poster

Kalifornie

 • USA

  Kalifornia

 • Slovensko

  Kalifornia

Krimi / Drama / Thriller / Road movie

USA, 1993, 117 min

Režie:

Dominic Sena

Scénář:

Tim Metcalfe

Kamera:

Bojan Bazelli

Producenti:

Steve Golin

Střih:

Martin Hunter

Scénografie:

Michael White

Kostýmy:

Kelle Kutsugeras
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Kalifornia sa nesnaží ukázať vraha ako žánrového psychopata, vzbudzujúceho najmä strach a napätie, ale snaží sa poukázať na to, že chovanie takéhoto človeka je niečím vyvolané a za to niečo dotyčný nemôže. Bohužiaľ sa tak deje iba prostredníctvom komentárov spisovateľa. Ten spoločne so svojou priateľkou tiež nie sú úplne normálni, celý výlet a náhodný výber partnerov na cestu zaváňajú nielen nudou zo života. Inak všetko klape, Pittove pitvorenie je tu opodstatnené a Earlyho považujem za jeho najlepšie stvárnenú postavu.(2.11.2015)

 • JohnSmith
  ***

  Road movie o cestě po masovejch vrazích je samo o sobě zajímavý a lehce z toho mrazí. Nebýt společníků Pitta a Lewisové nebylo by to moc zajímavý. Lewisovou jsem nikdy neměl rád a její postava je tak blboučká a nesympatická až to není hezký. Na druhou stanu Pitt je naprosto skvělej a díky němu dávám 3*(14.11.2009)

 • Renton
  ***

  Scénář: Tim Metcalfe .. I mean the mind of a serial killer as it relates to culpability. Someone who can't distinguish between right and wrong is like a child... Průběžný vypravěčský monolog o nejtěžším zločinu je výborný, ale příběh o střetu „tvůrčí krize“ s „tvůrcem vražd“ není místy tak nosný, jak by se z námětu zdálo. Zejména finále se neubrání typickým klišé. Mnohé tak zachraňují alespoň herci. Brad Pitt je zvíře, jeho žena nána, David Duchovny zanícený spisovatel a jeho žena s nosánkem nahoru. Všichni výrazní.(15.10.2009)

 • Radek99
  ***

  Jestli v tomhle filmu ve své době něco bylo, tak to spolehlivě vyprchalo... Road movie, která jede v hluboce vyjetých kolejích chytré gangsterky, tak oblíbeného žánru, který v '90 zpopularizoval a přivedl k dokonalosti zejména Oliver Stone...jen s tím rozdílem, že Dominic Sena se od Mistra Stonea měl ještě dlouho a poctivě učit...(9.6.2017)

 • TheMaker
  ****

  :::::::::::::::::::: Skvělá road-movie, ale ruku na srdce. Kdyby tam nehrál Pitt, který byl naprosto výtečný, tak by to byla (pod)průměrná blbůstka. Scény typu - "jsem vdova"-"tak teď už jste vdova", "viděli jste tu hnusnou ženskou ?"-"ohol si nohy ty zrůdo", byly ale naprosto vynikající a bezchybné. Škoda, že tam takových scének-hlášek, nebylo více ! A závěrečná scéna s páskou mě naprosto dojala. ::::::::::::::::::::::(25.5.2009)

 • - Film má aj svoju komiksovú adaptáciu, o ktorú sa postaral americký spisovateľ Chuck Dickson a umelec Duncan Fergedo a nesie rovnaký názov ako film. Adaptácia však nebola nikdy dokončená. (apocalyptik)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 8. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace