Kalifornie

Vzrušující dobrodružství i nepředstavitelné hrůzy čekají na dva hlavní hrdiny během jejich cesty do Kalifornie. V tomto mrazivém psychologickém thrilleru si zahráli vynikající Brad Pitt a Juliette Lewis, která podala neuvěřitelně přesvědčivý výkon. V dalších rolích uvidíte neméně přesvědčivého Davida Duchovnyho a Michelle Forbes. Intelektuální městský pár Brian a Carrie se vydají na cestu napříč zemí, aby načerpali informace pro svou knihu věnovanou tématu sériových vrahů. Společníky jim jsou jejich noví známí Early a jeho přítelkyně Adele. Jeden vůz, jeden cíl a jedna velká snaha o společné téma k hovoru je provází prvními kilometry. Když se ale začnou konečně všichni sbližovat, projeví se náhle Earlyho prudká povaha a vyděšení Brian a Carrie zjišťují, že za poznatky o nemilosrdných vrazích nebudou muset cestovat tak daleko, jak si původně mysleli. (oficiální text distributora)

babuca

Výborný až hororový psychotriler so skvelým stvárnením psychopaticko-oligofrenickej dvojice / Pitt-Lewis / ()

Yodamylove

Film, který jsem poprvé objevila ještě před hysterií kolem Brada Pitta. Bohu díky, teď už ho (Brada) nějak nemusím. Ale film je zajímavý, dalo by se říci netradiční, Brad a Juliette hrajou dost velký magory (a skvěle), to se jen tak nevidí. Kdysi mi to přišlo i dost vtipný, některé hlášky jsme s kamarádkou neustále citovaly. Ale nakonec s odstupem to všechno vyznívá spíše hodně drsně až smutně... David Duchovny hraje nezajímavě, ale od něj v takovémto druhu filmu ani nic jiného nečekám. ()

ulvas

Popravdě mě Duchovny pěkně sral svojí blbou naivní důvěřivostí ale brad zahrál toho magora fakt dobře!3 a půl hvězdičky! ()

PekoK2

Skvelý, super psychologický road film kde je dobro a zlo vyzobrazené na ceste do Kalifornie. Dobro predstavuje David Duchovny ako Brian Kessler a novinár či spisovateľ a Brad Pitt ako Earl chladnokrvný flegmatický zločinec a vrah. Dvojaké zobrazenie spôsobu života, správania sa, vyjadrovania sa, chápania života a rôznemu postaveniu sa problémom čo život prináša. Je jasné že ľudia sa správajú tak akým spôsobom sa životom pohybujú, čo prežívajú a ako prežívali svoje detstvo a že bez výchovy sa človek len ťažko môže správať slušne a byť slušným občanom. Brian si po čase všimne že Earl žije medzi fantazijným snom a realitou života, čo je hlavným príznakom mäsového vraha. Brad Pitt zahral túto úlohu excelentne. ()

Coumway

Dole klobúk pred výkonom Brada Pitta v tomto filme,ale takisto David Duchovny podal celkom slušný výkon aj keď je pravda,že mi skôr pripomínal malého chlapčeka ktorý sa snaží napodobniť svojho skúsenejšieho kamaráta. ()

Pollini

Už jsem viděla road film s většíma nervama, než tohle. Viděla jsem jenom mlácení do břicha, střílení a na začátku jsem marně doufala, že z lotra nevyvine vrah. ()

Fibonacci

takto presne si predstavujem ukážkové road movie. skutočné dobrodružstvo, drbnuté postavy, akcia a celkom prekvapivé dianie. Brad Pitt je ŠIALENEC! nerozumiem nízkemu hodnoteniu. je to ozaj šupa, to sú šupy, ako pre psa muchy. ()

walsidal

„Early, tell me more about Kalifornia…“ První, kdo se mi vybaví z road movie „Kalifornie“ není Brad Pitt ani David Duchovny, ale Juliette Lewis ve své životní roli. Vytvořila zde neuvěřitelně působivě postavu prosté Adele, která neměla v životě moc štěstí a možná právě proto se s dětskou tvrdošíjností drží svého snu o Kalifornii a nechce se o něj nechat za žádnou cenu připravit, i když uvnitř tuší, že Early asi není ten pravý pro plnění snů. Scéna, kdy říká „I'm not gonna climb up that Hollywood sign with you“ patří mezi ty, na které se nezapomíná… ()

Pedro72

Pseudointelektuální vyprávěnka, kde se celkem nic nestane, tak to musí být barevné a krvavé. No, na něčem se ty hollywoodské hvězdy a hvězdičky musí vyhrát, než dostanou áčkové filmy. Nebo taky nedostanou. ()

andy60

Zapadá to do škatulky road movie, takže s hvězdičkami nemohu šetřit. Navíc to má spád, Pitt i Lewis jsou ve svých rolích výborní a o napětí taky není nouze. ()

Vlad

Prvy a zrejme posledny film v ktorom som vide Brada Pitta skutocne hrat. A mozno je to len tym ze je sam skryty white trash redneck a tak sa velmi namahat nemusel... Nenapadna spolocenska kritika a zivotne pravdy tohto na prvy pohlad naivneho lacneho 90s B-cka posbia na divaka az s odstupom. Ocenujem! 90`s rulezZz ()