Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém, nastává konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa. Ve válce, která se ve filmu pokradmu rozpoutává, ale není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo z ní vyjde jako vítěz. (CinemArt)

Tomgunses

Byl by to vcelku slušný film, kdyby neměl konec o ničem. Přes hodinu a půl sledujete film a ptačí poučky, kde se na závěr nedozvíte, kdo byl ten největší parchant. Fakt k nasr***. 50 % Za Donutila a Mihulovou hvězda navrch. ()

IGATY

Kdyby to smrskli do 45 minut, byla by to obyčejná epizoda nějakého krimiseriálu. Ale takhle zbytečně dlouhé, roztahané, nudné, nezáživné... ()

tba4u

Po tisící první...proč se z českého filmu vytrácí dramaturgie? Tenhle film by přeci žádný soudný dramaturg nemohl pustit do výroby. Povrchní příběh, předvídatelný asi tak od desáté minuty by snad šlo zachránit, kdyby druhý plán, tedy podnikatelův soukromý život dostal nějaký smysl, a ne jen, že seznam jeho milenek připomíná atlas ptáků...that's it...to jako vážně? Milenka, která ho shání když je v nemocnici najednou po jeho uzdravení někam vaporizuje. Jednopolohový Donutil, který v téhle poloze moc nemá co hrát, a brzo začne nudit. Celý osobní příběh je plytký, bez významu, neposouvá příběh. A tak je to vlastně film o jedné chudince, která naletěla na internetový podvod. Kdyby to mělo dvacet minut, byl by to slušný studentský film. Jako celovečerák to neobstojí ani omylem. Bohužel. ()

to08.net

Příběh, který staví na fenoménu digitální doby = podvodnících, kteří se vydávají za vojáky nejlépe americké armády a na FB oslovují ženy, jež jim kupodivu skáčou na lep a posílají dost neuvěřitelné sumy. Film by snad mohl pár důvěřivých a osamělých zbavit falešných nadějí i šílené naivity. Zachránit si úspory bude fajn. ()

Tom.Brejcha

Tak divnej pocit z filmu jsem už dlouho neměl. Příběh by se dal shrnout do reportáže o tom, jak nenaletět podvodníkovi na internetu. ()

milos.bradik

Herecky dobré, zajímavý scénář i režie, ale poněkud nedotažené a ten atlas ptáků, který měl hlavní hrdina v mobilu a podle něhož se jmenuje celý film, tak ten tam byl zcela zbytečný. Možná se Omerzu snažil o něco zvláštního, ale tentokrát to vyznělo trochu jako umění pro umění. ()

Benigni

Filmy Olmo Omerzu mi přijdou vždycky v něčem nedotažené. I zde jsou dramaturgické linky, které nejsou vyřešené - např. milenky - tedy samotný atlas ptáků (titul filmu) a stejně tak ústřední kybernetický nepřítel. Jako festivalová záležitost je to ovšem velmi zajímavé dílo. ()

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD