Gumídci

• USA Adventures of the Gummi Bears (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

Série(6) / Epizody(67)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

AnniqueCh

Tohle byl jeden z mých nejoblíbenějších Disney animovaných seriálů pro děti, a snad taky jediný animovaný seriál ve kterém jsem si zamilovala všechny hlavní zvířecí v tomto případě medvědí hrdinové. Medvídky zasazený do Středověké Anglie do vymyšleného Gůmdolí Brepta, Babča, Brůča, Bumla, Boža, Arta, Bída, Barů a jejich lidské přátelé královské páže Kryštofa a Princeznu Kláru z hradu Strdín chráněný řekou Medůnie si nešlo nezamilovat, a tu legendární znělku nazpívanou podle mně našim jedním z nejlepších Československých zpěváků Karlem Černochem taky. Rázní a smělí a s hrdými čely, chtějí se dělit o zážitky své. Hlubokým lesem se jejich zpěv nese nebojme se, že jsou nemluvové. Méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích, jež mají úroveň, Gumídci méďové Kouzla a divy jdou staletí s nimi, i tajemství šťávy, jež nedají si vzít. Jsou hrdí a vědí, že silou medvědí, se kdykoliv budou za správnou věc bít. Méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích, jež mají úroveň, Gumídci méďové, Gumídci méďové. ()

klaus

Lítající medvídci? Trochu úlet! Ale když sem byl malej tak sem to žral. Dětem sse to líbí a já k nim nemám daleko ()

akiro

Gumídci ve kterých nebyl Stoupa a Ignor nebyly to pravé ořechové, ale naštěstí jich bylo málo. Každopádně jeden z nej... animáků vůbec. ()

Martens(z)

"Mučidlo ze všech nejmučidlovatější... Peříčko!" Naprostá klasa. Kníže Ignor ten nejpodlejší a nejzákeřnější lotr všech lotrů a padouch všech padouchů. Úctyhodný protivník té bandy poskakujících chlupatců. Hrdě se řadí mezi legendy typu: Kmotr, Lecter a Rampa McKvák. ()

johny.duch

Srdeční záležitost mého dětství. Skvělý seriál. Není co dodat. Snad jen aby se v dnešní době točily podobné seriály pro děti a ne ty stupidní výplachy mozků. ()

JARDAHONDA

" Rázní a smělí a s hrdými čely,chtějí se dělit o zážitky své,,,,to jsou GUMÍDCI médové " Můžu říct,že na začátek 90. let tento skvělý seriál byl nejlepší co Walt Disney vůbec natočil....***** ()

cachanell

Patří mezi skvělé dětské seriály. Příjemní malí skákající medvídci a jejich věčný nepřítel kníže Igor , no a Tupouni. I když - nejlepší je přeci jen Stoupa - nejchytřejší mezi tupouny. ()

Galeska

Nejoblíbenější pohádkový seriál mého dětství. Kam se na něj hrabou Šmoulové. :-) Tahle podívaná na skákající medvídky, kteří prostřednictvím televize proskákali celý svět, mě nikdy neomrzí. ()

ocypuc

Klasika mého mládí a i po letech se na nějaký díl občas podívám. Navíc je to seriál, který tady dnešní mládeži chybí ()