Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

BH7

Hrůza, odpornost, sračka.....ale né, kecám. :) Moc jsem si film užil, zprvu jsem ani nečekal, co se z toho vyklube a ani jsem v to moc nevěřil, ale postupem času to opravdu nabralo na originalitě a zajímavosti. Konec se mnou teda zamával nejvíc a popravdě mě uvedl do lehkých rozpaků a údivu, ale bez toho by to nebyl přece ten pravý filmový požitek. :) ()

JurajKa odpad!

Davam odpad! Z jedineho dovodu... Lezu mi na nervy americke remakey! Tento film vykradol kompletne dokonalu myslienku filmu Der Himmel über Berlin. V Meste anjelov mi totiz akosi Anjeli vobec nechcu fungovat a Mesto anjelov mi absolutne nic neodkazuje. Kto nikdy nevidel Der Himmel über Berlin, nemoze to posudit a nemoze to preto ani pochopit. A kto nikdy nedokazal ocenit genialneho detektiva Columba, nedokaze tiez docenit film Der Himmel über Berlin. Vsetko do seba tak krasne zapada... ...a prave toto sa City of Angels nikdy nemohlo podarit! Ja si myslim, ze clovek, ktory da tomuto filmu styri a viac hviezd, vie o filme asi tolko, kolko dokaze hovorit sliepka o jadrovej fyzike. Tento brak sa moze pacit iba ludom, ktori zivoria v nadejach a inych srackoidnonabozenskych odpadoch. Sorry ak som tym niekoho urazil, ale povodny film Der Himmel über Berlin ma u mna 5* hviezd! City of Angels sa tak pre mna stava ODPADOM! ()

Nellaron

Úvodná scéna zamrazí a koniec rozplače. Aj po rokoch patrí Mesto anjelov k výnimočným filmom. Prepojenie sveta ľudí a sveta duchovného je málokedy zobrazené tak jemne a mysteriózne zároveň. Film rieši veľké myšlienky prostredníctvom doktorky Maggie Riceovej (Meg Ryan). Je všetko v našich rukách? Alebo sme v rukách vyššej sily? Hudobný podmaz neskutočne vystihuje charakter celého filmu. Sú tu aj slabé chvíľky (Maggie nepríde divné, že sa jej Seth pýta také kraviny, prečo ľudia plačú? Veď by ho poslala na psychiatriu.), ale koniec filmu všetko vyvažuje. ()

andy60

Té romantiky bylo na mě snad až moc. Abych to dostal do rovnováhy, musím si teď pustit nějakou vyvražďovačku nebo horor. ()

GrooteLulu

..nejsem "romantik", to spíš Angeliku, nebo filmy pro dospělé, ale Město Andělů, parafráze na "Nebe nad Berlínem", definuje to, co znamená přízvisko, oslňující toto místo, Los Angeles - město andělů, ikdyž jak, kteří se mohou tímto titulem honosit a nejezdit na Harleyu.. to je ovšem jiná, není to Sam v the Ghost, je to Nicolas Cage se stejnou kocovinou v hlavě, jakou měl při Leaving Las Vegas a Meg Ryan, není Julianne Moore v the Fugitive.. je to pro mě její poslední role, kterou jsem viděl a nezapomenutelná v gestu.. někdy jezdím na kole občas jako ona, ale jen z toho "andělského pocitu" a s vědomím, že chudák Seth pak musel zůstat žít na ulici tohoto věčného města sám, jako bezdomovec, ale s andělským výrazem doteď.. ()