Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Historický seriál z 15. storočia so znakmi dobrodružného žánru zobrazuje prvé sedliacke vzbury proti feudálom, ktorí šliapali po ich základných právach. Vzburu feudáli využijú na svoje mocenské zámery... (oficiální text distributora)

Recenze (26)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem se mohl znovu podívat na Vojnu volov,abych se ujistil,že jsem to s hodnocením nepřestřelil,ale kupodivu mě seriál bavil i po třiceti letech.Nevím,jestli je to spoluprací se Slováky,nebo je to tím,že tehdy Němci netočili tak nablblé věci jako dneska,ale na hodnocení jsem nemusel změnit vůbec nic,seriálový středověk funguje výborně,nikdo nesmyslně nepřehrává,takže mi vadila pouze přehnaná délka některých očních soubojů,ale to je prkotina ve srovnání s tím,jak mě seriál dohnal ke vzpomínkám.Jednoznačně chválím. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších seriálov na ktoré si spomínam z detských čias. Sympatický hlavný hrdina bol v čase tv premiéry populárnejší ako Winnetou s Bud Sencerom a T.Hillom dokopy. Film obsahuje všetko čo má dobrý film mať a veľké plus je aj to ,že seriál má 6 dielov . Myslím ,že je to tak akurát. Neznášam rozvláčnosť niektorých seriálov ,ktoré nemajú konca kraja.Rád by som si to pozrel znova, dúfam, že sa dočkám.90% ()

Reklama

javlapippi 

všechny recenze uživatele

Čerstvo diplomovaný právnik sa z Prahy vracia do rodného kraja, aby ako liberálnymi názormi opantaný idealista narazil na drsnú realitu neskorého stredoveku. Naťahovačky o pohlavie hovädzieho dobytka prerastú do šarvátok, tie do regulérnej vojny, z ktorej feudáli profitujú a na ktorú sedlač doplatí, bez ohľadu na to ktorá strana víťazí. Pätnáste storočie je zobrazené náležite odpudivo, či už sa jedná o útrapy prostého ľudu, brutalitu vojny, zhýralosť šľachty či bohom sa zaštiťujúcu dobovú politiku. Výprava je veľkolepá (na televízny seriál), príbeh nenudí, väčšinou predabované herecké výkony obstojné, asi najviac ma dostal Alexander Strobele, čoby urputný vybíjaný záporák Marimpfel, ktorý mi z neznámych príčin evokuje nasrdeného Stinga.    P.S: Z doby premiéry, kedy som v deviatich rokoch ešte kvality seriálu nevedel doceniť, som si pamätal hlavne nahé scény. A naozaj, v každej časti sa minimálne nejaká tá bradavka mihne. ()

Pulper 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem seriál viděl, když ho vysílala ještě československá televize. Podruhé včera. Bráno z pohledu protřelého filmového maniaka už mě bojové scény tolik neohromily. Něco bylo přehnané, něco nedotažené, včetně pár dějových souvislostí. I tak ale jde v rámci žánru o nadprůměr a několikrát zmiňovaná výprava byla opravdu na vysoké úrovni. Co mě dostalo a jako dítě jsem to nedokázal ocenit, bylo podrobné vykreslení intrik a komplotů panstva. Samozřejmě byl jasný ideologický podtext. Šlechta a vysocí představitelé církve jsou tu věsměs vylíčeni jako banda bezskrupulózních všeho schopných požitkářů, ale co si budeme povídat, skutečnost se moc nelišila. Třešničkou na dortu je záplava obnažených krásek :-) ()

behunka 

všechny recenze uživatele

Tak dala jsem 5 hvězd, ale vzpomínkových. Viděla jsem to v době slovenských pondělků v české televizi za časů totality. Vlasy hlavní hrdinky krásné.. Juĺy ( aspoň myslím že se tak jmenovala postava Denise Virieux) mi nedaly spát. Děsně mě štvala ta nespravedlivost. Já pár chlupů rovných blonďatých a nijakých a ona takové krásné kudrnaté háro. Jak já jí to záviděla a i lásku krásného hrdiny ( jmenoval se něco jako Mainer). Hergot musím to někde sehnat a juknout znovu. Třeba budu zklamaná a třeba ne.... ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Seriál bol natáčaný na hrade Burghausen v Nemecku, v Čechách na hradoch Zvíkov, Křivoklát a Buchlov a na Slovensku v Jánskej doline, na Važeckých lúkach, v Lakšárskej Novej Vsi a v obci Iľanovo. (corona)

Reklama

Reklama