Reklama

Reklama

Kalifornie

Trailer

VOD (1)

Vzrušující dobrodružství i nepředstavitelné hrůzy čekají na dva hlavní hrdiny během jejich cesty do Kalifornie. V tomto mrazivém psychologickém thrilleru si zahráli vynikající Brad Pitt a Juliette Lewis, která podala neuvěřitelně přesvědčivý výkon. V dalších rolích uvidíte neméně přesvědčivého Davida Duchovnyho a Michelle Forbes. Intelektuální městský pár Brian a Carrie se vydají na cestu napříč zemí, aby načerpali informace pro svou knihu věnovanou tématu sériových vrahů. Společníky jim jsou jejich noví známí Early a jeho přítelkyně Adele. Jeden vůz, jeden cíl a jedna velká snaha o společné téma k hovoru je provází prvními kilometry. Když se ale začnou konečně všichni sbližovat, projeví se náhle Earlyho prudká povaha a vyděšení Brian a Carrie zjišťují, že za poznatky o nemilosrdných vrazích nebudou muset cestovat tak daleko, jak si původně mysleli. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (276)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Milá vzpomínka na filmové devadesátky. Vylízaný poor white trash Pitt není ovšem stoprocentně věrohodný, i když jeho postava je dobrá. Určitě je ale věrohodný víc, než přehrávající retardovaná diblice Lewis, nebo nevýrazný a odtažitý béčkový spisovatel Duchovny. Sice to celé jakž takž drží pohromadě a slušně odsýpá, ale není to jaksi úplně ono, nemá to tu správnou syrovost, ani ujetost, scénář by šel býval jistě víc vyšperkovat a finále víc vygradovat. A místo Pitta bych si v jeho roli přál třeba Madsena, kterému šli v té době vymaštění násilničtí magoři ještě líp a hlavně přirozeněji. V množině devadesátkových kriminálních road movies jsou určitě lepší kousky, tenhle je zajímavý hlavně kvůli hlavnímu hereckému čtyřlístku. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"To, že lidi potřebují snídat, je jen výmysl.. Přišli s tím výrobci vloček.." ;) Mýty a hloupé obzvlášť se jen těžko vraždí, na rozdíl od lidí.. Patrně jediný Senův biják se skutečně dobrým scénářem, s až ranětarantinovskými dialogy - Tim Metcalfe sem tam dokáže překvapit.. - zároveň platí za jeho tvůrčí vrchol, když neskutečně inspirativní Kalifornie velmi citlivě zkoumá motivy násilí, aniž by jakkoli opustila žánr či se snížila k nějaké samoúčelnosti.. Bravurně napsané charaktery umožňují hlavní čtyřce rozehrát jeden velký koncert, a tak když David Duchovny je samozřejmě jedna velká jistota, dodnes silně podceňovaný Brad Pitt a zejména famózní Juliette Lewis, v té době ještě překvapivě, až vyráží dech.. Kalifornie dává vzpomenout na jiné velké malé snímky se Scorseseho Špinavými ulicemi či Malickovým Badlands na čele.. Nicméně přiznám, že mě dost fascinuje představa, jak by snímek vypadal, kdyby si Pitt s Duchovnym prohodili své role.. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Mastné vlasy, plnovous a oplzlé chování, a přesto je to Brad Pitt. Velmi přesvědčivý Brad Pitt ve velmi zajímavě pojatém filmu, který rozhodně nejde ve vymletých kolejích žánru, který reprezentuje. Zobrazuje velmi zvláštní studii duše psychopata, kterého byste určitě potkat nechtěli. Není divu, že ostatní herci, včetně Davida Duchovnyho, zůstali ve stínu této působivé kreace od kdysi nadějného režiséra, jehož vybroušený styl později ztratil lesk. 80% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Kalifornia sa nesnaží ukázať vraha ako žánrového psychopata, vzbudzujúceho najmä strach a napätie, ale snaží sa poukázať na to, že chovanie takéhoto človeka je niečím vyvolané a za to niečo dotyčný nemôže. Bohužiaľ sa tak deje iba prostredníctvom komentárov spisovateľa. Ten spoločne so svojou priateľkou tiež nie sú úplne normálni, celý výlet a náhodný výber partnerov na cestu zaváňajú nielen nudou zo života. Inak všetko klape, Pittove pitvorenie je tu opodstatnené a Earlyho považujem za jeho najlepšie stvárnenú postavu. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Už v prvej štvrťhodine som si spomenul, že som Kaliforniu už kedysi videl. Asi na mňa neurobila nejaký zvláštny dojem, keď som potreboval celú štvrťhodinu na rozpomenutie sa. Bizarná štvorka sa dá náhodne dokopy pri ceste do krajiny, ktorá má vyriešiť ich aktuálne trable. Rôznorodejšiu štvorku by sme asi ťažko zostavovali a tak netrvá dlho, keď sa udalosti začínajú hýbať nezmeniteľným smerom. Je to málo uveriteľný príbeh, ale tvorcom išlo o atmosféru a napätie, tak čo by sme chceli viac. Brad Pitt s Juliette Lewis zvládajú svoje úlohy o jednu úroveň lepšie, ako protihráčska dvojica. Film, na ktorý sa dobre pozerá a rovnako dobre zabúda. ()

Galerie (153)

Zajímavosti (2)

  • Film má aj svoju komiksovú adaptáciu, o ktorú sa postaral americký spisovateľ Chuck Dickson a umelec Duncan Fergedo a nesie rovnaký názov ako film. Adaptácia však nebola nikdy dokončená. (apocalyptik)

Reklama

Reklama