tvářícího Redforda do zběsilé akce v terénu, nýbrž ho nechali vše pěkně důstojně a přesto napínavě řešit z relativního bezpečí kanceláře. ()

MorraEddie

Já jsem za 4*. Nevidím důvod proč jít níž,snad jen skrz to,že je ve filmu méně akce než rozhovorů hlavních protagonistů ? To je přece hloupost,když se jedná o takto skvělý film. Hlavně závěr filmu si tu 4* zaslouží. Redford a Pitt jsou opět bez chyby. ()

LeePriest

Trochu mi to připomínalo vynikající filmy Bournův mýtus a Bourneovo ultimátum. Tento film je však citelně slabší. Příliš mnoho se kecá a příliš málo zajímavého se děje. Na to, že v hlavních rolích uvidíme Roberta Redforda a Brada Pitta celkem zklamání. ()

tomino28

Spy Game je spíše thrillerem než akcí, a to thrillerem veskrze průměrným. Navzdory hvězdně obsazené ústřední dvojce film bez větších "wow momentů" odsýpá od začátku do konce. U svého bráchy se zřejmě inspiroval i Ridley Scott se svým Labyrintem lží o pár let později. Oba snímky jsou založeny na stejném konceptu - spolupráce dvou slavných herců, jeden chlápek sedí v teplém kanclu, druhý operuje v nehostinném terénu - a ve výsledku i dopadají vcelku podobně. Kdybych si ale musel vybrat, spíše bych se lehce přiklonil k bratrově mladšímu dílu. ()

Franki69

Robert Redford s Bradem Pittem v jednom z nejlepších špionážním trihlleru minulého milénia. Současnému divákovi už může vadit retušování barev, uměle přidávaná zrnitost a další postprodukční fíglíky. Ty se pár let po uvedení Spy Game v kinech zabydlely zejména v britském Top Gearu, poněkud zevšedněly a staly se místy až otravnými. Kdo na ale motomagazín, cyklicky recyklovaný stanicí Prima Cool nekoukáte, jste nyní ve výhodě. Ve své době to byla vizuální pecka a k tomuhle filmu prostě patří. A k rukopisu Tonyho Scotta zejména. ** Příběh Spy Game jsou velmi efektní špionážní šachy, kdy velmistrem hrajícím simultánku s bývalými kolegy i zlovolnými číňany je už poněkud vrásčitý Redford, jezdící v oldschoolovém Porsche 911. RR je vlastně takový první R.E.D. a CIA by si měla dávat bacha na agenty, kteří stříhají metr do penze. Zasloužených 85% …5% získává sekvence s Baywatch s čínskými titulky!! ()

Perunwit

Celkem hezkej internacionálně rozmáchlej ešpionážní film s chytrolínem a fešákem v hlavních rolích. Oba mě po většinu filmu dost vadili. Zanalyzoval jsem si to, jako neochotu, žrát jim to americké pozérství. Jak už to tak bývá, chlapci nakonec přechytračej sami sebe a když se do toho ještě zamotá navoko sluníčkářská dochtorka, je o část zápletky postaráno. Film přeskakuje mezi přítomností a minulostí, což mi tu hlavně ze začátku hodně vadilo; ke konci pořád vadilo, byť ne tolik. Roličky dostaly i dvě postavy z československého automobilového průmyslu, tedy Tatra 603 a pokud se správně pamatuji, tak i dýchavičné "embéčko" v barvě azurového nebe se slinou v oku. ()

Kozlowski8

Tony Scott odvedl opět perfektní práci, což platí i o hlavní dvojici herců (Redford u mne zajímavější a lepší než Pitt), ale se scénářem přece jen trochu problém mám. Výrazná část příběhu je skládačkou vzpomínek prostřednictvím flashbacků, které vlastně jen připomínají společnou cestu stárnoucího agenta a jeho mladého kolegy a vývoj jejich vzájemného vztahu a spíš nepřímo a velikým obloukem navozují souvislosti s aktuálním příběhem, kterým vlastně celý film pouze začíná a končí. Přesto výborný filmový zážitek. 80%. ()

PTuranyi

Kvalitná dráma zo špionážneho prostredia s mierne nadsadeným príbehom agenta Muira, odchádzajúceho do dôchodku a jeho žiaka/priateľa/spolupracovníka Bishopa. Ich vzájomný vzťah vnímame retrospektívne ako súčasť vyšetrovania jeho prichytenia čínskymi orgánmi. Postupne tak odhaľujeme nie len charaktery hlavných postáv a ich vzťah ale aj príčinu, kvôli ktorej Bishop riskoval. Produkcia výborná, takže si môžeme vychutnávať hru, ktorú tu Muir rozohráva, aby sa nie len obhájil pri vyšetrovaní, ale zároveň zachránil Bishopa. Atmosféra je dobrá a výkony hercov tomu výdatne napomáhajú. Miestami je dej trošku skratkovitý či použije nejaké klišé, ale napriek tomu sledovať Roberta Redforda ako preľstí vyšetrovaciu komisiu je celkom zábava. 75% ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012