Dětské vzpomínky tentokrát nelhaly a i po letech jsem si Válku volů užil. Pravda, akční choreografie bojových scén byla jedním slovem příšerná, třeba s představeními dnešních rytířských skupin na všemožných českých hradech se vůbec nedá srovnávat, ale vše vynahrazuje napínavý příběh, krasné exteriéry a sympatické postavy. Navíc kvituji, že středověk je tu skutečně středověkem a lidé mají zkažené zuby,chodí ve špinavých hadrech a dočkáme se i vybírání vší! Co do reálií tedy není co vytknout. Bonusem je pak trochu smutná paralela středověké politiky s tou dnešní. Nikdy se nepoučíme.(6.9.2018)

Pamatuji si jen velmi útržkovitě. Ale v paměti mi utkvěla výprava (aspoň tehdy mi připadala monumentální a měl jsem za to, že jde o nějaký zahraniční megaseriál), hodně syrová atmosféra, účesy a vysoce nadměrné procento záporných či jinak nesympatických postav. Patří to k seriálům, které bych chtěl vidět znovu, tentokrát pořádně. V těch 8 letech to člověk zrovna moc nedocenil :-)(19.4.2017)

Jeden z najlepších seriálov na ktoré si spomínam z detských čias. Sympatický hlavný hrdina bol v čase tv premiéry populárnejší ako Winnetou s Bud Sencerom a T.Hillom dokopy. Film obsahuje všetko čo má dobrý film mať a veľké plus je aj to ,že seriál má 6 dielov . Myslím ,že je to tak akurát. Neznášam rozvláčnosť niektorých seriálov ,ktoré nemajú konca kraja.Rád by som si to pozrel znova, dúfam, že sa dočkám.90%(13.4.2010)

Poprvé jsem seriál viděl, když ho vysílala ještě československá televize. Podruhé včera. Bráno z pohledu protřelého filmového maniaka už mě bojové scény tolik neohromily. Něco bylo přehnané, něco nedotažené, včetně pár dějových souvislostí. I tak ale jde v rámci žánru o nadprůměr a několikrát zmiňovaná výprava byla opravdu na vysoké úrovni. Co mě dostalo a jako dítě jsem to nedokázal ocenit, bylo podrobné vykreslení intrik a komplotů panstva. Samozřejmě byl jasný ideologický podtext. Šlechta a vysocí představitelé církve jsou tu věsměs vylíčeni jako banda bezskrupulózních všeho schopných požitkářů, ale co si budeme povídat, skutečnost se moc nelišila. Třešničkou na dortu je záplava obnažených krásek :-)(17.8.2012)

Tak dala jsem 5 hvězd, ale vzpomínkových. Viděla jsem to v době slovenských pondělků v české televizi za časů totality. Vlasy hlavní hrdinky krásné.. Juĺy ( aspoň myslím že se tak jmenovala postava Denise Virieux) mi nedaly spát. Děsně mě štvala ta nespravedlivost. Já pár chlupů rovných blonďatých a nijakých a ona takové krásné kudrnaté háro. Jak já jí to záviděla a i lásku krásného hrdiny ( jmenoval se něco jako Mainer). Hergot musím to někde sehnat a juknout znovu. Třeba budu zklamaná a třeba ne....(20.10.2016)

• - Seriál bol natáčaný na hrade Burghausen v Nemecku, v Čechách na hradoch Zvíkov, Křivoklát a Buchlov a na Slovensku v Jánskej doline, na Važeckých lúkach, v Lakšárskej Novej Vsi a v obci Iľanovo. (corona)