Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

Filatov

Kvalitativně se v pohodě vyrovná prvnímu Discopříběhu, jenom písničky už jsou o něco horší, ale pořád nekazí dojem z filmu. Hlášek je tu pořád habaděj a to jak se karty otočily a začal nám blbnout tatínek je supr, protože Potměšil to fakt prožil,dal bych mu za to Oskara :-D Dvojku mám rád fakt stejně jako jedničku, takže budu taky stejně hodnotit. :-) ()

iveta234

Nesouhlasím s odpadem...prostě normální film zapadající do dané doby, kdo neprožil, nepochopí, omlouvám se, že se opakuji :-) ()

Zofinka2

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Líbí se mi ty písničky v tom vložené. Koukat se na to dá, proto 3*. Kdyby se nedalo, tak dám 2*. ()

Sa.sa

jj Michal David umí a jeho písně jsou klasika sama pro sebe! film nemá chybu a je příjemná vzpomínka na mládí :P 5 hvězd ()

Hombre8

Stejné jako jednička. Druhý díl mi snad přišel o něco lepší. Hodnocení má sice příšerné, ale myslím, že jsou mnohem horší filmy. Není to čisté, ale zkusím ho aspoň trochu vylepšit. ()

Bohdy67

Oproti jedničce tu dostává více prostoru táta Potměšil a to je fajn. Ale to je asi jediné co je lepší než jedničce. Ono obecně ty druhé díly hlavně u pana Soukupa jsou strašné sračky. Ano písně už nemají tu "kvalitu" z jedničky. 34% ()

Jansuper

Lidi vy ste nějaký prdlý né 😅. Jako jo je to upřímně trošku trapnější a nudnější než první díl ale i tak mám discopříběh dvojku celkem rád, vtipné a legrační hlášky a herecké umění Ladislava Potměšila, děj je dobrý, opět to ukazuje co nám chlapům můžou ženský udělat za trable, vtipné situace sou dobré a příběh je dobrej a písně Michala Davida taky pěkné. Podle mě je to pořád dobrá a dobře natočená Česká komedie která snáší úplně zbytečně moc kritiky ()

soukyd33

Co všechno ty ženy dokážou s chlapama? Sestřičko, POMOC! 🤣 A je to tu znova, ale tentokrát se role vymění. Tentokrát je to otec, kdo bude provádět akce. Film nemá moc co nabídnout, a hodně se opakuje. Scény jsou sice jiné, ale je to takové podobné. Scény jsou super. Soundtrack dobrý. Poznámka: Ladislav Potměšil je tady TOP! 🤣 A perlí a perlí a perlí. 😀 Hvězdiček 3 ()

sun.eagle

Znovu ukřižovaný Soukup. Soukup možná není bůhvíjaký režisér ale točil daleko daleko horší filmy. Diskopříběh 2 je film na který se podívám, ale oproti jedničce je to sešup. ()

Thrakan

Nechápu proč má film tak nízké hodnocení. Příběh stárnoucího chlápka, který nechce zůstat sám mě celkem oslovil a při scéně jak sám sedí v tmavé kuchyni a kouří mi... zkrátka jsem cítil s ním. Mimochodem Potměšil zahrál skvěle, ať si říká kdo chce, co chce! ()

Marcey199

Tam, kde v prvním díle Potměšil zachraňoval slabotu filmu, nastoupila jeho trapnost. Tam, kde jsem se Hrušínskému zasmála pro tu jeho patku (i když mi připadala vlastně docela roztomilá), přišlo ublinknutí z jeho slizkosti. Tam, kde fungovala atmosféra osmdesátých let, najednou není nic. Nevím, jestli je to tím, že se to točilo po revoluci, nebo nedostatkem nápadů, nebo snad neschopností režiséra, ale ve výsledku film za nic nestojí. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil