V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesouvat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier (Patrick Stewart), celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu lidé a mutanti mohli žít. Skupina X-men teď musí před těmito tvory lidstvo ochránit, protože jejich šéf, podlý Magneto (Ian McKellen), má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! (Bontonfilm)

Pixu

Komixová klasika. Jen málo komixových filmů (série ani nepočítám) má takovou atmosféru jako právě X-meni. Jenom strhávám 5% za skorem dvoumetrového wolverina a 10% si nechám pro ještě vydařenější pokračování. 85% ()

B.e.r.n.y

Komiksová předloha je mi cizí. Shlédnutí tohoto počinu jsem dlouhou dobu odkládal a teď nedokážu pochopit proč. Příběh, herci, triky, hudba. To vše se precizně povedlo na výbornou. Ani chvíli jsem se nenudil. ()

macoslavek

ano, ano, ano!! vedle Nolanovy trilogie je série X-Men nejkvalitnějším komiksovým počinem na poli filmu.. a Ian McKellen zde opět exceluje. ()

2sistem

Filmy s komixovou tématikou o lidech či jinak řečeno mutantech s nadpřirozenýma schopnostma moc nemusím, ač se někdy podívám. No musím uznat, že X-Men mě opravdu bavil i když to nebylo dotažené do konce. ()

Otan

Průměrný film o nadlidech,kteří si to rozdávají mezi sebou a k tomu mají k dispozici neomezený počet výmyslů.Je to film,který vás může svým způsobem dostat,ale taky otrávit.Já jsem někde mezi tím.65% ()

mentos.

Miluji sci-fi, miluji filmy o super hrdinech a lidech se schopnostmi. X-Men je skvěle promyšlené dílo. Tento první díl považuji, za jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. ()

klaranapoli

tak jsem se na to koukla ze zvědavosti když se každému ten film líbí, ale mně to prostě moc nenadchlo.Neodsuzuji to, ale nebavilo mě to ()

Filatov

Trvalo mi skoro dva roky, než jsem tak nějak v hlavě dospěl k X-Menům. Po prvním shlédnutí jsem se rozhodoval mezi tři až čtyři a to hlavně proto, že mi příběh přišel hodně složitej. Nechal jsem teda X-Meny odležet a po druhý projekci jsem pochopil všechno, co jsem měl a zjistil jsem, že jsem udělal dobře, když jsem prvně filmu přidal a hodnotil čtyřma, protože X-Meni si těch 75% zaslouží a to hlavně za vychytanej příběh s mutanty mezi námi a s odkrýváním obou nepřátelských stran a ukazováním toho, která strana má jaké mutanty a s jakými schopnostmi. Příběh je podstatně hlubší než u jiných komiksových příběhů a to je velký klad, ale na plný hodnocení to není. Otevřený konec ale dal naději. ()

Lokitre

Celá tahle myšlenka (už i ty první od Stan Leeho) se mi velmi zamlouvá. Komu by se nelíbilo mí nadpřirozené scholnosti od přírody :). Konečně úctyhodný film o marvelovských mutantech. Všechny důležité myšlenky z komiksů se moc pěkně vešly do krásných 100 minut, které neztratili na vtipu, nápadu a skvělé akce. Na svou dobu zde můžeme vidět i překvapivě dobré efekty. Všechni herci se věrně podobají svým komiksovým předlohám (Hugh Jackman se prostě narodil proto, aby hrál Wolverina). Skvělí film i pro ty, kteří moc komiksům nefandí. ()

D||X

X-Men nedokáži zařadit mezi nejpoutavější dobrodružné filmy, které jsem kdy viděl. Dokonce i první série Heroes byly poutavější. Nicméně mou představu mírně nadprůměrného akčního filmu na hrdiny to splnilo. Na dvojku se určitě podívám. 4* ()

P@\/EL

Navzdory velmi kladným ohlasům a recenzím jsem byl u tohohle filmu lehce zklamán. Výborné vizuální efekty a triky se filmu zajisté nedají upřít, nicméně film nabídne spíše průměnou zápletku a od toho se odvíjející děj. Nemám nic proti celovečerním comixovým adaptacím, musím však uznat, že animovaný seriál se mi jako malému kdysi líbil víc. ()

Sibork

Velice podařený sci-fi film. Hlavně začátek hodnotím jako velice vydařený. Scéna z 2SV je rozhodně bezkonkurenční. Na filmu se mi nelíbilo, že se některé postavy nestačily ani projevit a zemřely (Žabák, Šavlozub). Za nejtrapnější a zároveň asi nejvtipnější považuji scénu, kdy Storm upeče Žabáka bleskem. Samotnému aktu předchází rádoby vtipná "hádanka" z úst Storm, která je mířena ke zmíněnému Žabákovi. "Víš, co se stane s žabákem, do kterého uhodí blesk? ..... To samé, co s každým jiným". Člověk by čekal nějakou zábavnou hlášku a vyleze z ní tohle. ()

Frosty_CZ

Boring. Nechápu ten "kult" tady, 5* hvězd apod. Holt mě Jackman a kamarádi z fake Bradavic a AntiGandalf neberou. Víc akce, víc scén s Xavierem a Magnetem u sebe a míň trapnejch postav (Sabretooth). Jenom Mystique me gusta. ()

montel

V blízké budoucnosti se lidé budou muset dělit o Zemi s mutanty, kteří sice vypadají jako lidé, ale každý z nich má jinou, velmi zvláštní schopnost. Jedním z nich je i Logan (Hugh Jackman) přezdívaný Wolverine, kterého pronásleduje dívka jménem Marie (Anna Paquin), která nemá kam jít. Oba společně napadne skupina zlých mutantů, vedená mocným Magnetem (Ian McKellen), který chce získat jejich sílu. Zachrání je profesor Charles Xavier (Patrick Stewart) a umístí je na svou školu, kde vyučuje a chrání mladé mutanty. Společně spojí své síly a připraví se na boj, proti zlu...Příběh to má celkem dobrý, ale mutanti a jejich schopnosti mě moc nebrali. Wolverine sice fajn, ale co ten zbytek. Halle Berry vyvolává bouři. No celkem nudné. James Mardsen a jeho laserové oči. Sorry ale to už dělal Superman. Na druhou stranu tu zase máme mutanta beroucího na sebe cizí podobu, to jsem si zase vzpoměl na Terminátora. No připadalo mi to jako výcuc něčeho, co už zde bylo. Takže celkově slušná podivaná, která se mi ale zdá silně přeceňovaná. V budoucnu ale dám X-menům ještě šanci. 60% ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu