Když je přepadena Attilova rodná vesnice a jeho otec i babička jsou zavražděni, podaří se mladému chlapci uniknout a přežít. O několik týdnů později ho najde otcův bratr Rua,, král jednoho z hunských kmenů, který mladého Attilu adoptuje, přesto ho mnozí varují, že se chlapec stane příčinou potíží, protože jeho adopcí se stává nejasným následnictví jeho syna Bleda. Svou cestu za slávou začne Attila setkáním s Galen, věštkyní, která mu vysvětlí hunské legendy a dá mu cíl i směr jeho příštího snažení. Když Attila dospěje, stává se jeho hlavním sokem nevlastní bratr Bled, se kterým zápasí nejen o trůn, ale také o krásnou N'Karu, do které se Attila zamiluje, přestože ji Bled prohlásil za svou. S pomocí Galeny se Attila stává králem, ožení se s N'Karou a zahájí velké tažení ke sjednocení hunských kmenů. Zprávy o Attilových smělých vojenských činech a jeho rostoucí armádě se šíří Římskou říší, kde Placida, matka neúspěšného římského císaře Valentiniana osvobodí z vězení generála Flavia Aetia, protože doufá, že je jediný, kdo by mohl zachránit Řím před rostoucí hrozbou Attilovy válečné síly. Aetius uznává Attilovy schopnosti válečníka a vůdce. Věří, že jediný způsob, jak zabránit Attilovi v napadení Říma, je najít společného nepřítele, proti kterému by se spojili. Vytvoří alianci založenou na vzájemném respektu, jejich přátelství však nedokáže přemoci politické rozpory a nepřátelství. (oficiální text distributora)

Hadati

Celkem zábavný film, který se však vůbec nedrží pravdy a přetváří skutečné Attilovi osudy v pohádku. Pokud však divák přetrpí to, že se skutečným Attilou nemá hlavní hrdina zase tolik společného, může se mu to i líbit. ()

Pavlinenka

Jedná o několika dílný televizní film, s malým rozpočtem a nízkým počtem komparzistů (ty bitevní scény, kde se spolu mají utkat celé armády a naběhne tam 50 Římanů a 50 Hunů s dvaceti koňma jsou celkem vtipné), ALE , ve srovnání s některými jinými filmy s vyšším rozpočtem, tenhle rozhodně vyhrává. Gerard Butler se na charismatického podmanitele národů nádherně hodí :-) No prostě, na to co to je, je to dobré...3,5 * (hodnocení) ()

Olík

Tři dostaveníčka s nejmocnějším králem hunské říše „tatíčkem“ Attilou sice nejsou žádným historickým veledílem, ale svůj účel dozajista plní. Nějaké to překroucení historických faktů, nějaká ta šavlovačka, intriky, láska, zrada, boj o moc, Římané, Hunové, Gerard Butler jako typický asiat a to vše ve znamení omezeného televizního rozpočtu. ps: Dle zápisů římských historiků je zřejmé, že Attila krásou nijak zvlášť neoplýval. Měl výrazné asijské rysy, nápadně velkou hlavu, tvář porostlou řídkými vousy a menší postavu. Běhá někde po světě herec podobných parametrů…..no jasně, na tohle se hodí jedině Gerard Butler :D:D:D ()

MickeyStuma

Televizní zpracování o životě nejmocnějšího krále hunské říše Attila, známého také pod přezdívkou ´Bič Boží´. Attila toužil po ovládnutí území celé Evropy. Vedl řadu velkých nájezdů jak do Západořímské, tak do Východořímské (Byzantské) říše. A právě toto dění se snaží přiblížit dohromady tříhodinové filmové zpracování. Nemalá výprava, přizpůsobený scénář. Dramatizace se dotýká více děje, než válečné vřavy, ale ani ty nezůstávají pozadu. Brutalitu a drsné výjevy postav nechť však nikdo neočekává. Klasické intrikaření je hlavní devizou a především to táhne celé dějství. Ztvárněná doba, kdy si nikdo není ničím a nikým jist sice postrádá určité napětí, ale o dobrodružství rozhodně nouze není. I dialogy mají právě v onom intrikaření neobvyklou sílu. "Svět je vlastněn těmi, kdo jsou silní, aby ho dobili." Kolik bylo v historii vládců, co si to myslelo a i v dnešní době stále myslí? Celé vyprávění je rozsáhlé, v jistém smyslu epické, intimní a v jádru i romantické. Nechme stranou skutečnou historii. Jedná se o příjemný film s velkou produkcí přinášející nevšední televizní zážitek. ()

Dárius

Chtěl jsem dát plnou palbu hvězd-zase bych se stal terčem kritiky v diskuzi.Mě se film líbil,bylo tam všechno co mám rád. ()

dodona

Čo k tomuto dodať. Je to čistá amatérska nuda, ktorá sa chcela asi tváriť ako veľkofilm, ale nevydalo, resp. asi neboli peňážky. Druhá hviezdička len a len za sexy Gerarda Butlera a jeho žiarivo svietiace zuby. ()

Smrtholka

Modrooký Attila, z oka vypadlý matky Albionu. Starověk musel být mnohem promiskuitnější, než se domníváme. Powers Boothe má hezky chlupatý nohy, ale na Vyhlídku z pokoje to nevypadá. Každopádně jeho Äetius Flavius je nejživější a nejvěrohodnější figurkou v celém filmečku. ()

marlon odpad!

"Za málo peňazí málo muziky"! V prípade historických veľkofilmov bolí táto holá skutočnosť najviac! Aký to má potom zmysel púšťať sa do niečoho podobného? Do niečoho, čo vyvoláva opovrhnutie a hnev? Hunské hordy vyzerajúce ako húf splašených sedliakov, rímske légie o sile maximálne dvoch kohort, ktorých neschopní a zbabelí príslušníci sú vopred odsúdení do role baranov idúcich na porážku, rekonštrukcia bitek i ťažení tak na úrovní filmového praveku! Hanba! ()

TornadoETA

Jeden hlavní problém a tím jsou peníze! :( .. Je to škoda, protože Butlerovi jsem kupodivu Attilu docela i uvěřil, i když vypadal naprosto jinak, ale v opačném případě by lidi snímek asi moc nelákal :) .. navíc mě potěšilo srovnání antického života se severní Evropou. ()

helrohir

Som síce fanúšik historických filmov, ale tento ma takmer absolútne nezaujal. V prvom rade musím povedať, že Gerard Butler sa na úlohu hunského bojovníka absolútne nehodí, pretože Atilla bol v podstate mongoloid. Ďalším nedostakom je slabá výprava (aj keď čo čakať od TV filmu), nezaujali ma ani bojové scény, plus spomeniem ešte plno historických nepresností, a to nielen ohľadom kostýmov, vybavenia atď, ale aj samotná glorifikácia Atillu, ktorý bol inak len obyčajný barbar bez štipky zľutovania. ()

subic

Příběh skutečného hrdiny a bojovníka, jehož smrt zapříčinila pád Evropy do temného středověku. Na TV produkci slušné, i když místy dost rozvleklé. Problémem tohoto filmu je 1,88 cm vysoký hezoun Gerard Butler, nemám proti němu nic, jen to, že jeho obsazení sem nebyla šťastná volba. Očekával jsem, že Attilu bude hrát někdo menší, svalnatější až zavalitější, se zjizvenou tváří a zejména aspoň částečně s asijskými rysy, tak jak ho popisují historické prameny. 50% ()

infernet

Bojové scény vypadají uboze jak ze seriálu Xena a pokud to shlédnete v celku, je to neskutečně ukecaná nuda, ze které ta papundeklovitost čiší na každym kroku. A já blbec si to tenkrát koupil v originále na VHS. Tenhle televizní majstrštyk je i zadarmo drahej a to miluju historické filmy. ()

klichem

Ked vidim ostatne hodnotenia som velmi prekvapena. Pre je attila jeden z najlepšich historických filmov ake som videla. je v nom vsetko co ma byt bitka, laska, sex a pritom si to zachováva svoju historicku dejovu liniu. K tomu skvely gerard Butler s dlhými vlasmi. no nemám čo vytknúť. ()

heavy66 odpad!

podle dávných kronikářů, byl Attila malý ošklivý, výrazných asijských rysů - prostě typický Mongol. Tak co tam dělá modrooký Butler ? Navíc žil ve stepích Asie a východní Evropy - a ve filmu je to samý les a řeka ?!? Hrůza! ()

harycek

Takováto historická postava by zasloužila v podstatě kvalitnější zpracování!? Toto bylo místy ploché a nevýrazné, bojové scény odpovídaly televiznímu formátu a dramatičnost také chyběla! Beru to spíš jako hraný dokument!! ()

Cinik odpad!

Ehm, tohle je prostě příliš. A) Nic moc podle všech filmařských měřítek + lépe zahraný byl snad jedině Aetius; B) historická přesnost ve stylu Jiráskových Psohlavců; C) bitva národů na Katalaunských polích v podání 60 komparzistů (ve skutečnosti asi 35 tisíc Římanů a jejich spojenců a asi 70 tisíc Hunů) mne prostě dorazila. ()