John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

parazit

Tyto filmy cíleně nevyhledávám, ale když nebylo co dělat, tak jsem si večer přisedla k muži s tím, že si na 10-20 minut orazím a pak si najdu něco zábavnějšího. On ale ten Gerard pořád nevypadá úplně zle a tak jsem se rozhodla, že dám tomuto filmu šanci...a taky se mi nechtělo z toho pohodlného křesla hned zvedat. Použiji mužovu terminologii 'Sakra, mělo to fakt koule!' První polovina byla až mrazivě reálná....úplně si dokážu představit, že nějak takto by opravdu mohla evakuace probíhat a zoufalství bobtnat do této neuvěřitelné výše. Přiznám se, že jako ženu a matku mne to opravdu oslovilo. Druhá polovina již byla hrdinským tažením a snahou o záchranu rodiny. Přičemž velice oceňuji, že druhá polovina 'neshodila' tu polovinu první a ačkoliv byly odlišné, tak mi nepřišlo, že by tato rozdílnost byla s ohledem na celý příběh rušivá. Za mne velice zdařilý katastrofický film se stále mužným Gerardem, výborným soundtrackem a impulzem k zamyšlení 'co kdyby...' ()

veverysiak

Nebolo by to zlé, nebyť prílišnej naivity v konaniach postáv a slabučkých hereckých výkonov, chápem, že chlapi sa zamerali viac na psychologickú ako vizuálnu stránku možnej apokalypsy, ale aj tu prevládala skôr mäkkotina, v skutočnosti by sme zažívali omnoho tvrdšie žánre, takže 35%. ()

DJMaroko

Tak tohle kucííí bylo slabé, předvídatelné, nelogické a až moc americké. Nicméně na film jsem se rád kouknul až na to, že jsem skoro vždy tušil co přijde. Proč mají všechny americké děcka na hlavně místo normálního střihu vlasů něco co připomíná hřib a květák. Nejraději bych jim na to vzal letlampu. Tak jsem na to opět po roce kouknul a i když se na to dívat dá hodnocení odpovídá, vytáčely mě stále stejné věci. ()

kolly13

Je ojedinělé vidět postupnou degradaci kvality na nulu s tak vysokým rozpočtem. Tento snímek je ukázkou pro "ztracený čas"a Butler si nemohl scénář číst předem (nebo mu došly peníze). ()

daleba

Za mě super! Hodně odlišný od ostatních, žánrově podobných filmů z posledních let. A to na tom bylo asi nejlepší... Hodně potěšil Scott Glenn! ()

Ironhead

Katastrofické filmy mám vcelku rád, ale tady to i přes slušné triky nějak drhlo až bolelo. Ten scénář útěku rodiny za záchranou do Grónska byl plný klišé a scén, které jsme už lépe viděli většinou jinde. A ten úplný konec tomu nepřidal. Bohužel, tady jedná spíše o podprůměrnou jednohubku. Na hvězdičku za víc by tu snad bylo jen to, kdyby tam byla scéna Moreny Baccarin ve sprše po tréningu na běžeckém pásu... ale nebyla :_( ()

Karbos

Sedmiletej kluk co ječí, protože ví, že ho chtějí unést, mámu právě vytáhli z auta ale stejně z toho auta ven za mámou nevyleze i když jsou dveře dokořán. Vláda která umí posílat personalizované hlášení do vaší TV ale nezná zdravotní stav lidí které sama vybrala pro evakuaci.... To si ze mě zase jednou scénáristi udělali dobrý den :). Jinak se na to ale koukalo dobře, napětí ani atmosféra tomu nechyběla. ()

Perunwit

Začátek s prvotní zápletkou fajn na neděli odpolko, ale jak se rozdělej, tak to jde do kopru. Pitomého a nelogického jednání, vlastního většině +/- 60% filmům, si užijete přehršel, nemá cenu vyzdvihovat. Snad jen k podivným postavám napřed rabujících a pak pomáhajících mouřenínů mám jeden zdvižený prostředník extra. Dokoukat se to dalo, ale klišé, kdy po x měsících v podzemí se otevřou vrata a naší hrdinové v popředí davu vyhlíží přimhouřenýma očima do dálky, to mi fakt trhalo rodidla. Průměrná rodinná katastrofa. ()

Střelec17

Greenland: poslední úkryt, je klasický katastrofický film, který jede na podobné bázi, jako hromada filmů před ním natočených. Takže tu máme rodinu, která je vybrána, jako jedna z mála v loterii do úkrytu, někde daleko. Potom, už jen sledujeme, jak po cestě naráží na problémy, ze kterýma se musí vypořádat. Normálně bych, šel i na 3* protože originalita, zde velká není, ale mě film bavil, sledoval jsem s napětím až do konce. Film byl celkem věrohodný a neměl jsem problém se situacemi, které by se pravděpodobně mohli stát i v reálu v USA. Už jenom, že tento film, jsem viděl pár dní po filmu K zemi hleď, který byl sice originálnější, ale za to byl nudný a blbí, tak půjdu na ty 4*. Pozitiva: Když jste hlavní postava, tak máte jistotu, že vás minou meteory pršící z nebe. Negativa: To je tak těžké, počkat 5 minut u auta, než se rozdělit na celý film?. ()

bonovox

Trochu iný typ katastrofického filmu, bez veľkých deštrukcii ale zato z ľudským pribehom jednej rodiny. Škoda zbytočne veľkých náhod či klišé mohlo to byť lepšie. 60% ()

yxaj

Úplně v pohodě film na nudný večer. Efektů tak akorát, ostatně v Melancholii je jen jeden, a jaký je to panečku film ! ()

brasek

Film neobsahuje príliš katastrofických scén, je to taká slabá road movie s viacerými veľmi nezaujímavými vedľajšími postavami, ktoré skrížia cestu hereckému páru, ktorým máme fandiť aby sa dostali načas do úkrytu. ()

Kozlowski8

Obří kometa se řítí k Zemi a Gererd Butler musí zachránit svoji rodinu... Katastrofických snímků, které nabízejí víc než jen skvělou vizuální podívanou, není mnoho. Waughnův film přináší nejen solidní vizuální zpracování, ale i zajímavě poskládaný příběh s uvěřitelným vývojem, který představuje vnímání blížící se katastrofy pohledem obyčejných lidí, kteří se snaží přežít. Ten příběh má neskutečný spád a napětí, kdy klidnější, natož hluché pasáže téměř nejsou, herci odvádějí dobrou práci a do toho zaznívá krásná hudba. U mne jednoznačné 4*. 80 %. ()

Scaevola

Originalitu jsem nečekal, a také se jí nedočkal, ale nutno říci, že především v první polovině film funguje skvěle a drama rozdělené rodiny (pravidlo jedna - nikdy se nerozdělujte!) křeše napětí, jak se jen dá. O to víc mrzí poslední třetina přibližně od návratu ke staříkovi, kdy už je víceméně jasné, že se hraje na klasickou jistotu s drobky speciálních efektů, a není se už o koho bát. Snímku by prospěla výrazná zkratka, avšak jako napínavá oddechovka na víkendový večer posloužil dobře. ()

PTuranyi

Klasické katastrofické B-čko s Á-čkovým rozpočtom. Vesmírna katastrofa v podobe úlomkov kométy ponúka príbeh boja o holý život pretože na rozdiel od von Triersovej Melanchólie síce dáva šancu prežiť, ale nie každému. John Garrity a jeho rodina túto šancu má. Ale nebude to také jednoduché. V záujme napätia scenárista hlavným hrdinom pripravil slušnú dávku polien pod nohy, ale nie vždy pri tom hľadel na logiku. Produkcia je kvalitná aj keď niektoré špeciálne efekty vyzerajú lacno. Herci robia čo sa dá, ale scenár im káže väčšinou utekať, jačať alebo plakať. Je jasné, že šťastnému koncu sa nevyhneme. Hrdinovia nakoniec dosiahnu posledný úkryt v Grónsku a nevadí, že tam pobehujú len v krátkych tričkách. Po deviatich mesiacoch v úkryte už majú oblečenie rozumnejšie a finále nešetrí optimizmom. ()

bigmatko

lepší priemer katastrofických filmov, v ktorom opäť vidíme ako rýchlo ide svet dole vodou keď sa blíži jeho koniec. Príbeh má rýchli spád a ponúka aj rôzne emócie priamo úmerne zúfalosti situácie. Aj samotný nápad globálnej katastrofy je dobre spracovaný. únik do bezpečia je však ako vždy tak trocha nereálny ale nevadí aspoň nechýba napätie. Butlerovi celkom sedia takéto filmy čiže za mňa spokojnosť. A keďže sa u nás opäť vykopal hrob pre kultúru a od októbra sa podľa všetkého opäť zatvoria kiná tak Greenland zostane na dlhší čas posledným filmom. ()

Martinko991

Film akých sme tu už mali kopec a ktorý toho teda moc nepriniesol snáď až na rasovú propagandu nebielych ľudí ale to je teraz v Usa v móde bez ohľadu na čokoľvek. Aspoň na tých hlavných hrdinov sa dalo celkom pozerať a celkom im to šlo. ()

Bolex

Pro tolerantního fanouška sci-fi poměrně dobře koukatelné. Davové scény a rabování možno porovnat s dnešní USA realitou. Na druhou stranu chápu, že někdo, včetně mne, těžce skousne využití neduživého spratka a jeho nesympatické matky. ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět