Rocky Dennis není chlapec jako každý jiný. Má od narození poruchu tváře, která mu zohyzdila celý obličej. Potýká se s posměchem a nepochopením mezi spolužáky, a proto jeho jedinou oporou by měla být matka. Ta žije ale jen ve světě motorkářů a drog. Rocky je tedy nucen se o vše starat sám, i o svou matku. Probouzí se v něm však také zájem o ženy, i když dobře ví, že mezi nimi nemá šanci. Až na slepeckém táboře, kam přijede vypomáhat, pozná Dianu, dívku svého života. Získá nové kamarády, matka přestává fetovat a vše se zdá jít k lepšímu. Bohužel jenom do doby, než mu kamarád odmítne plánovanou cestu po Evropě, než Diana odjede daleko do speciální školy a než ho začnou sužovat nesnesitelné bolesti hlavy... (oficiální text distributora)

Terva

Dojemné psychologické drama natočené podle skutečné události..... Ocenění: MFF v Cannes '85 (Francie): - Nominace na Zlatou palmu, - Cena pro nejlepší herečku v hlavní roli (Cher), Oscar '86 (USA): Cena za nejlepší masky (Michael Westmore, Zoltan Elek), Zlaté Globy '86 (USA): Nominace na cenu za nejlepšího herce ve vedlejší roli (Eric Stolz) a nejlepší herečku v hlavní roli (Cher), BAFTA Awards '86 (Velká Británie): Nominace na cenu za nejlepší masky (Michael Westmore). .....Scénář : Anna Hamilton Phelan. Kamera : Laszlo Kovacs. Hudba : Dennis Ricotta ()

villon17

Dojemný příběh o chorobě, s níž by se jen tak někdo nesmířil. 5*je hlavně za to, jak bylo divákovi nabídnuto se vcítit do Rockyho situace. Kráse přidává i v mezích nečekaný konec, u kterého jedno oko nezůstane suché:) ()

corpsy

Životopis jedného fyzického zjavu, ktorý ale lámal bariéry. Nejde o nič prelomové, ale je to podobné ako s varením. Nemusí sa vám podariť niečo originálne, ale hlavne že to chutí a že tie chute aj doznievajú. ()

Una111

Prastarý konflikt mezi vnějším a vnitřním v člověku, mezi ušlechtilostí a odpudivým zjevem (Quasimodo). Žádné zrušení kouzla se zde ovšem nekoná, do pohádky Kráska a netvor má příběh Rockyho hodně daleko. Herecký výkon Erica Stoltze (Rocky) i Cher (matka), její nevšední krása, psychologicky propracované, věrohodné charaktery postav, dokonalá maska hlavního hrdiny i písně Bruce Springsteena dostávají film vysoko do nadprůměru. Čtyři hvězdičky a snad ještě i malounko víc. (Ráda bych ještě upozornila na skvělý komentář od uživatele ScreamJay https://www.csfd.cz/uzivatel/2723-screamjay/) ()

Alqarin

Krásný a smutný film, který se vymyká klasickým škatulkám. Neutápí se v patosu, nesnaží se za každou cenu dojmout, ale nenáročným způsobem ukazuje Rockyho život, který na vás prostě musí zapůsobit. ()

blackrain

Krásný, ale smutný film prošpikovaný rockovými a rock´n´rollovými písničkami. Dokonce jsem zaslechla Chrise Normana a Suzi Quatro. Zpívali duet Stumblin In. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na hlas Jany Hlaváčové, která mluvila Cher. Ten hlas se mi zdál příliš tvrdý. ()

Tony.cs

Nejde to jinak. Poklidný příběh, skvěle vykreslené postavy, kvalitní herci + anděl jménem Laura Dern. Kvůli Lauře jsem si vlastně film pouštěl a i přes minimum místa, které zde má, toho nelituji. Ona byla božská. Naprosto nádherná. Podle mě svého času nejkrásnější dívka, jakou jsem kdy viděl. ()

kaylin

Snímek "Maska" není zásadně objevný, není to snímek, který se dívá na postižení nějak jinak, ale Eric Stoltz je v roli úchvatný, neskutečně pohodový, takže si tak představuji i skutečného Rockyho. Ještě více mě ale odrovnala Cher, kterou jako herečku až tak nemusím, ale tady byla dokonalá do puntíku. ()

Mikita

Dojemný film a pěkné herecké výkony z doby, kdy byla Cher ještě tak mladá, že jí nevadilo hrát matku. Film opravdu dojemný, přesto se nemohu ubránit pocitu, že to působí tak nějak vyumělkovaně, idealizovaně a americky (pokud chápete, co tím je myšleno). Málokdo, s takovým postižením, má takové milující a chápavé okolí. ()

OG_Swifty

Film, natočený na počest těch pár nešťastníků, kterým tuto nemoc diagnostikovali doktoři. Jak již někdo psal, tento film chytne za srdce. ()

ilemas

Film o přáteství ,lásce, citech, porozumění, prostě doják. Nevěřil jsem,že se mi něco takového bude líbit. ()

Nautila

Příjemné to je, překvapilo mě, že film se nezaměřuje na nějakou šikanu postiženého (ona tam vlastně žádná není), ale pouze na jeho život s matkou a přáteli. Něco tomu ale chybí, je to jen takové jemné pokoukáníčko. ()

danecek24

43. Zlatý Glóbus za rok 1985 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Cher, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Eric Stoltz ()

Juto

Toto je jeden z tých filmov, vďaka ktorým sa cítite dobre. Napriek znalosti nevyhnutného osudu Rockyho sa vám tento film bude páčiť. Keď som ho sledoval, ako sa vyrovnáva s počiatočným strachom a nenávisťou ostatných detí voči nemu kvôli jeho vzhľadu, nakoniec ich prinúti, aby si ho obľúbili a rešpektovali ho. Najlepšie na tom je, že sa to zakladá na skutočnom príbehu. 6/10 ()

majo25

Neobyčajný príbeh o obyčajnom tínedžerovi alebo že by to bol obyčajný príbeh o neobyčajnom tínedžerovi? Fajn spracovanie, herecké výkony i sympatickí herci, na druhej strane od začiatku jasne prečítaný film v tom zmysle, že pôjde o doják. Až na drogovo závislú mamu nemá chlapec problém, vyskytuje sa v prostredí, ktoré ho priam idealisticky podporuje v každom jednom smere, nemá núdzu o priateľov, ani problémy v škole, všade je zábava a nadsázka. Nebyť tragédie v závere, ktorá je mimochodom zaujímavo spracovaná, iba ťažko by sa hľadali ďalšie dramatické prvky. Rozkošná mladučká Laura Dern, ale aj štyridstiatka Cher je šik. Veľmi silné tri hviezdy, filmík sa dá pozerať opakovane, od štyroch ho delila iba akási dramatická nadstavba a menej moralizovania v zmysle: nie je dôležitý zovňajšok, ale vnútornosti. ()

plechulka

Absolutně přirozená Cher a vůbec celé obsazení v málo známém filmu. Na rozdíl od teď tak často točených slzavých televizních filmů s nemocnými dětmi, dávaných jak na běžícím pásu na všech těch Hallmarcích apod., je tohle nesentimentální záležitost a právě proto působivá. Paráda! ()

Kamkon

Tohleto je tak neskutečně silný příběh a hrdina, který vše bral dost v klidu, že jsem z toho byla hotová skoro týden. Skvělé herecké obsazení, Erica Stoltze bych fakt nepoznala. ()

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich