Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

VanTom

Pitomost omšelé monstr zápletky nikdo ani neskrývá, avšak výsledná žranice by musela být akční jízdou od začátku do konce, aby naservírovala žádanou béčkovou zábavu. Nesměla by se marně pokoušet o hororové strašení, když dementní žoldáky tráví hezky popořadě, dopředu avizovaně. Mizerné digitální triky by pak posloužily jako neškodná obloha, stejně jako z polovičky úspěšné pokusy o odlehčovací hlášky. Famke to tady opravdu sekne. ()

Musak odpad!

Uz od zacatku film vypadajici na demenci, ve kterou to pokracuje a demenci to i končí!! naprosto zabitej cas timto filmem ()

Narcis

Kvalita scénáře stranou, ale ta projížďka na skútru skrz loď a ta příšera - uchvacující. Pohled na Famke Janssen potěší a Treat je sympaťák jako zamlada (Vlasy). ()

Beer Ceps

Jeden z mých nejoblíbenějších Béčkových filmů. Chobotnici si pouštím do dnes a za tu dobu ani nespočítám ty hodiny smíchu a zábavy. P.S. Kdo z vás se ještě nepodíval do záchoda jestli tam není chapadlo? :-) ()

fiLLthe3DD

Tak to béčko mi sedlo :) Scénář sice žádná sláva (dialogy působí směšně), nicméně Sommersův „tvůrčí" rukopis se nezapře, tudíž se dočkáme spousty zábavné a šílené akce (naháněčky ve stylu Mumie či G.I. Joe) okořeněné o trochu hororu (kostry vysátých pasažérů)... Treat a Famke to byli coby hrdinové sympatičtí a Goldsmithův soundtrack rovněž povedený. Já se bavil. ()

jondoe

tento film som videl asi pred desiatimi rokmi a vtedy bol fajn a nieco nove a neokukane.dalo sa na to v pohode pozerat a vobec to nenudilo ani neiritovalo.a aj po case sa nic nezmenilo. ()

Rudinsky

B čko s veľkým B. Nelogickosť, spotené zaolejované fejsi najtvrdšieho muskulatívneho stupňa, slizké monštrum ktorého nelogické pohybovanie sa po lodi určite odkukal David Copperfield, a celkom dobrý nápadík. ()

iXtr3m3

Absurdné, ale dobré, nemôžem inak. Chvíľu som premýšľal aj nad štyrmi hviezdami, ale budem pre zmenu trošku prísnejší. Triky samozrejme neskutočne "digi", ale to v danej dobe ešte tak moc nikto neriešil, predsa len na dokonalé triky mali doláče vtedy len tie naj naj áčkovejšie produkcie a toto bolo čistokrvné vtedajšie béčko. Dnes sa už tieto rozdiely kvôli dostupnosti moderných technológii stierajú a béčko od áčka niekedy ani nejde poriadne rozpoznať, ale vtedy to bolo jasné ako facka. Škoda len skvele načrtnutého a nikdy nerozvinutého konca, na ktorého naviazanie som roky čakal a do súčasného Monsters univerza by sedel ako vyšitý. Škoda. ()

Corpsegrinder

Zábavnej béčkofon s dokonalým obsazením neboť zde máme amíky, jižanskýho burana, mexikánce, USA negra, africkýho negra, korejku, indiána a brita. Opravdu barvitý film. ()

Radim

Béčkový horor se všemi nectnostmi, které tento žánr může nabídnout: ničím neobjevný scénář, logické díry, vykradené scény, laciné lekačky. Ale posledních 30 sekund mě fakt pobavilo. ()

Haymar

Smesny triky, priserni herci, nulovej pribeh, predvidatelny dej... ale co!? Ma to vybornou atmosferu, spad, non-stop akci a odehrava se to na mori... bavil sem se vyborne i kdyz to bylo becko jako prase - tenhle film se mi proste libil, at si kdo chce co chce rika! ()

venom14

Já čekal sračku jako octopus,ale překvapilo mne,že i v dneštní době může někdo udělat obstojný film o mořské zrůdě. ()

Paldiny

Deep Rising je brutálne hororové béčko, kde sa divák viac smeje než bojí. Sommers sa pri jeho tvorbe doslova odtrhol z reťaze a na plátno priniesol tak nabitú zmes non – stop akcie, hordy slizu a hlášok až z toho prechádza zrak. Po filmovej stránke toto čudo neponúka nič prevratné, iba bez akejkoľvek súdnosti vykráda známejších kolegov (Poseidon, Votrelci, Anakonda, Terminátor 2, Predátor) čo v spojení s odľahčenou formou po pár minútach prakticky ignorujete. Vďaka vysokému distribútorskému IQ prichádza divák v záverečnej časti o moment prekvapenia s čím pravdepodobne počítal aj samotný režisér, ktorý ako bonbónik pripravil snáď najhalúznejší finish v histórii filmu. ()

peetriss

Chobotnice mě minula, jedná se totiž o sci-fi béčko, se kterým si Sommers nedokázal patřičně poradit. A v mém případě nefungovala ani mnohými zmiňovaná zábavnost a pokusy o nadsázku. ()

willis

Sommers ukázal, že umí natočit za hodně peněz slušný béčko, s dobrými triky a občasným pomrkáváním na diváka je vidět, že se slušně bavil, a já taky. ***1/2 ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams