Kalifornie

Kalifornia

Kalifornia

Krimi / Drama / Thriller / Road movie

USA, 1993, 117 min

Velmi průměrná podívaná, kde zaujmou snad jen výkony Pitta - výbornej buran a Lewis - vynikající naivka... Chybí pořádná atmosféra, děj je takovej nemastnej/neslanej. Tyhle filmy, kde někdo zabije pár lidí a nenabízí v podstatě nic moc navíc a dělá se z toho hned umělecký počin nebo hrůzyplný thriller, mě už poměrně dost iritujou. Takže jsem v hodnocení ještě mírnej!(26.5.2009)

Drsné road movie, z kterého si sednete na zadek. Exceluje skvěle vykreslenými charaktery a hereckým obsazením. I přes to, že všemi opěvovaný Brad Pitt mi lezl první polovinu filmu na nervy, výkon, který předváděl později, byl opravdu úctihodný. Do toho všeho dvě krásné dámy a ženský svůdník David Duchovny. Některé scény opravdu čpí atmosférou, až jsem občas ztrácel bariéru s realitou. Připravte se na trošku ostřejší jízdu, protože zažijete opravdový psychologický teror.(16.10.2010)

Road movie o cestě po masovejch vrazích je samo o sobě zajímavý a lehce z toho mrazí. Nebýt společníků Pitta a Lewisové nebylo by to moc zajímavý. Lewisovou jsem nikdy neměl rád a její postava je tak blboučká a nesympatická až to není hezký. Na druhou stanu Pitt je naprosto skvělej a díky němu dávám 3*(14.11.2009)

Kalifornie není nikterak originálním snímkem, ovšem potěší zejména svým hereckým obsazením - Brad Pitt si svoji postavu patřičně vychutnal - a atmosférou. Příběh příjemně graduje a směřuje k předvídatelnému konci. Mix krimi, thrilleru a road movie vyšel tvůrcům velmi dobře a s přivřenýma očima jim dám 4*.(15.7.2015)

(38/2019) / Prekvapujúci casting, hlavne Duchovny podla mňa sadol do tohto filmu parádne. Inak Pitt fakt zaujímavá rola, toto mu šlo a Julliete no, tak toto bolo snáď písane pre ňu. Celý film som mal pocit, že z tohto sa dalo predsa vyťažiť viac. Až na postavy totižto nejde o moc objavný príbeh, resp. spracovanie je také pomalšie. Trochu zabudnutý film ale pri trochu snahy z tohto mohla byť velká kultovka ala Natural Born Killers. (7/10)(2.4.2019)

• Brad Pitt

• - Film má aj svoju komiksovú adaptáciu, o ktorú sa postaral americký spisovateľ Chuck Dickson a umelec Duncan Fergedo a nesie rovnaký názov ako film. Adaptácia však nebola nikdy dokončená. (apocalyptik)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 8. (Stanley619)