Kalifornie

Scénografie:

Michael White

Kostýmy:

Kelle Kutsugeras

Skoro jsem ani nepoznal, že tam hraje Brad Pitt. Slušná atmosféra filmu a skvělé herecké výkony. ( Hodnocení: 8/10 )(12.10.2012)

Skvělý dabing Dany Morávkové, které bylo do Snídaně s Novou, pohřebáckých rychloseriálů a vůbec všeho ostatního balastu škoda, u dabingu měla zůstat. Tvrdý až tarrantinovský námět, který Dominic Sena a debilní scénárista z nepochopitelného důvodu dotáhli do klasicky hollywoodského ad absurdum konce. Udělal bych "českou cut version" a celou závěrečnou rádoby akční a napínavou rvačku vyhodil, protože když se postavy začnou chovat jako idioti jenom aby se divákovi mohlo naservírovat o pár minut víc, stojí tvůrci za starou belu a jejich produkt taky. V jednu chvíli jsem si nebyl jistý, jestli Earlyho činy nejsou jen výplodem spisovatelské fantazie, vždyť Brian je vypravěčem příběhu. Škoda toho konce, za který tentokrát trestám ztrátou dvou stupňů, bez nich má film jasný 4*.(25.11.2012)

:::::::::::::::::::: Skvělá road-movie, ale ruku na srdce. Kdyby tam nehrál Pitt, který byl naprosto výtečný, tak by to byla (pod)průměrná blbůstka. Scény typu - "jsem vdova"-"tak teď už jste vdova", "viděli jste tu hnusnou ženskou ?"-"ohol si nohy ty zrůdo", byly ale naprosto vynikající a bezchybné. Škoda, že tam takových scének-hlášek, nebylo více ! A závěrečná scéna s páskou mě naprosto dojala. ::::::::::::::::::::::(25.5.2009)

Absolutní top temné stránky Pittova herectví. A druhý vrchol jeho párování s Juliette Lewis.(21.6.2010)

Priemerny thriller so zvlastnou atmosferou.Nezabudnutelne herecke vykony Brada a Juliette Lewis.Trosku mi vadil hruby strih,( ktory neviem ci nie je nahodou dielom cenzury).Brad Pitt si stvarnenim serioveho vraha u mna este viac upevnil neotrasitelnu:) poziciu najoblubenejsieho herca...(2.4.2004)

• Brad Pitt

• - Film má aj svoju komiksovú adaptáciu, o ktorú sa postaral americký spisovateľ Chuck Dickson a umelec Duncan Fergedo a nesie rovnaký názov ako film. Adaptácia však nebola nikdy dokončená. (apocalyptik)