Kalifornie

Vzrušující dobrodružství i nepředstavitelné hrůzy čekají na dva hlavní hrdiny během jejich cesty do Kalifornie. V tomto mrazivém psychologickém thrilleru si zahráli vynikající Brad Pitt a Juliette Lewis, která podala neuvěřitelně přesvědčivý výkon. V dalších rolích uvidíte neméně přesvědčivého Davida Duchovnyho a Michelle Forbes. Intelektuální městský pár Brian a Carrie se vydají na cestu napříč zemí, aby načerpali informace pro svou knihu věnovanou tématu sériových vrahů. Společníky jim jsou jejich noví známí Early a jeho přítelkyně Adele. Jeden vůz, jeden cíl a jedna velká snaha o společné téma k hovoru je provází prvními kilometry. Když se ale začnou konečně všichni sbližovat, projeví se náhle Earlyho prudká povaha a vyděšení Brian a Carrie zjišťují, že za poznatky o nemilosrdných vrazích nebudou muset cestovat tak daleko, jak si původně mysleli. (oficiální text distributora)

ANTYCHRYST

Zajímavá starší záležitost s Bradem.. klasická devadesatkova... Gangsta roadmovie.. :) dobré herecké obsazení.. zejména mladičká Juliette zahrála oblblou zamilovanou holčinu hodně dobře.. prej mlátí mě jen když si to zasloužím.. pomalejší rozjezd..ale jakmile dojde na první placení a nejsou dolace..tak se ukazuje pravá násilnická tvář Pitta :) 60% ()

Brooks

Ostrá, temná road-movie, tak trochu v štýle Natural Born Killers, len bez jej hyperaktívnej formy a agresívnej satiri. Proti typu obsadený Pitt je hustý psychopat (a výrazne zatieňuje nemastného-neslaného Duchovnyho), niektoré zvraty prekvapivé a drsné, ale to lacné, akčné finále si tvorcovia mohli odpustiť. 3 a pol zaokruhlujem nahor, pretože ide o najzaujímavejší film v kariére videoklipára Senu. ()

zomb0

Lewis hrá pekne také drbnuté dievčatká fakt také jej sedí....Brad hrá skvele vo všetkom. K filmu-určite má na viac. Tento žáner je best-Psycho-triller. Ale niečo tomu chýba. btw stojí za to skuknúť. ()

mekele

Je velká škoda, že tenhle film není u nás až tak znám, protože si to zaslouží-velmi napínavá a temná zápletka,přechody děje mezi trilerem a "bezstarostnou"projíždkou a v neposlední řadě Brad Pitt-po tomhle filmu jsem se rozhodl shlédnout celou jeho filmografii.80% ()

Bigfuckman

Brad Pitt jako ušišlanej vrah hraje naprosto fantasticky. Julliet Lewis jako naprosto hloupá husa beznadějně zamilovaná do sériového vraha. No a David Duchovny jako velký obdivovatel masových vrahů. To všecno sloučíte a máte z toho parádní road movie drsnějšího rázu s názvem Kalifornia. Fínální scéna šla celkem dobře předpovídat, i když jsem doufal, že hrdinové ochutnaj trošku atomového prachu, když se nacházely v "nuclear test area". Toť dobná výtka k jinak velmi dobrému 4hvězdičkovému filmu. ()

Mr.Roman

Zaujímavý, hoci na prvý pohľad neoriginálny snímok. Tým na prvý pohľad myslím zápletku, ktorá je dnes takmer istým druhom synonyma klasickej šablóny vo filmovom svete, teda hlavne v thrillerovom žánre. Pár sa rozhodne ísť na dobrodružnú cestu a zoberú so sebou druhý neznámy pár, čo - ako sa postupne ukáže - nebol príliš dobrý nápad. Ale ono to vlastne tak nejak začalo práve týmto snímkom, preto mu zazlievať neoriginalitu je dosť zavádzajúce. Navyše hraje hlavnú zápornú postavu vynikajúci Brad Pitt s dokonalým "južanským" (sedliackym ;) prízvukom a podľa mňa mu idú práve záporné postavy najlepšie. Teda ja osobne ho aspoň radšej vidím ako nevyspitateľného poblázneného anarchistu, než ako sladkého modela. A to jeho posledné slovo, ktoré má takmer na konci každej scény, keď už začne ísť do tuhého.. to ma rozosmialo aj keď pred pár sekundami strelil chlapíka na pumpe brokovnicov do hlavy cez poštár v tvare žltého smajlíka. Ale nieje to len on, kto je výborne obsadený, to sú aj všetci ostatní hlavní predstavitelia. Juliette Lewis vo svojej klasickej póze "jednoduchého" dievčatka, David Duchovny ako chlap zapálený do svojho sna pochopiť sériových vrahov a napísať o nich knihu, prečo sú tým čím sú a čo ich k tomu vedie, no a v neposlednom rade nádherná Michelle Forbes ako fotografka, čo túži po tom presťahovať a presadiť sa v Kalifornii. Všetci sa presne hodili do svojich postáv a podľa toho ich aj zahrali, takže nieje čo im vyčítať, aj keď sú až na druhom mieste. ()

hackstolle

Brad toho labila zahral opravdu vyborne. Par veci mi tam pripadne trochu nedotazenych, ale film je to opravdu ...hmm no proste opravdu stoji za to se na nej podivat. ()

4k7

Dokonalost se nekonala, ale i tak filmu nemám co vytknout. Tento road movie byl natočený perfektně a zároveň si jako krimi thriller zachoval všechny důležité vlastnosti, které by měl takový snímek mít. Součástí toho všeho jsou i zmáknuté herecké výkony a propracovaný příběh, který i přestože má přímou dějovou linii, umí být hodně napínavý. Netradičně pojatá studie myšlenkových pochodů vraha, který se se svou nic netušící přítelkyní shodou okolností připlete do cesty mladému páru, co se vydal napříč Amerikou. Jejich společným cílem je Kalifornie. Nevypočitatelný Early (Brad Pitt), vrah a vidlák v jedné osobě, připraví všem zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Spisovatel Brian Kessler (David Duchovny) měl v plánu se svou přítelkyní vytvořit knihu o sériových vrazích, ale to asi ještě netušili, že budou mít možnost čerpat z vlastních zkušeností... ()

teltri

Velmi dobry film o velmi zlych veciach. Este teraz mam z toho zly pocit. Boze Adele bola taka krava, dabovala ju Milka Siskova, to este umocnovalo jej prejav, no sila. Moj oblubeny David Duchovny potesil. ()

Jerris008

Jeden z mých oblíbených thrillerů, kdy jsem až po několika letech zjistila, že Earlyho hraje Brad Pitt :) a že ho hrál sakra dobře. Ukázal, že mu nedělá problém ztvárnit psychopatického vraha. Za zmínku stojí i skvělá Juliette Lewis, která mě dostala hraním přirozené naivity a hlouposti. Zajímavý námět (neberte stopaře!), napínavý děj a skvělé Earlyho hlášky. "Viděli jste tu hnusnou ženskou?" ()

MirkaP

Film je určitě kvalitní, ale zcela mimo mé preference. Takže tématicky odpad, filmařsky kvalita, pro mě slabý průměr. ()

TonyStark

Originálně pojatá road movie aneb kolik rozdílných charakterů se vejde do jednoho kabrioletu. Brad Pitt sice hraje vidláckého psychouše,který řeší problémy velmi svérázným a krvavým způsobem, ale i přesto (nebo právě proto) mi z celé posádky připadal nejsympatičtější. A když si vzal do parády těžce namachrovanou Michelle Forbes, tak jsem mu i fandil. Kromě Pitta to dobře zahrála i Juliette Lewis - ona to má tak nějak v ksichtě. No a David Duchovny klasika - s tím jeho výrazem se ani nic moc zahrát nedá. Ještě,že v Aktech X alespoň nosil oblek,jinak by si ho ani emzáci nevšimli. Hláškující Brad Pitt, dobře zvolené lokace a našedlá a deštivá atmosféra povytáhli tenhle film do vyšší střední třídy. ()

Kortexo

Skvělý thriller, kde se ukázal velký um začínajícího herce Brada Pitta.Skvělé obsazení a napínavý děj... ()

pekas

Ano, Brad si bere v podstatě celý film pro sebe, něco málo nechá Juliette Lewis a pak zbytku. Zdejších aktuálních 74% celkem sedí. 77% ()