Kalifornie

Scénografie:

Michael White

Kostýmy:

Kelle Kutsugeras

Naprosto vynikající a excelentní výkon Brada Pitta, který ztvárnil vyšinutého vraha bez citu a výčitků svědomí. Chvílemi až mrazí, jakým způsobem si to Brad dává. Klobouk dolů. David Duchovny prostě hraje tak nějak normálně a průměrně, stejně jako Michelle Forbes. Ničím neurazí, ani nepřekvapí. Juliette Lewis sice vyniká, hraje naivní a řekněme hloupou dívku Adele, každopádně mně po chvíli začla lézt svým chováním na nervy. Celou dobu je divák v napětí, co se bude dít, kdy ten "hodný" pár zjistí, že si v autě veze vraha. Pochopitelně na to časem přijdou a pak přichází druhá fáze filmu, kde Pitt rozehraje svoje šílenství k dokonalosti. Bohužel, o co dokonalejší je jeho role, o to je horší závěr (jak už to tak tradičně bývá), u kterého jsem se pořádně naštval, pousmál a zakroutil hlavou, protože to celý snímek poněkud shodí.(9.7.2010)

Scénář: Tim Metcalfe .. I mean the mind of a serial killer as it relates to culpability. Someone who can't distinguish between right and wrong is like a child... Průběžný vypravěčský monolog o nejtěžším zločinu je výborný, ale příběh o střetu „tvůrčí krize“ s „tvůrcem vražd“ není místy tak nosný, jak by se z námětu zdálo. Zejména finále se neubrání typickým klišé. Mnohé tak zachraňují alespoň herci. Brad Pitt je zvíře, jeho žena nána, David Duchovny zanícený spisovatel a jeho žena s nosánkem nahoru. Všichni výrazní.(15.10.2009)

Keďže tento film končil o 01,00 hod v noci a ja som pri ňom nezaspal, tak je asi vysoko pravdepodobné, že mal niečo do seba. Dva osudy dvoch dvojíc sa spájajú na ceste kabrioletom z východu USA do Kalifornie. Jednou je David Duchovny , ktorý má za cieľ napísať knihu o motívoch správania masových vrahov a Michelle Forbes, ktorá mu robí fotodokumentáciu. Na druhej strane je Brad Pitt, mladý výtržník a násilník, ktorého jediným cieľom je, aj napriek zákazu opustiť štát, vypadnúť z doterajšieho miesta. Spoločníčku mu robí hlúpučká dievčina (môj predpoklad je IQ asi 70), výborne stvárnená Juliette Lewisovou. Iróniou je, že Duchovny má písať knihu o motívoch masových vrahov, pričom v žiovote nedržal zbraň v ruke a vedľa neho v aute sedí človek, ktorý je na to ako stavaný ......(5.7.2003)

Drsné road movie, z kterého si sednete na zadek. Exceluje skvěle vykreslenými charaktery a hereckým obsazením. I přes to, že všemi opěvovaný Brad Pitt mi lezl první polovinu filmu na nervy, výkon, který předváděl později, byl opravdu úctihodný. Do toho všeho dvě krásné dámy a ženský svůdník David Duchovny. Některé scény opravdu čpí atmosférou, až jsem občas ztrácel bariéru s realitou. Připravte se na trošku ostřejší jízdu, protože zažijete opravdový psychologický teror.(16.10.2010)

Jestli v tomhle filmu ve své době něco bylo, tak to spolehlivě vyprchalo... Road movie, která jede v hluboce vyjetých kolejích chytré gangsterky, tak oblíbeného žánru, který v '90 zpopularizoval a přivedl k dokonalosti zejména Oliver Stone...jen s tím rozdílem, že Dominic Sena se od Mistra Stonea měl ještě dlouho a poctivě učit...(9.6.2017)

• Brad Pitt

• - Film má aj svoju komiksovú adaptáciu, o ktorú sa postaral americký spisovateľ Chuck Dickson a umelec Duncan Fergedo a nesie rovnaký názov ako film. Adaptácia však nebola nikdy dokončená. (apocalyptik)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 8. (Stanley619)