Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Vito_LePour

Na filmu je naprosto úžasné, jak vše prozradí hned při prvním setkání Davida a Elijaha. Jen divák to ještě neví. Také flashback do dětství s větou 'this one has a surprise at the end'. Film, který vlastně v zásadě tak úplně o ničem není a to je právě to co ho dělá naprosto skvělým. ()

TesterX

Shyamalanuv nejslabsi snimek. Neuveritelne rozvlacny pribeh zachranuje jen zajimave rozuzleni a herecky vykon L.Jaksona. ()

AVP

Uchvatné co se hereckých výkonů týče, brilantně natočené co se kamery týče, s dokonalou hudbou, která vás dostane. Prostě M. Night Shyamalan. ()

Skeevee

Svym zpusobem naprosto uchvatny a svym zpusobem naprosto nepochopitelny... uz si nepamatuju konec, ale mam pocit, ze sem nejak nechytila hlavni myslenku =))) ale zajimavy to bylo...akorat se obavam, ze tenhle film je z Shyamalanovych filmu asi ten "nejslabsi" pokud se to da rict o jeho filmu =) ()

Sekel

Nejlepsi film M. Night Shyamalana. Polmalu se odvijejici pribeh, je protkan smutkem hlavni postavy B. Willise a kdyz je mu po ocistujici katarzi dovoleno se usmat, zaplati za to pravdou. Cely film je vlastne o postave Eliaha Samuela Jacksona, ktery pres vsechny handicapy a pres vsechny obeti (vlastni i cizi) dokazal najit svoje misto v zivote a dokazal, ze neni jen prumerny clovek a mrzak. Vse zaramovano smutnou a velice silnou hudebni slozkou. ()

sydney

Přiznám se, že jsem čekala od tohoto filmu víc. Začátek byl i slibný, ale konec mi nějak neseděl. Připadal mi trochu násilný a neladil s navozenou atmosférou. I tak za 4. ()

(=LIFTY=)

Vyvolený je film, u kterého jsem měl snad nejvíckrát husí kůži z dokonalé audiovizuální souhry. A to i na páté shlédnutí! Když si někdy budu dělat žebříček nejoblíbenějších filmů, Vyvolený bude mezi nejlepšími pěti. ()

Pisoarec

Druhý ze série temných Shyamalanových filmů, vypráví o hrdinovi (Bruce Willis) , který už řadu let nebyl nemocný. Milovník komiksů a posléze šílený terorista, zvaný Pan Skleněný (S.L.Jackson) , se tomu snaží přijít na kloub. Obě postavy se samozřejmě setkají, dochází mezi nimi k jistému partnerství, i když je tam znát odstup. Pan Skleněný vlastně využívá Willice jako štít před jeho hroznými činy. Podezření tím pádem padá na něj. Mistrovsky budovaná atmosféra a napětí vás zcela pohltí. Překvapí i Jacksonův výkon, jehož schopnosti jsou mnohem dál jen jen u Pulp fiction. Na Vyvoleném me taky zaujala kamera a montáž, respektivě její častá absence. Je to zjevně do jisté míry metafora na Willicovu zdravotní odolnost. Montáž láme a deformuje obraz, bortí realituje smontává nové prvky dohromady. Shyamalan si často vystačí s jedním záběrem kamery po dlouhou dobu a my věříme, že Willisova postava je doopravdy pevná jako skála. Skutečně zajímavý nápad. Tak se na to koukněte. ()

Tuty

Jeden z nejpovrchnějších filmů 90.let, navenek ,, bu bu bu" a uvnitř nic aneb jak udělat z komiksu mysteriozní film... ()

pan.balu

pamatuji si jak na to s velikým očekáváním utíkal do kina a mírně rozpačitý z něj odcházel.Ovšem při druhém a následujícím shlédnutí,jsem byl odměněn skvělým zážitkem z téměř dokonale natočeného filmu ()

Harrybo?

Na co je tomuto filmu všechna chvála o výborném scénáři, námětu, hudbě a režii, když chybí děj ? Pomalý přerod "normálně nenormálního chlapa" v hrdinu je toho charakteru, že si ke konci filmu říkáte "Kdy už se něco začne dít?" Ke konci, když se tedy stane hrdinou a obligátně omráčí prvního padoucha film končí zajímavým rozuzlením a hlavně posledním setkáním dvou protipólů. Opravdu jsme na ten moment museli čekat půl druhé hodiny ? Výsledný dojem hodně srazil fakt, že jsem film viděl v českém znění. Ale i tak se nic nemění na výsledném verdiktu, který zní "ztráta času". Kterýkoli díl Krajních mezí z prvních 3 řad by svou práci vykonal stejně dobře jako tenhle film a navíc by sežral ani ne polovinu času. Nejpřeceňovanější film všech dob. Hawk ()

EnneX

M.Night Shyamalan je pro mě výborný režisér a jeho filmy mají vždy výbornou atmosféru. Vyvolený je jeho dalším klenotem. Mám hodně rád komiksy a i Bruce Willise a Samuel L. Jacksona. Jedna z nejlepších scén je pro mě ta, když Willis posiluje, stejně jako výborný závěr. ()

brasek

Veľmi zaujímavý námet a celkom slušná realizácia... ale film pôsobí na mňa takým zvláštnym dojmom a to, že nevťahuje ma do deja na plno, na druhej strane ani nejako neodpudzuje. Do istej miery na mňa filmy indického režiséra Shyamalana (Osada, Znamenia, Vyvolený a Šiesty zmysel) pôsobia rovnako... teda niečo skryté v nich resp. niečo divné v nich? ()

pcarogers

Tak to je film, který u mě zraje jako víno. Již jsem viděl čtyřikrát, a je to natočeno tak citlivě, soustředěně a s gradací, že až geniálně:-). Máte rádi hrdinské filmy? Máte rádi supermana? A batmana? A Jana Tleskače? Dejte si tenhle reality superman film a uvidíte, jestli to bude váš šálek čaje. Můj je určitě. Ta úžasná myšlenka udělat klasický příběh superhrdiny reálně je zkrátka n*á*d*h*e*r*a. ()

Rieux

Shyamalana mam stale rad hoci som uz videl aj Happening. Tento film bol posledny aby som si mohol povedat, ze som videl vsetky jeho filmy. A priznam sa, cakal som viac. Nie je to zle, film zaujme, poskytne napatie, ale nemal som z toho na konci pocity Wow a Super. Mozno ma zopar filmovych kritikov za toto ukamenuje, ale podla mna je na ronakej urovni ako Zena vo vode. Treba ale uznat, ze duo Willis a Jackson ma daco do seba. Konkretne tu je to ich spoluherectvo este lepsie ako v Die Hard 3. Trosku lepsie ako priemer, ale na 4 hviezdicky to podla mna nie je... ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda