Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

Genero

Když od filmu vůbec nic nečekáte a jdete do něj s tím, že nic jiného v bedně nedávají a stejně po čtvrthodině usnete, může vás jen příjemně překvapit. Jako třeba v tomhle případě: Už podle popisného českého názvu jsem čekal neuvěřitelnou kravinu a dostal jsem ji. Ale je tak zábavná, že jsem vydržel až do konce, což je ve dvě ráno známka kvalitní zábavy. ()

Lacike

Tupé béčko v ktorom sa skupinka nesympatických ľudí vzájomne vyvražďuje na nejakej veľkej lodi a nakoniec ich ešte zredukuje nejaká veľká chobotnica. Námet je trashový jak z typickej produkcie Asylum, akurát to malo áčkovejší rozpočet, tak je tu viacero známych xichtov, kulisy sú veľkolepé a CGI jakž takž stále na úrovni. To ale nič nemení na tom, že je tu imbecilný trash vhodný len pre fanúšikov tohto pokleslého žánru. Nebavilo ma to pred rokmi a ani teraz. Keď už nejaký béčkový horor s vražednými potvorami, tak si radšej pustím Anakondu alebo Deep Blue Sea. 2/10. ()

malylada

Super zábavné bečko, nic jsem od toho neočekával a nakonec z toho vyšlo milé překvápko v podobě akčnáku s monster hororem. Napadíté akční scény, sympatičtí hrdinové a solidní casting na komando zabijáků. Překvapivě mě to bavilo až do konce. V dnešní době se už podobných kousků dostáváme v nevalné kvalitě, v podobě Crockosaurů a Shark sraček... 7/10 ()

Dale

Prečo mi to pripadalo ako Anakonda 2? Len s tým rozdielom, že hoci Famke nevyzerá zle, J.Lo to nie je a slušný herecký výkon porovnateľný s Voightom tu nenájdete. Ináč podobne smiešna digitálna obludka ako v Anakonde. ()

Terva

K tomuto filmu mně dovedla Famke Jansem, ta malá zlodějka co dostala facku. To se nedělá, jak dopadl, to je jenom dobře. Jinak pěkná dobrodružná jízda, která sice končí v útrobách nějaké chobotnice, ale když se člověk baví, není co řešit. Co to máš? Burák. Aha. Žbluňk. Wes Studi šéf přepadovky byl taky pěkný hajzlík, že. No ještě že má tu pistoli,.... beng. Tak se připoutejte proletíme se ve skútru, ať to stojí za to. Není nad to skončit po takovém dobrodružství někde na krásném ostrově. ()

corpsy

Ak by som mal označiť nejaký Sommersov snímok za najlepší, bol by to tento. Klasické ´´monster´´ dobrodružstvo, ktoré pripomína - použijem ošúchanú frázu - jazdu na horskej dráhe. Béčko ako vyšité, s poriadnou dávkou zábavy. ()

curunir

Tento film možno označiť za typický béčkový produkt o čom svedčia aj jeho neveľké kvality. Keď som ho videl prvýkrát tak sa mi celkom pozdával, ale po ďaľšom a ďaľšom vzhliadnutí sa iba utvrdzujem v tom, že okrem pekne naservírovaním kostier či iných predtým žijúcich zvyškov Argonautiky nemá tento film naozaj čo ponúknuť. Herci sú veľmi nevýrazní a dosť nesympatický, navyše sú im dosť nemotorne vkladané do úst akože vtipné hlášky na odľahčenie napätej situlácie avšak veľmi sa to nedarí. Samotné spracovanie chobotnice (takéto niečo ale určite nežije) aj napriek otrasnej digitálnosť je vcelku zaujímavé dochvíle, kým sa neukáže v plnej svojej kráse, kedy som sa dosť pobavil. Film bol vyloženým prepadákom a dobre mu tak, veď v ňom nebolo vidieť nijaký náznak nápaditosti (snáď treba pochváliť iba hudbu Jerryho Goldsmitha) a ešte sa aj pokúšal o pokračovanie. Čo teraz? ()

jarkolar

Poprvé jsem to viděl ještě na základní škole a z nostalgie jsem si to pustil znovu a musím říct, že mě to nyní bavilo mnohem víc, než tehdy. Je z toho cítit ta odlehčenost a jak nemusím kloubení komedie a hororu, tak tady to nemělo chybu. Z monstra jsou vidět skoro celý film jen všudypřítomná (a inteligentní? xP) chapadla, ale ono je to dobře, protože to stačí a popravdě když už je monstrum ukázaný celý, za moc to nestojí. Jak je uvedený v zajímavostech, není ve filmu kladných hlavních postav, takže po většinu času máte takovej divně škodolibej pocit =)). O něco lepší *** ()

mis-ko

Nie, nie je to dobré ani ako béčko. Možno by aj bolo, ale tá až drzá hlúposť výskytu rôznych chápadiel po celej lodi bez ohľadu na akúkovek logiku zráža dole každú snahu hercov presvedčiť nás a hrôze nepriateľa. Shit. -update- Ale keď to porovnám s ďalšou Sommersovou tvorbou, je to aspoň zábavný shit. ()

Jillen odpad!

Hnusný, nezáživný a vizuálně zmrvený patvar. Tohle a horor?! Tak pokud ano tak patří k těm nejhorším. Béčko z Béček patřících k nehorším. Dávám 0% ()

Vojcl odpad!

Možná je to až moc drsné hodnocení, ale nemůžu jinak... Tak úděsný film se jen tak nevidí... Scénář je příšerně vykonstruovaný, že už od začátku víte jak to dopadne, několik suchých hlášek které se tvůrce pokusil do děje zamontovat působí vesměs spíše trapně než vtipně, o hereckých výkonech se ani nedá hovořit... Film není dobrý ani po vizuální stránce..Triky jsou špatně udělané a samotná chobotnice vypadá hrozně digitálně... A přitom všem se to snaží tvářit jako áčkový thriller... Ani náhodou!!!! Sommers je jeden z nejhorších hollywoodských režisérů současnosti... ()

zipper111

Je to béčko jako řemen...místy vtipné místy otravné ale rozhodně ne strašidelné....možná trochu nechutné..ale ne ve správném slova smyslu...tak nějak koukatelné ale rozhodně jen jednou :) ()

movieband

Slizké, krvavé béčko, které je zábavné a koncem láká na případné pokračování, ale z paměti se vytratí stejně rychle jako náboje z brokovnice v tomhle filmu. Film má relativně schopné obsazení (půvabná Famke) i atmosféru, která místy zafunguje. Jinak se celkově jedná o brakové téma, které sice mohlo dát víc, ale ani takový výsledek neurazí. Na výmaz hlavy jako dobrodružné béčko stačí. P.S. I když je fakt, že Sommers natočil mnohem lepší filmy. ()

vegetol.mp

Laškovnej a vtipnej akční horor, kterej svojí neoriginalitu nahrazuje vtipem a nadhledem. Sommers už lepší film nenatočil. Všechny ty Mumie, Helsingové a G.I. Joeové tomuhle béčku s áčkovým rozpočtem nesahají ani po kotníky. ()

StrYke

Deep Rising je solidní filmem se směsicí hororu, akce a komedie, přičemž každá tato položka funguje více než uspokojivě a nedokáže urazit snad žádného hororového fanouška snímků na vodě s chobotnicí. Nevím proč, ale tento film mi vyznívá jako TV film, ačkoliv v něm nenalézám žádné větší nedostatky - možná jenom občasné trapné hlášky a trapný hlavní hrdina. Postavy i obsazení jsou ve většině případů bezchybné, přičemž nejlepší je rozhodně Kevin J. O'Connor. Chobotnice vypadá skvěle a její chapadla vytváří tak hustou atmosféru, že úplně cítíte tu tíseň. Mimochodem, napád na trávení zaživa v chapadlech je bezchybný a více než originální. Hudba je též skvělá a napětí je jenom trochu pozadu - vlastně nemáte vůbec čas myslet na nějaké napětí, když vám přes očima běhá jedna akce za druhou a skvělě děsivé scény. Triky jsou jedním slovem boží. Deep Rising je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a rozhodně je nejlepším monster hororem, který jsem kdy viděl (těsně za ním je Piranha 3D a Deep Blue Sea). Plný počet hvězdiček a můj obdiv ()

Martin741

Sympaticke hororove becko s chobotnicou, ktora sa rozhodla preriedit pocetny stav ludskej populacie. Strasidelna atmosfera obcas na urovni, obcas kolise, akcia na urovni, ucast genialnej Famke Janssen /Golden Eye s Pierceom Brosnanom/ ma maximalne potesila. Ja ju proste milujem. 77 % ()

cariada

Průměrný horůrek tentokrát o obří chobotnici ,která napadne velkou luxusní lod. Jenže nejenom chobotnice si na lod brousí zuby ,ale i piráti a k tomu ještě majitel ,který chystá pojistný podvod. Téměř hned je vám jasné jak to dopadne a kdo přežije. Postupně jeden po druhém umírají. Chobotnice je pěkně vycucává všude je sposta krve a lidských ostatků. Béčko jak vyšité ,ale dívat se na to nechá. Cobotnice krásně drtí lod jak papír a je velice chytrá. ()

Rodriguez

Výborně jsem se pobavil, né tak že by to bylo špatné! právě naopak! Akce, scénář a děj přirozeně běží rychlým tempem (i když už takovýchto filmů tu bylo habaděj), herci odvádí také velmi slušné výkony. Jediné co bych zlehka vytknul jsou speciální efekty, jelikož jsou ale až na samém konci filmu, tak to promíjím - 70%. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams