Kalifornie

Scénografie:

Michael White

Kostýmy:

Kelle Kutsugeras

Z mého pohledu dobrý film, který ale ani jednou nevybočil z toho dobrého průměru a nijak mě alespoň chvilkově neuchvátil. Brad Pitt je bez debat nepříjemně přesvědčivý, navíc celkově se na film dobře koukalo, řemeslně mu není mnoho co vytknout. Proto je fakt škoda, že nepřináší žádnou úchvatnou scénu nebo nějaký prvek, který přidal celému tomu kvalitnímu základu nadstavbu. 6/10(5.10.2016)

"To, že lidi potřebují snídat, je jen výmysl.. Přišli s tím výrobci vloček.." ;) Mýty a hloupé obzvlášť se jen těžko vraždí, na rozdíl od lidí.. Patrně jediný Senův biják se skutečně dobrým scénářem, s až ranětarantinovskými dialogy - Tim Metcalfe sem tam dokáže překvapit.. - zároveň platí za jeho tvůrčí vrchol, když neskutečně inspirativní Kalifornie velmi citlivě zkoumá motivy násilí, aniž by jakkoli opustila žánr či se snížila k nějaké samoúčelnosti.. Bravurně napsané charaktery umožňují hlavní čtyřce rozehrát jeden velký koncert, a tak když David Duchovny je samozřejmě jedna velká jistota, dodnes silně podceňovaný Brad Pitt a zejména famózní Juliette Lewis, v té době ještě překvapivě, až vyráží dech.. Kalifornie dává vzpomenout na jiné velké malé snímky se Scorseseho Špinavými ulicemi či Malickovým Badlands na čele.. Nicméně přiznám, že mě dost fascinuje představa, jak by snímek vypadal, kdyby si Pitt s Duchovnym prohodili své role..(12.6.2016)

A state of fear and terror. Přes 50% sériových vrahů na CELÉM světě se narodilo, působilo (včetně Zodiaca) nebo strávilo alespoň část života ve státě California. To je fakt a pravděpodobně důvod k názvu tohohle thrilleru. Skvělá atmosférá, dobřé napsaná a hlavně dobře zahraná hlavní čtveřice. Samozřejmě jim vévodí psychopat Pitt, ale výrazní jsou všichni čtyři. Poctivý férový thriller. Víc takových. "Tell me, big shot, how you gonna write a book about something you know nothing about?"(14.7.2010)

Brad Pitt v roli sériovýho vraha? Jak mi mohl tenhle film mohl takle dlouho unikat? Je jasně vidět, kdo z dvojice Pitt - Duchovny je lepší herec. Brad je prostě frajer a dycky jím byl. Ještě mu tady navíc bravůrně pomáhá nevinná, stupidní Juliette Lewis, která je fakt buď taková jako ve filmu, klasická blbka a nebo to fakt zahrála od srdíčka. Jako, kočka to není, ale tady má fakt takovej správnej naivní šmrnc. Dějově taky hodně vydařený no a konec taky skvěle vygradovanej. Takže na to, že sem si to skouknul v sobotu v noci, neusnul sem ani na minutku a budu si z toho docela dost pamatovat (tahle věta nemá žádnej konec :o) ). Jo, Bradde, jednou ti toho oskara musej dát, aspoň za celoživotní dílo :o). Leo se taky dočkal...(28.5.2017)

Skvělý casting a solidní režie z tohohle filmu dělá celkem jasný nadprůměr, ale nebýt sympatického Duchovnyho, obou solidních hereček a v první řadě dokonalého herectví Brada Pitta nestál by film za moc. Sena měl z kraje filmové kariéry poměrně velké štěstí, ale už mu dávno došlo a točí tak, tak průměrné filmy.(6.7.2010)

• - Film má aj svoju komiksovú adaptáciu, o ktorú sa postaral americký spisovateľ Chuck Dickson a umelec Duncan Fergedo a nesie rovnaký názov ako film. Adaptácia však nebola nikdy dokončená. (apocalyptik)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 8. (Stanley619)