Profesor Sherman Klump je geniální, ale také nemotorný a obézní muž. Ve snaze získat srdce své milované kolegyně Denise vytvořil své druhé já, užvaněného samolibého elegána Buddyho, který je jeho pravým opakem. A protože se ho Buddy snaží ovládat, rozhodl se pro jeho likvidaci. Když Sherman dokončí další ze svých vynálezů, pozve Denise do restaurace, kde jeho svérázná a stejně obézní rodina oslavuje otcův odchod do důchodu. Přes veškerou snahu zamilovaný profesor nedokáže jasně vyjádřit své city, a když se o to pokusí, jeho snahu zmaří Buddy. Sherman toho má dost a chce se Buddyho zbavit jednou provždy. Mezitím v laboratoři pes Buster rozbije lahvičku a z rozlité tekutiny vysublimuje Buddy. Ten brzy zjistí, že Sherman dostal výhodnou nabídku na svůj vynález omlazovacího elixíru, chce po něm finanční podíl a také udělá vše, aby získal Denise. Jenže do tekutiny, ze které vysublimoval, spadl psí chlup, a proto má nutkání chovat se občas jako pes. A to jeho budoucí plány dost komplikuje. (TV Nova)

Hanes88 odpad!

Jestli byl první díl už strašný, tak teď to dokonce platí dvojnásob. Tohle se ani neměli pokoušet natočit. ()

Prochy38

Upřímně jsem chtěl dát okamžitě odpad!, a taky si stojím za tím, že tento film je jasný odpad a jemu přiřknutá 72. příčka v nejhorších filmech (01/2012) jasně oprávněná! Už první díl se mi nelíbil, a tento je ještěod tři třídy horší. Trapný, nechutný, fekální a perverzní humor opravdu nesnáším, a tady v tomto filmu není nic jiného! Za co tedy ta *! Kolkik energie musel E. Murphy tomuto filmu věnovat. a co všechno projít a vůbec - to je obdivuhodná práce, i když ji jako divák nejsem schopen ocenit! Ale obdiv u mě má. ()

Angie91

Nevkusný to bylo to jo, ale co byste chtěli od Eddieho? Vždyť tohle je jeho styl a kvůli tomu je přeci i známý... tak proč kritizovat něco, co tak mělo být natočeno. ()

dezert

Jen za respekt k maskám a scénám u stolu, kde je celá rodina dohromady. Jinak je to otřesná debilita, navíc totálně trapná a zoufale nevtipná. Tenhle celej film je prostě jeden velkej PRD! ()

Thomm odpad!

Když si Murphy usral poprvý a křenil se u toho jak idiot, tak jsem se i trochu pousmál, když si usral podruhý tak už to tak vtipný nebylo, když si usral podesátý tak už se mi z toho začalo dělat špatně a když si vzápětí usral dvacetkrát za půl minuty tak už jsem byl totálně znechucen. Pravda, konec už má trochu hlubší smysl. Neusere si tam Eddie Murphy ale nějaká úplně neznámá černoška s extrémně tlustou prdelí. Vůbec bych se nedivil, kdyby byla na závěr ještě potitulková scéna, kde si prófa usere až z toho prasknou okna a vzápětí se tomu začnou všichni smát. Bonus no... ()

no2 odpad!

1/10 - Když je humor ´blbý´, ale rozesměje mě, proč ne. Když je ale pokračování už vyloženě trapné, je škoda, že dělá ostudu skvělé jedničce (aspoň pro mě). Zbytečný film. ()

thunnus

Je to strašná blbost, ale čekal bych, že to bude ještě horší. Asi tak u dvou scén jsem se přecejen zasmál, takže tu jednu hvězdičku dám. ()

Simgal odpad!

Občas se stane, že nějaká situace v komedii působí trapně. Když tak ale působí celý film, tak je něco velice špatně. ()

TheGunner

Trochu horší jak jednička, ale pořád dobrý, všichni co to hodnotijou jako odpad to beztak ani neviděli. Každej kdo to viděl se u toho musel aspoň jednou zasmát. ()

waits

Pred tydnem jsem videl Divoka stvoreni, kde John Cleese pouziva dvojsmyslny humor, ktery funguje. Ted jsem videl Zamilovaneho profesora, kde Eddie Murphy pouziva tentyz humor, ktery nejenze nefunguje, ale je dokonale trapny. Prdici krecek, prdici profesor, starenka, ukauzijici svemu synovi povislou spagetu...Smarja pano. ()