Rocky Dennis není chlapec jako každý jiný. Má od narození poruchu tváře, která mu zohyzdila celý obličej. Potýká se s posměchem a nepochopením mezi spolužáky, a proto jeho jedinou oporou by měla být matka. Ta žije ale jen ve světě motorkářů a drog. Rocky je tedy nucen se o vše starat sám, i o svou matku. Probouzí se v něm však také zájem o ženy, i když dobře ví, že mezi nimi nemá šanci. Až na slepeckém táboře, kam přijede vypomáhat, pozná Dianu, dívku svého života. Získá nové kamarády, matka přestává fetovat a vše se zdá jít k lepšímu. Bohužel jenom do doby, než mu kamarád odmítne plánovanou cestu po Evropě, než Diana odjede daleko do speciální školy a než ho začnou sužovat nesnesitelné bolesti hlavy... (oficiální text distributora)

morfas

Silný film. Úžasná scéna je, když Rocky učí slepou dívku Dianu poznávat barvy. Až budete na youtube, zadejte si do vyhledávání "Jens Lekman - Rocky Dennis' Farewell Song", text této písně je právě o tomto filmu. ()

hero_bk

Viděno omylem, staženo místo filmu s Carriem... Celkem dobré, ale třeba Slonímu muži to nesahá ani po kotníky :) ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Připadalo mi, že ten kluk měl "lepší" život jak já. Od životopisného filmu bych čekal i jiný pohled, než jenom ten "sluníčkový". ()

Kleopatr

Výbornej doják a ještě k tomu podle skutečné události. A Cher hrála tak přesvědčivě, jak jsem dlouho neviděl. ****1/2 ()

jafuska

toto byl velice zajimavý film, když jsem byla menší, už to dávali v tv, a mě se to hodně líbilo a ted s odstupem času, kdy už jsem dospělá, to mohu porovnat, a opět mě to nezklamalo, ale už jsem z toho nebyla tak nadšená jako dříve, chlapec s nemocnou tváří a jeho způsob života byl hodně překvapující ()

PlysovyMacko

Chlapec má vzácnu chorobu, vďaka ktorej má znetvorenu tvar. Má oporu v matke (ak práve nefetuje), druhej rodine motorkarov, v škole ho nesikanuju a dokonca si nájde dievča. Film sa nesie v pohodovom duchu a citovo nevydiera, len koniec je smutný. ()

ofu

Filmy podle skutečné události patří mezi mé oblíbené, ale tenhle se mezi ně nezařadí. Ikdyž nechyběla chuť se ponořit do děje, na brouzdališti to prostě tak nějak nejde a tenhle film má asi tak 20 cm do hloubky. Nevěřím tomu, že ve škole bylo všechno tak moc easy a všichni ho žrali; nevěřím všem školním borcům, co se předháněli, aby je mohl doučovat; nevěřím tomu, že drogy beroucí máma řekne, že s tím přestane a šup a je hotovo; nevěřím tomu, jak nikdo nechodil do práce a jen vesele kalili; nevěřím tak nějak celému filmu. Možná, že to tak všechno bylo, ale těch 120 minut mě o tom ani trochu nepřesvědčilo. 2 hvězdy jsou pro Cher. ()

Giskard

Zajímavosti: Roy L. "Rocky" Dennis se dožil 16 let. Film je však o dva roku posunut - na jeho náhrobku je ve filmu 1964-1980, ve skutečnosti žil Rocky v letech 1961-1978. Rocky měl ve skutečnosti i staršího bratra Joshuu. Ten zemřel v roce 1987 ve věku 32 let na AIDS. Matka Rockyho, Florence "Rusty" Tullis, brala lehké drogy i nadále. Byla za jejich držení často zadržena policíí, naposledy v roce 2005, když jí bylo 69 let. O rok později, v říjnu 2006, nezvládla 70. letá stařenka řízení své motorky (trojkolky) a po nárazu přeletěla přes řidítka, tělem narazila na telegrafní sloup. O měsíc později zemřela v nemocnici na infekci. ()

Pisoarec

Jednoduše vyprávěný příběh o chlapci, který kvůli vrozené genetické vadě, má zhrzený obličej. Narozdíl od např. takového Sloního muže, má Rockyho díky jeho milé povaze a ochotě pomáhat druhým každý rád. Bogdanovich se asi ani nesnažil natočit film o tom, jak takto postižený kluk musí snášet posměšky a narážky od okolí, těm se věnuje jen minimálně a spíše se soustředí na jeho vztah s drogově závislou matkou a věnuje se Rockově milostnému vzplanutí se slepou dívkou a soucitně nám předkládá bolestné a pravdivé okamžity, které nabízí Rockyho fyzický handicap. Rocky nakonec zemře dost možná i kvůli lásce, zemře žalem a steskem. Jeho krásná blonďáta princezna ho sice miluje, ale je to láska s překážkou, ne nepodobná vztahu mezi Romeem a Julií. Stylem vyprávění a formou se Maska dnes hodí tak akorát na nedělní televizní odpoledne, ale chvíle s tímto filmem strávěné, rozhodně nejsou do vzduchu vyhozené. Bogdanovichův film je dobrý hlavně proto, že je tak normální a vyvarovává se všech možných patosů, klišé a hysterických scén. ()

l.bejk

Hodně zajímavý film o jednom chlapci který má nemoc,že mu pořád roste lebka.Ale žije normální život chodí do školy, kde získá pár přátel,zamiluje se do jedný slepý holky,žije mezi motorkářema velice emotivní film,a nakonec už se bohužel na tu operaci nedostane kdy se už z velké bolesti hlavy neprobudil.Velice pěkný film. ()

Vala

Opravdu krásný film.Na konci jsem byla na měkko. Opravdu skvělé dílo,nemám co vytknout.Škoda chlapce,který to prožil... ()

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich