Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

Bau.Baushka

Srdcová záležitost, film mého srdce. Je to nádherný film s nádherným příběhem s nádhernými herci a úplně nejvíc nádhernou hudbou. Opravdu, soundtrack je jeden z nejlepších pokud ne nejlepší co znám. ()

Kokutek odpad!

Já tomu prostě nerozumím. S některýma hodnoceníma se tady na ČSFD úplně míjím. To je i tento případ. Možná je to mojí osobní zaujatostí vůči M.R. Kačerové, možná i tím, že jsem tento film byl nucen sledovat asi tak 10 krát ve společnosti několika ženských, který u toho neustále brečely. Pro mě tedy jeden z nejhloupějších romantických filmů vůbec. Pardon. ()

Honzulik

Je to příběh o životě a smrti, a i když na romantiku moc nejsem, ještě dlouho po něm jsem seděl a přemýšlel. Přemýšlel jsem o životě. Nicolas Cage je skvělý herec a s Meg Ryan zahráli úžasnou dvojci. Děkuji za krásný zážitek... ()

gefr

Jedna z mála slaďáren co se mi vážně líbila. Celá myšlenka andělů mezi námi je příjemná a Seth je fajn klučina. Závěrečný zvrat mě opravdu překvapil a dodává celému filmu zajímavý šmrnc. ()

lobo87

Krásny príbeh v hollywoodskom podaní. Priznám sa, že film ma nedokázal vtiahnuť atmosférou, ani postavami. Herci sa snažili, hudba bola primeraná, ale niečo mi tam chýbalo. Záver to sčasti napravil, ale stále zostal pocit, že sa to dalo spraviť lepšie... 60% ()

Domas88

Hezký, silný citový příběh. Pokud máte chuť na romantiku doporučuji, pokud nevíte co jsou, a nebo nemusíte, romantické filmy, tak ruce velmi rychle pryč. ()

Pajela

Kdyby tam hrál kdokoli jiný, než Nicky... :-( já ten jeho útrpný pohled a protažený xicht nemám taaak ráda. Ale jako je fakt, že tady k tomu filmu to patří. ()

Eraya13

Už od první minuty mi bylo jasné, že tento film je něčím krásným, a když nastal konec, byla jsem velmi překvapená a dojatá zároveň. Konec? To není možné. Ale ano a své poselství bylo předáno. Tento film v sobě nese naději a mnoho na přemýšlení. Je to romantické fantasy drama, přestože těch velkých fantasy efektů se vážně nedočkáte, ale ty zázraky a herci z něho fantasy dělají. Andělé smrti, kteří jsou stále s námi. Mohla bych o tomto filmu psát dál, ale myslím, že lepší by bylo, kdybyste se na ten film podívali sami. Zapůsobil na mě jako taková emocionální jízda, uvidíme, jaká bude, až film zhlédnu znova. „ Why people cries? Maybe because their emocions are so big, that body can’t contain it.“ ()

vodkasesemte

It just feels cold bcs you are so hot (tak proto mě to tak pálí, když v zimě vlezu do vany). She wont understand. She will, someday. They all want wings. Angels arent human. We were never human (trocha historie). What good would WINGS be, if you couldnt feel wind on your face. Bummer. No one can see you unless you want them to. We fight for ppls life. Dont you ever wonder who it is we are fighting with? I m chemically imbalanced. You are tired (hele, to je ten čurák z Bouře století). Never date a man who knows more about your VAGINA than you do. I suddenly have this feeling that none of this is in my hands. Nothing. Are you in despair? Ppl die when their bodies give out. He is living. Just not the way you think. Some things are truth whether you BELIEVE in them or not. Those eyes. The way he looked, right down into me. What kind of name is Seth (padlej anděl, kterej si začal se ženama). Its weird to see you again. Weird is nice. I m a messenger of God (what do you do). Got a message for me? You have definitely been beeped. How do you know? I have that feeling. Thats pretty filmsy evidence. Close your eyes. Just for a moment. What am I doing. You are touching me. How do you know? Bcs I feel it. You should trust that. You dont TRUST it enough. Lets go somewhere. Where? I dont care. What do you want to do? Anything. I supposed you know a womans treshold of pain is nine times higher than a mans (jako psí). How do you explain it. The enduring myth of heaven. I got this feeling that theres something bigger out there. Something bigger than me, bigger than you, bcs I couldnt fix him. I did everything right. Thats not supposed to happen. Why do ppl CRY (předtím Terminator)? Tear ducts operate on a normal basis to lubricate and protect the eye. When you have an emotion, they overact and create tears. Maybe emotions becomes so intense your body just cant contain it. Your mind and your feelings become too powerful (aha). How you feeling? Ready hit the waves. Serendipitous. You can speak every language. You travel with the speed of thought. And you are reading my mind. You chose to fall to the Earth (to píšu). You take the plunge, the tumble, the dive. You jump off a bridge. Leap out a window (one way ticket). You just make up your mind to do it, and you do it (no strings). Human. He gave these bozos the greatest GIFT in the universe. You think he didnt give it to us too (free will)? These ppl down here a lot of them are afraid of heights. That makes me uniquely qualified. It feels like a little bit of home up here. Nobody likes to think of the old life. You know, what they gave up. Why would you do that? And this is my wife (tak to ti gratuluju, seš řadovej mukl). Its too much for them. Ppl dont believe in us anymore. You make up your mind to do it and do it. To feed the dog. Touch her hair. Why dont you never touch me? Bcs I dont want to hurt you. Hyphenates. You felt it. Not the way you do. I have no sense of touch. You liar (otec lži). Pretty intuitive call. Proverbial heart. I dont understand a God who would let us meet, if we could never be together. Seth knows no fear, no pain, no hunger (to se mu bude v postapo světě hodit). He can give up his existance as he knows it. He can give up eternity and become one of us. Ted zase nebude chtít ona. Tvl jak todle dopadne? Zatím se mi to líbí. Překonalo to očekávání. You are so beautiful. You will always be that way. He and I are the same. God help me through this. I want to say goodbye. I dont want to see you again (těžká volba, ale správná). To skočil rychle. What color were the drugs you took? Loving that old black magic called LOVE. We fit together. We were made to fit together (pasujou do sebe). I always asked the dying what they liked best about living. I wanted to show you everything. Is this what happens? I m not afraid (a co on). Tvl, to je psycho. Ta scena na kole mi přišla povědomá a došlo mi, co se přesně stane, ale předtím jsem to ještě neviděl. Am I being punished? You know better than that. Thats life. You are living now. I would rather one touch of her hand than eternity without it (ta mu dobře popletla hlavu). To bych si tu hrušku radši odpustil. () (méně) (více)

blazma

Nebudu lhát, k tomuto filmu jsem se dostal jenom díky svojí ex, která tuto romantiku prostě chtěla zkouknout společně, jelikož to patří mezi její oblíbené. Jako proč ne, na romantickej klidnej večer to není špatný výběr, ale potřeboval jsem si v půlce filmu málem uvařit kafe, protože mě to prostě uspávalo. ()

hrumsrt

Koncept, že Los Angeles je opravdu město andělů, není zase tak originální a jedinečný.. Meg Ryanová je květinka do podobných filmů, kde po sobě dva lidi hazí zamilovaný pohledy vlastně celý film. Oproti tomu Niki je zase mimořádně svůj herec a ani srostlejší obočí na tom nic nemění. Má osobitý styl, který může leckoho vytáčet. Každopádně těch svazků z červené knihovny jsem s ním zase tolik neviděl... Až do finálního aktu mě to docela bavilo, ale pak... Snímek má ale jednu famózně filosoficko existenční linku s Andělem, který se na to už vybod, která je nakonec poutavější než celá ta jejich romance. 60% ()

Simako

Propadák to rozhodně není. Scénář se mi docela líbí i ta hudba je dobrá! Co se mi, ale nelíbí!!! Musím souhlasit, že Niki Cage se do těchto žánrů moc nehodí, i když svou roli nezahrál špatně!! Za tři!! ()

palomino

po filmové stránce,hereckých výkonech,hudbě i kameře se nedá nic moc vytknout,ale když já nevím,já tenhle typ slaďáren nemusím-med stříká z monitoru na všechny strany-takhle cíleně přinutit diváky sáhnout po kapesníkách..... ()

Gilmur

No je pravda, že na ty Cageovi kukadla je možná smutnej pohled, ale to spíše kvůli tomu, jaké předvádí herecké výkony. Jeho zdlouhavé a neustále se opakující čumění do kamery mě už leze na mozek. Na druhou stranu, když vyadřuje některé jiné pocity například radost, vypadá to, jako by jel zrovna na perníku. Asi by to nebyl tak špatnej film, ale já prostě Cage nemám rád a každej film s nim se mi už dopředu zprotiví. Jinak příběh byl docela smutnej, ale do teď jsem nepochopil, co tam vlastně sakra dělali ty andělé!!! ()

Elemmírë

tohle je přímo fantastický film, jeden z mých nejoblíbenějších. Příběh o skutečné lásce... jenže je dělí mocná bariéra... příběh o obětování se pro někoho jiného, úžasný příběh. ()

česnek

Srovnávat film Město andělů s filmem Nebe nad Berlínem by bylo jako srovnávat hamburger s telecími medajlonkami v nivové omáčce s oblohou. ()

paniColombova

Velmi citlivý a dojemný příběh, s krásnou hudbou. Takový konec jsem nečekala. Šokoval mě asi jako každého jiného diváka. Řikam si, mělo to všechno vůbec cenu? Ale ano. Film je udělán tak, že to cenu mělo. ()