Kalifornie

Scénografie:

Michael White

Kostýmy:

Kelle Kutsugeras

Road movie o cestě po masovejch vrazích je samo o sobě zajímavý a lehce z toho mrazí. Nebýt společníků Pitta a Lewisové nebylo by to moc zajímavý. Lewisovou jsem nikdy neměl rád a její postava je tak blboučká a nesympatická až to není hezký. Na druhou stanu Pitt je naprosto skvělej a díky němu dávám 3*(14.11.2009)

• sedm.1

Rozhodoval jsem se mezi 2-3*,ale nakonec jsem se rozhodl pro nižší hodnocení.Většinu tohoto thrilleru jsem se totiž poměrně dost nudil a celý děj měl až příliš hluchých míst.A pár scén mě dokonce i vytočilo,to když začal David Duchovny do filmu zasahovat jako vypravěč,v tu chvíli jsem si okamžitě vybavil jeho účinkování s podobnými prupovídkami z Deníku červených střevíčků.Otřes a naprosté zazdění jakékoliv atmosféry či napětí.On celý děj je pak celkově hodně otřepaný,průhledný,nepřekvapivý a to včetně závěru,který ale nabídne alespoň nějaký spád a napětí.Nicméně za 100% pozornost stojí opět skvělý Brad Pitt,který od začátku své kariéry dokazoval,že není jen hezounem,ale jen a pouze výborným hercem,kterému role vyšinutých magorů padnou jak ulité.On z tohoto pro mě jinak nevýrazného thrilleru dělá koukatelnou záležitost.P.S.u Juliette Lewis začínám pochybovat,jestli to měla vůbec někdy v hlavě v pořádku.Pro mě je Jeremy Daviesem v dámském podání :).(31.5.2009)

Cesta Dominica Seny do Kalifornie, kde si rád natočí 60 sekund a Swordfish. Slušný režisér vzal do svého filmu televizní hvězdu Davida Duchovnyho s průměrnou Michelle Forbes a oba doplnil mladými talenty Bradem Pittem a Juliette Lewis. Především Pitt podává velmi dobrý výkon a chvílemi by člověk zapomněl, že to je ten hezoun od Angeliny:). Juliette je klasicky naivní holčička s "kouzlem", které nedostane každého. Přes všechny kvality herců, kteří potěšili není film tak atmosféricky skvělý, jak se tu píše, ale jde "pouze" o slušnou zábavu bez pořádného výsledku. Kromě slušného vizuálního vzhled, kterou na svou dobu potěší, nepřináší film nic výjimečného, což je škoda, protože už samotný Pitt by si zasloužil více...(25.5.2009)

Dominic Sena je sice sračker, ale tohle nebylo úplně špatný. Zachránil to asi hlavně Brad Pitt, kterej v roce 1993 sice ještě nebyl žádná velká hvězda, ale tady toho psychopata zahrál naprosto přesvědčivě. Juliette Lewis tu naivní kravku zahrála taky slušně, ale její postava mi lezla na nervy od první chvíle. Druhej pár tvořenej agentem Mulderem a Michelle Forbes zůstal trochu v jejich stínu. Nějak mi ani jeden z nich nebyl moc sympatickej a řikal jsem si, že by je měl Pitt radši odprásknout. Pak je tam pár dobrejch scén (třeba pěkná krvavá scéna na hajzlu) a chvílema celkem slušná atmosféra. Bohužel se celej film dost vleče a v závěru to sklouzává někam mezi Béčkovej brak. Stačí vidět jednou...(17.5.2014)

Skvělý dabing Dany Morávkové, které bylo do Snídaně s Novou, pohřebáckých rychloseriálů a vůbec všeho ostatního balastu škoda, u dabingu měla zůstat. Tvrdý až tarrantinovský námět, který Dominic Sena a debilní scénárista z nepochopitelného důvodu dotáhli do klasicky hollywoodského ad absurdum konce. Udělal bych "českou cut version" a celou závěrečnou rádoby akční a napínavou rvačku vyhodil, protože když se postavy začnou chovat jako idioti jenom aby se divákovi mohlo naservírovat o pár minut víc, stojí tvůrci za starou belu a jejich produkt taky. V jednu chvíli jsem si nebyl jistý, jestli Earlyho činy nejsou jen výplodem spisovatelské fantazie, vždyť Brian je vypravěčem příběhu. Škoda toho konce, za který tentokrát trestám ztrátou dvou stupňů, bez nich má film jasný 4*.(25.11.2012)

• Brad Pitt

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 8. (Stanley619)

• - Film má aj svoju komiksovú adaptáciu, o ktorú sa postaral americký spisovateľ Chuck Dickson a umelec Duncan Fergedo a nesie rovnaký názov ako film. Adaptácia však nebola nikdy dokončená. (apocalyptik)