Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

Ceja

Čekal jsem mnohem víc, zbytečně dlouhé natahování ničeho do nikam... Američani by neměli točit nic o zemích Xtého světa, vždycky to poserou jako třeba Bejrút!!! ()

Jaromír

Všechno musíš vidět, všechno si musíš pamatovat, všechno musíš umět a to zatraceně rychle. Já prostě miluju špióny :D. ()

RobbieM@N

Kvalitní thriller, typický Scott - klipovitá režie, dobrý soundtrack, zábavná typicky americká jednohubka, chybí překvapivě víc akce a hlubší psychologie postav. Na pobavení je to OK. ()

Slunik

Na akční film málo akce. Od dvojice Redford, Pitt jsem si slibovala něco lepšího, proto lehké zklamání. Ale jinak příjemný film, na který by se dalo podívat i vícekrát. ()

me_george

Je to zvláštní, ale film na mě zapůsobil hlavně tím, že jsem se přesně dokázal vcítít do Redforda a Pitta a chápal přesně co se jim v hlavě odehrává. ()

migele

Libuji si ve filmech se špiony. Moc dlouhé to bylo, ale závěr luxusní. Dobře s nimi vy*ebal. Redford má image oldchool špióna v krvi a Pitt zahrál skvěle, líbil se mi zde mnohem víc než v mnoha jiných jeho rolích. 90% za tu příšernou délku filmu. ()

Blenny

Spojení Robert Redford a špionážní thriller fungovalo bezvadně už ve Tři dni kondora a funguje i tady. Výborně řemeslně zvládnutý film s vynikající muzikou. Rád se podívám kdykoliv znova. ()

Alca

špionáž se vším všudy, můžu se na tenhle film dívat pořád dokola, nikdy mě neomrzelo, jak Robert Redford naprosto bez problémů napálí celou CIA, jeho sekretářka je kouzelná ()

Nightmare89

Spy Game by som prirovnal k hokejovému zápasu medzi týmami scenáristov a režiséra: Scenáristi sa snažia dve tretiny úpenlivo betónovať proti ofenzívnemu talentu Scottovcom a celkom sa im to až na dve (obsadenie R+P, Berlin 1976) výnimky darí, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlí na výsledku lebo záverečný scenáristický tlak už iba skoriguje skóre na 2:1 pre Scottovcov... Mnohých divákov 3x rozvlnená sieť bezpochyby uspokojí ale ja od podobných zápasov rozhodne očakávam viac gólov, toto bol akurát tak solídny zápas 2. ligy. ()

Daryl.Dixon

Dobře rozehraná partie na půdě CIA, která se snaží distancovat od svých agentů, když by to mohlo vyvolat mezinárodní incident. Na tento film musí mít divák čas a náladu, protože je plný různých intrik a flashbacků, a při žehlení prádla by vám mohla uniknout řada souvislostí. Jo a možná inspiroval ve využívání systému i některé naše politiky, když si chtěli vyjet někam na dovolenou na státní útraty. ()

kubilov

Totální filmařina ve vizuálně podmanivém hávu Tonyho Scotta s výtečným scénářem = jednoznačných 5* a jednoznačná top 3 Tonyho filmografie. Skvělá špionážní kriminálka aka boj proti „systému“ se zajímavými flashbacky do minulosti obou agentů a jejich vzájemné spolupráce, z nichž jednoznačně vede, jak už je zvykem, ta výcviková část. Jeden agent je donucen pracovat na vlastní pěst v budově CIA v Langley, kde mu nikdo příliš napomůže, spíš právě naopak, a druhý, bezmocně sedí v pečlivě hlídaném vězení Su Chou na východě Číny, do toho jsou americko-čínské vztahy vyostřeny plánovanou návštěvou amerického prezidenta právě v Číně. Robert Redford i Brad Pitt jsou jako CIA agenti výborní a celý tento skvělý film ještě vylepšují, pokud to ovšem ještě jde. ()

Jehan

Tony Scott předvedl kvalitní výkon a dobře sáhl po atraktivní dvojici Redford + Pitt. Jistě, žádné veledílo to není a mé 4 hvězdy si jiné filmy asi zasluhují více, leč vůbec jsem se nenudil ani napodruhé, pročež nehodnotím scénář a jeho uvěřitelnost, ale prostou skutečnost, že to není špatné řešení pátečního večera, kdy fakt necítím potřebu něco rozebírat. ()

helrohir

Spy Game je typický príklad filmu, ktorý môžeme označiť za remeselne zvládnutý a pri prvom zhliadnutí aj trochu napínavý, ale zároveň už nemá pri ďalších zhliadnutiach čím zaujať. Chýba mi hlavne dynamickejší dej s nejakými zásadnejšími zvratmi, ktorý pár flashbackov určite nenahradí. Scenár sa mi hodnotí ťažko, keďže nie je vyslovene priemerný, ale čím ďalej smeruje k očakávanému vyústeniu. Dvojica Redford a Pitt hrá svoje úlohy na úrovni, celkom sa mi páči aj hudobná zložka, ale nejako sa nemôžem stotožniť s tým šialeným strihom, ktorý možno sadne k akčnému filmu, ale k takémuto zväčša konverzačnému filmu mi proste nesedí. 60%. ()

tatopulos

Robert Redford si udělá legraci z všemocné CIA, no to je věru věrohodná zápletka. CIA, která působí celosvětově, má prsty v těch největších a nejhorších zločinech 20. století, po takové organizaci nemůžete čekat nějaké velké špionážní zkušenosti. Takže je přirozené, že CIA může přechytračit i herec. ()

mrclTV

Spy Game je verný svojmu menu, film plný špiónovania špiónov a podlej práce tajných služieb. Môj osobný symbolický vrchol filmu je príznačne scéna na streche paneláku niekde v Berlíne. Späť k hodnoteniu, so Spy Game mám menší problém. Ako keby sa film nevedel rozhodnúť, čo chce byť, poväčšinu času sa snaží podobať na premyslené konverzáky pre náročnejších, ale občas sa do toho pripletú odľahčené nedomyslenosti a akčnú šou ako od Micheala Baya. Vo finále teda film nie je poriadne ani krutoprísnym zamotancom, ktorý vás donúti neustále premýšľať a kombinovať, no ani akčnou popcornovou zábavou. Celý čas som mal hodnotenie medzi silnými troma a poslabšími štyrmi. Nakoniec, vďaka uspokojujúcemu záveru, sa hodnotenie ustálilo na vetchých štyroch hviezdičkách. ()

chesterko

Dejová línia sa tvári trochu zložitejšie ako v skotočnosti je a to v špionážnom žánri robí zle, teda aspoň v tomto prípade. Nezachránila to ani časová os, ktorá nám mala prirodzene predstaviť postavy a trocha ich priblížiť k srdiečku. Navzdory RR a BP je to len priemerná dvojhodinkovka a prepáčte ale ani vizuálne.. ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012